Относно темите и постовете...

Информация за начините на ползване на форума, както и за оказване на помощ при невъзможност да се справите с някои от функциите на форума.

Мнениеот Wizard » 02 Мар 2006, 20:28

Напоследък зачестиха постове с определено отвлечено съдържание, които изобщо не са по дадената тема и такива, които просто не са за нашия форум!
Определено има потребители, които не пишат нищо свързано с магията, а отклоняват темите с ненужните си постове...
Екипът на Меджикгейт взе решение от тук на сетне да се предупреждават такива потребители и ако те не се отнесат с необходимото разбиране, да се отстраняват от форума.
Целите, които сме си поставили в Меджикгейт, са да направим това място ФОРУМ НА МАГИЯТА в България! Затова ще се наложи да съблюдаваме по стриктно някой от правилата си във форума.
Добре е да се придържаме към дискусиите свързани с магията, а не посто да си чатим и да си говорим приказки, които никой няма да прочете, след като си напишем "отнесения" пост...

Ок, надявам се това да не го приемате като някакви рестриктни намеси от наша страна, защото, както и винаги е било до сега - правим всичко във ВАШ ИНТЕРЕС!
Последна промяна Wizard на 10 Мар 2006, 14:22, променена общо 1 път
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот damnameneus » 03 Мар 2006, 11:17

Абсолютно подкрепям Уизард и искам да кажа още нещо, има чат на меджик гейт, вместо да пишете по 5 страници наздравици и да обсъждате кой какво обича да пие и т.н. съберете се в чата или пишете по ай си кю, но не е етично да се пълни форум за магия със страници излишни глупости, защото това прави първо ужасна впечатление на самите участници във форума и след това на всички външни посетители. НЕКА БЪДЕМ МАЛКО ПО ДИСЦИПЛИНИРАНИ В ТОВА ОТНОШЕНИЕ И ТОЗИ ФОРУМ ДА БЪДЕ МЯСТО ЗА ОБМЯНА НА ОПИТ И ЗНАНИЕ А НЕ НА ГЛУПОСТ.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Kotentseto » 03 Мар 2006, 13:03

Нищо не казахте за личните нападки. нима те са по-нормални?!
съгласна съм с damnameneus, но смятам, че във форума има СТРАШНО много полезна информация. за нов потребител като мен самата е изключително интересно :)
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Poison » 04 Мар 2006, 12:00

Значи край с флуууда tearyeyed
Ма да ви напмня че всеки има свобода на мислене и мнеие и ако няма цинизми не е нужно да се трие. Нали така?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот damnameneus » 04 Мар 2006, 12:06

свободата на мисленето и мнението нямат нищо общо с писането на страници с емотикончета , това си е чист спам
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот heress » 04 Мар 2006, 16:10

Наистина уизард вземи някакви мерки щото, ако питате мен, форума определено пропадна...... което наистина е тъжно :(
show me the power of darkness(:(((:<-
Аватар
heress
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 206
Регистриран на: 05 Май 2005, 07:14

Мнениеот Vrania Volosia » 04 Мар 2006, 19:29

Уизард...само не ми казвай "гузен негонен бяга", но!
Ако имаш нещо против темата ми за срещата на Бургас, поне си го кажи в прав текст! icon_angry

действително темата е предимно чат и уговорки за срещата...но според мен въпросната среща е полезна, а няма как да не се уговорим...все пак целта е да се знае за срещата и да дойде , който може!
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот EliKarim » 04 Мар 2006, 19:43

Враня, тази тема не е проблемна, не е и цинична. Не точно това имаше в предвид Уизард.
Но бих искала да помоля потребителите, гостите и т.н на форума да избягват писането на излишни безмислени коментари. За това става въпрос, но ако има проблем...наша работа е да ви уведомим, да отправим нужна забележка и т.н.
Така, че все пак да не спираме да контактуваме по между си и да обменяме информация. Все пак това е форум!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Wizard » 07 Мар 2006, 14:11

Така, значи с ДНЕШНА ДАТА се спира всякакъв спам, флууд и тем подобни безмислени постове и теми!!!

Има потребители, които определено забелязвам, че единствената им цел е да "замърсяват" темите с ненужните си писаници... Това е форум за магия и ще продължава да бъде такъв!
Няма да цитирам имена, те си се знаят, ще продължим да наблюдаваме за това дали продължават да се пускат безмислени постове и тогава тези потребители ще бъдат официално предупреждавани.
Vrania Volosia, не визирам изобщо твоята тема, въпреки, че damnameneus много точно ти е отговорил как би трябвало да постъпиш в случая с твоята тема за срещата...

Ами това е, просто ако искаме форума и сайта да го има и за в бъдеще, ще е необходимо и такива мерки да се предприемат.
Може би повечето от вас не знаят, но сайта е платен до 19.04.2006г., което означава, че остава още малко време до това сайта да спре да функционира. Ако така се продължава, не виждам смисъл защо да се плащат такива разходи, ако това не носи никакъв смисъл на ВСИЧКИ НАС....
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Stalik » 07 Мар 2006, 19:45

Wizard написа:Може би повечето от вас не знаят, но сайта е платен до 19.04.2006г., което означава, че остава още малко време до това сайта да спре да функционира.

Какво ще рече това? Кое е платено - хоста, скрипта... ??? :( Защо да спира?...
Аватар
Stalik
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 16 Окт 2005, 09:59
Местоположение: София

Мнениеот Vrania Volosia » 08 Мар 2006, 08:13

Ама не го спирай дееееееееееееееееее, моляте!!!! Не е чак толкова скъпо, аи си работещ човек! Аз тука намерих толкова много приятели:)

Е инфото си е в повечето случаи строго комерсялно преписано от книги и от нета, но съм тук за да създам приятелства...Поне в това ми харесва този форум! Не го спирай! Мрън!
ПОПРАВКА!!! Голяма част от инфото е комерсялно...смисъл...за начинаещи...и само тук таме някой е сложил нещо стойностно от себе си. Да похвалим Дамнеменус, Ариеца и Уизард...ако пропуснах някой да си каже, че да не мис е обиди!!!

обещавам да не се заяждам с дамнеменеус, ако и той не подхваща да ме дразни! ако пак се спречкаме, ще си го нареждам по ЛС!

гра-гра icon_eusa_dance
Последна промяна Vrania Volosia на 10 Мар 2006, 11:21, променена общо 1 път
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот damnameneus » 08 Мар 2006, 09:50

ей сладкиш, не съм забелязал да си се заяждала с мен, спокожйно, това че си ми казала маняк, не ме обижда ти си имаш такъв начин на говорене, а и аз не се заяждам с теб. Просто съм на мнение, че всеки трябва ад се изказва по теми по които е компетентен, за да не става форума наистина говорилня, а място за обмяна на инфо. Относно комерсиалното и преписаното, ето такива забележки дразнят, както мен така и останалите, постнал съм доста неща, и това е труд да седнеш да набираш текста и да отделяш време, все пак всички сме работещи хора и то си имаме доста работа, но отделяме време за общо благо така да се каже, няма ад е лошо ако и другите,които също се занимават уж вземат да отделят малко време, има доста нещо които си заслужава да ги има качени, и които не могат да се намерят в нета. Затова, Вранче, спорът не е заяждане, крайно време е да го научим това, и обръщения от рода на маняк, не обиждат отсрещната страна, а само човекът който ги ползва и показва, колко страхотно се е развил духовно и умствено и колко Луцифер го е просветлил. И вместо наистина да се заяждаме, вземете и качете нещо стойностно, малко практики, а не само разни ваши разсъждения, които е хубаво да се споделя, но това са строго индивидуални неща, практическата страна във форума липсва, и като изключим Ариеца, който качва интересни ритуали от една област, мен, който качвам други от друга, и някои други участници, повечето само коментират и дават много компетентни мнения. Найстина мога да кажа, че практическата част е доста зле. Не искам да правя статистика на качените ритуали, но те са доста малко. Повечето уж се притеснявали какво ще качат, ами има неща като например за разваляне, които са хубави и стават за общо ползване, без значение дали са от книги или са научени от някой ваш близък. така се обменя опит и практики, защото както казах, мненията са наистина строго лични и е хубаво да си ги споделяме, но в крайна сметка, практическият ключ към мъдростта и към магията са ритуалите и практиките, теорията и отделно нещо. Ще бъде добре, ако като мнения, се напише опит с вече публикуван ритуал, това също е индивидуално, но отразява личното възприемане на ритуалната символика. Дайте да свършим нещо полезно, защото и без това всички сме достатъчно заети, а за спама, това е още една причина да не се пишат маса глупости. Никой няма излишно време да трие усмивчици и тъпи подмятания със страници в течение на часове. Нека си имаме взаимно уважение и култура. Спорът си е спор, използването на определения обаче е нещо друго. Смятам, че всички сме достатъчно интелигентни, че да можем даже да се караме културно.

От мен това, надявам се наистина да наблегнем малко повече на практическата част и по малко на това да си говорим самички възвишено :)
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Poison » 08 Мар 2006, 12:31

дамнаменеус не може всички да качваме по нещо щото има и такива като мен дето се учат. Кво да кача като аз питам и уча всеки ден по нещо. Ти и Ариеца като качвате тва не значи че не тряа да иа и коментатори.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот damnameneus » 08 Мар 2006, 14:11

Напълно съм съгласен с теб, не искам да ме разбираш погрешно, аз лично се радвам, когато видя да питаш нещо, но разбери и ти нещо - попитай, но недей да питаш по този начин - ей ама да знаете кво е тва, и казваш нещо, което може да провериш първо в нета и тогава ако не намериш може да попиташ. Това от форум за магия взима да се превръща във форум на мнения за магията. Хубаво е да се коментират ритуали, но аз не видях нито един коментар. Никой не взе да попита, защо се ползват точно тези и тези неща в ритуала, защо се казват подобни заклинания, какъв е смисълът на това че се прави определен брой дни, и т.н. това е коментар по заклинания и ритуали, а не възклици от рода на - аууу ам тва работи ли, яяя и аз съм чел/а и подобни. Такива коментари са меко казано несериозни, а ако сте несериозни и се занимавате с магията за забавление, аз лично, а и колегите ми, смятам, не одобряват това и то не бива да се поощрява.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Poison » 09 Мар 2006, 11:19

Ся последно ще има ли форум или няма?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Wizard » 09 Мар 2006, 14:14

Stalik написа:Какво ще рече това? Кое е платено - хоста, скрипта... ??? :( Защо да спира?...


Poison написа:Ся последно ще има ли форум или няма?



Значи всичко това, което виждате - както форума, така и сайта, се намират на хост, на който аз плащам всяка година определена такса! Освен това се плаща и за домейна, който поддържам. Това, което съм замислил с качването на ПДФ книгите в библиотеката във форума, черпи много място, когато ги теглите това се брои за трафик, който съответно се начислява към това което съм заявил като трафик и ако той се окаже повече от това, което съм платил, в края на месеца доплащам допълнителна сума.... Трафика се увеличава също и от това, че все повече хора са започнали да посещават www.magicgatebg.com Освен това имаше разни скриптове и дизайнерски изпълнения по сайта, които авторите желаееха те да им се заплатят... Много са нещата, не искам да ви занимавам с всичко това, но само го казвам като факт, че всички, които поддържаме Маджикгейт сме ангажирани постоянно с това да наглеждаме и подобряваме качеството на сайта и форума...

Та затова и така го казах, че ако не се вижда ползата от съществуването на сайта и форума, то за какво е нужно да се разходват средства и лично време на нещо, което не се цени и не е полезно....
Това е. Засега ще ни има, но пак казвам добре е да има взаимна полза от това, което правим.

На всички, който сте ме подкрепяли преди и сега, искам да ви кажа едно голямо icon_thanks
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Cath » 09 Мар 2006, 23:21

Wizard, а и цялото Ръководство, недейте да ни причинявате тази неописуема болка да спирате сайта. за много от нас, това е мястото където се учим, а учение не трябва да се отказва на никого. евала ви правя за усилията - резултатът е много, много добър. а колкото до таксата - ако видите зор - казвайте. лично аз съм готова да помогна с каквото мога... :)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Vrania Volosia » 10 Мар 2006, 11:34

Скъпи Дамнеменеус:) За какъв "маняк" говориш???
Или нещо си се объркал или мен до толкова си ми безинтересен, че не помня какво съм ти казала...

Не разбирам защо да говоря елитно? Може пък да искам да ме вземете за най-големият идиот във форума... :wink:

Аз лично си имам собствени ритуали, които най-си харесвам и нищо друго не ми върши работа като тях...защото са си мои, но разберете ме...не мога да ги постна тук! Едвам се престраших стихотворението си да пусна! Хора колкото щеш! Ами ако някой ги присвои и каже в някоя книга , че са негови? Язък за интелектуалният ми труд! Не, миличък Дамнеменус...колкото и да искам да помогна...може само лично, на приятели... ще пукна, но тук няма да пусна нищо! Изобщо незнам кой какво си мисли и кой как би злоопотребил! Попринцип съм недоверчива...не го взимайте лично! И като се замсиля, съм сигурна, че повечето имате такава практика като мен...имате чудни ритуали, но ги давате само на приятели или срещу заплащане...и е напълно разбираемо!!! Ето затова, този форум , ще е пълен с общоизвестно инфо, тук таме някой по-личен ритуал и цяло богатсво от лични разсъждения (те поне не се крадат)...Няма как този форум да е нещо друго! Съжалявам...Казвам каквото мисля...


А и да добавя!!! Нещо много важно!!! УИЗАРД!!!!Погледни този Юзър - Kebed !!! И двете му постчета са съставени единствено от повторение на вече казаното! Ако ще мъмриш всички за флууда, моляте подхвани го лично, преди да е задръстил с простотии форума...
Dominus Spiritus Viritus Satanas!
Аватар
Vrania Volosia
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 225
Регистриран на: 11 Апр 2005, 19:54

Мнениеот Wizard » 10 Мар 2006, 14:14

Cath написа:Wizard, а и цялото Ръководство, недейте да ни причинявате тази неописуема болка да спирате сайта. за много от нас, това е мястото където се учим, а учение не трябва да се отказва на никого. евала ви правя за усилията - резултатът е много, много добър. а колкото до таксата - ако видите зор - казвайте. лично аз съм готова да помогна с каквото мога... :)




Много ти Благодаря Cath от името на всички ни за подкрепата и добрите думи за Меджикгейт! За сега нещата общо взето изглеждат розови и определено намирам помощ сред вас.

Сега за таксата... ами за една година се плаща по 300лв.+ домейна, такава е цената на нашия хост-доставчик. Сайта ни се хоства при възможно най-добрият доставчик в България! Не бихме си позволили да пестим малко пари, за сметка на качеството и сигурността на сайта и форума!!! За някой това може да са малко пари, но вкрайна сметка ако само един човек ги плаща, те в определен момент започват да тежат, а ако искаме да развиваме Меджикгейт, ще трябват пари, за да се подобрява непрекъснато. Определено в началото стартирахме с много по-малко средства, но необходимостта от непрекъснато подобряване на форума (сигурността му и неговия дизайн) наложиха постепенното увеличаване на първоначално инвестираната сума.
Идеи имаме, и то много, но както се казва в България, пари нямаме... и това е самата истина....

Много бих се радвал, ако намеря сред вас (между другото вече има такива, които ни помагат финансово, малко, но все пак нещо!) желаещи, които да помогнат за финансовата част. ЗА ВСЕКИ ПРЕВЕДЕН КЪМ СМЕТКАТА НА Меджикгейт ЛЕВ, ЩЕ ВИ ПРЕДОСТАВЯМЕ ПЪЛНАТА ИНФОРМАЦИЯ ЗА НЕГОВОТО ПОСТЪПЛЕНИЕ И ИЗРАЗХОДВАНЕ!!! Така че от тази страна не трябва да се притеснявате, че някой от нас би злоупотребил с това!!! Ако се наложи ще ви копираме фактурите и платените сметки по харченето на така придобитите пари!

Определено едва ли има друг сайт и форум, който да се финансира по такъв начин, от своите потребители, но АЗ МНОГО ИСКАМ Меджикгейт да се превърне в Българската арена на Магическото познание! И ако това е начина това да се случи... нека да опитаме.

Приемам всякакви преложения за финансирането на Меджикгейт, с цел набирането на средства за неговата издръжка. Всеки който прояви интерес може да ми пише на лична бележка или направо тук в тази тема!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Марио » 10 Мар 2006, 17:07

Poison написа:дамнаменеус не може всички да качваме по нещо щото има и такива като мен дето се учат. Кво да кача като аз питам и уча всеки ден по нещо. Ти и Ариеца като качвате тва не значи че не тряа да иа и коментатори.


Извини ме, но кво се учиш кажи ми бре момиченце малко :mrgreen: От една година те гледам само киснеш в този форум, май до ся не си направила нищо друго а ?

Този форум се е превърнал в пълна боза. Хубаво че уизард се е сетил малко да въдвори ред.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Следваща

Назад към Как да ползваме форума

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта