Възрастова граница!!!

Информация за начините на ползване на форума, както и за оказване на помощ при невъзможност да се справите с някои от функциите на форума.

Мнениеот EliKarim » 06 Юни 2006, 18:01

Прочетох внимателно всичко и мисля, че съм съгласна с повечето написани мнения. Така е, тук не може да се следи възрастовата граница. Но някои постове наистина бликат от глупости и поведението им е детинско....бих препоръчала триене тъй като друго във форум не би могло да се направи.
За тинейджърите или децата бих казала че опитите им в магията ще са безпочвени и най-много да оплескат нещата, живота си и кармата.
Припомням, че в магията на Абрамелин се посочва че само мъжете навършили 25 могат да дръзнат да опитват в тази област...да не говорим че един призован ангел би откликнал на 5 годишно дете, но само като образ...не за повече. Демон пък би убил неопитен млад човек, който няма нужната сила и натрупан опит от практика...
Ако моето дете прави нещо "подозрително" и аз бих следила явно или тайно какви ги върши...притесненията са нормални, провокациите и предупрежденията също.
Бих добавила, че като модератор просто ще следя повече постовете...за друг тип проверка не мога да говоря. Всеки отговаря сам за себе си.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот WandaBlenda » 07 Юни 2006, 03:07

Аз бих добавила 4е каквито и предупреждения да се сложат по повод допустимата възрастова граница децата пак 6те си влизат по форумите.Просто в нета тези неща са неконтролируеми.Бих дала пример със загиналите деца преди години в Индиго.Вси4ки са 4ували за слу4ая,който беше потресаващ.Тогава и медии и всякакви други обществени институции надигнаха гневен глас против организаторите на събитието.Малко бяха хората които се запитаха за ролята на родителя.Какъв е тоя родител който пуска 10 годишното си дете на дискотека?А имаше и родители които дори не знаеха 4е децата им ходят по такива места.Не е ли родителя този който трябва да е най-добре информиран за това какво вълнува детето му и каква е призмата през която то гледа света?Лесно е да кажеш откривайки 4е детето ти се занимава с нещо неприемливо за теб-забранявам! (обикновенно когато ве4е е станало късно)А къде си бил ти когато то е било на 5, на 7 ,на 10.Или тогава си смятал 4е то е още малко и има нужда само от обли4ане,нахранване и добро у4илище?По презумция, когато детето почне да навлиза в пубертета, чак тогава започваш да го отчиташ като личност?А до тогава то нямало ли е собствени възгледи?Къде си бил ти когато то е правило първите си стъпки в тая насока(в случая неприемлива за теб),когато е имало нужда да сподели ,да попита или да получи съвет?На работа?Изморен,изнервен,отег4ен?Зает със нещо касаещо твоята личност,кариера и развитие, от изключителна важност?Дали успеха и душевния ти комфорт са били по-важни от прохождащия и проглеждащ малък индивид който отглеждаш?Това са въпросите на които искам да ми отговори всяка плачеща майка.И бих препоръчала на всички родители да обръщат малко повече внимание на душевните потребности на децата си още докато са наистина деца .Да се опитат първо да ги разберат преди да ги обвинят и да им забранят.Контролираш детето си докато стане на 5-6 години.След това всякакъв опит за контрол е равносилен на груба намеса в личния живот и мироглед на вече установена и завършена ли4ност.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Cath » 07 Юни 2006, 22:03

Жената си е права, все пак става въпрос за НЕЙНОТО дете. аз съм съгласна с ограничението, макар че не вярвам да има особен резултат от него. Уанда, при цялото ми уважение, не мисля че можем да наречем дете на 5-6 години завършена личност!!!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот WandaBlenda » 08 Юни 2006, 00:57

Кет при цялото ми уважение, но най вероятно нямаш деца.То4но на тая възраст характера на детето ве4е е установен. От там нататък за родителя остава само наблюдението и опознаването му.Промените са по4ти невъзможни.Ако детето ти е темерут посмъртно не може да направиш от него слън4ева ли4ност.Ако не оби4а да губи когато играе и се ожесто4ава и сърди от загуба,уверявам те 4е до края на живота си ще има хъс за победа на всяка цена във всяко едно от нещата с които се захваща.Примери мога да ти дам още много,но е безмислено.Сама може да се сетиш.Имах предвид характер,индивидуалност,ли4ност.Мирогледа може да се сменя всяка седмица дето се вика ама характера си остава един и същ.Но ти си права в последното изречение от предния ми пост думата мироглед е неправилно смислово употребена.Слу4ват се такива лапсуси,за което се извинявам.Писах посред нощите и бях изморена.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот sesil » 08 Юни 2006, 06:46

WandaBlenda написа:То4но на тая възраст характера на детето ве4е е установен. От там нататък за родителя остава само наблюдението и опознаването му.Промените са по4ти невъзможни.

Подкрепям, дори бих казала, че какъв е характера на детето си проличава по-рано, още на 2-3 годинки. От там нататък промените се изразяват в полагане на основите на комплекси обиновено именно от родителите.
Истината е някъде там.
Аватар
sesil
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 181
Регистриран на: 31 Окт 2005, 10:24

Мнениеот ChaoS » 08 Юни 2006, 06:59

Мислите ли, че трябва да се създаде и "група" от родители, които да съблюдават или поне да дават някакво родителско тълкуване на това Как и по какъв начин да се напътстват тези "магически увлечения"


Всъщност идеята ми харесва.
Знам, че във форума пишат и възрастни хора, които имат едно или повече деца на различна възраст.
ЗЗнам, че някои от тях няма да пшозволят на децата си да тръгнат по този път.
Но има и такива, които ще го направят.
Според мен идеята да се създаде една такава "група" от родители, които да обясняват от родителска гледна точка на други родители кое какво защо и как би било добре.
Всми...
Родителите имат една много странна черта, която придобиват заедно с децата си.
Те казват:"А ти имаш ли деца за да ме поучаваш?"
И ако има някой, който да им отговори "да", те започват да слушат.

Също така ще е полезно за родители, които всъщност насърчават децата си в магическата насока, но не са сигурни от къде да започнат или как да се справят с даден възникнал проблем.

Знам, че звучи малко като групова терапия, но смятам, че ще бъде полезно за много бъдещи и настоящи потребители във форума.

Пък кой знае- след 10-ина години може и аз да се включа или да потърся помощ от родителите чародейци. :Р
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AMON RA » 08 Юни 2006, 10:08

От както се регистрирах четях и мислех дали да отговарям но сега реших да кажа и моето мнение. Вижте аз бях едва на 10 год. когато почнах да призовавам ( без особен успех тогава )нямяше кой да ми помогне , да ме насочи , или спре .Четейки книги аз правех какви ли не глупости ( исках да стане едно а се получаваше друго ). Използвах силата на мрака за да унищожа жената разбила семейството ми ,и успях. Събрах родителите си с магия но после съжалявях за това до мига в който баща ми почина. Така че моето лично мнение е ,че е хубаво да се допускат и по малките, за да знаят с какво си имат работа, да разберат че понякога мъчейки се да направят добро- могат да предизвикат по-голямо зло .
Като цяло съм съгласен че тук не бива да влиза кой да е, но ПОМИСЛЕТЕ ако ние не им помогнем да се ориентират тогава кой. Да ги оставим да се лутат, и да правят магии наляво и надясно, безпредметно и безконтролно, това ли искате. Съдеики от моят опит ще стане така, а после ще им трябва дълго време докато оправят поражениятя които са създали. Помогнете им.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот WandaBlenda » 08 Юни 2006, 15:16

има някои * 15 годишни хлапета * , които не са идиоти, ритуални самоубийци и всякакви такива. Има хора , чието мнение не струва по- малко от това на 30 годишният велик адепт. Има и хора над тази граница, които ръсят глупости като за световно на които би завидял и 8 годишният ми брат.


Taka e My Duality нищо ново под слънцето :) Хората са всякакви и единственото на което трябва да се нау4им за да улесним живота си е толерантност и умение да правим компромиси.Безмислено е да се сражаваме с вятърно мелници.Това 4е си на 15 е прекрасно и не те прави автомати4но половин ли4ност нали :)Всички сме 4ували за малкия Буда и за още един куп невръстни магьосници и деца които правят "4удеса" Ако си решила да се занимаш с магия нищо ме може да те спре.Използвай времето докато станеш" голяма" 8) да четеш и да се образоваш и да натрупаш необходимите знания.Никой не може да те спре да направи6 ритуал ако си решила -дори да си на 6.Но това е опасно понякога не за друго а поради липсата на информираност у детето какви могат да бъдат последствията.Страха при родителите за децата им е поради това 4е ще направят грешки,и последствията ще са фатални ,именно защото ценностнта система и морален кодекс при подрастващите е все още крехка и променяща се.Явно твоите родители не са толокова против магията,но има деца които не са такива щастливци.За тях мога да кажа ,4е родителите се страхуват именно защото ги обичат ужасно много и искат за тях най- доброто,дори и това 4есто да не изглежда така.Просто техните ценности са вероятно различни.Затова 15годишните трябва да са внимателни с на4ина по който поднасят своите убежденията на близките си хора.Опитвайте се винаги да обясните преди да тръгнете да воювате.Най -4есто това е невъзможно поради закостенелите разбирания на голяма част от родителите.И точно тук идва момента с компромиса.Не е страшно да спреш за известен период(макар 4е няма 15 годишен който да е изпълнен с търпение).Просто 4ети,образовай се и трупай информация.Ако след някоя друга година ,когато навършиш заветните 18 все още магията е толкова важна за теб колкото е сега, знанията ти ще ти помогнат изключително много.


Родителите имат една много странна черта, която придобиват заедно с децата си.
Те казват:"А ти имаш ли деца за да ме поучаваш?"
И ако има някой, който да им отговори "да", те започват да слушат.

ChaoS замисли се ти дали би слушал някой който няма книжка за кола и не знае да кара ако по4не да ти обяснява кое как трябва да се направи.Става дума просто за опит.И хората автоматично прилагат това и с децата,само дето забравят че колата няма как да си каже мнението а детето може.За съжаление голяма част от родителите не разбират 4е не е удачно да се прилагат едни и същи принципи в различни ситуации.И от там тръгват недоразуменията.Предложението за група родители която да обяснява нещата е добро,но то си си се слу4ва и без да го организираш.Винаги когато някой зададе въпрос на на4инаещ се намира кой да му даде съвет. Форума не е организация а свободно пространство за обмяна на мнения,знания и спорове по различни въпроси отнасящи се до магията.И всичко е на доброволни начала. И няма значение дали си родител или не.Аз лично съм сигурана че съм получавала информация за въпроси които ме интересуват,но по коити не съм осведомена,вероятно и от 15 годишни които са били по информирани от мен :) Ето например в слу4ая,за отглеждане на деца идиоти в екстремни условия съвети мога да ти дам всякакви.За магия,ритуали и техники така като съм ти 4ела постовете,мога да те слушам много внимателно.Няма нищо лошо или срамно в това.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот ChaoS » 08 Юни 2006, 16:41

Права си, Уонда.
Който търси- намира.
Колкото и време да отнеме.
И какъвто и източник да му се наложи да ползва.
И аз съм слушал 14-15 годишни 'лапета с интерес по доста въпроси, по които са по-компетентни от мен.
Ето, едно хлапе на времето, което познавах... На 15 беше по-добър политик, отколкото някои от 40-50 годишните в парламента.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AMON RA » 08 Юни 2006, 18:20

ChaoS, а дали това което знаят или търсят ще е добро. повечето са привлечени от силата на мрака. А и да те питам с хаос м.... ли се занимаваш щото ако е така ОБЯСНИ МИ КАКВО БИ НАПРАВИЛ АКО ТРЯБВА НАПРИМЕР ДА ИЗБИРАШ МЕЖДУ ЧЕРВЕНИЯТ, ЧЕРНИЯТ, И БЕЛИЯТ РИТУАЛ ЗА РЕИНКАРНАЦИЯ. КОГО ЩЕ ПОПИТАШ РОДИТЕЛИТЕ КОИТО ЩЕ НАСТРЪХНАТ ИЛИ ТУК ВЪВ ФОРУМА КЪДЕТО ВСЕ НЯКОЙ ЩЕ ТИ ПОДАДЕ РЪКА. Не забравяй че колкто и да знаят 14-15 год. те не са ориентирани колко време трябва да търсят, ами ако попаднат на грешен източник.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот FireSun's Viking » 08 Юни 2006, 19:15

Много ми е чудно, ако сложат друга годтина как ще ги хванете, че са по - малки?
Няма да можете. - Затова мисля че това е пълна глупост, но Wizard я въвежда да не получава писма от разтревожени родители. Защо го превръщате в толкова голяма тема?
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот galina_dim » 08 Юни 2006, 19:23

На мен специално ми е криво заради Дуалити например... Никак не е честно по този начин. Дуалити, що не се пишеш на 81, ние ще си траем, а някой ще изтрие този пост...
icon_angel
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот ChaoS » 08 Юни 2006, 19:24

Амон Ра, първо- мрак и зло не са синоними.
Няма "зли" практики. Само начин на тряхното ползване.
Същото се отнася и до светло и добро. Не са синоними.

И второ- въпрос на морал е кой ритуал би се ползвал.
Ако родителите ми ме насърчаваха и имаха познания, сигурно щях да питам тях като най-близки.
И второ- както казах- въпрос е на морал.
Ами као ми кажат, че най-деструктивния е най-добър?
Тогава какво?
Да си меня телата всеки месец ли?
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AMON RA » 08 Юни 2006, 19:58

ChaoS,използвайки думута мрак имах на предвид ЗЛО в най-точният му смисъл. Necron е прав, нямя смисъл да го превръщаме в голямя тема. АЗ имах напредвид че нее лошо да помагаме на по-малките, и начинаещите. А колкото до родителите те никога нямя да ги разберат. Ако съм те засегнал по някакъв начин извинявай
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот ChaoS » 08 Юни 2006, 20:37

Не, не ме засегна. Просто съм уморен... И това ме прави леко раздразнтелен и гаден.
КАкто и да е...

Прав си, че на малките и начинаещите трябва да се помага... Все пак повечето хора идват тук точно за това.
Прав си и че родителите трудно разбират децата си...

И наистина- ТВЪРДЕ голяма направихме темата.
Все пак решението си е на Уизард.
Ние няма как и не сме в правото си да му се месим...
Иначе и на мен ми е кофти за Моята Двойнственост.
Пък и аватара и е сладък.
Ще ми липсва да гледам как блести на някои места...
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот verona » 11 Юни 2006, 10:16

Напълно съм съгласна с тази майка,но как ще разбереш кои на колко години е?Аз съм майка и не бих искала детето ми да попадне на нещо,което не разбира,и ей така от лубопитсво да трагне да проверява какво ли не.За това е най-добре да не им се забранява,а да се обяснява.Най верният приятел за едно дете е родителят,стига да може да го постигне.Аз лично ги възпитавах с това,,КАКВОТО И НАПРАВИШ ЕЛА И МИ КАЖИ,АЗ САМ ЧОВЕКА КОЙТО ЩЕ ЗАСТАНЕ ЗАД ГАРБАТИ,ДОРИ И ДА НЕ СИ ПРАВ,ДОРИ ДА УБИЕШ НЯКОИ ЩЕ КАЖА,ЧЕ АЗ САМ ГО НАПРАВИЛА И ПАК ЩЕ ТЕ СПАСЯ,, И слава богу не сам имала проблеми с тях,забранените неща винаги водят до по лош краи отколкото ОБЯСНЕНИТЕ.
Аватар
verona
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 22 Май 2006, 12:17

Мнениеот ChaoS » 14 Юни 2006, 08:52

Да... "Забранения плод е най-вкусен..."
Аз като син((следователно дете)) съм се убедил сам, че ако мама и тате не ми забраняваха, а ми обясняваха и ме подкрепяха щях да съм направил много по-малко глупости през живота си и да съм по-спокоен и по-уравновесен човек.
!RorriM EhT KaerB
Аватар
ChaoS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 709
Регистриран на: 13 Май 2005, 07:38
Местоположение: WhereveR I MaY RoaM

Мнениеот AMON RA » 14 Юни 2006, 09:10

браво ХАОС, НАИСТИНА АКО НИ СЕЕ ОБЯСНЯВАЛО НЯМЯШЕ ДА ИМАМЕ ТЕЗИ ПРОБЛЕМИ ПРЕДИЗВИКАНИ ОТ САМИТЕ НАС, но как да кажем на родителите си например "тате,мамо, искам да направя "черната меса)" и да очакваме обаснение как се прави, или пък потупване по рамото със заветното "браво моето момче (или момиче)"
ВЕРОНА, в ред на гореизброеното-как ще обясниш на детето си че това което прави нее правилно, и най-интересното е дали ще те послуша.
Все пак не забравяй че силата на мрака е по-привлекателна и трудно и се устоява.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Марио » 14 Юни 2006, 10:46

Причината поради която повечето родители неподкрепят децата си в началните етапи от техните магически начинания е проста и ясна. Повечето хора, колкото по-възрастни - толкова в по-силна степен, имат изградени и закостенели възгледи, в нашия случая - по отношение на окултизма. А това мнение за тази наука най-често е негативно. Но това е само в начален етап. Ако детето практикува наистина окултизъм, то в такъв случай промените в него ще настъпят незабавно, и естествено в положителна насока. Окултизмът е наука изпълнена със светлина, а не както някои мислят - тъмнина. И когато родителите видят промяната в децата си, те не само вече няма да имат нищо против техните практики, а и ще ги насърчават да продължат.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

ПредишнаСледваща

Назад към Как да ползваме форума

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта