Бъдещето на МГейт, магията в България?

Информация за начините на ползване на форума, както и за оказване на помощ при невъзможност да се справите с някои от функциите на форума.

Мнениеот Wizard » 05 Фев 2010, 20:40

Искам да отворя тази тема, като целта е ВСИЧКИ заинтересовани потребители да дадат своето мнение и директни предложения както към екипа на МГ, модерирането на форума, така и за това как бихте желали да виждате занапред MagicGateBg.com.
Какво е според Вас магията:
- средство да постигнете лични облаги
- начин/средство да се помага с нетрадиционни методи на хора в нужда
- търсене на лична тръпка от мистично влечение
- начин на живот (ежедневие)

Как бихте подходили (вашите методи на работа), ако сте на мястото на някой от модераторите, уебмастъра или Wizard?

Какво очаквате да видите, когато влизате във форума на МГ?

Искате ли да имате различно интерактивно общуване с потребителите и какво според вас е то?

Къде искате да се съсредоточат усилията на екипа на MagicGateBg.com? В какво направление мислите, че е нужно да се полагат повече усилия за това Вие да бъдете винаги (или почти винаги) удовлетворени от това, че сте посетили MagicGateBg - форум/сайт?

Посочете сайтове, магове, потребители, гадатели, врачки, знахари... каквито и да е, които според Вас имат голяма заслуга за това магията/окултната наука да е от значение за вас самите? Обосновете мненията си с адекватни примери, защото в противен случай те ще бъдат изтривани поради несъотвествие с целта на този въпрос!

Какво се прави в момента в България, за да има магията популярност, достоверност на информацията и да бъде тя с позитивно отражение в обществото? Има ли клубове, форуми, сайтове, които според вас го правят и как имено Вие го виждате това действие?

Ако имате възможност да бъдете човекът, който взима решенията в МГ, какво бихте направили различно от това, което виждате в момента да се прави?


Не е нужно да се отговаря на всички въпроси, които виждате по-горе!!! Дори да си изберете само един от тези въпроси, добре е да дадете обширно и обосновано мнение, отколкто да отговаряте еднозначно на тях.

Благодаря предварително на всички, които ще проявят интерес и ще се включат в това допитване!
Последна промяна rain на 05 Юни 2010, 17:46, променена общо 1 път
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Rapunzel » 06 Фев 2010, 07:13

Здравейте, далеч съм от мисълта , че мога да дам обективно мнение по въпроса, но ... Магията за мен е ежедневие, в този смисъл, че постоянно се преплита в ежедневието, дори когато не го желаем, тъй като просветеният чрез мисленето си и изборите, които прави, прокарва пътя на бъдещите промени, действия и противодействия. Магията е начин да помагаш, НИКОГА, НИКОГА, не трябва да се вреди с магия, иначе тя се изражда и се връща при "автора " си в чудовищна форма, която може да съсипе целия му живот, от друга страна , използвана правилно магията е призвана да облекчи човешките душевни и физически болки и страдания, да направи живота по - лек и щастлив, дори и резултатът от нея да е само една усмивка... icon_color
Очакванията ми към форума почти напълно се припокриват с него icon_eusa_clap , може би малко повече да се поработи върху дизайна, да е по - тайнствен, по - загадъчен :oops: Аз лично , за да се информирам, ползвам руските сайтове, защото те са изпълнени с много информация за всичко - психология, парапсихология, езотерика, гадания, магии, хороскопи, информация за билките, цветята, лунните дни, аромалогия, изучаване на аурата, карти Ленорман, иц . зин, Таро... и прочие, и прочие....Мисля, че онова, което липсва на МГ е една по - раздвижена визия, и попълване на информационните ниши чрез превод на статии от английски, немски, руски, а защо не и по - радки езици ...Надявам се да не съм засегнала никого, но нали все пак това беше целта, да си кажем мнението! При всички положения благодаря на администраторите и модераторите на сайта за труда им!
Аватар
Rapunzel
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Апр 2009, 19:15
Местоположение: Over the Hills and far away

Мнениеот Cath » 06 Фев 2010, 15:05

Разполагам с доста свободно време напоследък, ето защо още когато видях темата, въпреки, че тези неща сме ги говорили хиляди пъти, реших, че ще пиша. Че ще пиша дълго и широко, и се надявам този път да има някакъв ефект.

На първо място не смятам, че тук е мястото да коментираме какво е за нас магията, защото това, честно казано няма нищо общо с темата за бъдещето на сайта. Дори слепец ще види, че магията за 80% от потребителите е начин да намерят някаква псевдо-любов, за 15% е начин да дадат свобода на напиращите хормони, и за едва 5% магията не се олицетворява от черни котки, вещици и порутени готически къщи. Иначе, разбира се, че ще е ежедневие – с едно по-обхватно мислене можем лесно да заключим, че живота е магия.

Ако съм на мястото на модераторите, „уебмастъра” или Wizard, на първо време ще си задам въпроса как си представям бъдещето на този сайт? Дали искам да е мегдан, на който се обсъждат само и единствено „Любовна магия. Психология на отношенията. Решаване на проблеми”, някакъв лъжесатанизъм, продиктуван от текстовете на една от многото метъл групи или искам да имам сайт, в който да се извършват зрели и смислени дискусии?

Ако съм модератор, аз ще съм rain, само че малко по-търпелива. Какво искам да кажа – никакво толериране на безсмислени, тип спам или инфантилни теми; никакви извинения защо нещо се трие – има правила, да се спазват. От известно време участвам в един кулинарен форум, където условията, за да публикуваш нова рецепта са толкова много, че доста ще се замислиш преди да публикуваш нещо, което вече го има – вариантът е да коментираш в съществуващата тема вече. Всеки пост, който не отговаря на правилата се трие. Честно, не мога да разбера какъв ни е проблема на българите, че ако има правила, задължително трябва да ги нарушаваме! Не знам дали сте забелязали, но хората, които водеха дискусии тук до преди две години вече ги няма, или най-малкото нямат желание да се включват в дискусиите. Това се случва именно поради безкрайното натрупване на безумни теми, което през споменатите последни две години просто надмина и най-смелите ми очаквания. Става някакво абсурдно положение, в което вместо да се развиват вече съществуващи теми, се отварят все нови и нови, лишени от всякаква логика и значение. В Меджик Гейт има толкова много качествена информация, която просто се губи в цялата помия, която се излива и излива, без никакъв контрол. Защо? За да може да сме по-популярни сред тийнейджърите или за да има повече въртележка на потребители? Преди доста време заменихме качеството за сметка на количеството.

Какво очаквам да видя във форума? Очаквам да видя обосновани мнения, вместо безсмислени злобни нападки; очаквам да видя градивно развитие на темите, а не превръщането им в някакво подобие на форум за „тийн” проблеми; очаквам да видя теми, които да провокират интереса ми не да се включа в тях, а ДА ГИ ПРОЧЕТА, защото такива теми са невероятна рядкост. И най-вече – очаквам да чета теми написани на БЪЛГАРСКИ език. Удивително е, че дори абсурдно, как повечето потребители нямат елементарна писмена култура!
Колкото до различното интерактивно общуване с потребителите, мисля, че всеки от нас е способен да си го осигури. Ако се направи чат, то последното нещо, което ще се обсъжда в него е магията и окултизмът.

Съсредоточете усилията си в подредбата на форума, изчистването му от мъртви, безсмислени теми, и заедно да попрегледаме това, което ще остане, за да можем да го развием. Защото става нещо подобно на това, да имаш библиотека, но преди да подредиш книгите, които имаш, да почнеш да купуваш нови и нови книги. Читателите няма да могат да се ориентират!
Сайтове няма да прилагам, защото съм на мнение, че е хубаво да се запознаем с фолклора, етнологията, теологията, историята и митологията, преди дори да ни дойде на акъла за магия. Независимо за каква магия става въпрос!

Не мисля, че трябва да се работи в насоката магията да има позитивно отражение в обществото. Българинът е достатъчно отворен към паранормалното, имайки предвид, че всяка баба е донякъде билкарка и знахарка.

Ако имах възможност да бъда човекът, който взима решения в МГ, бих взимала решения и бих ги осъществявала.

А сега да се обърна и към Rapunzel:

-Мистичният вид може да се търси в сайт посветен на онази част от магията, която влиза в графа фантастика. Искрено се надявам, че тук не търсим вид и не искаме да правим пози, а заедно да се запознаваме с реални неща от реалния свят, колкото и абсурдно да ви се струва това казано относно окултизма.

-Всички тези неща

психология, парапсихология, езотерика, гадания, магии, хороскопи, информация за билките, цветята, лунните дни, аромалогия, изучаване на аурата, карти Ленорман, иц . зин, Таро... и прочие, и прочие....


ги има във форума, но както вече казах, а сега ще парафразирам – повечето потребители нямат желание да търсят. А тези, които търсят и намират подобна тема дори не им идва на ум, да пишат в нея. Нееее, те си отварят нова! Току що прочетох една такава за Осъзнатото сънуване.

Честно казано, надявам се да съм засегнала някого, защото обидените хора са по-активни в положителните промени! Ще следя темата с интерес!

Поздрави! :wink:
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Lord Voldemor » 06 Фев 2010, 17:14

Уизард,поздравления за темата!
Кат отлично е изложила нещата,а това което искам да допълня,е следното.
Навред се поместват ритуали-кои проверени,кои не-липсва обаче разбирането при мнонзинството от членовете на МГ,че преди да се постъпи към дилетантско експериментиране,трябва окултистът да е НАЯСНО с причинте(субективно) и последствията(обективно)от извършването им.
Може да се използват 3-4 ритуала,и те да са достатъчни.Това на което искам да обърна внимание е следното-всеки постнат ритуал или техника да бъде максимално разяснен,и съответно допълнен от други форумци,които имат опит по отношение на темата-това е далеч по-полезно,от елементарните подхвърляния,които съвсем не са рядкост.Да се търси конкретика и градивност-не са малко хората,наясно с Магическто Изкуство,и всеки може да сподели своя РЕАЛЕН опит,и да допълни този на другите.
Благодаря.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот puntina » 06 Фев 2010, 19:16

Ще номерирам отговорите си, тъй като мисля, че това е по-лесният начин (поне за мен) за комуникация.

1. Според мен магията е не просто средство за постигане на облаги лични или чужди, по-скоро това е една от малкото й функции. Тя е нещо, което помага за извисяването ни и откриването ни на пътя към знанието. Тя е както начин/средство за помагане на ходата, така може да бъде и в тяхна вреда. Тук идва въпроса кой с какви намерения я използва. Но да кажем, че тя е голяма част от нашия иначе скучен живот. Накратко казано пътят на човека към Висшето себеосъзнаване и себеосъвършенстване, постигането на хармония с различните сили и т.н.


2. Как бихте подходили (вашите методи на работа), ако сте на мястото на някой от модераторите, уебмастъра или Wizard?
Може би съвсем леко по-различно от подхода на модераторите ни. Мисля че те си вършат добре работата и все пак имам малко по-различни виждания. Когато се поства информация да бъде достатъчно точна и ясна, евентуално за какво служи определеното средство, към коя парадигма е и прочие. Тук може би не толкова имам забележка към модераторите, колкото към потребителите.

Моля ви всички, които четете някоя тема, не бързайте с въпросите. Прочетете ИЗЦЯЛО темата и зададените въпроси, може би някъде там се крие и вашият въпрос, съответно и отговор!

3. Какво очаквате да видите, когато влизате във форума на МГ?
Може би малко по-голямо обединение и неща от сорта на :"Аз приемам твоята гледна точка, но моята е по-различна и следователно и тя до някаква степен е правилна. Т.е. пътя към знанието може да бъде от много страни и да е различно дълъг за всеки, но всеки е поел по своя. Може би да се намалят споровете и КОНКРЕТНИТЕ забележки до членове от форума (изключвам случаите, в които практикуващия не се е запознал с темата и вече бърза да пита).

4. Искате ли да имате различно интерактивно общуване с потребителите и какво според вас е то?
Да, страхотно е , когато намериш човек/същество, което се доближава до твоите интереси и можеш да вземеш някакъв вид опит от него :" Не питай старило, а патило", както се казва. Чудесно е, когато окриеш, че можеш да създадеш група, в която да се занимавате усилено с изучаването на магията като същност и цялост, и можеш да чуеш различни от твоите гледни точки.

5. Къде искате да се съсредоточат усилията на екипа на MagicGateBg.com? В какво направление мислите, че е нужно да се полагат повече усилия за това Вие да бъдете винаги (или почти винаги) удовлетворени от това, че сте посетили MagicGateBg - форум/сайт?
Мисля че информацията качена в сайта и форума за момента ми е достатъчна. А ако ли не е , то винаги има начини човек да я потърси и да я намери. Нямам някакви по-специални предпочитания, доволна съм си. :)

6. Посочете сайтове, магове, потребители, гадатели, врачки, знахари... каквито и да е, които според Вас имат голяма заслуга за това магията/окултната наука да е от значение за вас самите? Обосновете мненията си с адекватни примери, защото в противен случай те ще бъдат изтривани поради несъотвествие с целта на този въпрос!
Потребителите, които ще изброя може би ще са една малка част, от хората , които са ми помогнали за някакъв вид "знание" , ако случайно пропусна някого не искам да ми се обиждате:

Degagment- показа ми страхотна светлина от магията и ми вдъхна надежда, че мога да искам и да търся много повече от себе си
Nemezius- научи ме как да излизам на астрално ниво , да осъзная част от себе си и да се опитам да достигна осъзнато сънуване
Shadow_mage- човекът, който ми помогна да разгледам част от Некрономикон и ме въведе в т.н. Древни , помагаше ми хиляди пъти при проблем и винаги ме е подкрепял
No_angelos- сладураната, която ми показа какво е това будизъм и ми помогна да отпуша себе си на едно малко по-друго ниво, миродостигане
Dark_necromancer- (може би не съм му написала правилно ника), пича, който ми помогна да открия силният си елемент и начина по-който да се свързвам с него, различни практики
Wizard- теб те слагам също, защото и ти си от хората , които никога не са ми отказали информация по даден въпрос и винаги са ми я предоставяли максимално пълно и точно
Cath- която ми показа страхотни методи за гледане на карти и ми даде някакъв вид обяснение на някои неща, които се случваха с мен самата

Също така тук би следвало да споделя всички модератори, които не веднъж са ми помагали с разясняването на някоя тема. За което им благодаря!

7. Какво се прави в момента в България, за да има магията популярност, достоверност на информацията и да бъде тя с позитивно отражение в обществото? Има ли клубове, форуми, сайтове, които според вас го правят и как имено Вие го виждате това действие?
Създаването на групи, виждането и обсъждането с практици, дори и това че ние даваме някакво знание на съвсем начинаещите си е някакъв вид популярност поне според мен.

8. Ако имате възможност да бъдете човекът, който взима решенията в МГ, какво бихте направили различно от това, което виждате в момента да се прави?
Не бих променила нищо.

Благодаря и аз!
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот Trismegist » 07 Фев 2010, 10:14

Магията може да бъде началото на един човек тръгнал по пътя към съвършенството.Тя може да го унищожи, но може да го направи само по-силен, ако не успее.Магията е огледалната страна на нашата същтност, опознавайки нея - опознаваме себе си и това трябва да е главната и последна цел на един маг - себеосъществяването.
Магията може да бъде изкушение или предизвикателсто, чрез което ние ще бъдем изпитани.Тя не може да е нещо повече от нас и не би съществувала без нас.
Магията не е за всеки - който се е объркал да се занимава с нея, а не е за това - сам ще се откаже.

Целта на един форум за магия или на една подобна организация - трябва да е идеална.Всичко трябва да се постави в служба на Духа, а не в служба на самото себе си.Форума или организацията могат да играят само роля на координатори или служители на хората влизащи в него.Наличието на слабости в организизиращите лица ще им навлече безкомпромисни последствия.Затова по-добре е човек да се занимава с нищо - отколкото с нещо половинчато!

Съществуването на един такъв сайт може да бъде само междинно стъпало, за хора на определено ниво на развитие.
Но всеки минаващ или попадащ в него трябва да осъзнае, че винаги има и следващ по-високо стъпало.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Anselma_ » 07 Фев 2010, 22:52

Съгласна съм с много неща от казаните по-горе.
 
Чудесно е, че има един развит сайт за магия, където участниците могат да научават по нещо полезно и самите те да бъдат полезни.
 
Ако аз взимах решенията, не бих допускала да се публикуват рецепти, с които може да се провокира насилие.  И докато за навреждащата магия може да се спори - трябва ли някой, който е причинил зло, да бъде наказан с магия или не трябва - то всякакви рецепти, които за изпълнението си изискват насилие върху напълно невинна трета страна бих трила веднага и без обяснения.  Такива са всички ритуали с измъчване и убиване на животни, бебешка мас, канибализъм, сексуално насилие и т.н.  От изброените, само на първите съм попадала тук, но и в тях насилието и страданието, което изискват, е голямо.  Такива ритуали може и да са автентични, но аз мисля, че по отношение на насилието в ритуалите трябва някъде да се тегли чертата, особено след като не се знае колко отчаяни или неуравновесени хора може да четат.
 
Горното бих заложила като правило.  Правилата следва да бъдат добре обмислени, справедливи, ясни и да важат с еднаква сила за абсолютно всеки,  без значение колко е син или червен.  Само така потребителите могат да имат увереността, че МГ е едно добро място, което се ръководи с разум, а не с емоции, да се чувстват добре тук и да дават каквото могат от себе си. 
 
След като правилата са били веднъж определени, те следва не само да се спазват, но и да не се допуска модериране на основание, което го няма в тях.  Не може да се модерира на основание на това, че някой от нещо субективно се е подразнил, или не е в настроение, или пък защото за себе си е решил, че участниците трябва да спазват и други правила, които не са описани.
 
Чрез грубо модериране се поощрява участието на хора, които са послушни,  дори подмазвачи.  Обаче колко такива магьосници можете да откриете? :) Поощрява се участието на хора, които нямат достатъчно самоуважение и не могат да дадат много на форума или пък са толкова отчаяни, че не им пука какви думи слушат във форумното пространство и как се отнасят с тях.  Иначе казано, нивото на форума губи!  Ако има нужда от модераторски мерки - естествено е, че се налага често - това може да се направи учтиво или безшумно.  Няма нужда целия форум да се оглася от картинни хули и да се стряска примерно някой и без това стреснат младеж, дошъл да пита нещо, което за него изглежда важно.  Не обиждайте Потребителя!

Тук има хора, които знаят повече, други по-малко, трети съвсем малко, но съвсем сигурно е, че няма такъв, който да знае всичко! Всеки един от нас би имал полза, ако потребителите могат споделят своето зрънце истина без страх, че ще бъдат наругани или подиграни. Някой разказал ритуал, друг споделил съкровено преживяване, трети направил картинка – не (си) позволявайте насмешки и обиди, а оценете доверието и труда. С добро отношение ще стимулирате потребителя да даде още - всички потребители тук допринасят само от добра воля! И имайте предвид, че ако някой веднъж е видял любимата си рецепта осмяна и пратена в кошчето, ще се позамисли доста преди да пусне друга, дори и другата да е много интересна. Само доброжелателната атмосфера е плодотворна.

От МГ бих искала да очаквам смислени и стимулиращи разговори с хора, които търсят истината и са достатъчно узряли, за да уважават чуждото мнение; добри правила, които важат за всички; незабележимо и справедливо модериране; и доброжелателно отношение към всеки един потребител.
Anselma_
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Фев 2010, 13:14

Мнениеот Macabre » 08 Фев 2010, 11:11

С моя нищожен опит няма да се впускам във философски разсъждения, но бих искала да си споделя мнението. Идеята за сайта е страхотна, но от всички тези потребители много малко си струва и наистина заслужават да бъдат потребители. Както не веднъж е спорено сайта е пълен с хора които само разводняват темите. От сайт за обменяне и споделяне на опит, за ритуали и философия, за разбирания и тн. малко почна да се превръща в Искрено & Лично защото всеки път като вляза и цъкна на "View new posts" чета поредните емоционални и духовни проблеми, любовни терзания и молби за помощ, а все по малко попадам на интересна тема с нов ритуал или някаква интересна случка от света на окултното. Хората тук само спорят кой е по велик маг... или кой знае повече от другия. Може би и друг път съм споменавала тези неща но усетих че сега и тук му е мястото да ги заявя отново. Извинявам се предварително. Нямам за цел да оплювам форума. Напротив. Прекалено много ми харесва за това исках да споделя това което смятам за нередно. Но просто мисля че целта на форума е да се разрастне, да се убогати, така че хората които търсят информация тук да се чувстват доволни че са намерили каквото търсят, а не да попаднат на 1000 други "глупости" докато търсят.
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот rain » 09 Фев 2010, 14:46

Какво очаквате да видите, когато влизате във форума на МГ?

Очаквам да видя смислени и сериозни постове написани на грамотен език от
хора с интересни предложения, разкази, споделени преживявания, практики и
т.н. Уви, нищо такова! Затрупани сме от детски акъли, наивни приказки и всякаква
помия. Някои дори си позволяват и да осъждат, защо не сме им пишели да им
решаваме проблемите. Ще ме прощавате, но това не е място за задоволяване
на всяка прищявка.

В какво направление мислите, че е нужно да се полагат повече усилия за това
Вие да бъдете винаги (или почти винаги) удовлетворени от това, че сте посетили
MagicGateBg - форум/сайт?


Ще съм удовлетворен, когато видя хора които си напъват мозъците да мислят и
разсъждават, а не да ми пишат глупости и да си промиват съзнанието с какви ли
не фантазии. Но силно се съмнявам, че ще стане скоро.

Ако имате възможност да бъдете човекът, който взима решенията в МГ, какво
бихте направили различно от това, което виждате в момента да се прави?


Нищо по-различно от това което правя и сега - абсолютна нетърпимост към спама
и несвързаните приказки. Онези, които желаят да получат толерантност и добро
отношение първо трябва да си го заслужат.

Колкото до развитието на форума, Cath е дала полезни съвети.

В заключение бих казал, едни влизат за да търсят информация и ритуали, други за
разрешение на даден проблем, а трети за да пишат глупости и да изпитат тръпка,
като са на всяко гърне мерудия. Повтарям и потретвам за хиляден път, на тези на
които може да се помогне, къде с информация или съвет добре, на тези на които не,
съжалявам, а за всички спамъри въобще не си хабете времето, на който не му
отърва... има и други форуми.
Без ред няма да постигнем нищо :wink:
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот StellaMorgana » 10 Фев 2010, 17:47

Излиза, че всички искат ред и дисциплина, което въщност ме радва много. Единствената забележка, която имам (но пък нямам претенции да бъде взета под внимание) е, че нямам възможност да коригирам постовете си (само малко след като ги пусна). Това води понякога до разводняване на темите, защото на мен, предполагам и на много други, след като натисна "изпрати" е твърде възможно да ми дойде нещо друго да кажа и то отново да бъде по темата, а се налага да пусна друг коментар. В друго отношение мисля, че нямам оплаквания - обикновено успявам да намеря необходимата ми информация, а и повечето теми, които бих искала да обсъждам, са доста подробно обсъдени вече и не се налага да задавам излишни въпроси.
Колкото до отношението на модераторите, предполагам е доста кофти да обясняваш до припадък едно и също, да четеш неграмотно написани мнения, да се опитваш да разкодираш шльокавицата на някои потребители и да гледаш как някои потребтели пишат очевидни измислици. Вярно, че понякога излишната грубост може да нарани чувствата на пусналия темата или коментара, но пък ако всеки се замисля по няколко пъти преди да пусне даден ритуал или нещо друго, може би биха се пускали по - малко глупости. И все пак съм склонна да се съглася, че е редно да се придържаме към добрия тон.
Това, което на мен лично не ми харесва съвсем не е насочено към форума. Дразни ме очевадната склонност на хората в България да обвиняват за всичко магията, както и да търсят помощ от разни шарлатани, а после да се оплакват и да обвиняват всички останали, които се занимават с окултни науки. Иска ми се да има по - малко такива хора тук.
Life is a journey!
Аватар
StellaMorgana
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 142
Регистриран на: 17 Дек 2009, 18:13

Мнениеот Cath » 09 Мар 2010, 20:02

Два месеца по-късно:

-Имаме ли изобщо обратна връзка?
-Има ли нещо променено?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 11 Мар 2010, 22:59

Cath написа:Два месеца по-късно:

-Имаме ли изобщо обратна връзка?
-Има ли нещо променено?


Бих искал да има повече мнения, за да се направи адекватна промяна, ако е нужна!
Благодаря на всички за мненията Ви до момента! Много съдържателни и от полза за МГ!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Arian Star » 16 Мар 2010, 11:24

Здравейте,

Четох тая тема внимателно и се чудех дали изобщо да взимам отношение по нея. За мен тоя форум имаше смисъл в по ранната си фаза на развитие, защото бе изпълнен с хора, които действително даваха информация и помагаха на хората, които за пръв път се сблъскват с проблемите свързани с магията или окултното. Мисля, че не веднъж си давах мнението относно сегашното положение на форума. Сигурно не е лесно да поддържаш такъв форум, и сигурно не е лесно да го развиваш. Иска ми се да видя бъдещето на МГ като сайт изпълнен със сериозна окултна информация и с хора, които дискутират сериозно темите в окултната сфера. Понякога забелязвам, че като няма каво толкова да се каже по даден проблем, започват едни груби заяжданици и подигравки, като че ли проблемите на някои хора тук са поле за изява на егото на другите магове. Много моля ОБРЪЩАЙТЕ внимание на хората, които наистина се нуждаят от помощ и желаят да получат някаква насока. Не всички са дошли с детински проблеми, а по скоро с доста сериозни и човешки проблеми. Тъкмо темите свързани с човешките взаимоотношения, които окултни или не, са важни мен лично ми харесват за дискутиране. Не искам да хваля, нито да критикувам форума. Той за мен си остана единствен по рода си, просто трябва да се изчисти и да се даде отново поле на изява на истинските окултисти, които сериозно изучават магията. Попитайте се, защо точно тези хора напуснаха МГ , може би от там трябва да се тръгне да се разсъждава. Иначе форума продължава лично мен да ме интересува и чета и влизам от време на време. Ако има какво да кажа, го пиша тук! Ако няма какво да дискутирам, просто мълча. Нека да пишат онези, които наистина могат да дадат ценна информация и опит, а не хора които просто си бъбрят или още по лошо се дърлят.
icon_flowerface
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот Lunohod » 22 Мар 2010, 23:57

Мисля, че този форум отразазява типичната българщина в слабите варианти...Вместо да се учим един от друг и да виреем заедно, ние сами ще се изядем. На нас не ни трябват външни врагове. За жалост и аз съм това- Едно огледало. Отразявам образите и същесвата насреща си...Жалко е, бих могла да бъда по-полезна в друга обстановка...
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот ultramarin » 29 Мар 2010, 12:16

Lunohod написа:Мисля, че този форум отразазява типичната българщина в слабите варианти...Вместо да се учим един от друг и да виреем заедно, ние сами ще се изядем. На нас не ни трябват външни врагове. За жалост и аз съм това- Едно огледало. Отразявам образите и същесвата насреща си...Жалко е, бих могла да бъда по-полезна в друга обстановка...

В каква обстановка би била полезна? Хайде да я направим!

не само за теб се отнася принципно
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Kotentseto » 05 Апр 2010, 13:44

Аз съм един от потребителите, за които може да се каже, че са щипнали по малко от тук, по малко от там и са съставили някакъв свой мироглед. Избрах съзнателно вярата си, създадох убежденията си и в течение на тези години често МГ беше място, където да потърся хора, които да ми помогнат, съмишленици или пък просто извор за идеи.
В последните година-две влизам все по-рядко. Следя единствено раздела за билките. Струва ми се, че там най-контролирано някак се поставя информация, както и споделените от Рейн практики, които са ми просто любопитни и интересни.

Според мен, за да продължи МГ успешното си съществуване, ще трябва някак да "раздели разделите". Смятам, че след внимателен преглед е видно в кои от тях се пише сериозно и кои са средище на объркани хлапета, изплашени хора, които са потърсили в гугъл решение на проблеми и пр. В този смисъл, ми се вижда логично да има секции, в които само да се чете от нови потребители; да има начин да се регулира безкрайният поток мнения, които разрушават иначе сериозна и интересна тема.

Другото е вече казано.

С пожелания за много бъдещи срещи! icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Мнениеот Wizard » 22 Апр 2010, 23:03

Благодаря на всички Ви за изразените мнения и препоръки за това да направим МГ едно интерсно и полезно място за окултна и магическа информация!

Определено разбирам повечето от Вас, които нямат вече (и аз съм в това число) време да посещават МГ по-често и да дават по нещо от себе си...
Идеята ми беше да се опитаме да направим от МГ "някакво място", което да стане по-различно от това, което срещате в интернет пространството в БГ (поне). Знам, че имаме (вече) много почитатели, знайни и не знайни; такива, които са писали през годините, дали са своята част от себе си за развитието на МГ и след това са поели по своя си път; такива, които хвърлят любопитни погледи от време на време, колкото да задоволят любопитството си; откровени мошеници, кото ползват знанието на МГ за свои лични облаги...

Имаше много интересни идеи, които ми предложихте, не мога да цитирам точните ви никове, ще говоря по памет. Та една от идеите беше да съм се отказал от администрирането на форума или иначе казано, да се "самодетронирам" :wink: Не беше лошо това, като идея... искрено ме зарадва това! Ок, какво ще бъде по-различно, ако Wizard вече го няма и дойте някой друг на админския пост?!? Нали затова съм отворил тази тема, за да Ви дам гластност да изразите на едно място желанията си и несъгласията си по отношение на МГ. Какво по-различно ще се случи - кажете го сега, дайте идея или направо го реализирайте, аз не спирам никой, който има креативност и иска да работи в полза на МГ.
Ето например Валдемор се засили момчето да бъде модератор, показа напън, направи това-онова и... отказа се... Не е лесно да се носи Този кръст, както се казва на едно място... Казвам го това, за да Ви покажа, че не отказвам помощ от хора, които по един или друг начин са спечелили доверие и имат на предства за Какво говорим тук в МГ.

Приемам всички забележки, даже и тези от архаичната ера за блек сън и не знам още кой... Било е това, случило се е, но сега е друго. Освен това Ви питах за някои форуми и сайтове, но наистина ме раздва културата Ви на диалог тук в МГ. Може да не го усещате или приемате за ФАКТ, но това е така. Мога да го различа от 100км. Никой не даде конкретен линк!!! Ето го първия факт! Номер едно сте, шапка Ви свалям на всички! Това е, което казвате - не са важни другите сайтове/форуми има само един форум/сайт и искаме с него да се идентифицираме..
Е, няма по-голяма награда за труда на модераторите и приятелите на МГ от това да се вижда черно на бяло, че това, което правят носи полза и по някакъв начин удовлетворение за труда и усилията, които се полагат!

Имам конкретно питане към всички Вас: знам, че не обичате да влизате в открит диалог с мен (това пак е част от културата, която е наложена по някакъв начин тук в МГ), но се учудвам, че не го правите и помежду си. Например, защо не използвате програмата за Чат-срещи, или обмяна инфо чрез видео файлове било от YouTube или други подобни. Има подробни инструкции как да се ползват тези приложения...

Имате Библиотека-окултна, която може да се мери по размер с една от най-богатите, ако не само в БГ, то и отчасти изобщо в интернет пространството... Е никъде не видях някой да отвори тема по това какво е прочел, научил или практикувал от някоя от тези книги.... Просто се учудвам. Вярно е че са на английскии език повечето от тях, но все пак живеем в 21 век и поне елементарен инглиш вече не е проблем да се чете и говори... Нищо, мълчание и четене на книги и пазене на тайните :wink: е, и това е все пак нещо...

Какво бих предприел занапред, това няма еднозначен отговор, защото, ще станат вече 6 години!, все се опитвам да променям и развивам МГ с ваша помощ в някаква ползотворна посока, така че въпроса е отворен - мисля по въпроса!!!

Разделяне на теми и отсяване на публиката в МГ... това сме го правили поне един милион пъти - Нищо не става. Спам ще си има винаги, въпроса е че сме го ограничили. Имаме си модове (цербери :wink: ) и едва ли ще се развихря спам така, както би им се искало на спамерите. Имаме си правила - директен БАН - както и админска проверка на никовете предложени за регистрация във форума. Това е. Има си раздели - за начинаещи, за спамене, за ритуали, за гадаене.... Има всичко, само желание човек да има да се обучава и интересува от занаята...

Ще очаквам още мнения. Всички ваши идеи ги обмислям и не ги подминавам с лека ръка. Благодаря и за хубавите думи! Струва си труда... Особено като гледам как чупим вече рекордите за ежедневното посещение на МГ-форум/сайт...

Явно не сме/сте случайни...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Lord Voldemor » 24 Апр 2010, 11:47

Здравейте.Тъй като видях ника си споменат,необходимо е да дам едно обяснение,което навярно трябваше да сторя отдявна.
Когато официално реших да се оттегля от МГ мислех,че постъпвам правилно-и то при положение,че тъкмо ми бе оказана високата част да стана част от модераторският колектив на този чудесен форум.В последствие обаче промених становището си,и повторното ми завръщане смятам,изразява не по-малко активност от преди.Целта ми е само една-да бъда полезен,в замяна нищо от никого не съм искал.Моята награда е предизвикателството да участвам в този форум,който високо ценя.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот Wizard » 26 Апр 2010, 23:35

Вчера получих едно мнение по темата на лична бележка, което си струва да коментирам!
По принцип не мисля, че МГ се е превърнал в място за изливане на лични мелодрами и любовни терзания. Вярно имаме богат раздел на тази тема, който може да спори за наградата "сапунена опера", но все пак Любовната Магия съществува, както и магическите ритуали свързани с нея... Затова не можем да пренебрегнем този раздел на форума. Съгласен съм, че имаме нужда от едно ОСВЕЖАВАНЕ на форума "Любовна магия" и се надявам да има доброволци, които да копират линковете или заглавията на темите, които според тях би трябвало да се изтрият и НЕ носят нпкакъв образувателен смисъл. Ще създам една тема, в която ще очаквам вашите предложения за изтриване на БЕЗполезнитте теми в раздела. Може би, ако идеята заработи добре, да се опитаме на прочистим и останалите раздели от ненужното и излишно написаното...

Ще ви цитирам нещо, кото е така добре казано, че по-добре и аз не бих могъл да изразя това, което се има в превид:
Аз поне очаквам тук да виждам завършени теми. Какво имам предвид - хиляда теми с ритуали или практики, за които е загатнато нещо от тук от там, половинчати, непълни или неточни. Няма смисъл в това на един въпрос да се отговаря с реплики колко е трудно или не е за теб ти се ориентирай към нещо по-лесно. Хубаво, къде да се намери това по-лесното? По-добре да се каже какво точно, без недомлъвки, без фрази "когато ученикът е готов учителя сам ще дойде". На мен ми отне близо година и половина да се ориентирам в морето от информация именно заради тази половинчатост и това, че всеки път като питах някого за личния му опит, той/тя с какво е почнала или за съвет ми се казваше нещо неконкретно и отнесено. Много добре си знаеш кой в МГ е можещ и точно тези хора би трябвало да се хванат и да се направят някои допълнения, разяснения по темите.


Ок, продължаваме да търсим мненията Ви и да се опитваме да правим нещо, за това да имате повече ползотворни минути в МГ!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот rain » 27 Апр 2010, 15:15

Този, който го е писал това ще ме прощава, но чак пък хиляда теми с непълни или неточни ритуали?!
Това бих го приел като обида, защото немалка част от практическия материал във форума е и мое дело,
за което заслуги не търся, да не говорим, че мастити врачки и магове крадат най-безобразно информация
от magicgate и няма логика някой да ги храни, но да се слага всичко под общ знаменател като непълно
или неточно, хайде да си имаме уважението все пак. А като модератор се опитвам стриктно да поддържам
форума и трия всяка една глупост, която се поства, а повярвайте ми почти всеки ден се налага да го правя.

Друг е въпросът, че наистина има разни врели-некипели нацвъкани по разделите. Приказки за енергийни
работи, кой бил хванал еди-кой си демон за опашката, любовно-психологични излияния, кинези и не знам
си какви фантазии трупани през годините. Ако и тях изтрия съвсем ще останем без аудитория, защото без
да се лъжем, повечето хора влизат тук за да търсят зрелища и лесни практики граничещи с приказки от
1001 нощ. Да си представят, че проблемът изчезва и то се случва, представят си как някой ги обича и вече
са се оженили, при това без да си мръднат пръста и без да имат никакво познание. Без труд и усилия нищо
не става. И си мисля, че основният проблем идва от това, прекалената наивност на хората и вярата в чудеса
от нищото, за което голяма вина има и грешното представяне на "магията" и масовото й възприемане.

Относно въпросите, човекът явно не е случил към кого да ги зададе, случва се. Но нека се знае и че никой
тук не е длъжен да отговаря на абсолютно всичко. Тук сме се събрали от добра воля и не очаквайте, че един
ден просто така ще влезнете в този или друг форум, ще питате някой, който дори и не познавате лично и той
ще ви каже всичките си тайни и ще ви налее познанието с фуния в главата. То ако можеше така, нямаше да
има нито книги, нито форуми и т.н., нито хората щяха да се трепят с години да постигнат нещо.

А в бъдеще смятам, че е редно, който има някакви претенции или оплаквания към форума и темите да ги
изразява публично, нито е срамно, нито нищо, затова си има даже цял раздел. А така дори е вероятно повече
хора да откликнат.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Следваща

Назад към Как да ползваме форума

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта