Пушене и консумиране на..

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот lubz » 11 Юли 2006, 21:08

Какво можете да ми кажете за пушенето и консумацията на марихуана? .. за пушенето на салвиа дивинорум? .. за яденето на гъби (това е нещо, което съм правил веднъж и за което ме е страх да говоря)..
i seem to be of something..
Аватар
lubz
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Юли 2006, 20:09

Мнениеот Марио » 11 Юли 2006, 21:24

От една глътка алкохол мога да се напия, една обикновена цигара ме праща дирекно в медитативно състояние - за тревата да не говорим. Въпреки мнението на някои хора Аз твърдя, че марихуаната е ПОЛЕЗНА за практикуващият окултизъм.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Bloody Alibis » 11 Юли 2006, 21:37

Хахах да не съдиш по това как Нострадамус е правил повечето от предсказанията си :D ма като се замисля това обясняв защо са толкова завартяни и объркани...а по темата алкохол бая трябва да изпия за да ме хване стабилно и дори тогава съзнанието ми е ясно ама тялото отказва напълно за цигарите ннишу не усещам...за трева...незнам...
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот lubz » 11 Юли 2006, 21:44

алкохолът за мен вече е много тежка дрога и почти не го употребявам.. тревата вече смея да кажа, че познавам добре.. веднъж съм пробвал гъби, но не български! смея да кажа, че са свещенни и не бива да се употребяват туко така!!!..

също бих искал да коментираме и свойствата на транс музиката.. :)
i seem to be of something..
Аватар
lubz
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Юли 2006, 20:09

Мнениеот Марио » 11 Юли 2006, 21:45

Алкохола замъглява съзнанието и повишава неосъзнатостта - тревата отваря съзнанието и повишава осъзнатостта, с това също и увеличава възприятията и изостря сетивата.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Shadow Mage » 11 Юли 2006, 23:10

Марио: браво - точно така си е и според мен поне марихуаната си заслужава да се легализира ;)
Пушил съм няколко пъти цигари - рядко се е случвало, но ефекта е супер силен :) - поне при мен беше така :).

lubz: За музиката на кои групи точно имаш предвид? че напоследък нещо малко ми станаха противни музиките на някой Метал-балади ... откакто видях текст от вида:

Enuma ilu awiluma Ardu Shamash apkallu baru Nergal ina ramanisu
Annu ki-utu-kam ilu
Parak simati Muballit mitte Nergal allatu mellamu mesaru
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот AryanSun » 12 Юли 2006, 10:23

Всеизвестно е,че съществува т.нар. ЛСД терапия.Марихуаната
се използва и като хомеопатично средство при някои заболява
ния.Някои подобни субстанции са прилагани от дълбока древност
в шаманските и др практики.Обаче там всичко се е следяло и се
следи под строг контрол.Помнете че разлика между дрогиране и
експериментиране с подобни вещества има огромна разлика.

Дрогирането води до отслабване на защитните сили,пробиви в
аурата,намаляване на контрола и самоконтрола.

Факт е,че студентите от различните ВУЗ-ове поне по един или
два пъти са опитвали подобни неща.Някои доста по-системно.

Въпреки че съм последовател на Телема,не използвам такива
неща.Една от причините е,че организмът ми ги отхвърля.Един
единствен път го направих и даде обратния ефект-чакрите ми
се затвориха,заземих се тотално,загубих достъпа до по-висшите
нива,абе мъгълясах тотално.И от тогава вече никой не може да
ме накара да повторя.Странното е,че дори кафето ми действа
обратно-от него ми се спи,пада ми кръвното...кво такова създание
съм,немам идея.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот wal4iza » 12 Юли 2006, 11:15

ура,от кога 4акам такава тема,мен не ми позволиха да я пусна оба4е.4удно защо ли?тревата ми деиства добре,за мен техното не ми пасва и го отбягвам,тва е индивидуално-предпо4итам рок,с тревата гаданията и транса са полеки,салвия о6те не съм ползвала оба4е.тревата си я гледам дома,щот ина4е само буклуци продават.гъбите са добри,но трудно се намират.но 4естно казано предпо4итам бирата:).бадете здрави:).мир.
Аватар
wal4iza
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Май 2006, 11:23

Мнениеот EliKarim » 12 Юли 2006, 11:58

Ако не се лъжа по тази тема (за наркотичните, отровни, алкохолни вещества и опиати) е писано на няколко места из форума. В някои ритуали много от маговете оставили трудове, са писали за използването на опиати. В много от случаите такива не са нужни. Прави ми впечатление обаче, че в нашето съвремие начинаещите вещери и магове мислят марихуаната или гъбите за задължителни при дадена операция, а това не е така. Да не говорим за масовата им употреба за щяло и нещяло....независимо дали се прави ритуал или просто за развлечение и удоволствие....
Естествено, не отричам действието и понякога нуждата от такива вещества или пък лечебната им сила. Всеу пак много от тях, включително Салвията води до зависимост.
Неколкократно съм писала, че из гримуарите на Хонорий, Агрипа и няколко сборника датиращи от преди 1700 година съществува такава информация и медицински обяснения….
Понякога обаче наркотичните, психотропните или наричайте ги както искате вещества само могат да ви заблудят, че операцията е била сполучлива.

Salvia Divinorum - Салвинорин А е основният психоактивен компонент на растението Salvia Divinorum, което не вирее в България. Салвинорин А обаче е най-силният халюциноген, синтезиращ се по естествен начин в природата. Основната част се съдържа в листата, по-малко в стъблото, а в корените има едва следи. Шаманите на някои племена са приемали от 50 до 100 листа на 1 път. При пушене на екстракт от листа на Салвия ефектите започват след по-малко от минута. Хонорий е използвал Салвията по време на контакт с безплътни същества (както е написал), тъй като те не са можели да го контролират, с “усещане, че се намирате на няколко места едновременно”. Той не е поставил точната доза, но не е пропуснал да запише, че растението е опасно.
Към опиатите отнасям и кротоксина (нервно белтъчен комплекс извличан от змии), атропина (извличан от татула), гъбите, веществото на отровните жаби, диметилтриптаминът или познат ви вероятно като DMT ,ЛСД и т.н.
Знам, че комбинацията им с амфетамини, метамфетамини (например екстази) е много опасна, недопустима и често завърша със смърт. Трябва да се избягва смесването им дори с алкохол.
Конкретно за халюциногенните гъби - те са два вида: Amanitas (мухоморки) и Psilocybe (псилоциби). В България расте само Psilocybe semilanceata. Както тя, така и останалите имат двойници – те имат същата шапка и стъбло. Гъбките се използват и с лечебна цел, особено когато са смесени с пчелен мед. Когато гъбата е сурова, тя има по-силно въздействие. Обиновено се сушат преди употреба. Гъбата променя нивата на серотонин в мозъка, а ефектът започва да се чувства след около 30 минути и продължава да ескалира още половин-един час. Бях писала вече, че Агрипа не обяснява, кога е употребявал гъбите, но упоменава, че отварите се поемат преди да се затвори магическия кръг. Гъбите обаче могат да бъдат силно отровни за човек, могат да придизвикат силни спазми и болки и дори могат да бъдат смъртоносни. Тези миниатюрни гъбки разбулват несъзнаваното, изострят сетивното, объркват егото и проникват до дълбините на подсъзнанието. Поради това не е препоръчително да се употребяват от хора с лабилна психика и психически проблеми и в състояние на превъзбуда, немощ тревожност, ярост и т.н.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот lubz » 12 Юли 2006, 16:44

българските Psilocybe са дребни и слаби.. предпочитам кубински, мексикански или там каквито други се намират, защото е нужно много по-малко количество.. наистина не се препоръчват за хора с лабилна психика!
колкото до атропинът, мисля че той е активното вещество не само в татула, а и в беладоната, растение което вярвам сте чували не веднъж във връзка с вещерството..
i seem to be of something..
Аватар
lubz
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 11 Юли 2006, 20:09

Мнениеот hekata_ehnaton » 12 Юли 2006, 18:37

Известен факт е, че в Индия се запалва марихуана в цблизост до деца, стабилизирани след треска, понеже тя предизвиква изострен глад и по този начин децата се хранят не на сила, а чрез помощните средства, които тревата дава. Жал ми е, но повеч1ето които пушат трева не осъзнават какво всъщност правят - те пушат, за да се напушат. Има медиуми, които използват LCD, защото то предизвиква силна халюциногенна дейност в мозъка и медиумите я използват, за да придадат "обем" на виденията си...
Дргата може да се използва за магии, стига да можеш да я контролираш, и да не и позволяваш да те обсеби :)
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот wal4iza » 14 Юли 2006, 18:23

според мен никое от тях не е нуйно,като достигнеш някво вътре6но усещане,но за на4алото помага.ами вижте кастанеда:).
Аватар
wal4iza
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Май 2006, 11:23

Мнениеот wal4iza » 09 Авг 2006, 15:02

хм,някои от вас като(ако)е ползвал хаваиската роза лесно ли се измакна от виденията си?при мен бе6е проблем,ми6то 4е има6е бава4ка до мен.искам пак да ги ползвам,но тарся някои психонавт с пове4е опит:),за савет.
Аватар
wal4iza
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Май 2006, 11:23

Мнениеот Nemezius » 09 Авг 2006, 16:40

AryanSun написа:Дрогирането води до отслабване на защитните сили,пробиви в
аурата,намаляване на контрола и самоконтрола.

Факт е,че студентите от различните ВУЗ-ове поне по един или
два пъти са опитвали подобни неща.Някои доста по-системно.


ВУЗ-ове?! през последните 7-8 години се наблюдава значителен спад във възрастовата граница- над 50% опитват "леки опиати" като марихуана още в прогимназиална и гимназиална възраст. Както ЕлиКарим каза, опиатите водят до зависимост. Макар и според някои "тревата" да не води до такава, те не са прави- почти лиспсва физическата абстиненция, но психическата с времето( 2-3 месеца редовна употреба мин. веднъж дневно) се засилва и се стига до там че употребяващите започват да стават Капърчета( духчета де)- невзрачни, неуверени, зависими от следващата доза. Представете си, че стигенте до там, че окултните Ви дейности започнат да зависят от тази ежедневна доза- има ли смисъл да се стига до там?! Да се опита е нормално, да се продължи- само след премисляне на рисковете( да не говорим че след време "леките" ще Ви омръзнат...), и най-глупавото е да се взимат само защото "и другите го правят"... Един окултист би трябвало добре да премисли преди да предприеме такава стъпка- намаляване/загуба на контрол и защити. Не отричам ефектите, но нима е нужно да се взимат опиати за да се стигне до определени нива?! Според мен- НЕ! Знам какво ще кажат някои тук- "този само си приказва, нищо не е видял/опитал"... Е, да, ама не- пиша изхождайки от личен опит- взимал съм неведнъж какво ли не(доста над "леките" опиати), видял съм ефектите и съм преценил че нямам нужда от тях за целите си. Преценката оставам на Вас дали да го правите или не...
~Nemezius~
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот wal4iza » 10 Авг 2006, 20:23

човече,не говорим за системно ползване на трева и др.,а по повод и с цел..има разлика:),надявам се да разбирате:)
Аватар
wal4iza
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 61
Регистриран на: 21 Май 2006, 11:23

Мнениеот Nemezius » 10 Авг 2006, 21:53

... и както е "по повод и с цел" се превръща в рутина...
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Марио » 11 Авг 2006, 07:18

За всеки е различно. Проектираш собственото си виждане за нещата върху другите.

Наркотика може да бъде или господар или роб, окултиста трябва да се научи на контрол и той сам да господства над наркотика - единствено по този начин ще може да го използва.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Trismegist » 12 Авг 2006, 05:05

Наркотикът може да бъде помощтно средство,но ако наистина имаш учител,който да контролира процеса.Той се ползва само при задръстените съзнания според мен.

Ако един човек има кола и я кара често-краката му отслабват.
по същия начин,когато ползваш наркотика за да стигнеш дадено ниво-губиш собствената си способност да го парвиш и без него.
Аз знам,че употребата му е негативна и може да те свърже само с низши сили.За контрол над наркотика-въобще не може да се говори.
Когато един човек се научи да мести мебели с мисъл-тогава чак може да контролира наркотичното си състояние.

Чел съм,че през ерата на рибите е ерата на Алкохола,защото рибата е воден знак.
А марихуаната навлиза,защото сега е ерата на Водолея,който е въздушен знак.
Мълчанието е злато !
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот Марио » 12 Авг 2006, 06:38

Всичко е възможно Трисмегист - всичко.

Под контрол имам предвид да не станеш зависим от следващата доза и да не се дрогираш за чистото удоволствие, а да го използваш ползотворно в практиката.

Преди време например, използвах тревата в помощ за медитацията ми. Достигах много по-навътре благодарение на нея. След това с малко време се научих да постигам същото състояние и без трева.

Имам предвид, че наркотика може да се използва именно по този начин - да те откара до вратата и да те накара да прогледнеш през ключалката - на теб ти остава само да я отвориш.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот EliKarim » 12 Авг 2006, 09:27

Марио написа:За всеки е различно. Проектираш собственото си виждане за нещата върху другите.

Наркотика може да бъде или господар или роб, окултиста трябва да се научи на контрол и той сам да господства над наркотика - единствено по този начин ще може да го използва.



Абсолютно точно. Придържам се към мнението на Марио.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57


Назад към Билки - Лекуване

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта