Грип

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот ZefaS » 06 Окт 2006, 17:39

1. 2 супени лъжици ситно нарязани листа от малина се заливат с 500г кипяща вода. След 2 часа запарката се прецежда. Разделя се за 5 приема и се пие на равни интервали от време, леко затоплена.
2. В носа да се капе по няколко капки разреден с вода сок от лук.
3. Да се настърже лук, да се смеси с менд и от сместа да се изяжда по 3-4 чаени лъжички дневно.
4. Настърган лук да се свари в равно количество прясно мляко и от него да се изяжда 3 пъти дневно по 1 супена лъжица след хранене.
5. Да се пие много чай от липов цвят и лайка.
6. Да се ядат фурми попарени с кипяща вода.
7. Да се прави гаргара със ябълков оцет.
8. 1 чаена лъжичка ситно нарязани (или натрошени - ако са сухи) листа от миризлива върба се запарват с 200г вода. Киснат 1 час и извлекът се прецежда. Пие се по 1 супена лъжица 4 пъти дневно. Това е добре средствои при бронхити и възпаления на горните дихателни пътища.
9. 1 чаена лъжичка листа от розмарин се запарват с 1 чаена чаша кипяща вода. След 5-6 минути запарката се прецежда и подслажда с мед. Добавя се 1 чаена лъжичка прясно изцеден лимонов сок и чаят се изпива горещ.
10. В 1 чаена чаша прясно мляко се разбърква 1 чаена лъжичка сода бикарбонат. С течността се прави гаргара. Помага при всякакви болки в гърлото.
11.Смесват се 50г спирт или силна ракия и 15г камфор. Може да се използва камфоров спирт. Счукват се 3 скилидки чесън и се прибавят към спирта. Ползва се за разтривка на цялото тяло.
12. Сгрява се 1 чаена чаша домашно вино и в него се добавя 1/2 чаена лъжичка смлян черен пипер. Болният го изпива наведнъж и се завива добре, за да се изпоти.
13. В 1 кг мед се разбрърква много добре 2 супени лъжици копривено брашно. 3 пъти дневно преди храна да се изяжда по 1 супена лъжица.
14. 2 пъти дневно да се изяжда по 1 препечена филийка хляб, намазана със счукани заедно чесън и бадемови ядки.
15. Скчукват се 150г луковици от левурда (див чесън), заливат се с 1л. вряща вода. След 8 часа запарката се прецежда. Пие се 3 пъти дневно по 1 кафена чашка.
!ВНИМАНИЕ! - Да се държи на хладно!
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот B-L-O-T » 06 Окт 2006, 18:20

Много ми е от поуза това . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот ilusia » 14 Окт 2006, 23:33

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
И на мен !
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот alistar » 15 Окт 2006, 00:35

Я да си напиша и аз ритуалчето против грип,но предупреждавам-много е лесно ,обаче става само за пушачи:) Една полза и от пушенето:))) Значи номера е следния: Всеки пушач усеща,че цигарите му добиват гаден,блудкав вкус 1 ден преди да вдигне температура и да се тръшне от грип...В такъв момент-аз вземам 3-4 ефералгана от по 300мг. с витамин С през 3-4 часа,както дойде,а на следващата сутрин-още 1,а може и 1 на обяд..Пресича болеста и я изкарваш на крак-вируса на грипа си се развива за 7 дни без лекарства и за седмица със лекарства,но факт е,че аз не съм лягал от грип поне 9 години вече...През "вирусната"седмица-усещам че имам лека температура и нищо повече-нито гадене,нито нищо-да не споменавам за след гаденето...:)Гарантирам,че действа!
Аватар
alistar
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 257
Регистриран на: 28 Юни 2006, 21:58
Местоположение: Varna

Мнениеот FireSun's Viking » 15 Окт 2006, 10:21

Първото някои пробвал ли го е да каже резултатите ?
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот GAMBIT » 15 Окт 2006, 21:35

necron написа:Първото някои пробвал ли го е да каже резултатите ?


Това за пушачите действа безотказно.
Аватар
GAMBIT
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 35
Регистриран на: 05 Апр 2006, 16:17

Мнениеот hekata_ehnaton » 16 Окт 2006, 12:58

necron написа:Първото някои пробвал ли го е да каже резултатите ?


necron, аз цял живот се лекувам по тези начини - действа безотказно!!!
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот ve6terica » 16 Окт 2006, 17:39

И аз така се лекувам цял живот почти .Пушачка сам от 15 г.Наистина действа
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот wolf_kohen » 16 Окт 2006, 21:01

Според опита ми и знанията ми за състава на храните чесъсънт, лайката и лукът са много ефикасни, за малината и оцета не знам много... В чесъна има алкалоид, който действа хем локално хем общо, както противо-микробно така и общоукрепващо за организма. Лукът действа локално, но е много добър за носоглътката, той е и страхотен лек против хрема, а лайката е от най-добрите противомикробни и дезинфекциращи средства! Но при сериозни инфекции си трябва антибиотик. Имам един колега, който не чува с лявото си ухо, щото не взимал антибиотици а природолечението не му спасило тъпанчето от Грипа през 2002г. Така че природата - в случай на голяма нужда ни е дала плесените...
IEHVI ADONAI HEILII
Аватар
wolf_kohen
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 109
Регистриран на: 27 Апр 2006, 22:43

Мнениеот Kotentseto » 17 Окт 2006, 05:22

Отварата от листа от малина е силно витаминозна! Препоръчвам не само при грип, но и при анемии, за засилване имунната система и т.н. :)
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47


Назад към Билки - Лекуване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта