ВИтилиго ?

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот ilusia » 30 Сеп 2006, 10:59

Някой да има идея как може да се излекува ?
Чувала съм за сладко от мънички зелени орехчета....
Но освен това?
Малко ще нагарчам с цвят на кръв
Аватар
ilusia
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 923
Регистриран на: 07 Апр 2006, 14:28

Мнениеот renyspell » 15 Апр 2009, 12:54

За тези,които не са наясно витилигото е автоимунно заболяване, което ще рече, че ако носш в себе си гена, при определени условия той може да се прояви и после...спасение няма!
Аз лично претърпях тода да чуя от лекарите диагноза витилиго, което моя позната експтрасенс отрече на 100% и днес благодарение на нея няма и помен от белите петна!за хората с витилиго - обърнете внимание на хормоните си!
Всъщност производството на меланин и неговото равномерно или неравномерно натрупване на този етап май не се контролира външно.Използват се кортикостироидни кремове , които временно задържат разпространението на витилигото, и не е ясно в какъв момент то отново ще започне да действа.
Лично моята рецепта за витилиго се състоеше от: невен, лен, сладник корен, черна боровинка и лайка/при желание, макар че не е моята билка, много ме приспива/. От всички билки се взима по чаена лъжичка и се варят 2-5 мин.
P.S. Така и не отидох при лекарите, които много се чудеха тва мойто витилиго ли е що ли/ и все пак го поставиха, като диагноза/, да им покажа, че нямам бели петна !!!
Аватар
renyspell
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2009, 10:55


Назад към Билки - Лекуване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта