Оцет "четиримата крадци"

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот fenix » 14 Авг 2007, 16:35

За лечебни цели се ползва като превантивен тоник против всякакви заболявания, макар че е спечелил славата си през Средновековието като лек срещу бубонена чума

как се прави: за да приготвите оригиналния оцет обелете голям брой скилидки чесън. Поставете ги в чиста стъклена бутилка. Когато бутилката се напълни със скилидки, отгоре се налива винен оцет до самото гърло. Шишето се затваря и се оставя в хладилника за седмица. Оцетът се използва по малко като всеки път се долива с още винен оцет. Може да изтрае една година, преди да се наложи да приготвите нова доза.


Заклинание с оцета "четиримата крадци"
Това заклинание отказва от пристрастяването към алкохола. вземете любимото питие на алкохолика и отлейкте малко от него в шишенце със сигурна запушалка. Добавтете същото количество оцет "четиримата крадци", като се молите питието да вкисва в устата на пристрастения и да му ври стомахът. После затворете шишенцето и го залепете с тиксо. Накрая се помолете човекът - назовете го по име - да не може да пие, докато шишенцето остава запечатано. това заклинание има един значителен недостатък. Ако човекът е заклет алкохолик, ще трябва да изредите голямо разнообразие от спиртни напитки.

Разтривка с оцета "четиримата крадци"
Смесете четвърт чаша от оцета с 3/4 чава вода. вземете душ с хладка вода, след което се обтрийте с кесия за баня от главата до петите с готовата смес. Тя е много полезна за първото къпане след изтощително боледуване. след изтриването можете да влезете отново под душа. Това улеснява премахването на мъртвите кожни клетки и негативни вибрации, така че има едновременно козметичен и астрално пречистващ ефект.

Заклинание "Махни се от живота ми"
Пъхнете листче с името на чо Напълнете шишето с оцетвека, когото искате да прогоните от живота си, в малко шишенце. Напълнете шишето с оцет "четиримата крадци" и го затворете плътно. Изхвърлете шишенцето в някоя река, като се молите човекът да излезе от живота ви.


Само не разбрах защо се казва "четиримата крадци"
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот rain » 14 Авг 2007, 16:51

В действителност "Оцетът на четирите крадци" има интересна история, която води корените си до средновековието.
Историята е дълга да я разказвам, но с няколко думи легендата разказва как през средновековието четирима братя крадци намират тайна рецепта, която се оказва и лек срещу върлуващата тогава чума и така намерили спасение от нея. От там и този лек - оцетът носи тяхното име.
Има много спорове за точната рецепта, в различните практики се е модифицирала. Основните и съставки са оцет и чесън, но определено не са само те, има и други символизиращи по една съставка за всеки брат.
По мое мнение една от най-добрите рецепти е тази която се използва в афро-американските практики.
Самия оцет има множество приложения в ритуали и заклинания, както и за лечение.
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот avanabil » 14 Авг 2007, 17:05

Интересува ме, някой употребявал ли го е в практиката си и какво е последвало от приложението му.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот Moon_kid » 14 Авг 2007, 17:33

Ако действа много ще се радвам защото еддно от заклинанията ми трябва ... Мерси за инфото
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот stanislava » 14 Авг 2007, 17:53

Ако е последното-действа,правила съм го и с лимонова киселина и чер пипер.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот fenix » 14 Авг 2007, 18:29

rain написа:В действителност "Оцетът на четирите крадци" има интересна Основните и съставки са оцет и чесън, но определено не са само те, има и други символизиращи по една съставка за всеки брат.
По мое мнение една от най-добрите рецепти е тази която се използва в афро-американските практики.

искам да те питам, тъй като аз нямам информация за другите 4 съставки, дали можеш да дадеш някакъв пример, всички ще сме ти благодарни
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Moon_kid » 14 Авг 2007, 19:09

На мен ми трябва първата не е за мен а за един познат ... drunk .. А за трятата може и нея да използвам ама в момента нямам нужда от това .И аз искам да разбера кои са другите 4 съставки и без тях заклинанията ще действат ли?
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот fenix » 15 Авг 2007, 04:44

намерих една рецепта в един английски сайт, но не знам дали е оригинална

лавандула
градински чай
мащерка
маточина
исоп
мента

Разликата в този сайт е, че го заливат с ябълков оцет, не със винен, и го оставят на студено за 6 седмици , а не за една.
В книгата от която аз взех рецептата пишеше, че ябълковия оцет не е "истинска съставка", но пък върши работа в магията и е по - полезен за някои лечебни рецепти. и все пак рецептата в книгата е с винен оцет.

Сега с какъв оцет да го правим?
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот fenix » 15 Авг 2007, 05:21

ето, ако имаше едит сега щях да поправя мнението, а не да пускам ново.
Намерих и друга рецепта. добре, че rain каза, че има и други съставки, да се разтърся, иначе доживот щях да мисля, че са само две.
литър и половина винен оцет (3 пинта. 1пинт = на 0.56 л)
шепа пелин
шепа коча билка (Spiraea ulmaria)
шепа хвойна
шепа риган
шепа градински чай
чесън
корен от бял оман (2 oz. -не знам какво значи)
ангелика (2 oz.)
розмарин (2 oz.)
пчелинок (Marrubium vulgare) (horehound)(2 oz.)
3 гр. камфор

тая рецепта се считала за оригинал.

Eто и друга
Ябълков оцет
лавандула
розмарин
пелин
седеф (предполагам, че става дума за билката седефче)
мента
чесън

повечето рецепти които намирам съдържат лавандула (40гр), мента (40гр), розмарин (40гр), пелин (80гр), седефче (40гр), градински чай (40гр).
В някои слагат и блатен аир (5 гр), канела (5гр), карамфил (подправката 5гр), индийско орехче (5гр)

Мисля да прикключа с това, защото срещнах много рецепти, но те просто разпределят вече изброените билки по различен начин, дано съм помогнала. Аз лично ще си направя две шишенца, - по едно от двата вида, едното с ябълков, а другото с винен оцет, за да пробвам, кое ще ми помогне повече
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот galina_dim » 15 Авг 2007, 05:33

Феникс, вече има ЕДИТ - горе вдясно, четвъртото отзад напред с ножичките :)
Иначе рецептите са ми интересни - не съм го срещала това чудо оцетено. Като прочетох заглавието на темата единствената ми асоциация беше с Дао...
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Moon_kid » 15 Авг 2007, 10:00

Ам пове4ето билки не са ми минавали и през ума откъде мога да ги намеря -
шепа пелин
шепа коча билка (Spiraea ulmaria)
шепа хвойна
шепа градински чай
корен от бял оман (2 oz. -не знам какво значи)
ангелика (2 oz.)
розмарин (2 oz.)
пчелинок (Marrubium vulgare) (horehound)(2 oz.)
3 гр. камфор
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот fenix » 15 Авг 2007, 14:35

абсолютно всички билки си купих днес от болковата аптека в люлин 1, само англеика казаха, че в българия не се продава
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Moon_kid » 15 Авг 2007, 17:30

Да но аз не съм от София и незнам дали ще има в нашия град ...
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот stanislava » 15 Авг 2007, 19:13

Ангелика-лечебна пищялка,потърсете под това название
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот Moon_kid » 23 Авг 2007, 12:04

А ще пречи ли ако бутилката не е стъклена ами пластмасова?
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот fenix » 24 Авг 2007, 04:04

в някои книги съм чела че пластмасата не е хубава за съхранение на подобни работи защото не задържала енергията а я пропускала. Аз си взех стъклено шише от соковете от моркови. около литър е и върши идеална работа
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот Moon_kid » 24 Авг 2007, 08:32

Аха мерси ....И аз ще си купя такова ....Не бях с е сетила за такова шише ...
Аватар
Moon_kid
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 38
Регистриран на: 10 Авг 2007, 05:46

Мнениеот prilika » 27 Май 2009, 09:57

Ето още малко за този оцет:
Основната цел на този оцет е защита от магически атаки и особено ако атаката е в ход. Ако го ползвате - независимо дали е за вътрешно или външно ползване- вашите врагове ще отслабват, а вие ще укрепвате. Може да пиете по една чаена лъжичка всеки ден, да го ползвате като универсален "винегрет" за всички салати които приготвяте или по една супена лъжица, когато правите защитна баня.
В оцета има четири подправки-по една за всеки от братята крадци:
една шепа от градински чай в следните съставки:
1.- градински чай
- мента
- вратига
- розмарин
- лавандула
- мащерка
2. винен оцет или червено вино има същия ефект /марка ни мога да ви препоръчам/
3. чесън от здрави скилидки /колкото са по-твърди, толкова по-добре/
4. стъклено шише /в тъмен цвят/
Градинският чай се слага в бутилката заедно с чесъна докато шишето се напълни и се залива с оцета. Препоръчително е да се затвори с добре обработена кожа и да се запечати с восък.
Престоява на тъмно и хладно място 6 /шест/ седмици.
Ако го ползвате за обтриване на тялото или за баня се слага 10 грама камфор.
Това е била отлична рецепта за тогавашното време за борбата с чумата. В магията и магичните ритуали навлиза много по-късно. Дано съм ви била полезна. :)
Аватар
prilika
 
Мнения: 3
Регистриран на: 08 Яну 2009, 21:15

Мнениеот Anselma » 04 Дек 2009, 20:40

Тази рецепта има много вариации.

Май най-често се споменават чесън, мащерка, лавандула и розмарин, накиснати в непастьоризиран червен винен оцет.
Anselma
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Ное 2009, 23:05

Мнениеот Kotentseto » 26 Яну 2010, 07:16

Всъщност всякакви вариации на защитните билки: розмарин, карамфил, лавандула, чесън... са работещи за такъв вид "магическа защита". А и не само магическа, всъщност. Чесънът ще прогони всякакви зложелатели, поради дъха ви, а лавандулата би разкарала досадни насекоми. Богатството на билките е в химическия им състав, не забравяйте това. Енергийният заряд е допълнение към материалния, но в никакъв случай не може да се разглежда така някак.. изолирано.
icon_flowerface
Розата е роза е роза...
Аватар
Kotentseto
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 270
Регистриран на: 06 Фев 2006, 14:47

Следваща

Назад към Билки - Лекуване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта