Изчистване на енергийни образувания

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот Mason » 17 Окт 2009, 13:32

Пелин. Вземате 7 дена подред през 2 часа по една щипка пелин.
Първите 3 дена се взема и през ноща.

Това по мое лично наблюдение изчиства нещата, които влияят най-вече на физическо ниво.

За да засилите действието може да примемате вътрешно и зарасличе (черен оман). Някои го препоръчват да се приема преди астрална проекция. Цялата работа е, че действа на зарастването на раните и през енергетиката. Тоест засилвате и собствената си енергетика в помощ на изчистването.

А да, пълно вегетарианство през това време.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот ultramarin » 17 Окт 2009, 16:11

Какво ще рече "по твое лично наблюдение" - че работи за ТВОЯ организъм, или че работи ПРИНЦИПНО за всички, или че си го видял НЯКЪДЕ да работи, но защо и как работи не си много сигурен - работи си(сработиЛО е) и толкоз!?

И още нещо,поразмисли и кажи ми, щото малко се чудя: как може едно въздействие върху физиката да пречисти енергетиката и как точно става това?

П.П. Дали има някой тук, работил с билки, който да си даде мнението за принципното въздействие на упоменатите от Масон?
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Nemezius » 17 Окт 2009, 22:32

Аз, колега, само че пелин съм ползвал за пречистване като съставка от тамяни за прекаждане и в този му смисъл- като ароматерапия, но за вътрешно приложение.... Масон, за кой пелин говориш обаче- дивия или култивирания такъв? Аз съм експериментирал и с двете билки и въздействието им като ароматични свойства е ражлично, та за вътрешна употреба не знам как ще да е.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Mason » 18 Окт 2009, 06:01

Привет,

Става въпрос за пелина Artemisia absinthium, който едно време са слагали в абсента. Това и се продава по билковите аптеки.
Стривате с пръсти, пресявате и по 1/4 чаена лъжичка (иначе казано по една щипка) през два часа директно в устата с вода.

Не заабравяйте, че пелина е отровен и при предозиране ще ви стане доста зле. Не бъркайте евентуалната поява на главоболие за отравяне. То се получава от пречистването.

Та откъде идва рецептата и очаквания ефект.
Първо ми го сподели след време човека, от който получих рецептата. Оказва се, във всички култури, където расте пелина, той се употребява по сходен начин. А в Китай се използва точно и за изчистването, което цитирам тука.
Второ пробвал съм го върху себе си. Освен характерните признаци на физическото изчистване се получава бум на енергетиката, успокояване на емоциите и укротяване на мислите. Лично при мен ефекта беше, че беше по-лесно да си правя анализ и да откривам причини за някои следствия, т.е. кармични причини.
Сега, докато търсих латинското име, гледам че съставка на пелина действа за "необяснимо трансформации в ума.... изключителна яснота на мисълта и на огромното подобрение в познавателните и творческите способности".
А пък Ултрамарин знае как подобни промени в ментала влияят на еди къде си:)
И друго, ако видите рецептата, то тези 2 часа и то денонощно първите дни и това ставане, навиване на часовника за следващите 2 часа, концентрацията, насоченото внимание, разбиване на стереотипния режим, известният стрес се сещате на какви нива и как действат и какво става после.

Уф, трябва да спомена, че аз си правех и упражненията, които се възползваха от тези промени. Няма какво да ги споделям, но всеки може да прави следното: да разсъждава и асоциира над следните въпроси, докато заспива през два часа прес ноща:"Доколко съм добър", "какво ми пречи в магическото развитие", "какво ми пречи в духовното развитие" и т.н.

Това е моето скромно мнение.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот ludvig » 18 Окт 2009, 11:15

Според много квалитети иоги ,магове и лечители се застъпва идеята че човекът е една целокупна система деистваща на физическо и енергиино ниво Според мен не е възможно изчистване само на единият план без да се изчисти и другият Разглеждаики човекът като едно цяло изчистването на физически план неминуемо засяга и енергииният Укротяване на мислите и емоциите се постига също и с медитации но всекидневно медитиране влияе на по късен етап и върху начина на хранене и по точно избягване на храни от животински произход и обратното преминаване към вегетарианска диета за продължително време изчиства ума, повишава самокритичноста и дава нов поглед и осъзнаване това е застъпено и в книгите на Зеланд за повишаване на нивото на енергетиката чрез хранителният режим но нищо не пречи да се комбинират и хранителният и медитавният вариант нещо което правят доста иоги Тъи като аз застъпвам общоизвестното правило че ние сме това което ядем и залитам по такива кулинарни опити освен това винаги обичам да говоря от личен опит без забавяне утре купувам пелина и ще видим :)) За по нататък ако има нещо ще пиша
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот rain » 18 Окт 2009, 12:38

Извинявам се за офтопика, защото не е конкретно по темата, но е свързано с нея и държа да го напиша.

Mason написа:Няма какво да ги споделям, но всеки може да прави следното: да разсъждава и асоциира над следните въпроси, докато заспива през два часа прес ноща:"Доколко съм добър", "какво ми пречи в магическото развитие", "какво ми пречи в духовното развитие" и т.н.


Пречи ни това, че сме наивни, упорити, дори арогантни и вървим като коне с капаци. Пречи ни това, че като сме прочели
няколко комерсиални книжки с блудкави философии и размити приказки от отегчени автори (или сме говорили с разни
заблудени и нестабилни хора - окултисти) си мислим, че сме открили смисъла на живота и всичко ни е пределно ясно.
Пречи ни това, че се опитваме да търсим някакви нереални и абстрактни истини и понятия, затваряйки се в илюзорен свят
и с цел да го оправдаем го наричаме със звучното духовно развитие, израстване и т.н. Това уважаеми приятели не е магия
и няма как да бъде. Да, в магията в различните култури и традиции се изисква много труд, постоянство, силна воля, бистър
ум, самоконтрол, мъдрост, но също така и дарба и призвание в съчетание с определо познание и практика, а не в някакво
безкрайно търсене или разсъждаване над псевдо истини и губене на време с разни философщини.

Разбира се, далеч съм от това да съдя или обвинявам някой за действията които върши. Горните съждения ги правя според
лични наблюдения над насаденото масово "окултно" мислене от западен характер и зачестилите напоследък духовно-философски
теми и не целя да засегна никой персонално.

Нека обаче да ви питам съвсем хипотетично, ако сте толкова духовно развити и извисени с положително мислене, еволюирало
съзнание, премахнато его и сходни концепции, как ще осъществите някакво магическо дейстие или акт на физическа промяна
като спечелване любовта или запазване семейството на някой, защита от силни негативни влияния, било магии или други,
развалянето на подобни от човек, който виждате как буквално се топи пред вас, предпазване от врагове и неприятели и още ред
други, без дори да визирам вредоносните такива. И само не ми казвайте, че сте над тези неща, осъзнали сте се духовно и нямате
нужда от такива работи които са за низшите духом и тези, които не са открили "универсалната истина" и разни подобни приказки.

Защо пиша всичко това? Веднага давам пример, понеже в случая говорим за енергийни образувания, аз ще ги наричам както
старите хора - уроки, магии и проклятия. На даден човек му е направена магия (влияние) за болест или дори смърт. Вярно е,
че се среща рядко, но го има, и у нас се практикува, да не говоря пък и за другите страни с богати магически традиции. Това
с пелина като начална техника или част от такава било като пиене, прекадяване би могло да се ползва за някакво облекчение,
но ако влиянието е наистина сериозно и правено от специалист с голям опит, то човекът ще си отиде рано или късно независимо
какви енергийни корекции му прилагате, огледални защити, визуализации, пречистване на мислите и т.н. и няма да сте в състояние
да направите нищо за да го спасите. А изтърканият пример за селската бабичка с няколко определени методики ще се справи с
проблема, като при това тя е съвсем прост човек, нито високообразована, нито е чувала за тези духовни истини и фолософии,
нито пък се стреми да открива топлата вода. Тя просто знае и може. Оставям ви да разсъждавате над това.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Lord Voldemor » 18 Окт 2009, 19:57

Рейн,не виждам нещо лошо в ,,зачестилите духовно-философски''теми-фактът,че доста хора се включват в тях си има своите обективни причини.
Що се отнася до изразените от теб проблемни сфери-за съжаление си твърде прав...но то винаги си е имало естествена диференция между количествата знание и качественото усвояване.
ЕДНО
Аватар
Lord Voldemor
Модератор
 
Мнения: 417
Регистриран на: 28 Апр 2009, 22:42
Местоположение: Навсякъде където насоча мисълта си

Мнениеот ludvig » 24 Окт 2009, 16:13

Масон тоя пелин има ли вреда ако се приема по дълго от посочената една седмица по указания начин ??
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот Mason » 25 Окт 2009, 14:01

Ludvig, сетил си се, че ефекта ще е по-значителен, ако се прави по-дълго време :)

Познавам човек, който си го е правил 15 дена, но се получават значителни оздравителни кризи и той използва акупунктура върху себе си, за да ги смекчи.

Не е препоръчително да го правиш повече от 7 дена без контрол на по-опитен човек.

Затова само 7 дена като се приема през 2 часа по 1/4 чаена лъжичка без връх (или ако мериш с чаена лъжичка с връх, то 1/6 от нея).
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34


Назад към Билки - Лекуване

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта