Билките

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот ilhan » 20 Фев 2011, 18:20

Здравейте бих искал да ви попитам за една билка извесна като "демирбозан' , майка ми е много болна и ве4е се от4ая ходихме каде ли не по лекари, билкари и нищо не и помогна сега 4ух ме за тази билка но незнаем какво представлява. Това което знаем е само 4е ходжите знаят за тези билки. Бих искал да ви помоля да ми кажете ако знаете кадете да намеря или как изглежда, дори да е нещо малко моля ви каже ми . Защото тя има голяма нужда от такъв лек .

Благодаря предварително!
Аватар
ilhan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2010, 08:49

Мнениеот rain » 20 Фев 2011, 18:37

Единодушно мнение няма да намериш. Официално се приема дребнолистното обичниче, но от различни хора и билкари знам
за различни видове "демир бозан" и всеки от тях има собствена и различна представа за това което бере и назовава с това име.
Аз го приемам като разковничето останало митично в народните представи.

Колкото и да не ми се иска да отнемам последната ви надежда, все някой трябва да ви го каже - тази билка не е панацея и не
се надявайте на чудо.
модератор цербер
Аватар
rain
Модератор
 
Мнения: 473
Регистриран на: 26 Юни 2007, 20:07

Мнениеот Nemezius » 20 Фев 2011, 18:38

Thalictrum minus - ето това е билката.Намира се в почти цялата страна- по сухи, тревисти и каменисти места, ливади и храсталаци в цялата страна, особено разпространена в райони като Костенец и Ихтиман. Развъжда се, като се посади изваден корен. Е, не е точно панацеята, за която толкова се говори, но от проверени и доверени източници разбрах след като поразпитах, че действала доста добре при гнойни рани като се направи на лапа от корените.
Изображение
Магическа употреба: Защита на места се прави, като се посади като жив плет за ограда- може добре да секомбинира с чимшир- и двете са многогодишни и дават относително добра защита.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот ilhan » 20 Фев 2011, 18:56

Благодаря много 4е се отзовахте. Ще изпробваме и с двете билки да се надяваме 4е ще има някаква файда.

Благодаря от ново .
Аватар
ilhan
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2010, 08:49

Мнениеот Nemezius » 20 Фев 2011, 19:02

Всъщност и двамата сме посочили една и съща билка- т.нар. "дребно обичниче", просто сме писали почти едновременно.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към Билки - Лекуване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта