Върбинка и нейното приложение в магията

Всеки, който се интересува и има познания, относно билките или знае методи за лекуване с билки - това е мястото.

Модератор: runner413

Мнениеот silver sea angel » 27 Окт 2011, 21:15

Някой може ли да ми каже повече за това разтение Върбинка ? По точно ме интересува нейното рпиложение в магията и ако може да препоръчате подходяща литература по въпроса с билките ?
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот Nemezius » 29 Окт 2011, 18:25

Много вампирски дневници и пр. гледаш... Отиваш, намираш разстението и ще разбереш за какво се ползва ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот silver sea angel » 30 Окт 2011, 17:22

Не е от гледане на филми за въмпири и прочие просто исках да знам има ли някъде информация за магическото приложение на самата билка. Интересувам се от приложението на билките в магията, но не за всички билки има такава информация. Имам книгата ''Магически масла и отвари'' , но там няма нищо и за това реших да напиша тема тук с надеждата някой с повече опит и практика в билковата магия да сподели инфо.
Водата е моята същност
Аватар
silver sea angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 134
Регистриран на: 06 Авг 2007, 12:44
Местоположение: Морските дълбини

Мнениеот veritas » 31 Окт 2011, 10:32

Главно се използва в любовните ритуали, но съм я срещал и като съставка за защита от зло...

Малко история:

Древните гърци и римляни почитали върбинката като свещена и магическа билка и я наричали вербена. Тя била посветена на Марс и Венера, а венец от вербена символизирал брака и защитавал от уроки и заклинания, изчиствал домове и храмове. Наричали вербената сълзата на Изида, сълзата на Юнона, свещена билка, свързвали я с планетата Венера. Те почитали вербената, били сигурни, че тя изцелява всякакви болести, разпалва пламъка на любовта, сдобрява врагове, прогонва духове. От нея правели вълшебни и тайни напитки. Събирали я през пролетта, в безлунна нощ, когато Сириус влизал в съзвездието на Голямото куче, в първите минути на изгрева, когато Слънцето се показвало и росата още не се е вдигнала. Използвали железни чаши, стараейки се да не я докосват с ръце. Билката с толкова различни свойства дарявала радост, но можела да донесе болка, мъка, раздяла. Всичко зависело кой и за какво я събирал. В Рим вербената била посветена на Диана, богинята покровителка на магьосници и вещици.

И келтите използвали растението за магии и заклинания. В Иран смятали, че вербената изпълнява желания.
Според християнската легенда, за първи път я открили на Голгота, в подножието на Кръста и я използвали, за да спрат кръвта от раните на Спасителя. Наричали я още "кръстна трева", тъй като била обагрена с кръвта на разпнатия Христос. Затова се смятало, че човек не бива да я къса, без да се прекръсти. Събирането и използването й свързвали с изричане на тайни заклинания и специални ритуали.
В средните векове смятали върбинката за универсално средство против всички болести. Използвали я знахари и магьосници.



icon_color


Източник:
Dum spiro, spero
Аватар
veritas
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 76
Регистриран на: 04 Юли 2011, 11:04


Назад към Билки - Лекуване

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта