Сънища

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Мнениеот Nemezius » 16 Яну 2009, 11:43

Ми просто не си играйте да си тълкувате сънищата, освен ако нямате усещане, че носят информация, т.е. че са от т.нар. "пророчески" сън. Всичко останало е просто игра на системата.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот smita » 16 Яну 2009, 16:51

И аз това се опитах да обясна в една подобна тема. Повечето сънища са породени от ежедневието и неозначават много.
Nevermore
Аватар
smita
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Ное 2008, 13:08

Мнениеот sofia » 17 Яну 2009, 17:05

При мен са се оформили два типа сънища.
Единият е : Сънувам филм - има действие, интериор, някакви действащи лица. Аз съм наблюдател. По някое време ми омръзва и си помислям - Този сън не ми е интерсен - и хоп, сънят се сменя.
Другият тип е - стоя ( най-често в стаята , в която спя) и зяпам с огромен интерес някакъв предмет, който в действителност си съществува там. Нищо не правя - само зяпам. Но не съзнавам , че е сън, докато се събудя.
Четох на няколко места за стоп-техника. През деня се замислям за кратко - това, което виждам сън ли е? Взирам се в някакъв предмет , за да установя устойчивостта му и всички характеристики на будното състояние. Наблюдавам емоционалното си състояние, надявайки се, че някоя нощ ще се сетя, че това е сън и ще изработя критерий чрез, който ще различавам двете състояния - сън-будно.
Аватар
sofia
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Ное 2008, 09:00

Мнениеот chochioo » 20 Яну 2009, 19:43

Най-пророческият ми сън беше, три месеца след като почина майка ми. Сънувам че съм във хола и гледам през прозореца, а със периферното си зрение виждам че нещо се движи.Обръщам се и виждам че майка ми се оглежда в огледалото. Аз и казвам - мамо много си хубава, а тя идва към мене и ми казва - (името)искам да те помоля за нещо. А аз казах -добре каквото искаш (бях се съсипала и ми беше все тая какво ще стане) и тя ми каза искам да ми дадеш твоето тяло за малко и след това ще ти го върна . И аз казах добре. Три месеца след това аз забременях (имах си приятел), сънувам друг сън. Във спалнята в нас Майка ми държи за ръка едно момиченце, русо със зелени очи и аз му казвам на детето -Ей сега мама ще те изкъпе. Това беше всичко.И като родих след това ,знаех че ще е момиче и знаех как ще изглежда. И така стана.!
Аватар
chochioo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Яну 2009, 19:08

Мнениеот sanguinary » 09 Мар 2009, 05:17

Някои хора цял живот чакат и се молят за видение. При някои изобщо не идват.
Как така, вие, просто ей така и получавате видения, много странно.
Мъката, радостта, емоциите, често карат човек да вижда неща, които съществуват само в ума му, но не и другаде.
Елементарните знаци трябва да се научим да познаваме и тълкуваме, а за виденията и сънищата... това просто не ни е дадено. Не е за всеки.
Който и да спрете на улицата и да го попитате, ще ви каже поне една история, за това как е сънувал еди какво си или е чул гласа на еди кой си, та е станало точно както го видял и чул. 90% си ги нагласят нещата, по начин, който им харесва. Останалите, които не си измислят, не отричам че има такива, то е случайност, съвпадение.
Неотдавна и на друга хипотеза попаднах. В нея се казваше, че ума на човек има много повече информация, от колкото самият човек може да осъзнае. Съмненията бяха свързани с това, че ума ни е наясно с бъдещето, но реално, е много трудно да бръкнем съзнателно в тази информация и да разполагаме с нея.
Ето, да речем йогите го правят с много медитиране и разни стойки, които отваряли били тези центрове в мозъка.
Ванга да речем не е по-различна от никой, нито никоя пророчица, от всичките, които знаем. Просто я ураган я е носил, я катастрофа, я някакво събитие, което я е поизкривило достатъчно или я е ударило по главата, където трябва, за да се задействат тези знания и да имат достъп до тях.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот treskea » 12 Мар 2009, 12:52

По начало не ползвам съновници ,просто понякога събуждайки се ,аз имам странното усещане какво значе сънят ми. До тук добре с много хора е така, обаче винаги когато някой от семейството ми го очаква някаква беда, аз сънувам предходната вечер какво ще се случи, и винаги ми го разказва в съня една много близка приятелка. И каквото ми е казала на сън винаги е ставало, последния път дъщеря ми падна от люлка и свършихме в болницата с комоциум.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот puntina » 12 Мар 2009, 18:39

Скоро сънувах странен сън,че се запознавам с момче,което се влюбва в мен. Изглеждаше странно,беше облечен в чисто черни дрехи,но ръкавиците му бяха бели. Събудих се.Заспах и сънувах отново...Сънувах,че имам среща с една приятелка на влаковата гара,когато се виждам с нея в съня ми,майка й ми казва,че тя е осиновена. Аз започвам да обвинявам майка й,защо цял живот е лъгала моята приятелка,облечена съм в червени дрехи,небето е леко сивкаво,сякаш се кани да вали. Аз тръгвам ядосана от мястото и търся осамотение,някъде ,където да си изясня всичко. Изведнъж се озовавам на едно поле,като знам ,че мястото там е невероятно спокойно,оказва се ,че на ъгъла сякаш има сграда ,която се води ресторант,но когато оставам сама и гледам небето,седнала върху жълтата трева,чувам музика. Музиката е сватбена ,изведнъж идват много хора и виждам булка с младоженец,че танцуват хоро,заедно с хората им,след малко се чува втора музика и трета малко след това.В един момент се озовавам между хора,които играят хоро,черно и бяло водят(булките и младоженците) -бултата в бяло,младоженеца в черно,а всички останали са бяло с червено,бяло с черно...от страни ми приличат на три колоди карти.Избягвам от там и се затварям в една тъмна стая,биваше леко сива сякаш,но изведнъж си поглеждам дрехите,аз съм със синя рокля ,със сребрист прашец. Изведнъж в стаята влиза мъж,който ми се усмихва и ме пита защо тъжа,отговарям,че съм объркана и дори не зная какво е посланието на този сън и се опитвам да си го разтълкувам,тогава той ме хваща за ръка и ме завежда в огледалото,казва да затворя очи,а когато стигам до огледалото,той казва:"Колко си красива...". Отварям очите си и се виждам със светла коса,красива,по очите имах сребърен прашец,стоеше ми невероятно,ахнах като се видях,тогава той каза:"не си мисли никога повече,че не заслужаваш внимание...." и започна да ме гали по врата,а след това да го целува...

Хайде разтълкувайте ми го този сън...
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот sanguinary » 13 Мар 2009, 05:16

puntina написа:...тогава той каза:"не си мисли никога повече,че не заслужаваш внимание...." и започна да ме гали по врата,а след това да го целува...

Хайде разтълкувайте ми го този сън...

Тц, тамън стана интересно. protest Кажи де, обърна ли ти внимание, този джентълмен или само така си говори? Важно е за тълкуването на съня :roll:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот puntina » 14 Мар 2009, 21:14

Явно това беше неговото внимание,защото след като ме зацелува,се събудих... Толкова :) Може съня да придобие развитие,кой знае :mrgreen: ,но това ще го оставя изцяло на твоето въображение :mrgreen:
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот sanguinary » 15 Мар 2009, 00:59

То моето въображение, може и в междугалактическо пътуване да ви изстреля. icon_color
Все пак ако изсънуваш part two, разправяй. Може книга да напишеш :wink: Или пък да вкараш нов жанр в литърътурътъ - еротична фантастика :roll:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот puntina » 15 Мар 2009, 08:13

sanguinary написа:То моето въображение, може и в междугалактическо пътуване да ви изстреля. icon_color
Все пак ако изсънуваш part two, разправяй. Може книга да напишеш :wink: Или пък да вкараш нов жанр в литърътурътъ - еротична фантастика :roll:

Може,но струва ми се ,се отклонихме малко от темата. Тази нощ пък сънувах следното: "Сънувах ,че съм в къщата на баща ми и че някакви трима глупаци влизат в нея,ей така без разрешение,без да кажат нищо.Качвам се в стаята и разбирам ,че са някакви познати на брат ми,ама буквално се възползват от него ей така за услуги... След което им обясних,че докато няма човек в къщата,каквото и да им е обещал брат ми,аз не мога да ги пусна. Изкарах ги извън къщата,те се размрънкаха,но се оказа,че не мога да заключа вратата,защото единият от тях ми е взел ключа,тогава двама от тях ме хванаха и тръгнаха да ме заключват с този ключ ,опитах се да се изтръгна,не успях,тръгнаха да бутат вратата,за да я затворят,да ме заключат,аз бутам от другата страна и не давам да ме заключат,ядосах се, бутнах с всички сили вратата и в целият си гняв се опитах да наръгам единият с нож. Събудих се в ужас..."

Всъщност ужасът беше породен от гнева ми...
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот sanguinary » 16 Мар 2009, 06:14

Феноменална памет, Пунтина... феноменална памет icon_eusa_clap
:mrgreen:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Golden_book » 16 Мар 2009, 10:56

Когато бяx на четири мисля че ...сънуваx един сън ,който толкува ме стаписа че го помня и днес ... Сънят е следният : Седя си на леглото в детската стая , ние живееxме на 4-тия етаж от блок на 17 етажа , убер високото , та излизам на балкона и гледам в далечината "Титаник" О___о , и така чувам музика наподобяваща филмите на Чарли Чаплин и когато кораба минаваше на около 5 метра от балкона видяx Фреди Меркюри , Мерилин Монро , Чарли Чаплин и още стотици xора в Историята на Света как ми маxат и ми казват да се кача ... ала беше огромно разстоянието и даже не опитаx ... тогава се събудиx ...
Аватар
Golden_book
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2009, 20:52

Мнениеот soul_keeper » 28 Мар 2009, 11:47

Аз сънувах жена с черни дрехи , дълга черна коса,лицето и беше в сянка а раменете и горяха .Огъня беше наситено червен но нея сякаш не я болеше от него.Каза ми нещо но не разбрах какъв смисъл имаше.Каза: "Мислиш ли, че това е от температурата на тялото ми ?" а тона и беше странен и като че ли звучеше малко ядосана. :roll:
EyEs OnLy
Аватар
soul_keeper
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 16 Юни 2008, 12:02

Мнениеот renyspell » 15 Апр 2009, 11:44

sanguinary написа:Някои хора цял живот чакат и се молят за видение. При някои изобщо не идват.
Как така, вие, просто ей така и получавате видения, много странно.
Мъката, радостта, емоциите, често карат човек да вижда неща, които съществуват само в ума му, но не и другаде.
Елементарните знаци трябва да се научим да познаваме и тълкуваме, а за виденията и сънищата... това просто не ни е дадено. Не е за всеки.
Който и да спрете на улицата и да го попитате, ще ви каже поне една история, за това как е сънувал еди какво си или е чул гласа на еди кой си, та е станало точно както го видял и чул. 90% си ги нагласят нещата, по начин, който им харесва. Останалите, които не си измислят, не отричам че има такива, то е случайност, съвпадение.
Неотдавна и на друга хипотеза попаднах. В нея се казваше, че ума на човек има много повече информация, от колкото самият човек може да осъзнае. Съмненията бяха свързани с това, че ума ни е наясно с бъдещето, но реално, е много трудно да бръкнем съзнателно в тази информация и да разполагаме с нея.
Ето, да речем йогите го правят с много медитиране и разни стойки, които отваряли били тези центрове в мозъка.
Ванга да речем не е по-различна от никой, нито никоя пророчица, от всичките, които знаем. Просто я ураган я е носил, я катастрофа, я някакво събитие, което я е поизкривило достатъчно или я е ударило по главата, където трябва, за да се задействат тези знания и да имат достъп до тях.


Лек или не толкова лек негативизъм лъха от думите ти!
И кои са точно тия хора, кото цял живот чакат и се молят за видение?И защо според теб на всеки трябва да се дават сънища?????????
Обожавам хубавите си сънища.Била съм в дворци, виждала съм най-невероятните гледки, най-красивите есенни листа, дървета които дори не съм наясно дали съществуват или са плод на богатото ми въображение, кървави сцени, кръстове от мрамор в небето, разцъфнала червена роза, която е изпаднала от ръцете ми в преспа бял сняг /навсичко отгоре осъзнавайки, в съня си, че сънувам в пролетно време/, плувала съм насън/нещо, което не умея/, ковчег/на следващия ден ми съобщиха за смъртта на баба ми/ и какво ли още не..............
Чела съм доста неща за сънищата и смятам, че за всеки човек сънят е нещо много много индивидуално като преживяване и усещане. Защо си мислиш, че хората си измислят за сънищата си??????По себе си ли съдиш???????
М-у другото това си остава загадка за медицината, защо човек сънува или не сънува.Това е и най-прекия достъп до света, който не познаваме и до онова, което за повечето хова е тера инкогнита - мистиката и магията!
Съгласна съм за хипотезата, че в главата на човек има доста повече инфо от това, което може да осъзнае!Мога да ти дам своята хипотеза от къде идва тази информация -минали животи и факта, че клетката има способността да помни! В тоя ред на мисли само един пример :
Аз лично два пъти съм се подлагала на регресия/за тези, които не знаят какво е това - връщане в мин. живот!/
Малко преди първата такава процедура, сънувах мн интересен съм.Намирам се в двора на едно у-ще в кв. в който живея в момента. Там имаше коза, която ражда/дори не зная дали така се казва при животните/Сънувах действията на майката и на ярето след раждането.На другия ден, разказвах на мои познати съня си и се оказа, че козите се раждат точно така, както съм го сънувала.Никога в живота си не съм присъствала на нещо подобно , за да зная как се раждат козите............Правя тази вметка със съня си, защото в първия си живот съм била пастирче....клетката помни!
Аватар
renyspell
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Апр 2009, 10:55

Мнениеот Nemezius » 15 Апр 2009, 21:33

Рениспел, нищо лично, но кога е следващото предтсавление и от къде да се снабдим с билети? Не, сериозно- за годините ми в МГ си мислех, че съм прочел всичко... е, явно винаги можело повече.

"Клетката помни"
Какво помни? Същата тази клетка да не е била част от теб в миналото ти прераждане? Да, помни...

Красивите гледки от сънищата ти
Да, но това си и остават- красиви гледки, плод на богато въображение(искрени поздрави за което- все по-рядко се среща). За разлика от теб обаче някои от пишещите тук предпочитаме да се концентрираме над опитност в сънуването, а не над красивите картини. Съдейки по скромния ми опит в това направление, един осъзнат сън е много по-ценен и красив от каквато и да е картинка.

Не го приемай като заяждане- не е такова.

Към всички, които приемате, че разделът е за да си описвате кой какво е сънувал:
ДА, АМА НЕ Е! Има си раздел, в който има информация за тълкуване на сънища т.н. Надявам се да не се налага да затварям и тази тема по такива причини...
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sanguinary » 15 Апр 2009, 21:35

renyspell написа:Лек или не толкова лек негативизъм лъха от думите ти!

Лек или не толкова лек, или по-лек от силно лек? confused2 Негативизъм? По-скоро скептицизъм. Негативизъм е едно друго нещо. :wink:
renyspell написа:И кои са точно тия хора, кото цял живот чакат и се молят за видение?

Тези, които знаят, че видението не идва от въздуха, а се праща от духове. Обърни внимание на това, че не казах "тези, които вярват", а "знаят"... Няма нещо, което да идва даром. По същият начин, както ти знаеш, че кравата ни дава мляко.
renyspell написа:И защо според теб на всеки трябва да се дават сънища?????????

Аз ли казах това?! Странно.
Клетката има памет, но я ми кажи, коя точно клетка от теб ти разправя, че си била пастирче? Нима тялото, с всичките му клетки на това пастирче, не лежи нейде, с цялата им там... информация?! Може би сега ще надуеш флейтата, по пастирски, с разни разяснения на тема - що е карма и печати от минали прераждания, но предварително ти обявявам, че и в тези теории нещата много намирисват.
А реално, ти знаеш как ражда коза, независимо от това, че не осъзнаваш тези си знания. В положение на транс или ако се надрусаш стабилно, би могла дори да се разходиш из галактиката и подобно на Догоните да си редиш камъчета из пясъчника, които да са точно копие на някои съзвездия. Как мислиш, дали са имали совалки или космически обсерватории? А или извинявай, забравих, че може да са били извънземни в предишните си прераждания. Клетката помни :wink:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот sanguinary » 15 Апр 2009, 22:04

Nemezius написа:Рениспел, нищо лично, но кога е следващото предтсавление и от къде да се снабдим с билети? Не, сериозно- за годините ми в МГ си мислех, че съм прочел всичко... е, явно винаги можело повече.

"Клетката помни"
Какво помни? Същата тази клетка да не е била част от теб в миналото ти прераждане? Да, помни...

Красивите гледки от сънищата ти
Да, но това си и остават- красиви гледки, плод на богато въображение(искрени поздрави за което- все по-рядко се среща). За разлика от теб обаче някои от пишещите тук предпочитаме да се концентрираме над опитност в сънуването, а не над красивите картини. Съдейки по скромния ми опит в това направление, един осъзнат сън е много по-ценен и красив от каквато и да е картинка.

Nemezius написа: Надявам се да не се налага да затварям и тази тема по такива причини...

Nemezius пак се вживя, приятелю. Мине се не мине и от някъде се появиш с този повелителен тон. Когато не си прав обаче, знаеш, че винаги ще ти кажа и надявам се да оценяваш това, вместо да се сърдиш. Хубаво, тези, които искате да се концентрирате, ами формулирайте заглавието на темата, според това, за което искате да се пише.
Видяло е момичето "Сънища", решило е че ще става дума за сънища. Пето мнение и е това, малко гостоприемство, дето се вика, не би попречила. Прочело е мнение, с което не е съгласна - коментира си го и си казва нейното.
Защо всички теми трябва да ги дообсъждаме на лични, поради причината, че някой ги затваря или трие това, което някои пишат? Ами то направо вместо форум, да си раздадем мейли и скайпове и трийте всичко! protest icon_censored protest
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Nemezius » 16 Апр 2009, 11:18

sanguinary, конструктивната критика винаги се приема, поне от мен- за толкова време гледане на писанията би трябвало да си го разбрал ;) Темата не е стартирана от мен, за да променям името, но на всеки раздел отгоре има сложена тема като анонсмънт и би трябвало да е била прочетена поне за справка, ако не за друго. Във въпросната тема има пост на мдератор на този раздел и от поне елементарна култура всичи ние, потребителите на сайта, би било добре да се съобразяваме с това. Да, пето мнение й е на момичето, за това и си позволявам само да повиша в доста умерени граници тона си(както си забелязал, рядко се случва това)- надявам се да си вземе бележка.

П.П: Честит имен ден, макар и малко на патерички.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот puntina » 21 Апр 2009, 16:06

Пак се отклонихме бая от темата. До колкото виждам спорът е прерастнал в това дали има или не пророчески сънища и какви са...и защо са ,и кой как си ги сънува и...Блях...
Хубаво де ,какво е това пророчески сън?! Кое наричаме "пророчески сън",онова,което си е чисто Дежа Вю или онзи,който чрез дадени елементи ти подсказва за бъдещо събитие(или и двете)?! Примерно кръвта е на нещо скоро и т.н. ,и т.н.

Хайде стига сме се джанкали ,а дайте да обсъдим това със сънищата.че взема да става интересно.

Ок,мацка,а би ли споделила някъде по форума как се връщаш в минал живот?!
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

ПредишнаСледваща

Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта