Сънища

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Мнениеот sanguinary » 21 Апр 2009, 23:12

Пунтина, Пунтина, Пунтина violent1
Вземете, таз пуста младеж, та поне малко старание положете, да се изразявате малко по-правилно. Полагайте минимални усилия да намирате... названия на нещата, поне близки до истинските им имена. Хайде, да речем, когато говорите ви е невъзможно, това е необратимо вече... но поне, когато пишете, имате повече време, да седнете, да помислите, да докарате някакъв горе-долу приличен изказ.
Сега ще ти кажа какво е „джанкане”, понеже си го употребила.
Джанкане, това е, когато ти и някоя твоя съученичка, водите разгорещен спор, дали Брад Пит е по-фешън или Джони Деп.
Трябва да отбележа, че „умиротворителните ти способности”, биха били по-уместни, ако котката на съседите, нападне канарчето ти, но не и в този случай. Не ме разбирай погрешно, но някак от нищото се появи и размаха пръстчето си, без изобщо да имаш основание за това.
А сега за сънищата поне нещо да кажа.
Не е трудно и сама да видиш колко затънали в ежедневни занимания сме всички, а камо ли да пророкуват или да си спомнят ненужното. Попадал съм на теория, според която миналото и бъдещето е едно и също нещо. Представи си сега, че при теб, утре, в голямото междучасие, пристига момиченце на 7-8 годинки и ти разпознаваш в нея себе си. Представи си, че то те попита какво му предстои, какви решения да взима и какви грешки никога да не прави. Какво би му казала? „След пет години, не пускай на онзи батко, лъжете че те обича, само за да барне нещо младичко”... или „По химия на изпита ще ти се падне този и този въпрос”... Разбираш ли накъде бия, Пунтина?
Слаби сме да преценим миналото си и да добием адекватна представа за него, а камо ли бъдещето си. Ако ще дори да сме го изживяли, а не сънували. И три пъти да живееш този живот, който живееш сега, знаейки всичко, в детайли, все тая.
Дежа вю... Това, по мое мнение, изисква лека наивност и цветни моливи, за да повярва човек на нещо такова. Нормално е в главата ти, респективно в сънищата ти, да се случват неща, които са ти се случвали и друг път или си видяла на някой да му се случат, в реалността, на места, които в действителност съществуват.
Но и това е безсмислено, дори и да е истина. Хубаво, сънуваш как се качваш в рейса, при което гугутка внезапно се удря в задното му стъкло и ти си изпускаш кифлата с мармалад. Случва ти се и в реалността... и ти „Ахх” и тичешком към меджикгейт. Добре, браво, но какво от това. Със същия, та дори и с по-голям успех би могла да ни разкажеш и някой виц например.
Разликата между теб, мен и всички тук и онези, които пророкуват е такава, че те тези сънища ги получават по един или друг начин. Той сяда, друса се или там какъвто начин си има, сънува гугутката и знае, че това ще се случи и кога. Това е разликата.
Така че дори и сега да срещнеш една 30 годишна Пунтина, тя няма особено добре да те ориентира в твоите предстоящи премеждия, освен ако не е от тия хубавци, които си разговарят с душите на умрелите.
Накратко казано - обръщай повече внимание на днес, на сега, а не на вчера или утре. По този начин, ще станеш пророк на себе си и ще контролираш по-добре събитията около себе си.
А не
puntina написа:Ок,мацка,а би ли споделила някъде по форума как се връщаш в минал живот?!

Ми да речем... пие швепс момичето и от газираното и прилошава и получава видения.
Добре е да обръщаме внимание на важните неща. Това далеч не е от тях.
Сънища ли? Пророчества? Може, да, добре, но си има начини, утвърдени от векове насам. Начини свързани с много лишения, отречения и всякакви жертви. Лесно нема.
Така миля аз.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Nemezius » 22 Апр 2009, 00:08

Лесно има, сангуинари, само дето не води до никакъв реален опит, поне що се отнася до зададения въпрос- отиваш на хипнотерапевт и те вкарва в регресия... и се надяваш да се получи - това е лесния вариант. Да, лесно е, но какво от това- поне за мен е по-важно да се науча сам да достигам до това ниво, а не да ме водят до него всеки път.

Относно останалото, най-вече използването на "добавки" при сънуване:
Всеки прави своя избор. Аз също не спя "чисто", но какво от това- използвам си звукови модулации, нагласени да резонират според както ми е удобно, и с това се постигат същите, да не кажа и по-добри резултати, отколкото с използване на опиати. Почти нищо против последните- видял съм и едната, и другата страна, и съм направил своя избор.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sanguinary » 22 Апр 2009, 02:40

Даже и това не е толкова лесно, колкото звучи на първо четене. Все пак трябва да се вдигнеш, че да отидеш при такъв хипнотизатор, а преди това пък и да го намериш. Освен това те го правят обикновено с цел лечение. Едва ли някой ще се заеме с човек, който просто иска да си попасе козите отново. Да, това е може би най-старият метод за лечение, но е добре да имаме на лице основателен мотив. А и регресивната хипноза, поне доколкото съм чувал, рядко излиза отвъд границата на земното съществувание. Да, могат да те докарат до бебе, но по-назад много рядко.
Този вид аудио самохипноза, с който си малтретираш главата, не съм го чувал. Надявам се не е някакъв вид импровизация или експеримент от твоя страна. До колкото помня, имаше нещо такова като аудио самохипноза, но при нея... практикуващия се опитва да възпроизведа в главата си звуци и гласове от миналото, докато заспи, а за това се иска тотална тишина.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Мнениеот Nemezius » 22 Апр 2009, 09:12

sanguinary написа:Този вид аудио самохипноза, с който си малтретираш главата, не съм го чувал. Надявам се не е някакъв вид импровизация или експеримент от твоя страна. До колкото помня, имаше нещо такова като аудио самохипноза, но при нея... практикуващия се опитва да възпроизведа в главата си звуци и гласове от миналото, докато заспи, а за това се иска тотална тишина.


В случая не става дума за самохипноза- ползвам 2 различни програми, според случая. В едната се използват основно различни звуци от природата(река, вълни, жаби, щурци, буря и т.н.) в комбинация със звуков модулатор, чието предназначение е да излъчи нискочестотен звук, който чрез резонанс да доведе мозъка до същото ниво на вълните.
Другата е.... от една страна малко по-опростена версия- няма ги жабките и т.н., но е много по-фина като настройки(през 0,1 Hz), с възможност за въздействие не само чрез бимодулиране на звуците, но и чрез т.нар. "бял шум"- при това в комбинация с премигващ бяло-черно екран(ако се избере като опция де- може и без това) за зрителна стимулация.

Нищо лошо в ползването на такива пособия, стига човек да не се пристрасти до там, че да не може да направи нищо без тях.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот sanguinary » 22 Апр 2009, 22:30

Всякакви електроуреди увреждат съня. Този монитор, който си пускаш пък те облъчва, от своя страна.
За мен това си е чиста проба самопосегателство, но щом намираш това за удачно, действай си.
Ако някой път ти се отдаде възможност да поспиш в гора, под реални природни звуци, може би ще ме разбереш.
Ето, едно много добро клипче по темата. Този даже разполага с няколко мигащи монитора :mrgreen:
И така или иначе сте в света на добрата анимация, гледайте и това
Изобщо на Томек Багински нещата, не е зле да се гледат. Много приличат на сънища.
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

Предишна

Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта