Сънища

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Мнениеот WildSpirit » 11 Ное 2004, 00:23

Споделете най-интересните си сънища. Ако може някой да талкува, а и догатките са добре дошли:)

Аз веднъж санувах как душата ми се отделя от тялото, беше много странно. След това заедно с още мои познати, не мога да кажа приятели, аз бегло ги познавах, се сражавахме срещу някакви създания в една странна зала с някакъв пиадестал по средата. Но не помня много.
Дива същност... Свободен ум... Ограничено всекидневие!
Аватар
WildSpirit
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2004, 20:13

Мнениеот arcopal » 11 Ное 2004, 06:42

Лично аз до известна степен контролирам сънищата си!
Днес например "отидох" на едно място което сънувам често и което наричам "Мъглата"! Там обикновено виждам свои умрели познати, преживявам случки които имат тенденцията да се "случват наистина" след това...

Интересното е, че днес за пръв път видях там жив човек с мен, при това напълно реално... досега най-много да съм виждал мъгливи образи
Но още по-интересното е че днес и майка ми е сънувала, че влизам в някаква "мъгла", от която ме е вадила с доста труд цяла нощ


... ама и аз едно семейство си имам :))
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот mert » 11 Ное 2004, 20:41

Наскоро сънувах че се намирам на една поляна в гората.Всички танцуваха около огъня,доскоча ми и тръгнах към дърветата.Изведнаш се появиха от никъдето две малки същества и ме понесоха на вътре в гората.Оставиха ме на тревата точно до една алея която водеше към нещо като замък.Тръгнах по нея и точно пред вратата ме посрещна една много красива жена която ме въведе в една огромна зала.Там ме настани да седна и каза "ти трябва да направиш........." , след това ме изпроводи до вратата и каза че е време да си тръгвам.Интересното е че помня единствено "ти трябва да направиш.....",всичко друдо от разговора ми с тази жена е като в мъгла.
какво ли е трябвало да направя?
Аватар
mert
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 31
Регистриран на: 22 Окт 2004, 14:47
Местоположение: Пловдив

Мнениеот arcopal » 12 Ное 2004, 07:56

WildSpirit написа:Аз веднъж санувах как душата ми се отделя от тялото, беше много странно. След това заедно с още мои познати, не мога да кажа приятели, аз бегло ги познавах, се сражавахме срещу някакви създания в една странна зала с някакъв пиадестал по средата. Но не помня много.

а твоите проиятели, те сънували ли са същото нещо? било едновременно с теб, било в други нощи? Тогава вече би станало интересно! НО и самият факт на сънуване на отделяне на душата е забележителен - все пак това е нещо което плаши повечето. Възможно е с тази битка подсъзнанието ти да ти казва, че СИ СМЕЛ И СЕ БОРИШ, а може и да те ПОДТИКВА КЪМ БОРБА... за да го анализираме по-точно обаче трябва още инфо, контекст така да се каже:
- какво си правил предните дни
- какво се очаква да правиш(предстоят ли ти Събития)
- повтаря ли се сънят
- други хора сънуват ли същия или подобен по същото време
- ... и още доста други неща, според случая...

AZ PUK, SANUVAM GORE-DOLU 3 ILI 4 PUTI SEDMI4NO 4E UBIVAM NIAKOI.POZNATI NEPOZNATI......SI4KI GI MORA VINAGI SAMO S NOJOVE I POSLE ZAHVURLIAM DOKAZATELSTVATA[NOJA DE] SE NA EDNO I SU6O MIASTO

Да, ВСИЧКО ЗНАЧИ НЕЩО... Въпросът е да разберем КАКВО :))
повтарящите сънища определено са нещо което си струва да се изследва по-задълбочено! При теб от колко време се повтарят? Нещо да си спомниш за периода в който са започнали... или нещо характеристично за настоящия ти начин на живот?
...а, да: защо не отидеш да провериш МястотоНаНожа... обследвай го - може пък и да откриеш нещо интересно !:)

Naskoro sanuvah 4e se namiram na edna polqna v gorata.Vsi4ki tancuvaha okolo ogunq,dosko4a mi i tragnah kam darvetata.Izvedna6 se poqviha ot nikadeto dve malki sa6testva i me ponesoha na vatre v gorata.Ostaviha me na trevata to4no do edna aleq koqto vode6e kam ne6to kato zamak.Tragnah po neq i to4no pred vratata me posre6tna edna mnogo krasiva jena koqto me vavede v edna ogromna zala.Tam me nastani da sedna i kaza "ti trqbva da napravi6........." , sled tova me izprovodi do vratata i kaza 4e e vreme da si tragvam.Interesnoto e 4e pomnq edinstveno "ti trqbva da napravi6.....",vsi4ko drudo ot razgovora mi s tazi jena e kato v magla.
kakvo li e trqbvalo da napravq?

доста напомня този сън на "вещерско сборище", а самата Среща със Жената е също достойна де и се направи анализ... ти САМИЯТ какво мислиш за този сън - заслужава ли си да го анализираме? Може би това е била твоята Духовна Учителка, накоя част от Подсъзнанието ти, персонифицирана в съня за да ти даде съвет... кой би могъл да го определи по-добре от теб!? ВСЕ ПАК това е ТВОЯ сън, с ТВОИТЕ символи в него, разкриващ ТВОЯ характер и коментиращ ТВОЯ живот!



Бих искал да отбележа, че аз разделям сънищата на ДВА вида:
ПРИКАЗКИ - сънищата които ние самите си расказваме, породени от нашето собствено Въображение, Подсъзнение или Съзнание (понякога). Тези сънища ни помагат да се ОСЪЗНАЕМ и да наваксаме пропусната инфорчация от преживяванията ни през деня... ееее, понякога просто служат за отпускане
РАЗХОДКИ - това са сънищша, в "създаването" на които участват и Други Същества освен нас. Те са един вид общуване между съзнания... този вид сънища имат едно свойство - ОБЕКТИВНОСТ! Те са еднакви за ВСИЧКИ! Всеки един Участник-В-Съня Вижда едно и също(от своята гледна точка естествено) и на сутринта расказите са близски и/или еднакви!

P.S. АБРЕ ХОРА - НЕ МОЖЕТЕ ЛИ ДА ПИШЕТЕ НА КИРИЛИЦА!?!?!? Окьоравях докато ви разчета!
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот Uonko » 12 Ное 2004, 13:50

Доколко сънищата показват минали животи? Защото имам чувството че постянно ги сънувам. В повечето намирам очевидна връзка с града в който съм роден, зодиакален знак и управляваща планета. Градът е от значение заради специфичната архитектура (Велико Търново) за зодията всеки ще направи връзка с близнаци като кажа че сънувам, че съм крадец. Нощи изпълнени с напрежение, промъкване, покриви на къщи и страх от първи петли. Един от най-красивите ми сънища - нощ (най-дълбоката и първична нощ която можете да си представите), никакви хора, без луна и все пак осветено навсякъде като при пълно слънчево затъмнение, но в бледо-оранжево, сградите са като картина на Дали или фантазия на Гауди, периода е много ранно средновековие. Сещате се сигурно защо ги наричам красиви - това са едни от най-вълнуващите ми нощни разходки. Отделно имам непрекъснато други най-различни сънища от влакове до особени начини на летене (от преместване без движение на краката до плавния полет на цепелин ниско над земята). Някои от сънищата са управляеми други са си чисти видения. Последния ми по впечатляващ ще отнеме доста място, както и всички останали, просто защото ги помня с големи детайли, благодарение на упражненията ми за сънуване.
Аватар
Uonko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Окт 2004, 08:42

Мнениеот WildSpirit » 13 Ное 2004, 12:38

Сега се сетих за още един мой сън. Сънувах че съм в Созопол. Беше нощ и всичко светеше - ресторанти, хотели, капанчета и тн. Обаче нямаше никой. Абсолютно празно. Придвижвах се бавно между накакви щандове и павилиони с дранкулки. За тези от вас които са ходили в Созопол знят мястото(Намирах се на стълбите които гледат към морето, при Текила бара). Та на тези стълби застанах и изведнъж направих много лесно огромен скок направо в морето... но някак си то ми се струваше неприятно(Защото през деня, в реалния живот, видях точно на този вълнолом да се блъска трупа на дено умрял делфин).

Колкото до предишния сън ще проуча дали някой от другите участници е имал подобно преживяване. Но нали е възможно те да ни помнят?
Дива същност... Свободен ум... Ограничено всекидневие!
Аватар
WildSpirit
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2004, 20:13

Мнениеот fly^spirit » 15 Ное 2004, 20:03

Здравейте,аз също имам един често повтарящ се сън.Винаги когато се събудя след като съм го сънувала се чувстам разтреперена и уплашена,може би защото това е моят скрит страх.Винаги сънувам как една огромна вълна залива града ни или по точно цялата земя.Нещо като огромно цунами.Аз по принцип помня сънищата си.Наскоро имах един доста интересен сън.Става дума за Господнето пришествие.небето се отвори,беше огнено и в небесата се виждаше един старец с бяла коса и много дълга бяла брада,държеше дървен жезъл.А неговите летящи ангели(изглеждаха като огромни черни птици)събираха душите на прегрешилите.Имам доста интересни сънища както всеки един от нас,това един друг свят,който страшно ме вълнува.Винаги когато сънувам пък някоя личност от моето обкръжение знам че на следващия ден ще видя този човек.Всеки един от нас трябва да преоткрива и изследва своя свят на сънищата,темата е много хубва и знам че ще чуем доста инатесни сънища.
Аватар
fly^spirit
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 168
Регистриран на: 12 Авг 2004, 10:45
Местоположение: pomorie

Мнениеот EliKarim » 15 Ное 2004, 23:06

Темата за съня е много интригуваща. До колкото знам човек сънува винаги когато заспи, но не винаги помни това което е сънувал. А и има различни сънища, различни фази. Сънят на упоен човек с морфин например или на някой попрекалил с алкохола няма да е същия на друг, който е пил планинска вода и е заспал....Знам от баба ми, че не е добре човек да сънува дланите си, да ги вижда насън.
Аз също сънувам нещо много често. Сънувам едни огромни порти пред които стои един старец с много дълга бяла брада. видът му е точно като мъдрец от някоя приказка. Странното е, че той винаги става на крака, когато аз приближавам към портите, и посяга ръце към мен. В ръцете си държи малък медальон, на който виси вълчи зъб. Незнам обаче от къде знам, че зъбът е от вълк тъй като този старец никога не ми е продумал. той се опитва да ми окачи медальонът и винаги тогава сънят ми свършва, изчезва всичко, събуждам се или просто не помня.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 16 Ное 2004, 12:09

Eli написа:Темата за съня е много интригуваща. До колкото знам човек сънува винаги когато заспи, но не винаги помни това което е сънувал. А и има различни сънища, различни фази. Сънят на упоен човек с морфин например или на някой попрекалил с алкохола няма да е същия на друг, който е пил планинска вода и е заспал....Знам от баба ми, че не е добре човек да сънува дланите си, да ги вижда насън.....


Искам само да вметна, че дланите и изобщо ръцете са най-силно осъзнаваната част от тялото по време на сън, и това е един от най-ефикасните методи за осъзнаване по време на сън и навлизане съзнателно в съня. Използва се от шаманите, от хаотиците, Кастанеда го описва (то тея дето ги изброих май са еднакви :)).

Значи хората се страхуват от свръхестественото и от неизвесното, и за успяли да си изградят ефикасни блокажи на способностите си и на преживяванията. Примерно от малак те учат че това което виждаш е измислено, че рисуваш хората в страни цветове не е правило (въобразяваш си) - а детето просто им рисува аурата защото е вродено да си отворен, а обществото не е на това мненние ;) има много такива примери и този с баба ти мисля че спада към тях.

Ако почнеш да си сънуваш дланите и ръцете, има голяма вероятност да осъзнаеш че сънуваш и да излезеш в така наречената "астрална проекция".

Принципно метода е следния : Преди заспиване, си повтаряш наум, че искаш да видиш ръцете си насън и това така докато сънят те грабне. И ще доиде момента когато в някой сън ще си видиш ръцете, и тогава трябва да се появи онази мислена команда която си дава, и тогава идва осъзнаването и евентуално събуждане от съня защото когато се осъзнаеш в началото в сън се стряскаш и моментално се събуждаш. Този ефект се премахва с практиката ...

Методът на Карол съм го вкарал в сайта ми той е това което ти описах ,там може да го видиш малко по подробно... в секцията Либер Нох > двойникът. - идеята е че си изкарваш астралния двойник повреме насън и вече с него е ясно какво се прави (предполагам) :))
Гост
 

Мнениеот WildSpirit » 16 Ное 2004, 20:18

Да и аз съм чел за този метод. Мисля че освен с дланите може да се направи с всяко друго нещо. Задаваш си комнда при която откриваш че всъщност сънуваш. От личен опит мога да кажа, че понякога се осъзнавам в съня си, но се събуждам. Наистина няклоко секунди след като осъзная и край. Обичновено се получава когато се случи нещо което е невероятно. Веднъж се усетих че докато плувах в един коридор мога и без да дишам, и тогава открих че санувам, но за съжаление и тогава се събудих почти веднага.
Дива същност... Свободен ум... Ограничено всекидневие!
Аватар
WildSpirit
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2004, 20:13

Мнениеот EliKarim » 16 Ное 2004, 20:26

Това е много интересно и едва сега откривам, че съм се стархувала от нещо, което може би ми е било внушено. Незнаех за този метод. Кастанеда е тежко четиво и никога не ме е увличал достатъчно за да довърша започнатото четиво. Това ме подтиква да разгледам метода на Карол за който говори Мортимус.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Гост » 16 Ное 2004, 20:45

WildSpirit написа:Да и аз съм чел за този метод. Мисля че освен с дланите може да се направи с всяко друго нещо. Задаваш си комнда при която откриваш че всъщност сънуваш. От личен опит мога да кажа, че понякога се ...


Това е съвсем естествено, да се събудиш след такава случка. И аз казвам от личен опит че доста трудно е да продолееш "сблъсъка". Той е нещо подобно като се върнеш насилствено от астрална проекция, имаш чуството че се блъскаш в физическото си тяло с няква сила, направо си се събуждаш.

Единствения начин да се преодолее това е практиката. Няма друг ;) поне според мен.

А специално за осъзнаването на ръцете казваш че става и с други части, наистина - но с ръцете е най-лесно. Има един хаос метод мисля че е на Ф.Хайн... правиш един сервитор във формата на сфера жълта светлина примерно и го пращаш да се появява само в сънищата си. Преди заспиване си даваш команда когато видиш това кълбо да осъзнаеш че сънуваш ... има много методи, ограничава те единствено въображението
Гост
 

Мнениеот WildSpirit » 16 Ное 2004, 21:50

О, да това с "блъскането" във физическото тяло е много неприятно. Понякога като падам от високо\скачам във вода\нещо ме смазва и подскачам насън. При рязкото събуждане нпараво ми се завива свят.
Дива същност... Свободен ум... Ограничено всекидневие!
Аватар
WildSpirit
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 19 Сеп 2004, 20:13

Мнениеот Гост » 18 Ное 2004, 16:33

как да разбера дали това което сънувам може да се сбъдне?
С две думи, как да съм наясно дали сънят ми е пророчески?
Гост
 

Мнениеот Uonko » 19 Ное 2004, 13:08

Според мой стар познат сънят е пророчески когато се наблюдаваш в него, а не когато гледаш "през очите си" т.е. когато сънуваш в първо лице. Е това не е определящо като цяло, защото може да си в астрална проекция и пак да се наблюдаваш без да е прпрочески съня. Като цяло ако имаш усещането, че това което сънуваш предстои може да приемеш, че съня ти е пророчески. Предлагам ти също да си поупражняваш интуицията за да си по-наясно с разликите. Успех! :grin:
Аватар
Uonko
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Окт 2004, 08:42

Мнениеот kleopatra_89 » 02 Яну 2005, 12:16

Преди половин месец сънувах,че баща ми е починал и че сам на върха на една планина до едно дарво . Изваршвах някакав спиритичен ритуал(не знам точно какав)казвах някакви думи.
После се сабудих...

Следващата вечер сънувах,че пак сам на върха на същата планина и казвах някакво заклинание(не знам какво,но знам,че имаше смисал).
Беше вечер и имаше грамотевици и се появи някаква жена с крила.
Мисля,че беше ангел.Каза ми нещо но не си спомням...
след това на дарвото се появи люлка и аз се люлях на нея.
После се събудих...
:roll:
Обожавам окултните науки и френския език.Благодарение на този сайт имам повече знания:)
Аватар
kleopatra_89
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 136
Регистриран на: 27 Окт 2004, 16:23

Мнениеот Марио » 05 Яну 2005, 18:30

В последно време пък аз сънувам,че все бягам от нещо.Всеки път бягам от някой или нещо.Ама какво значи незнам,всъсщност дори мисля че не ме интересува.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Гост » 05 Яну 2005, 22:46

Ами аз най-често сънувам нормални сънища (примерно, че си говоря с някого или нещо и изведнъж (в реалноста) това нещо се случва и аз имам усещането, че този момент се повтаря, а като се замисля съм ги сънувала) но наскоро започнах да сънувам много често класа ми в всякакви ситуаций(ама във абсолятно всякакви) Може ли някой да ми обясни?
Гост
 

Мнениеот Josie » 07 Яну 2005, 19:21

Здравейте.Когато разглеждах този форум си припомних един мой много стар сън, който обаче се запечата трайно в съзнанието ми.А той е следния-аз стоя в една непозната за мен стая и гледам през прозореца.Навън се вижда се вижда град-с небостъргачи, много светещи билбордове, непрекъсното се движат коли а в далечината се чува вой на линейка.Тогава се обръщам и виждам трупове наредени по пода и хора които ги разпознават.Но аз се насочвам към ъгъла на стаята където има събрани на купчина боклуци, а върху тях имаче друг труп-завит, когато го отвих видях там моето тяло.Тогава забелязах, че аз самата нямам тяло и се нося във въздуха,а моето тяло лежи захвърлено.изведнаж обаче това тяло се съживи и започна да се смее.След това се събудих плачейки а когато родителите ми ме питаха защо плача дори не можех да говоря-само да плача.Така и не разбрах какво означаваше това, но още го помня много ясно сякаш наистина се е случило .
Josie
 

Мнениеот Lili » 07 Яну 2005, 22:02

един от сънищата ми ме потресе
Аз вървях по един път имаше лека мъгла,а до мен една жена с която си говорих,беше доста зловещо.
Видях едно замръзнало езеро ,а от долу под леда умрели хора,деца,
животни и тогава жената каза :
Това са нашите дица ,преди си играеха тук и всичко беше торкова красиво ,но сега когато умират ги хвърляме вътре за да не миришат .......ужас пълен .......
а като бях някъде на 3-4г.все сънувах едно огромно черно око което
ме глида през прозореца и изпадах в несвяс ,ако някой се опиташе в тоя момент да ме оспокоява се опитвах да го душа.........Баба ми ,светла и памет ме заведе в църква и това единствено ми помагна ,Попа ми бая нещо 3пъти......
Lili
 

Следваща

Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта