Сънища

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Мнениеот Ni7Ro » 17 Апр 2005, 11:15

Имах много странен сън , ако някой може да ми го разтълкува ще съм му много благодарен.Санувах ,че убих човек ( дете ) само заради някаква си играчка просто го застрелях... незнам защо... след това попаднах в затвор с някакви си хиляди желязни решетки!!! който ме изплашиха до смърт.. плс хелп!
die pig die!
Аватар
Ni7Ro
 
Мнения: 3
Регистриран на: 17 Апр 2005, 11:10
Местоположение: pomorieto be :)

Мнениеот Aghora » 18 Апр 2005, 22:35

fly^spirit,много добра книжка си посочила.Лично на мен любимите ми негови книги са "Силата на Орела","Пътуване към Икстлан","Магическите движения" - конкретно за движенията:те не изискват особена гъвкавост на тялото,но съм забелязала,че е необходима пълна концентрация,докато ги правиш - дори ако само за момент отклониш мисълта си,веднага забравяш точно какво е магическото движение,колкото и елементарно да е то.За трудовете на Кастанеда може да се говори много,но нека не се отклоняваме от темата.Чрез изкуството на сънуването е възможно да се срещнеш с друг човек(също воин) - срещат се вашите двойници.
Аватар
Aghora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 36
Регистриран на: 04 Апр 2005, 16:38
Местоположение: София

Мнениеот NAT » 19 Апр 2005, 15:39

случвало ли се е на някой да сънува себе си, своето съзнание, разум и т.н. в чуждо тяло? на мен ми се случва понякога и винаги когато се сънувам така е много странно...в такива ситуации обикновенно сънувам и от 1 лице и като страничен наблюдател...всъщност доколкото си спомням в началото винаги сънувам в 1 лице (виждам през моите очи, докосвам с моите ръце и т.н.) но като примерно започна да правя нещо се премествам в състояние на страничен наблюдател и разбирам че аз всъщност съм в друго тяло..., а понякога просто знам че съответното чуждо лице съм аз...ако някой е сънувал така нека да разкаже, pls :grin:
NAT
 

Мнениеот Alexiel » 20 Апр 2005, 17:20

Понякога имам чувството,че сънищата ми се контролират от това,което ми се е случило през деня.
Например веднъж четох една приказва за вълци и после сънувах,че съм вълк и ловувам.Мм.. много красив сън ^_^
Имаше вятър и беше нощ... *замечтава си се*
Аватар
Alexiel
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Апр 2005, 16:51
Местоположение: Beyong The Portal

Мнениеот BallFace » 04 Юни 2008, 07:38

Еми веднъж като малък със сестра ми сънувахме 1 и същ сън.Бяхме на улицата пред къщата ни и около нас бяха накацали лебеди...то по-скоро бяха като ангели..не мога да го опиша.И беше тъмно...по-скоро "сиво" :) В смисъл всичко беше черно-бяло...абеее и аз как се изказвам :mrgreen:
Аватар
BallFace
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 94
Регистриран на: 06 Апр 2008, 08:12

Мнениеот Macabre » 05 Юни 2008, 07:41

аз пък имам периоди в които в продължение на една две седмици сънувам дните си напред.....но не някакви необикновенни случки а най обикновено ежедневие с детайли които запомням от съня и после се случват.Предполагам че това са един вид предупреждения да обърна внимание и да се пазя...нещо като дежаву може би а и дежаву получавам много често...Сънувам и неща свързани с мои приятели и близки и се е случвало да ги предупредя за нещо да внимават и накрая да се случи..както един път не знам защо но имах предчувствие и казах на приятеля ми да не се качва на мотора а той се качи и мотора се счупи.После обвини мен за това защото си помисли че съм го прокълнала.И не се е случвало само веднъж!
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот Tania » 12 Юни 2008, 07:07

Някой може ли да ми отговори на някои въпроси?
Кога съня е от преживяното от деня и близкото минало,
кога от предишен живот(ако има такова понятие),
кога от силното ни желани да стане или да не стане нещо и сънуваме точно това,
и кога пророчески?
Как да разберем това?
Аватар
Tania
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Юни 2008, 08:48

Мнениеот venus » 12 Юни 2008, 07:55

Точни ориентири едва ли има, трябва да започнеш да следиш сънищата си - да записваш и да проследяваш как се развиват събитията.

От предишен живот... Имам приятелка, която в поредица от сънища е "преживяла" предишен свой живот и то доста образно и детайлно - за известно време е живяла два паралелни живота. Това обаче е рядко, а и опитът от предшния ти живот е синтезиран в душата ти в този момент - имаш всичко, което ти трябва. Освен ако няма някой сериозен препъни-камък от предишния живот, който да ти пречи в настоящия - под формата на необснован страх например.

Повечето сънища са проекция на желанията и страховете ни и могат да ни помогнат да ги разберем по-добре. Пророческите сънища са доста различни, поне аз винаги разбирам кога сънят е пророчески, с други хора съм говорила - и за тях е така. По-ясни са, по-изчистени. При мен точен ориентир за пророчески сън е липсата на страх, на пиртесненеие
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Tania » 12 Юни 2008, 08:19

Благодаря за отговора.

Напоследък сънувам сънища след които като се събудя изглежда толкова реален все едно едно е реалност.Знам си за мен че не е ,но цял ден мисля за него все е едно съм го преживяла.Трудно се отърсвам от мисълта че всъщност е било сън.Май трябва пак да започна да си вписвам сънищата в книга.Може би така ще ми е по-лесно за тълкуване.
Аватар
Tania
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Юни 2008, 08:48

Мнениеот venus » 12 Юни 2008, 09:53

Аз от около година сънувам сънища, които помня толкова ясно, колкото и реалните събития от ежедневието - спомените за тях са също толкова ясни. Сънищата се превърнаха в паралелна реалност. Често сънувам сънища дежа-вю - дори на сън осъзнавам, че сънувам сън, който вече съм сънувала. И при мен оставят усещане за реално преживяване поне за деня, а понякога и по-дълго. Психически натоварващо е. Блажени са несънуващите и непомнещите сънищата си :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Macabre » 12 Юни 2008, 11:57

случи ми се един път да сънувам сън в който ме охапа куче....собственото ми куче.....когато се спусна към мен аз започнах да викам но не излизаше звук от устата ми....усетих се как всъщност наистина викам и се гърча в леглото но продължавах да сънувам докато не ме ухапа....и когато ме ухапа изпищях от болка но пак без глас.....и наистин аме заболя и от болка се събудих.....цялата потна и стенейки.....без глас....не можех да кажа нищо защото просто не излизаше звук.имам и много странни други сънища..някои от които сънувам през период от няколко години и са като някакви драматични приказки или случки в бъдещето....но от известно време сънувам само сънища които ми казват нещо и винаги го имам в предвид.
Tea party with zombies
Аватар
Macabre
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 31 Май 2008, 12:08
Местоположение: Shumen

Мнениеот Tania » 13 Юни 2008, 15:35

Снощи сънувах че кучето ми (питбул) разкъсва едно от 2-те котенца който имаме.Кръвища навсякъде ужас.

Предния ден пуснахме същото куче което е още на 2 месеца(в съня беше голям) да ходи из двора,и аз изразих мнение че може да ги захапе.Но той не им обърна внимание.

Та съня мисля че е от тези с преживяното през деня.И няма какво да го тълкувам.Права ли съм?
Аватар
Tania
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Юни 2008, 08:48

Мнениеот venus » 13 Юни 2008, 16:34

Най-вероятно е свързано с преживяното през деня, но все пак си пази котетата :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот degagement » 26 Юни 2008, 02:54

Ами як див естествен и директен вампиризъм, но в двете посоки. Бели и черни свещи навсякъде. Една магия, която издърпах наобратно навън от себе си и то в десеторен размер (бях я направила ден-два преди съня). Един писател-окултист, майстор на нещо си. Битка с него. Изключително оригинално решение, за да се справя с него, нещо което почти не изискваше сила и умения (които преди това на няколко пъти не помогнаха), изключително неочаквано и немислимо. Сякаш един мой аспект излезе и го победи, не аз. Такива ми ти работи. Беше адски интересно. Само ми е адски интересен този директен вампиризъм, по-скоро изсмукване на всичко онова, което ме кефи в нещо и инжектирането на разни работи с каквото ми е кеф - това инфо преди събуждане, в едва-едва започващо осъзнаване някакво. Не сънувах това си състояние, бях в него. Ама като се събудя не мога да си припомня тези състояния. Само бегло и далечно ги помня.
Преди време имаше и един за директно предизвикване на каквото и да било събитие. Три точки, които се събират в настоящето. Ама и това толкова дълбоко, че забрави да си го припомня добре. Беше като сън в съня, като втори сън, който върви на мноооооого по-дълбоко ниво от обикновения сън и предизвиква директно събитията според волята ми.
Имах още 2-3 подобни.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот G3cca7a » 08 Юли 2008, 15:11

Аз веднъж сънувах че дявола ме замерва с въглища и аз се крия до леглото за да не ме уцели

веднъж сънувах също че дядо ми ме гони с един матрак
:) :P :P :)
Аватар
G3cca7a
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Юли 2008, 14:51
Местоположение: Равда

Мнениеот VONI » 08 Юли 2008, 18:59

Преди време сънувах,че пренареждам галактиката в нещо като малка сфера.Незнам защо го правих просто трябваше,преместваш звездите от небето в сферата, а на тяхно място поставяш нещо като фалшификат.В действителност аз нищо не разбирам от астрология. :roll:
Аватар
VONI
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Фев 2008, 19:56

Мнениеот Mason » 13 Юли 2008, 05:33

Venus, дали ми видя личното съобщение ? :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот Magiclover » 25 Ное 2008, 19:38

Аз сънувам сънуща с вещици... ;(
Нещо ми е притеснено...
Аватар
Magiclover
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 23
Регистриран на: 17 Сеп 2008, 16:58
Местоположение: Мислите си

Мнениеот Mason » 14 Яну 2009, 09:07

Много ми е интересно как ще се разтълкува следния сън по стандартно достъпните Съновници?!

Сънувам, че минаваме от едно място на друго през врата, която представлява бяла непрозрачна пулсираща мъгла. Има още един човек с мен, чиято глава е много светла като светеща топка. Преди да преминем той праща своя същност през врата, която ни казва дали е подходящо за преминаване. Преминавам като се концентрирам и след това постепенно осъзнавам обстановката от другата страна. По едно време сме в една стая, където има нещо като нисък запечатан кладенец, който сънувам много често в сънищата, в които правя магически упражнения. Стената на вратата пред нас е тъмна и все едно от едри камъни. Човекът до мен пращя своя същност и тя започва ни ни говори от другата страна, но по едно време гласът й се променя и почва да говори неразбираемо. Дърпаме се назад, но по едно време започват да нахлуват разни същества въпреки защитата. Тя все пак ги държи близко до стената и се опитваме да ги изгоним и аз насочвам жезъл и се опитвам да стрелям с него. Едните същества приличат на енергийна структура подобна на аура, но вместо нишката им да отива тя отива надолу и назад. Има и други същества, които са на големина, колкото главите на първите, имат формата на неотворена гъба и са червени и зелени. По едно време се махат и човекът хвърля нещо като светлинна бомба през врата.
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот sanguinary » 14 Яну 2009, 23:36

Mason написа:и... човекът хвърля нещо като светлинна бомба през врата.


флашнал ги е :mrgreen:
А после чува ли се един глас "Терористс уинс"?
Според мен "стандартно достъпните съновници", както си ги нарекъл, имат капацитет да опишат само една малка част от стандартните сънища. Има хора, които тълуват. Това е същтото, както да хванеш наръчник за гледане на кафе...
Така мисля аз. Иначе при тези идиотщити, които сънувам аз, например, а като гледам и не само аз, не виждам какво послание би могло да крият. Най-вероятно това са просто идиотщини.
Не знам. Не мога да кажа... но и съновниците също :wink:
Аватар
sanguinary
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 422
Регистриран на: 04 Яну 2006, 07:43

ПредишнаСледваща

Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта