Непълно заспиване

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот Princess » 05 Юли 2006, 11:39

Здравейте! Няколко пъти ми се случвчва, когато уча до късно (2-3 часа през ноща примерно), когато си легна да не заспивам напълно. Усещам, че сякаш тялото ми спи, а съзнанието не. В такива ситуации се стряскам и се опитвам да размърдам някоя част от тялото си, но не става и започвам да крещя, но пак в съня си. Последния път пак доста се уплаших, като не успях да се събудя и даже усещах как сърцето ми започва да бие все по-силно. За да не стане гаф реших да се отдалеча от тялото си- отидох на балкона, хванах се за простора, и скочих :) . Падах бавничко, и като стигнах земята се събудих. Странното беше че в "съня" ми беше ден. Значи това нещо в действителност е сън и не се случва в реално време, но е доста странно. Някоя може ли да ми го обясни?
Аватар
Princess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 19 Май 2005, 13:32

Мнениеот hekata_ehnaton » 05 Юли 2006, 20:06

Две думи - пази се!!!

Чувал съм стотици подобни случаи и следствието е едно-единствено - нахлуване в сънищата от страшни и грозни същества, остатъци от предишни животи, искащи да те наранят или.. кой знае - още по-зле! :)
Нощта е моят дом
Аватар
hekata_ehnaton
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 29 Мар 2006, 17:36

Мнениеот Bloody Alibis » 05 Юли 2006, 20:57

Няма ли варянт за астрално пътуване...неволно?
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Shadow Mage » 05 Юли 2006, 21:21

Мдаа, Bloody Alibis, точно осъзнато астрално излизане си е, а ти, hekata_ehnaton стига си плашил хората с подобни глупости.

Princess, съветвам те, когато ти се случи да не се плашиш от това, там нищо не може да те нарани или убие. Съветвам те да проучиш и експериментираш с това място :). А ако имаш нужда от помощ просто помоли за такава там :)

P.S. Може много да ти помогне, ако прочетеш поредицата на Робърт Монро "Пътуване извън тялото" :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Shadow Mage » 05 Юли 2006, 22:53

Ако имаш 2-рата и част и аз ще се радвам да ми я пратиш :)
Другите (1-ва и 3-та) ги имам :)
The many men, so beautiful
And then all dead did lie
And a thousand thousand slimpy things
lived on and so did I.. :)
Аватар
Shadow Mage
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 327
Регистриран на: 19 Фев 2005, 15:17
Местоположение: Sliven

Мнениеот Bloody Alibis » 06 Юли 2006, 10:12

Има три части :/ незнаех даже...аз имам няква дет започва така:

"[highlight=red]В нашето твърде бурно развиващо се общество спящият човек всъщност ефективно бездейства. Дока-то лежи шест до осем часа, той не работи, не мисли продуктивно и не прави нищо забележително. На всички ни е известно, че хората сънуват, но възпитаваме децата си така, че да приемат сънищата и другите преживявания, ставащи по време на съня, като нещо маловажно, тъй като не са така реални, както всички събития, случващи се през деня. Ето защо повечето хо-ра имат навика да забравят сънищата си, а в случаите, когато все пак си ги спомнят, те обикновено гледат на тях като на истински чудатости.[/highlight]"

Ако ти трябва кажи :) и ще ти пратя цялата книжка

а имам и още една на монро ето ти съдържанието и :

"[shadow=red]СЪДЪРЖАНИЕ

ПРЕДГОВОР
1. НИТО С МАГИЧЕСКИ ЖЕЗЪЛ, НИТО ЕДВА-ЕДВА
2. В ТЪРСЕНЕ И НАУЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ
3. ЗА ДОКАЗАТЕЛСТВАТА
4. ТУК И СЕГА
5. БЕЗКРАЙНОСТ, ЖИВОТ В ОТВЪДНОТО
6. ОБЪРНАТ ОБРАЗ
7. СЛЕД СМЪРТТА
8. "ЗАЩОТО БИБЛИЯТА ТАКА МИ КАЗВА"
9. АНГЕЛИ И ПЪРВООБРАЗИ
10. ИНТЕЛИГЕНТНИ ЖИВОТНИ
11. ДАР ИЛИ БРЕМЕ
12. КРЪГЛИ ОТВОРИ И КВАДРАТНИ ЗАПУШАЛКИ
13. ВТОРОТО ТЯЛО
14. СЪЗНАНИЕ И СВРЪХСЪЗНАНИЕ
15. СЕКСЪТ ВЪВ ВТОРОТО СЪСТОЯНИЕ
16. ПРЕДВАРИТЕЛНИ УПРАЖНЕНИЯ
17. ПРОЦЕС НА ОТДЕЛЯНЕТО
18. АНАЛИЗИ НА СЛУЧАИТЕ
19. СТАТИСТИЧЕСКА КЛАСИФИКАЦИЯ
20. НЕОКОНЧАТЕЛЕН ЕТАП
21. ПРЕДВАРИТЕЛНО УСЛОВИЕ: РАЗУМЕН?
КРАТЪК РЕЧНИК[/shadow]"

BTW Princess това дето ти се случва е мн удобно нещо до колкото знамможеш да идеш където си поискаш когато си в това състояние да види който си поискаш какво прави в този моменто въобще подобно състояние дава мн възможности възползвай се ;)
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот Princess » 06 Юли 2006, 14:09

Ами ведъж наистина ми се случи нещо да се вмъкне в тялото ми и аз останах обзета от отчаяние в една безкрайна тъмнина. За щастие един анимационен кон ме спаси. След тази случка доста се обезспокоих, но точно в този период четях "Шепнещия в тъмнината" на Lovecraft и си мисля, че това доста ми се е отразило. Освен това гледах и Ice age и от там си мисля, че идва конят :) . Изобщо пълна каша. На мен такива неща доста ми влияят. Bloody Alibis, ще съм ти благодарна, ако ми изпратиш книгата : princess666@mail.bg
Аватар
Princess
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 19 Май 2005, 13:32

Мнениеот AryanSun » 06 Юли 2006, 15:13

И на мен ми се е случвало и на други мои познати и приятели...

Не е опасно,просто е неприятно.Най-напред направи изслед
ване на стаята за геопатогенни зони.Ако има нещо,мини стая
та със свещ като почнеш от единия ъгъл,отидеш до другия и
така продължи през цялата стая докато я изчистиш цялата.
Там,където има отклонение,свеща ще почне да пращи и да
изпуща изкри.Направи със свеща три кръга...Друг вариант е
да направиш със камата си пентаграма там,където има негатив
ни енергийни завихряния.И завършваш с освещаване на стаята.

Ако това се повтаря,т.е. причината идва от теб,вземи гранат,
златен топаз и аквамарин и ги постави под възглавницата си.
Но предварително ги зареди с намерение да те пазят,да не поз
воляват подобни "излизания" и да те дарят с добър сън.

Може да имаш и възглавница,пълна с розмарин,здравец и лаван
дула в отношение 2:1:2.Тези рецепти са помагали в такива слу
чаи.
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот ivo333 » 10 Мар 2008, 11:29

Случва ми се нещо подобно (склонен съм да предполагам че е същото) Кагото ми се спи понякога като затворя очи сякаш (чувствам) падам в някаква бездна. Опитвам се да размърдам части на тялото си и чувам как сърцето ми започва да бие супер силно. В крайна сметка се осъзнавам и отново стоя на леглото. Чувствам умора все едно съм бягъл (изберете си по-близка метафора) Та да ви питам това същото ли е или е нещо друго. Да уточня че когато не искам да затварям очи чувствам отново как падам надолу и се принуждавам да затворя очи.
Аватар
ivo333
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 04 Мар 2008, 17:49

Мнениеот ultramarin » 10 Мар 2008, 12:12

звучи като рязка промяна в кръвното налягане... усещането за пропадане има све причини: ниско кръвно или високо кръвно... съответно и в двата случая сърцето си го отнася, особено ако се опиташ да шаваш, да се движиш активно и още повече ако се стреснеш... струва ми се, че просто твоето тяло се отпуса много бързо, за да си възстанови силити... това е ОК, единственото което трябва да направиш, е да проконтролираш състоянието, така че става не рязксо, а ПЛАВНО. тогава неприятните усещания ще изчезнат. Няма никакво отношетние към отворените или затворените очи. При рязка промяна в кръвното, ако дисбалансът се възстанови веднага, може да не усетиш петна пред погледа или други зрими чудесии.

БТВ, не подценявайте "обикновеното отпускане" - ако за простите хорица то е нещо дребно, за тези които са развили по-голямо себеосъзнаване(в смисъла на усет за тялото си, за мисленот и съзнанието си) то си е доста ефективна техника, която може да доведе до невероятни, чудесни и превъзходни резултати!

от БЕГЛОТО ти описание не става много ясно стоиш или лежиш на леглото, колко време си бил "отнесен", калко време правиш усилия да се освестиш и т.н. така че тълкуването ми може да е мнооооооооого неточно...

и още малко инфо, при дълбоки релаксации се наблюдава феномен на подтискане на нервната дейност, което довежда до загуба на сетивност(обезболяване, обезчувствяване, дезориентация) и мускулен тонус("восъчност" на крайниците, може да стигне дори до временна парализа - оправя се с малко масаж и внушение)

Що се отнася до съня, при него се разкъсват част от връзките между отделните ни съзнателни центрове - гова поражда леко искривено възприятие на реалността("сън") и от друга страна облекчава контактите с "алтернативни реалностти", просто защото контакта с ежедневната ни физическа реалност е отслабен.
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот Abathor » 11 Мар 2008, 11:33

Осъзнаваш това защото мозъка ти е все още хипер активен след дългото учене и напрежение и неможеш да изпаднеш в дълбока фаза на съня(изпадаш но не както трябва) в активния сън си по близо до будното състояние и затова осъзнаваш.
Явлението се нарича осъзнати сънища.научи се да ги контролираш може да е много приятно нещо.Аз постоянно или си правя кефа в осъзнатите ми сънища.
Вероятноста да си влязла в астрала е прекалено малка затова я изключвам, но все пак я има.
Аватар
Abathor
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Яну 2007, 18:42

Мнениеот degagement » 26 Юни 2008, 02:31

При мен пък точно такива сънища ми носят някакво невероятно ценно инфо. След 2 години работа със сънища някъде. Просто не се стресирайте толкова и когато си спомняте съня се запитайте дали ви дава някаква окултна информация. Точно тази нощ това ми се случи. Непълно заспиване, неспокоен и тревожещ сън, но и яко запълнен с информация. За жалост още не съм на такова ниво, че да си спомня точното състояние, в което съм била по време на сънуваното, иначе бих могла да го използвам в практиката си денем. Записвайте сънищата. Може пък с развиването си да успеете и да приложите в действие директно наученото. Но пък и доста време ще ви е яд, че тази мощ няма как да я използвате директно на момента :)
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот peshokn » 08 Юли 2008, 11:33

Аватар
peshokn
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2008, 11:07


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 8 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 8 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта