Сънища

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот mira » 01 Яну 2005, 20:47

От какво се получават сънищата,подскаэват ли ни нещо эа нашето бъдеще?
mira
 

Мнениеот SomoN » 02 Яну 2005, 00:51

Има 3 вида сънища за кой вид по точно говориш???
ARAF.
Аватар
SomoN
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 22 Дек 2004, 18:26
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот arcopal » 03 Яну 2005, 16:50

SomoN, а ти за кои точно три вида говориш!?



Да има сънища, които предсказват, има и такива при които си извън тялото си, има такива при които си дори извън нормалния свят, има какви ли не сънища! Засега май се знае само, че "насън" може много повече неща да станат отколкото "наяве"!

От какво се получават също според мен са главно недоказани теории - основно се предполага, че съзнанието обработва праз ноща информацията която не е успяло да обработи през деня! Така се обяснява присъствието на изкривените образи от ежедневието! Друго предположение е, че съзнанието прави свободни асоцииации на частичните усещания получени от сетивата ни докато спим(примерно сънуваш че се бориш с някакво космато чудовище, докато през това време ръцете ти са хванали одеялото)

Има и доста други теории, така че поясни какво те интересува, за да те насочим, mira!
Аватар
arcopal
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 41
Регистриран на: 20 Окт 2004, 17:53

Мнениеот EliKarim » 05 Яну 2005, 01:14

Съгласна съм с arcopal. Мисля, че нещата стоят горе-долу така, това е реакция на живите мозъчни клетки. До колкото си спомням срещала съм в разни медицински книжлета, че сънят има четири етапа. Според обясненията в тази книга човек сънува всеки път когато заспи, защото това е нормална реакция на мозъка, но не винаги помни това което е сънувал.
За пророческите сънища...да...мисля, че наистина има такива и в голяма степен ако човек знае да ги разтълкува би могъл да си помогне. Още от древността е имало гадатели на сънища не по-малко известни от астролозите. Нямам обясние обаче защо сънят е бил свързван от тях със звездите.

За видове сънища?? Не съм съвсем наясно с нещата.... Ако все пак SomoN или arcopal знаят повече, ;) ще бъде интересно да прочетем.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Росето » 28 Яну 2005, 22:08

Реших, че ще е добре да ви разажа... четох една книга, в която се разказваше и за сънщата и тяхното въздействие върху реалния свят (или поне този, който си мислим, че е реален). Казваше се, че има два вида сънища. В първия сънуваш нещо, което е родила фантазията ти, този вид горе долу го разглеждаха като нашия си собствен измислен свят, в който се съдват мечтите ни, страховете и обобщено това което сме преживели... Втория вид вече е по-специален. Наричаха го Тел-айеран-риод. В него може да се попадне случайно от обикновенния, но при този случай сънуващия не разбира и се връща в "своя" си сън. Тел-айеран-риод се разглеждаше като съвсем друг свят (в който можеш разбира се да си само докато спиш или си умрял, но тогава е малко по-сложно), в него може например да се промени външния вид само, ако си го помслиш, но това не е важно. Там, ако умреш умираш и в "реалността", там времето е различно... Има един вид хора, който се наричаха сънебродници, те могат да контролира сънищата си и да влизат в Тел-айеран-риод по своя воля, могът също и да влизат в "обикновенните" сънища на хората. Всички сънища се прдставяха като звезди в небе (то не е точно небе, но ми е трудно да го обясня) и въпросния сънебродник може да различава всяка звезда на кой принадлежи и може да влезе в съня само когато си го пожелае.... Разбира се сънебродника не се ражда научен. Той може да има тази дарба и никога да не го разбере. Обикновенно разбира, когато сънищата му се сбъдват много кратно и такива работи... На мен ми беше интересно това че можеха да се присиват за отрицателно време. Само минаваха умствето през цялото си тяло и дишаха с ритъма на сърцето си...

П.П дано не съм ви отекчила много ;)
Във всеки от нас блести Светлина, която сияе и огрява света около нас
Аватар
Росето
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Яну 2005, 14:02
Местоположение: Ниделандия

Мнениеот Марио » 31 Яну 2005, 21:04

м Росето и аз отвреме на време мога да се похваля,че контролирам сънищата си,но не мисля,че мога да влизам в сънищата на другите хора,камоли пък като умря в съня си да умра и в реалността.Все пак интересна книга си чела.Би ли била така добра да споделиш как се казва тази книга. icon_color
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Росето » 01 Фев 2005, 08:54

HELLclan, можеш да умреш наистина само ако си в Тел-айеран-риод, а там се влиза много трудно. А за да можеш да влизаш в чужди сънища се изисква много упражнения...
Книгата е "Колелото на времето" на Робърт Джордан, всъщтност е поредица от 10 тома. Има и прелюдия, но не съм попадала на нея.

П.П. това е фентъзи и главната тема не е сънищата, но ги има като важна част
Във всеки от нас блести Светлина, която сияе и огрява света около нас
Аватар
Росето
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Яну 2005, 14:02
Местоположение: Ниделандия

Мнениеот Arhimikus_NA » 01 Фев 2005, 14:55

А всъщност тази книга има ли практически упражнения, инесени като такива или трябва само да прочетеш романа и от там да си вадиш сам заключенията и упражненията?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Росето » 01 Фев 2005, 15:44

Ще трябва да го прочетеш, за можеш да разбереш какво да праввиш. Но ако седнеш да я четеш само заради сънищата, мисля че ще бъдеш разочарован, защото за тях става по ясно чак в пета или шеста книга. Но ако я четеш за развлечение, ще ти хасеса (или поне за мен беше тъка)
Във всеки от нас блести Светлина, която сияе и огрява света около нас
Аватар
Росето
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Яну 2005, 14:02
Местоположение: Ниделандия

Мнениеот Марио » 01 Фев 2005, 16:02

хаха,не че искам да те обиждам росето но "Колелото на времето" не е учебник по окултизъм или нещо подобно.Това са поредица приключенски книги и ти ако вярваш на нещо от тях това говори само за тебе:)Сюжета на тези книги и всичко останало са просто неща изсмукани от пръстите на автора:)Все едно да четеш "Хари Потър" и да кажеш,че в него има нещо истинско;).О,да сигурно книгата не е за изпускане и е много овлекателна,но само това!И нищо повече.
Междудруото ми са се меркали пред очите тез книги,май майка ги четеше.Ще им хвърля и аз едно око:)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот Росето » 01 Фев 2005, 16:27

Не съм каала че им вярвам, само споделих нещо което знам от нея и това е! Но би било забавно да е тъка ;)
Във всеки от нас блести Светлина, която сияе и огрява света около нас
Аватар
Росето
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 13
Регистриран на: 26 Яну 2005, 14:02
Местоположение: Ниделандия

Мнениеот Yu Ning Kai » 06 Фев 2005, 00:40

Сънищата са странна смесица от Спомени от миналото и Предчувствия за настоящето.Възможно е да имат послание но възможно е и да не носят такова. А златното правило е че по време на най - интересния сън в най - интересния момент човек се Буди.. :grin:
Ouva Ile Ta. Ouva Ile Sio. Olien Olieinen.Eta a Lei T Ta...
Аватар
Yu Ning Kai
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Фев 2005, 23:50

Мнениеот Bloody Alibis » 02 Фев 2006, 15:42

хахах това с колелото на времето беше добро,само че ми се струва толкова реално,колкото реална е и метлата на баба яга дет хвърка из небето ...но идеята за този свят в колелото на времето със сигурност има за основа осъзнатите сънища
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот ekaya » 02 Фев 2006, 17:03

Не нападайте Росето за Колелота на времето... тези книги идват от усещатането на авторите за различното, което е толкова близо до нас хората, но пак някак ни убягва. Те не са Хари Потър и не са плод на просто развинтено въображение. А и западната школа на писане на съвреминните автори има едно желязно правило - трябва да опознаеш спецификите на това, за което ще пишеш... и като се замислим това ще стане с окултна и историческа литература...
Може и да съм пристрастна като дългогодишен любител на фентъзито... и в този аспект интерести са трактовките за реенето в чаросплетието в Сказание за Сарамир - напомня ли ви на нещо :? Ами какво ще кажете за това, че всяко нещо - животно, човек, предмет си има истинско име, различно от това под което е познато... и то се използва при магия - описано е доста добре в Землемория на Урсула ле Гуин... примери много... източникът на знанието - знаете го
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53


Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 9 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 9 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта