сънища, сънища, сънища, ами без тях ??

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот maneff » 11 Юли 2007, 08:46

Аз мисля че е ЧУДЕСНО човек да сънува :)
Както всеки нормален човек, и както повечето не толкова-нормални хора .. и аз съм има какви ли не сънища било то свързани или не по някакъв начин с действителността ми, за които сега няма да ви расправям.
От извесно време усещам едно притеснение в себе си ... притеснявам се за психическото си състояние, като се сетя кога беше последният път когато съм имал сън (сънувал).
Принципно до преди определен период ... ми се случваше абсолютно на всяко спане да сънувам. Обаче, от известно време насам... да кажем от 2007-ма година насам (не точно от нова година, но малко преди-това) .. не съм имам АБСОЛЮТНО НИКАКВИ сънища!!!! Знам че чивек е предразположен да сънува най-много тогава, когато си е отпочинал и наспал, и го прави секунди (най-много минута) преди да се събуди.
От начало мисълта че не съм сънувал ме караше да се замислям дали сънят (почивката) ми е пулноценен, но каквото и да съм опитвал (включително спане по цели денонощия) .. аз не съм имал сънища тази година !! :(
Ако някой компетентен 'орган' :) .. като "КАТ" примерно знае някакви неща, които биха пречили на човек да сънува, бих искал да получа някакъв пример :) .. или поне ако някой знае на какво може да се дължи липсата на сънища, бих бил благодарен да ми каже :)
След .. множеството сънища, които съм имал, сега се чувствам зле и неспокоен защото не сънувам вече :(

П.С.
.. и не искам да чувам нищо за напрежение, шум, наркотици, музика .. и подобни глупости ... :)
icon_sleeping drunk
Аватар
maneff
 
Мнения: 8
Регистриран на: 10 Юли 2007, 17:44
Местоположение: Sofia

Мнениеот Марио » 11 Юли 2007, 09:16

от 2007-ма година насам (не точно от нова година, но малко преди-това) .. не съм имам АБСОЛЮТНО НИКАКВИ сънища!!!!


Човек винаги сънува, но не винаги помни сънищата си. Всекидневно водене на дневник на сънищата ще ти помогне да си ги спомняш. Лично съм записвал над 10-20 сънища на нощ, като на сутринта съм си спомнял само едва 2-3.
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот demonic » 11 Юли 2007, 09:23

да това е истина,много малко помним от това което сме сънували и аз си имам дневник за сънища и той също много ми помага и при разгадаването им затова не е лошо и ти да почнеш да си водиш дневник няма да ти навреди
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Shedinko » 31 Авг 2007, 20:30

Аз съм с подобен проблем.С тази разлика ,че горе долу 1-2 пъти в годината сънувам (или се събуждам с спомен за това) .Това е от както се помня.Лягам заспивам като труп и след "Х" време ставам.
Имам въпрос ,при положение ,че нищо не си спомняш ..какво пишеш в дневника,и кога.
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот demonic » 31 Авг 2007, 20:32

ми незнам как да ти отоговоря на този въпрос аз попринцип си спомням но когато това не става си записвам само дата и оставям празно място
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот FireSun's Viking » 31 Авг 2007, 20:39

Всеки сънува, но не всеки си спомня сънят. Това че си помниш сънят два пъти на годината ,само лошо говори за теб...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Shedinko » 31 Авг 2007, 20:43

как да стимулирам тогава спомените за това което съм сънувал
Отворете душите си ...и помирете сърцата си ;)
Аватар
Shedinko
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 226
Регистриран на: 30 Авг 2007, 20:45
Местоположение: Бургас

Мнениеот FireSun's Viking » 31 Авг 2007, 20:44

Изкуството на осъзнатите сънища....
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот stanislava » 31 Авг 2007, 21:02

Като става въпрос за сънища та се сетих за един мой който беше прекъснат,спомням си само приятен мъжки глас който ми четеше незнам дали някакви мъдрости,или поезия.Изречението което помня е:
Животът е мост на който се срещат приятели.
Та молбата ми е ако някой е срещал въпросното изречение в нечие творчество да ме насочи,явно този сън носеше послание което за съжаление неможах да разбера.Предварително благодаря.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28

Мнениеот runner413 » 31 Авг 2007, 21:39

Задължително ли е всеки сън да има някакво конкретно значение?Не може ли човек да сънува без това да оказва влияние върху реалността?
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот galina_dim » 01 Сеп 2007, 06:28

stanislava написа:Животът е мост на който се срещат приятели.
Та молбата ми е ако някой е срещал въпросното изречение в нечие творчество да ме насочи,явно този сън носеше послание което за съжаление неможах да разбера.Предварително благодаря.


Чети Ричард Бах с "Мост през вечността", ще намериш много неща за себе си.

Викинга, аз си помня само важните сънища - примерно обадила ми се е майка ми да помоли да видя някаква ситуация и аз си програмирам нещата така, че да го запомня съня си. Иначе не се и напъвам, доста по-добре ми е да не се занимавам с отпадъчните продукти на съзнанието си.


Рънър, не не всички сънища трябва да ни замислят. Например този сън с вещицата може да се разгледа от няколко страни:

1. Нещо не значи, просто съзнанието е интригувано от образа и го прожектира в сън. То може да е провокирано от книга, статия, дори някой кадър от телевизията.

2. Сънят може да е вид предизвестие, че това в един момент под някаква форма ще се случи. Пример за това (съвсем условен разбира се) е как примерно меджик мен среща демоник след време, влиза в стаята и, която например е с подобно разположение както в съня, и вижда един единствен кристал, който обаче страшно много му напомня на някой от съня му. Ето ти усещане за де жа вю. Вещиците винаги гледат странно, но и когато си в стая на хубаво момиче, то то определено вече е минало етапа на странното гледане (да не говорим, че Дем така си гледа по принцип)...

3. Сънувал е архетип, Юнгианска психонализа според сънищата. Лимитира типичните за този архетип асоциации и ги обвързва с живота си - нещо като матрица на архетипа, която се съпоставя с реалността. И се оказва например, че А. имаш проблеми с възприемането на женската същност, заради несподелени симпатии към най-готината мацка от класа, която обаче не си пада по тебе, ами по Гошо, щото Гошо пуши и баща му го кара на училище Б. комплекс по отношение на майката, която се опитва да те направи човек, но ти си толкова зелен още, че го схващаш като ограничаване и го изживяваш тежко. или В. (тука вече джапам в теориите на Фройд) изпитваш несъзнателен страх да не би баща ти да има любовница и това да ти разбие семейството....

Ей такива неща са случайните сънища :)
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот galina_dim » 01 Сеп 2007, 07:05

magic_man написа:благодаря galina_dim
най възможно е да е първото защото него ден гледах един филм с вещица

Ето ти пример за това, че крушата най-често пада под дървото и не е необходимо да я търсиш под ябълката :)

Стаси, първо я прочети ипосле ми благодари, ако има защо. Но се радвам, че поне някаква насока можах да дам.
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот stanislava » 01 Сеп 2007, 08:11

Независимо какво ще открия,ще е ценно за мен.Явно е насока,да не постъпвам по определен начин с близките ми,или със себе си.Немога да коментирам в момента,надявам се да я намеря.Благодаря Гале за насоката.
Аватар
stanislava
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 189
Регистриран на: 31 Авг 2006, 12:28


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта