Може да ви се стори глупаво ,но ....

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот svet-le-to » 22 Фев 2008, 15:05

Като за начало ще почна с това което често ми се случва и ми е любопитно дали и при други се е случвало ..... често сънувам сънища който се състоят от едно определено движение или цяла случка ... после след време тези неща ми се случват наистина ...и когато ги видя пред очите ми излиза съня и сякаш за момент те се сливат в едно ... звучи странно пък и не мога да обясни наистина чуството от преживяното за да добиете достатъчно реалистична представа. ..... Интересува ме една магия която одавна срещнах в друг форум но по стечения на обстоятелствата вече не мога да намеря.... става въпрос за тази магия чрез която може да откриеш отговори на въпросите си за бъдещето ...незнам дали описвам правилно приложението и и дали някой я знае ,но ще се радвам ако помогнете ..... icon_bye
Аватар
svet-le-to
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 14:52

Мнениеот venus » 22 Фев 2008, 17:29

Нормално е това със сънищата, при много хора е така. И аз имам сънища, които са буквални и се сбъдват. И други, които са много ясни, но не се сбъдват и си текат като втора реалност.

За какво ти е да намираш отговори в бъдещето? Бъдещето си го правим ние самите, тук и сега, чрез нашите решения. Много мъдри хора казват, че когато човек взима решение, всички сили се отдръпват от него, поради онова нещо, наречено свободна воля. Е, да, тя е свързана и с отговорности и когато имаме сложни проблеми, предпочитаме да надникваме в бъдещето. Но в бъдещето ще видиш само онова стечение на обстоятелствата, към което подсъзнателно клониш и в момента. В живота няма готови рецепти, няма гаранция, няма сигурност. Истинският живот започва в момента, в който човек осъзнае това. И странно, но и това е началото на истинската свобода.

Сънищата ми ми показват бъдещето, но не винаги успявам да повикам отговора си в тях. Използвам Таро и картите ми показват бъдещето много точно, с изключение на онези случаи, в които съм под влияние на силни емоции. Но много отдавна вече не приемам сънищата си за предсказания на едно фиксирано бъдеще - напротив, сънят ми казва в каква посока вървя. И ако посоката не ми харесва, вземам мерки, за да я коригирам. Същото се отнася и за Таро.

А отговорите на важните въпроси вече не търся в бъдещето, защото те не са там - те са точно тук, в този момент. Един съвет от мен - търси отговора в сърцето си :)
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот svet-le-to » 22 Фев 2008, 21:35

мерси много за бързия отговор....одеве не се израих мноу правилно ... просто винаги съм искала някой да ми гледа от любопитство какво ще ми каже пък и просто заради усещането да знаеш какво може да ти се случи.....но пък никога съм нямала тази възможност ... а сама ..макар и да ги имам с тези карти таро хич не мога да се оправя .... и отново мерси за съвета
Аватар
svet-le-to
 
Мнения: 9
Регистриран на: 22 Фев 2008, 14:52

Мнениеот avanabil » 22 Фев 2008, 22:12

svet-le-to написа:мерси много за бързия отговор....одеве не се израих мноу правилно ... просто винаги съм искала някой да ми гледа от любопитство какво ще ми каже пък и просто заради усещането да знаеш какво може да ти се случи.....но пък никога съм нямала тази възможност ... а сама ..макар и да ги имам с тези карти таро хич не мога да се оправя .... и отново мерси за съвета


Към усещането да знаеш какво ще ти се случи в бъдеще не се подхожда с любопитство, а с голяма доза отговорност. Тези карти са страшни и силни, защото са безпощадни в начина, по който изразяват истината. Необходимо е да създадеш своя връзка с тях...да намериш пътя си към символите, от там нататък нещата се случват само по този път. Ще успееш, ако желанието ти е такова.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 23 Фев 2008, 07:12

Вярно е това, което казва Аванабил за картите - казват истината. Както е вярно и това, че казват истината само за настоящия момент и че утре, когато вземем дори наглед незначително решение, може да се промени цялата ситуация и картите отново ще отразят истината, която е възможно да бъде коренно противоположна.

Преди време направих тази грешка - да попитам в критична ситуация друг човек, "ясновидец", какво ще бъде бъдещето ми. Това, което той видя тогава, бяха всичките ми страхове. Не че не видя всичко точно, но видя това, което аз му показах от себе си. Като изрече моите страхове на глас, допълнително ги подсили. Та после ми трябваха двойни усилия да се справя с тях :-) Няма нужда от това. В момента използвам картите Таро единствено, за да разбера какво се случва в подсъзнанието ми, за да поема навреме контрол над ситуацията, когато и доколкото мога. А когато имам нужда да взема важно за бъдещето ми решение, медитирам половин час. После си представям ситуацията в двата случая, между които се колебая, и се доверявам на първото си усещане. При мен поне това работи точно.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот venus » 23 Фев 2008, 07:26

И още нещо важно - стремежът за поглеждане в бъдещето, както и прибягването до магия, е всъщност стремеж за сигурност, стремеж за контрол над живота ни, над другите хора, над света, което пък от своя страна е равнозначно на липса на вяра в Бог. Който вярва в Бог знае, че винаги може да разчита на помощта му - а има ли по-могъща сила от тази на Създателя? А който не вярва в Бог, остава наистина сам да се бори с всички земни проблеми, които си създаде. Така че колкото повече се стремим към контрол, толкова повече го губим.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот mavara » 17 Мар 2008, 06:42

Venus според мен е глупаво да оставим живота си изцяло в божиите ръце. Предполагам, че си християнин доколкото мога да разбера мисълта ти. Би ли ми казал поне имаш ли доказателства за това, че твоя бог съществува и за това, че точно той ще контролира живота ти ако го оставиш. В миналото е било казано
"Ние живеем, за да се борим и се борим, за да живеем!"
Шларла будиста нагени Иолан!
Аватар
mavara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2008, 10:29

Мнениеот mavara » 17 Мар 2008, 06:44

Мъдър подход, ако питаш мен. Естествено нямам за цел да кажа, че вярваш в глупости и ако е прозвучало така се извинявам!
Шларла будиста нагени Иолан!
Аватар
mavara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 17
Регистриран на: 01 Мар 2008, 10:29

Мнениеот avanabil » 17 Мар 2008, 08:06

mavara написа:Venus според мен е глупаво да оставим живота си изцяло в божиите ръце. Предполагам, че си християнин доколкото мога да разбера мисълта ти. Би ли ми казал поне имаш ли доказателства за това, че твоя бог съществува и за това, че точно той ще контролира живота ти ако го оставиш. В миналото е било казано
"Ние живеем, за да се борим и се борим, за да живеем!"


Въпросите, които поставяш, биха могли да станат обект на друга тема. А тук следва да изразиш мнението си по конкретната тема!
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 17 Мар 2008, 08:44

mavara написа:Venus според мен е глупаво да оставим живота си изцяло в божиите ръце. Предполагам, че си християнин доколкото мога да разбера мисълта ти. Би ли ми казал поне имаш ли доказателства за това, че твоя бог съществува и за това, че точно той ще контролира живота ти ако го оставиш. В миналото е било казано "Ние живеем, за да се борим и се борим, за да живеем!"

Зависи какъв смисъл влагаш в понятието Бог и какъв смисъл влагаш в борбата в живота. За мен (и не само за мен) Бог е съзидателната енергия, която стои в основата на света, в който живеем. Ние сме деца на този свят и реално нямаме избор дали да се оставим в него - нямаме друга алтернатива. Следователно животът ни е в "Божиите ръце" дотолкова, доколкото енергийно и материално зависим от нашия свят (който за мен е равнозначен на Бог). Не виждам смисъл да се боря против това, че съм подвластна на земното притегляне, нито че имам нужда от въздух, храна и любов. Единствената "борба", в която виждам смисъл, е да опозная по-добре законите на моя свят/Бог, за да не ги нарушавам (неволно), а да ги използвам оптимално.

Дали моят Бог съществува? Може ли някой да твърди, че Енергията не съществува? Да, имам доказателства и то твърде много. Имам доказателства за съществуването на една сила, която можем отчасти да направляваме, когато се хармонизираме с нея, но не и да управляваме. Самият факт, че не всичко ни е подвластно, че не всички наши желания и мечти се сбъдват, че животът ни не е точно това, което ние бихме желали да е - има ли по-голямо доказателство от това, че сме само актьори, но Режисьорът е друг? Че понякога той, Режисьорът, приема нашите идеи, вмъква ги в сценария, удовлетворява ни, но сценарият все пак запазва основния си ход.

Това не означава да седим и да чакаме наготово, напротив. В крайна сметка животът ни се определя от нашите чувства, мисли, намерения, действия. А аз за себе си съм се убедила в едно - когато човек знае къде иска да отиде, задължително попада на верния път.

Лично за себе си мога да кажа, че до този момент съм получавала всичко, което наистина съм искала (с изключение на едно нещо, поне до този момент - но дано не ми се случи, защото вече не го искам :-)). Не съм правила нито магии, нито заклинания. Моята рецепта е проста - аз следвам сърцето си. Следвала съм собствените си чувства, вземала съм собствените си решения и нещата са се подреждали. Имало е моменти, в които мозъкът ми е зациклял тотално в безизходна ситуация - нещата са изглеждали катастрофални, но в следващия момент се е откривала нова реалност и тя е била точно такава, каквато съм си била пожелала някога си, преди време, месеци, години. И става въпрос за реализация на желанията в изключителни детайли - всичко, което съм си пожелала, съм получавала. Е, да, имало е и някои неща, които не съм била уточнила и те малко са разваляли общата картина, но чия е грешката тук - на този, който прави поръчката :-)

И в резултат на моя 33-годиишен жизнен опит съм стигнала до няколко извода:
1) Желанията винаги се сбъдват, но често когато вече са нежелани - човекът се отказва от желанието си, забравя го, настъпва нова реалност, в която се чувства добре и изведнъж - бум-тряс, катаклизми и хоп - сбъдване на някое забравено желание, което вече е съвсем неуместно
2) Бог знае по-добре от нас какво е добро за нас и намира начин да ни убеди в това рано или късно :-)

Така че, да - вярвам в Бог и знам, че когато съм оставяла нещата да се случват, те са се случвали по най-добрия за мен начин (обикновено тогава, когато съм била в безизходна ситуация без възможност за какъвто и да било полезен ход от моя страна). Когато съм си мислела, че знам точно какво искам, съм го получавала, за да разбера, че не ме прави особено щастлива. И вече предпочитам нищо да не искам. Има една много хубава мисъл на майка Тереза: "Половината от сълзите на този свят са пролети заради несбъднати мечти, а другата половина - заради сбъднати мечти".

Това, разбира се, си е моят живот и в него нещата се случват така. За другите може да е различно.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот ivo333 » 17 Мар 2008, 12:09

Това със сънищата е нормално. На мен ми се случва непрекъснато. Дори и днес. Сънувах как един приятел ми казва, че е скъсал с гаджето. Бяхме в училище и имаше календар показващ датата 1 април (моят рожден ден icon_eusa_dance ) Тълкувах го, че става въпрос за рождения ми ден, но всъщност згреших. Отивам на училище. Приятеля ми каза, че гаджето го е зарязало. След това се засмя и каза, че се шегува. 1 април- датата на шегата.
Повечето хора се възползват от тази дарба, но вселената е устроена така, че каквото и да правиш не можеш да промениш случилото се.
Аватар
ivo333
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 24
Регистриран на: 04 Мар 2008, 17:49

Мнениеот NEVIDIMIQ » 17 Мар 2008, 14:44

става въпрос за тази магия чрез която може да откриеш отговори на въпросите си за бъдещето


за да откриеш така нареченото бъдеще е нужно и узнаеш миналото си, разгледах мненията и разбрах ,че-е ... всеки има различно мнение за думата бъдеще. за това аз ще дам моето мнение. Според мен тази думичка значи .. това което предстои и ти го изграждаш посредством така наречената "воля" но само от части, както сигурно би казал Кат ... "незнаеш дали някой зъл дух си играе с мозъка ти", има част от бъдещето която неможеш да промениш, ще дам пример със края на света .. все някога ще дойде незаивисимо дали сега , утре , други ден или след милиони години, ще дойде. Опитай се да промениш бъдещето "приятел" ;) и ще видиш че нищо не правиш .. винаги ще стане едно и също нещо както си го сънувала. Сега някой би ми успорил мнението и да ми иска доказателства .. незнам за вас но според мен, има ли Магия , това което повечето не вярват в него, защо са ти доказателства след като има толкова висши неща ?!

Извод: Бъдещето е предопределено, "от части" другото сама си го правиш!
Изображение
Аватар
NEVIDIMIQ
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 23 Май 2007, 13:52

Мнениеот venus » 22 Мар 2008, 18:04

Бъдещето е подсъзнателното ни настояще. Ако познаваме подсъзнанието си, ще познаваме и бъдещето си.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Black » 23 Мар 2008, 19:49

Аз специално вярвам ,че има връхове и спадове в бъдещето,че някой моменти зависят изцяло от нашия избор а други не.За мен бъдещето не е права линия ,нека се изразя така:имаме предначертано в бъдещето ни да примерно да се срещнем с даден човек на дадено място в даден момент,а това как ще стигнем дотам и поради какви обстоятелства вече си избираме ние.С други думи ,че ще стигнем от точка А до точка Б е ясно,пътя по който ще стигнем и го избираме ние.Това си е мое мнение,просто споделям собствените си възгледи.
Аватар
Black
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 63
Регистриран на: 23 Мар 2008, 16:20

Мнениеот Ayron » 12 Авг 2008, 06:25

аз също имам подобни сънища имам около 5 сънища които сънувам рядко но когато ги сънувам знам че ще се случи нещо лошо !
Fly To Sky For Win or Die
Аватар
Ayron
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Авг 2008, 19:42

Мнениеот avanabil » 12 Авг 2008, 11:38

Ayron написа:аз също имам подобни сънища имам около 5 сънища които сънувам рядко но когато ги сънувам знам че ще се случи нещо лошо !


Не познавам как е устроена твоята вътрешна реалност, която ти изпраща тези сънища, вещаещи "нещо лошо", както казваш. Вероятно това е просто опита на "първия път", когато сънят е бил последван от негативно преживяване. Но има една друга вероятност, ти сам да се настройваш на вълните на негативизма, сънувайки познатия сюжет. Понякога ние в страховете си допущаме твърде много неща да се случват по най-нежелания начин, вместо да се изместим съзнанието си в друга посока и да видим друго значение на сънищните символи. В една книга, която преди време преобърна представите ми за много неща, прочетох следния пример: Просякът, който стоял пред контейнерите със смет и вниманието му изцяло било погълнато от съдържанието на поредния кош със смет - дали там ще намери нещо ценно, достойно за жизненото му оцеляване през днешния ден. На паркинга отсреща паркира скъпа лимузина с тъмни стъкла, от която слиза мултимилионер, който без да забелязва кофите със сметта, поглежда към прекрасната и още по-скъпа /от лимузината/ постройка, мислейки какво е необходимо да направи, за да я притежава в активите си.....Сградата - нещото, към което би могъл да се насочи и клошаря, но за съжаление съзнанието му ВЪОБЩЕ НЕ ДОПУЩА подобна алтернатива.... Значи примера от книгата беше нещо в този дух. Важна е гледната точка, както се казва. Така че помисли за възможността да имаш и още една позиция, от която да разтълкуваш собствения си сън и значението му, защото може да има и още нещо като скрито послание, което не е непременно застрашаващо. :)



Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)


Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта