Сънищата - другата реалност

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот Arhimikus » 23 Фев 2008, 13:22

Метафизичният свят е също толкова реален като физичес¬кия. Хората не могат да пипнат с ръка пространството на варианти, но същевременно отиват там всяка нощ. Съни¬щата не са илюзии в обикновения смисъл на думата. Човек безгрижно отнася сънищата си към областта на фантазии¬те, без да подозира, че те отразяват реални събития, които биха могли да се случат в миналото или в бъдещето.
Ако условно включим всичко съзнателно в човешката психика към разума, а подсъзнателното - към душата, мо¬жем да кажем, че сънищата са полет на душата в простран¬ството на варианти. Душата има непосредствен достъп до информационното поле, където всички „сценарии и деко¬ри" се намират стационарно, също като кадрите на филмо¬ва лента. Разумът не си въобразява сънищата - той дейст¬вително ги вижда. И това съвсем не е илюзия, а реално кино за онова, което би могло да се случи в миналото или в бъде¬щето.
В сънищата стават всякакви събития, но тъй като съще¬ствуват безкрайно множество потенциални варианти, няма никаква гаранция, че сънят има някакво отношение към действителността. Всяко събитие в реалния свят представ¬лява материална реализация на един от множеството варианти. Материалният свят се движи в безкрайното прост¬ранство на варианти също като кадър на филмова лента, вследствие на което се проявява феноменът движение на материята във времето.
В обикновения сън събитията се развиват независимо от волята на разума. Докато сънуващият не осъзнае, че спи, той не е в състояние да контролира ставащото. Човек напълно се намира във властта на несъзнавания сън - той „се случва" с него.
Но щом човек разбере, че това е само сън, му се откри¬ват удивителни способности. В осъзнатия сън няма нищо неизпълнимо - можеш да управляваш събитията със сила¬та на намерението си и да правиш невероятни неща, напри¬мер да летиш.
Способността за управляване на съня се появява, когато човек осъзнае самия себе си в съня спрямо реалната дейст¬вителност. На даденото стъпало на осъзнаване той има опорна точка - реалността, в която може да се върне, след като се събуди.
На свой ред реалността прилича на несъзнаван сън на¬яве - човек се намира във властта на обстоятелствата и животът „се случва" с него. Той не помни миналите си жи¬воти и няма опорна точка, спрямо която може да се изкачи на следващото стъпало на осъзнаване. В този смисъл на¬яве той пак е сънуващ, както и насън

Може ли реалният живот да се управлява като осъзнатия сън?
Естествено. Материалната действителност е отражение в дуалното огледало. Образът са мислите - те не изчезват безследно. Мислената енергия „осветява" един или друг сектор от пространството на варианти и го материализира. Изобщо всяко живо същество с непосредствените си дей¬ствия, от една страна, и с мислите си, от друга, създава слоя на своя свят. Всички слоеве се наслагват един върху друг и така всяко същество внася своята лепта във формирането на реалността.
Само че за разлика от съня реалността е инертна като смола. Само насън събитията се развиват стремително, пластично следвайки хода на мислите на сънуващия, него¬вите опасения и очаквани». В действителността материа¬лизирането на мислите става къде-къде по-бавно.
Представете си следната необичайна ситуация. Застава¬те пред огледалото, а там не се вижда нищо - пустота. И едва след известно време постепенно започва да изпъква изображение, също като при проявяване на снимка. В оп¬ределен момент започвате да се усмихвате, но в отражени¬ето виждате все същото сериозно изражение.
По същия начин действа дуалното огледало. Само че пе¬риодът на забавяне там е несравнимо по-дълъг, затова про¬мените не могат да се възприемат. Материалната реализа¬ция е инертна, но ако се изпълнят определени условия, от¬ражението все пак ще се прояви, а това означава, че мечта¬та може да стане реалност.
Трябва да се събудиш. Както насън, така и наяве човек действа предимно неосъзнато, като автомат. Разумът му е зомбиран от ставащото, а вниманието му изцяло е погълнато от отражението. Сънуващият не се разграничава от околната действителност и затова, вместо целенасочено да променя начина си на мислене, се опитва да улови и да измени отра¬жението. Човек прилича на коте, което не разбира, че в от¬ражението вижда самото себе си. Щом вниманието е погълнато от огледалото, започва несъзнаваният сън - чо¬век се оказва във властта на илюзията, че отражението, т.е. реалността, съществува сама за себе си, независимо от мисления образ. На сънуващия му се струва, че образ изоб¬що не съществува. Така в буквалния смисъл на думата по¬пада в огледалото. За да се избави от илюзията и да започ¬не да управлява съня си наяве, му е необходимо да излезе от огледалото - да прехвърли вниманието си от отражени¬ето върху начина си на мислене.

Но нали и самият човек е част от реалността. Той няма пълна свобода, за да излезе от тялото си и да се отдели от материалната действителност
Това съвсем не е задължително. Разделя се вниманието: това съм аз, а това е отражението в огледалото - реалността. Самото огледало не се вижда, но няма значение, главното е да се разбере, че реалността пряко зависи от образа, който е в ума ми. Ако съм успял да го осъзная, аз се събуждам в съня си наяве и започвам да формирам своята реалност, управлявайки мислите си. Вниманието - то е свободното.
[align=left]
Из "ПОЛЕТЪТ НА ДУШАТА В ПРОСТРАНСТВОТО НА ВАРИАНТИ"
(Форум на сънуващите)
Вадим Зеланд

[/align]
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот sasho 142 » 23 Фев 2008, 14:17

Има нещо, което не разбирам- щом сънищата са толкова реални, защо никога не съм изпитвал болка от тях?Това с осъзнатото сънуване много ме кефи, дразня се само от това, че няколко пъти съм осъзнавал, че сънувам и не съм искал да променя ставащото.Събуждал съм се по собствано желание само веднъж- страхувах се, че ще ме прострелят и няма какво да направя и се насилих да се събудя.И искам да ви питам нещо- из форума съм виждал хора, които казват, че са умирали насън и разбрах, че това е често срещано, вие когато умирате насън докога успявате да го изживеете?При мен винаги когато наближава моментът да умра се събуждам.
Много хубава тема Архимикус :) !
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот avanabil » 23 Фев 2008, 14:38

sasho 142 написа:Има нещо, което не разбирам- щом сънищата са толкова реални, защо никога не съм изпитвал болка от тях?Това с осъзнатото сънуване много ме кефи, дразня се само от това, че няколко пъти съм осъзнавал, че сънувам и не съм искал да променя ставащото.Събуждал съм се по собствано желание само веднъж- страхувах се, че ще ме прострелят и няма какво да направя и се насилих да се събудя.И искам да ви питам нещо- из форума съм виждал хора, които казват, че са умирали насън и разбрах, че това е често срещано, вие когато умирате насън докога успявате да го изживеете?При мен винаги когато наближава моментът да умра се събуждам.
Много хубава тема Архимикус :) !


Темата е интересна...Вадим Зеланд е автор, книгите на който трябва да бъдат прочетени. В една от книгите той отправяше предупреждение, че заниманията с осъзнато сънуване крият неподозирана опасност....Докато чрез сънуването осъзнаваш себе си само на нереализираните сектори от пространството на варианти няма проблем. Това упражнение е необходимо за реалността. Обаче в случай, че по време на осъзнат сън се озовеш на реализиран сектор от пространството на варианти, има реална опасност да стане прехвърляне към този сектор. От там връщане няма :)
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот sasho 142 » 23 Фев 2008, 15:02

Докато чрез сънуването осъзнаваш себе си само на нереализираните сектори от пространството на варианти няма проблем

Това с вариантите не го разбирам
.
Аватар
sasho 142
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 83
Регистриран на: 04 Фев 2008, 14:12

Мнениеот avanabil » 23 Фев 2008, 15:11

sasho 142 написа:
Докато чрез сънуването осъзнаваш себе си само на нереализираните сектори от пространството на варианти няма проблем

Това с вариантите не го разбирам


Сложно е за разбиране, не отричам. Затова ти препоръчах книгите на този автор. Най-общо: всичко, което е било, е, и ще бъде, се намира в едно пространство, съчетаващо в себе си именно тази съвкупност от варианти... Сънищата също са част от тази необятност
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот venus » 23 Фев 2008, 17:48

Вариантите са онези пътища, по които ни водят нашите мисли и емоции - всички онези потенциални възможности, от които избираме една, която се материализира в реалността. Сънят дава възможност на човек да общува с душата си. А тя именно е връзката между физическото тяло и неговия свят, тя изпълнява неговите стремежи и страхове, тя вижда какво предстои и го съобщава чрез съня.

Много горещо препоръчвам този автор и аз. Изпробвала съм всичко освен осъзнатото сънуване и рецептите са точни.
Аватар
venus
Модератор
 
Мнения: 542
Регистриран на: 12 Окт 2007, 09:36

Мнениеот Sa'amfira » 24 Фев 2008, 04:26

Надявам се знаете за разликата м/у Астрална проекция и сънуване!Няма сега да обяснявам,че трябва да си лягам! icon_sleeping
“Без задръжки. Без граници. Без ограничения.”
Аватар
Sa'amfira
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Фев 2008, 17:15
Местоположение: Елирия

Мнениеот Arhimikus » 24 Фев 2008, 08:18

Да Са`амфира, тук темата е за сънища, сънуване и осъзнати съща ;) Да не смесваме темите :)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот ultramarin » 24 Фев 2008, 20:01

Надявам се знаете за разликата м/у Астрална проекция и сънуване!Няма сега да обяснявам

формално погледнато - разлика... НЯМА (така смятам аз)

различия може да има в степента на осъзнатост на впечатленията, степента на контрол и гледната точка от която интрепретираме реалността
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще


Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта