Не си спомянм сънищата

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот No^one » 04 Юни 2008, 14:14

Значи искам да се занимавам с осъзнато сънуване, НО проблема е, че не си спомянм абсолютно никой сън.Веднъж имах спомен за 1 сън и записах всичко възножно най-изчерпателно в дневника ми, но това беше преди 2 седмици и от тогава не си спомянм някой сън.Какво да правя, за да предизвикам сънища?Тоест, да ги запомням по-лесно?Аз така само 2-3 години ще хвърля в запоняне на самия сън и чак тогава да започна да осъзнавам и т.н.
Аватар
No^one
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 15
Регистриран на: 04 Юни 2008, 03:51

Мнениеот Shaiya » 04 Юни 2008, 19:52

Окей, добре си тръгнал. Винаги преди да си легнеш оставяй отделен дневник (в който да вписваш само и единствено сънищата си) и химикал. Описвай вътре всичко подробно, по възможност веднага след като си се събудил, защото тогава помниш най -добре подробностите. Оставяй място за "коментари" - дали нещо се е сбъднало, как тълкуваш съня и така нататък. Важно е обаче да пишеш всяка сутрин. Ако не си спомняш нищо, напиши нещо от рода на "Тази сутрин не съм решил да си спомня съня си" или нещо в тоя дух, но е важно да има писано по нещо всеки ден. Ще забележиш как в началото ще има 7648756746958679 странници запълнени с "не помня", после ту описание ту нищо...после все почести кратки описания породени от бегли спомени за съня ти...някъде около половин страница... а накрая няма да ти стигат по 3 листа за детайлите с който описваш съня. Тва е от мен, дано ти е полезно. icon_flowerface
Аватар
Shaiya
 
Мнения: 5
Регистриран на: 30 Май 2008, 08:01

Мнениеот galina_dim » 04 Юни 2008, 20:56

Само да добавя да си пишеш и часа, в който си се събудил, ако си се събудил през нощта от сън (дори и да не помниш, че е от сън).
Също бих те посъветвала да започнеш с медитация преди лягане, попрочети и методите на Силва - не автолечението, а обясненията за състоянието на сън - вълните на съзнанието и различните етапи на съня.

Полезно четиво (по моя преценка - най-доброто) също е и серията на Кастанеда за Толтеките.

Успехи и споделяй!
...Да мълчиш...
Филолог е диагноза!
Аватар
galina_dim
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 655
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:08
Местоположение: София

Мнениеот Raya » 06 Юни 2008, 22:24

Когато си легнеш можеш да си повтаряш, че ще запомниш сънищата си тази нощ.
Последна промяна Raya на 20 Сеп 2008, 01:25, променена общо 1 път
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland

Мнениеот degagement » 26 Юни 2008, 02:43

Моят метод на запомняне на сънищата:
1. ИНАТ, як инат, не се отказвам ако ще и 3 месеца да не си спомня сън
2. когато се събуждам, гледам да не мърдам много, да остана в позата в която съм сънувала, това дава някаква начална точка да си припомниш сънуването - остава някакво усещане, което ако последваш и не се впуснеш да мислиш много те отвежда до съня
3. забравяш целия свят, за какво бързаш, какво искаш да правиш и т.н. просто седиш мирно и спокойно и чакаш да си спомниш

ще се учудите колко добри резултати дава
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта