Малко Помощ

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот serafin » 04 Авг 2008, 20:51

Ами така малко е глупаво ,но на мен ми стана много интересно ако админите сметнат ,че е глупаво неко го изтрият.

Така напоследък сънищата ми станаха доста реални толкова реални ,че усещах всичко звука обстановката дори докосването беше доста истинско.

Така искам да попитам мога ли да засиля още всичко да е както когато съм буден да е толкова реално ако може,а и ако може обяснение на всичко това.

П.П.Сажелявам ако ви се стори тъпи изтриите го. :roll:
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот sin angel » 05 Авг 2008, 05:54

ами аз мисля,че с майнд контрол би могъл да засилиш този ефект от сънищата си,но по-добре по-компетентните да кажат,аз не съм много навътре в този материал :)
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот tentadora » 05 Авг 2008, 06:04

Ами от това което аз съм чела и знам попринцип може, но не е желателно защото се губи границата между сън и деиствителност, което води до други проблеми и все пак майнд контролът е начин
Аватар
tentadora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 04 Авг 2008, 14:56

Мнениеот serafin » 05 Авг 2008, 09:02

Ами обяснете нещо повече аз съм пълен n00b относно сънища и т.н. моля обяснете как се прави с този майд контрол.
We all need freedom to be powerful
Аватар
serafin
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 118
Регистриран на: 06 Яну 2008, 11:11
Местоположение: Sopot

Мнениеот puntina » 05 Авг 2008, 10:21

serafin написа:Ами обяснете нещо повече аз съм пълен n00b относно сънища и т.н. моля обяснете как се прави с този майд контрол.
До колкото знам ,ако ти се сторят прекалено реални,може да не се събудиш,т.е. ,ако приемеш съня за реалност няма да искаш да се събуждаш.Случвало ми се е веднъж и тогава проспах целият ден,просто защото съня ми беше не осъзнат и не исках да се събуждам,когато осъзнах,че сънувам,но се събудих и тогава се беше оказало,че съм спала близо 17 часа и ми беше отвратително лошо. Аз обичам да спя ,но....не дей да искаш да са ти толкова реални,нали знаеш,че един реален кошмар може да те психяса тотално,когато не можеш да се събудиш (случвало ми се е ) . Иначе Тентадора трябва да ти обясни,аз не съм чела толкова за сънищата,те просто ме учат.. :)
Аватар
puntina
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 185
Регистриран на: 02 Дек 2007, 00:38

Мнениеот tentadora » 05 Авг 2008, 10:49

За мой срам не съм се задълбочавала в майнд контрола и това как точно може да направиш съня по реален попадали са ми неща, че има начини, но нищо повече. Съжелявам не знам :?
Аватар
tentadora
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 04 Авг 2008, 14:56

Мнениеот Raya » 06 Авг 2008, 16:50

Да и аз искам да знам за въпросния майнд контрол и какво общо има със сънищата?
Реалистичните сънища обикновено се наричат 'lucid dreams'. Някои хора просто сънуват по този начин откак се помнят, както други сънуват само черно бяло или дори твърдят, че не сънуват. Причините за тези сънища може да са различни: фази на луната, повишена чувствителност, енергиини занимания през деня, преминаване на даден етап от живота и навлизане в нов, проблеми в ежедневието и т.н. Въпроса е какво сънуваш, което е толкова реалистично и какво послание ти носи. Това е нещо, на което сам ти трябва да отговориш. В психологията този вид сънища се наричат 'големи съновидения' и в повечето случаи имат конкретно послание към нас. За да разбереш посланието трябва да разтълкуваш елементите на съня си. От поста ти разбирам, че са неосъзнати сънища. Начин да ги задълбочиш и развиеш може да е да следиш за повтарящи се елементи или ситуации или хора в съня. Ако искаш да ги развиеш в осъзнати можеш при появата на някой повтарящ се или ключов елемент да си спомниш, че сънуваш. Това се прави като в будно състояние се настройш като видиш дадения елемент да се сетиш, че сънуваш. Повторението на това би предизвикало евентуално чувсто подобно на дежа-ву в съня при което виждайки да кажем телефон да се сетиш, че си го виждал и преди и че това всъщност е сън. Тогава ако не се събудиш можеш да си правиш каквото искаш в съня си. Ако се събудиш то можеш да опитваш до момента, в който успееш да задържиш съня си без да се будиш.
Не съм съгласна, че не е полезно сънищата ти да са толкова реалистични колкото ежедневието. Трябва да се внимава да не се увличаш иначе няма опасност да не искаш да се будиш. Друг фактор е, че тялото спи по колкото му е нужно и когато спи повече от нужното се получава главоболие и отпадналост след събуждане. Също сънувачите са наясно, че продължителността на съня им зависи от личната им енергия, колкото повече е тя, толкова по-дълго могат да задържат осъзнатия си сън, обратното ако тя е много малко е вероятно да се събудят след осъзнаването, че това е само сън. Кошмарите също не са проблем, защото те са главно израз на психическите ни блокажи и на Сянката ни, която често се проявява като заплаха в сънищата ни. Ако успееш да овладееш съня си можеш спокойно да се изправиш пред въпросния си страх в даден кошмар и не само да го победиш независимо дали разговаряйки с него или превръщайки го в нещо друго, а дори и да научиш важни неща за себе си, което е една от основните причини за занимания със сънищата. Колкото повече се занимаваш със сънища и със себе си с цел да се опознаеш и разбереш повече, толкова повече кошмарите намаляват, а дори понякога и изчезват, защото те са главно неща, от които ни е страх или не приемаме за себе си.
Има някои книги, които са из другите теми за осъзнатото сънуване и за работата със сънища, а също доста информация из интернет, която да не се ограничава с елементарното тълкуване на символи появяващи се в съня.
Успех в изследването!
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта