Използване на аудио записи при сънуване

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот Arhimikus » 20 Сеп 2008, 21:21

Наскоро попаднах на няколко диска, които са с инструкции (помагащи) за осъзнато сънуване, астрална проецкия, пътешествия извън материалният свят. Някой използвал ли е такива "помощни" средства и какво е мнението му за тях?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Mason » 21 Сеп 2008, 06:26

ДЕИР използват доста.
Мисля да ползвам дори една звуко-интрукто-уравляема техника за енергийно зареждане.

Цялата идея е по-лесното изменяне състоянието на съзнанието. Ако можете да го правите без това и медитирате успешно, то нищо такова не ви е нужно......а и вече знаете, че не ви е нужно :) ха ха ха
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот bellastella » 21 Сеп 2008, 07:29

Mason написа:ДЕИР използват доста.
Мисля да ползвам дори една звуко-интрукто-уравляема техника за енергийно зареждане.

Цялата идея е по-лесното изменяне състоянието на съзнанието. Ако можете да го правите без това и медитирате успешно, то нищо такова не ви е нужно......а и вече знаете, че не ви е нужно :) ха ха ха


От къде мога да си намеря тези дискове или пък тези, които ДЕИР използват?
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот Arhimikus » 21 Сеп 2008, 08:41

А какво е ДЕИР? АЗ имам 3 поредици на Sync. А ти използвал ли си ги тези неща? А случайно можеш ли да влизаш в осъзнати сънища?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Mason » 21 Сеп 2008, 10:16

bellastella написа:
Mason написа:ДЕИР използват доста.
Мисля да ползвам дори една звуко-интрукто-уравляема техника за енергийно зареждане.

Цялата идея е по-лесното изменяне състоянието на съзнанието. Ако можете да го правите без това и медитирате успешно, то нищо такова не ви е нужно......а и вече знаете, че не ви е нужно :) ха ха ха


От къде мога да си намеря тези дискове или пък тези, които ДЕИР използват?


Тук в DVD 6 беше мисля
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот bellastella » 21 Сеп 2008, 13:35

Arhimikus написа:А какво е ДЕИР? АЗ имам 3 поредици на Sync. А ти използвал ли си ги тези неща? А случайно можеш ли да влизаш в осъзнати сънища?


ДЕИР е системата на Верищагин. Не съм ходила на техни сбирки и не знам какво правят там. Иначе бях чувала за хемисинк, но не съм попадала на тези звуци.
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот ludvig » 21 Сеп 2008, 14:41

deir доста добре и на разбираем език описва магията аи не само магията а и мн други неща от съвременния живот разбира се аз съм чел само първата им книга а сега в момента чета и втората им част има я в спиралата според мен системата деир би намерила място във форума в раздел самоусъвършенстване и като говорим за четене на книги ми се насъбраха толкова мн да чета че едва смогвам и как така стана изведнъж и аз не разбрах аиде успех на всички
Аватар
ludvig
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 107
Регистриран на: 04 Май 2008, 12:56

Мнениеот Arhimikus » 21 Сеп 2008, 16:28

Аха, мерси за отговорите, но разбирам, че никой няма личен опит с тези неща. Беластела, ако искаш мога да ти пратя някой неща - или сама да си ги свалиш от нета. Има ги в безплатни торенти.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот bellastella » 21 Сеп 2008, 19:59

Arhimikus написа:Аха, мерси за отговорите, но разбирам, че никой няма личен опит с тези неща. Беластела, ако искаш мога да ти пратя някой неща - или сама да си ги свалиш от нета. Има ги в безплатни торенти.


Ще ти бъда благодарна! На лична или торенти - все едно, интересува ме :)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот B-L-O-T » 22 Сеп 2008, 15:47

Много добър въпрос . Архи чувал ли си за машина за сънища ? Това китайско чудо е много просто като устройство . Това е кутийка която изпуска определени миризми , звуци и светлини . И според това какъв вид сън искаш да сънуваш я настройваш . Доказано е уж от учени че действа . Аз съм пробвал звуци но ефект нямаше . Може би защото спя като пън и трябваше да усиля доста повече но така и не пробвах с по силен звук поради домашни причини . Та ако некой ще го пробва да си усили звука доста
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Arhimikus » 23 Сеп 2008, 12:21

Интересно предложение. Ние досега сме ги слушали няколко пъти, но само на нисък звук. Ще опитаме и по другият начин. Беластела, съжалявам, но нямам линкове, само звуците. Търси в гугъл, но като зададеш специално, например, Sync Lucid Dreaming torrent - така ще ти изялзат доста неща :) Късмет!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Марио » 23 Сеп 2008, 15:05

Явно вървим по сходни пътища. :)

В мининова.ком има хеми-синка даже в флак формат. Единствения проблем е, че има малко сийд и много лийч - приятно сваляне и попътно търпение.(от 2 седмици съм още само на 50%) laughing9
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот sna1p » 26 Сеп 2008, 21:11

Това с хеми-синка е ужасно.ако го послушам 5 мин ще получа удар.Може би на мен ми действа лошо,но имам големи съмнения относно истинската същност на тези как да ги нарека мелодии.
Въпрос на вкус.
Аватар
sna1p
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 21
Регистриран на: 05 Сеп 2008, 18:17

Мнениеот Galadriel » 09 Авг 2010, 19:17

Нова съм във форума, така че, здравейте на всички! :)
И въпреки че темата е стара, ще споделя личния си опит с помощните аудио записи.
Сънуването винаги ми е било интересно и още като дете имах навика да записвам някои свои сънища, просто така, за да ги спомня после. Преди няколко месеца обаче реших да се позанимая по-сериозно със сънуването си. Разрових се за сайтове, свързани с осъзнатото сънуване, астралната проекция и опитите извън тялото. В крайна сметка след много препращания от един на друг сайт, посъбрах няколко "парчета" с въпросните аудио записи. Всички те са приятни за слушане (поне за мен) и успокояващи, но лично аз успях да ги използвам само за релаксация.
Проведох един експеримент. Имах един период, в който всеки ден сънувах неща, преповтарящи по един или друг начин събитията, станали през деня. Затова реших, че ако цял ден (и цяла вечер) мисля за осъзнато сънуване, чета литература по въпроса и слушам аудио записите вечерта, ще има ако не зашеметяващ, поне добър ефект и ще сънувам осъзнато поне за малко. Само че нищо не се получи... Лежах доста време в леглото без да заспя, без дори да се унеса, слушайки записите (със слушалки, mp3 player-а до възглавницата... :D), но просто не се получи. След много време просто потънах в "сън без сънища".
В крайна сметка реших, че ще е много по-ползотворно, ако се опитам да сънувам осъзнато сутрин, след няколко часа здрав сън и резултатите ще са доста по-добри. :)
Нямам и не съм пробвала "машината за сънища", макар че искам. Нямам идея обаче откъде да си я поръчам в България, а от чужбина за момента не искам по различни причини.
Аватар
Galadriel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Юли 2010, 15:56


Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта