Усещам болка на сън

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот LoLaN » 06 Окт 2008, 22:29

Една нощ усетих болка в съня си . Не беше физическа , а емоционална болка , но нали казват ,че на сън не боли каквото и да сънуваш .
Аватар
LoLaN
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Яну 2008, 16:32

Мнениеот Cath » 07 Окт 2008, 10:26

не мисля, че това какво "казват" трябва да стои пред твоето изживяване. на сън може да те боли и физически и емоционално, можеш да се радваш, да се ужасяваш, да раждаш, да умираш и повярвай ми - всичко си усещаш! съвсем в реда на нещата е. ако не беше така нямаше да се случват еротичните сънища и полюцията! :mrgreen:
следователно - няма от какво да се притесняваш. не всеки сън е пророчески!!!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот bellastella » 07 Окт 2008, 11:27

LoLaN написа:Една нощ усетих болка в съня си . Не беше физическа , а емоционална болка , но нали казват ,че на сън не боли каквото и да сънуваш .


Напротив, емоционалната болка на сън е много по-ужасна, отколкото в действителност. Аз имам свое обяснение донякъде и то звучи така: сънят има свойството да свежда болката до самата й същност. Това е една чиста и абсолютна болка, която не е повлияна от нищо друго като преценки, размисли, анализи и критика, така, както може да се случи в реалността. Няма нищо такова, което може да я размие и да я направи по-лека.
Усещала съм се как плача на сън, заради загубата на любим човек - нищо, ама нищо не е в състояние да ме успокои. Като че ли в този миг мислите ми осъзнават само и единствено болка. Много е жестоко.
Това обаче е само мое обяснение.
Миналата вечер сънувах, че се намирам в тъмно помещение и се опитвах да изрежа нокъта на лявата си ръка и то на безименния пръст. Докоснах ножицата до пръста си и с ужас разбрах, че съм си отрязала пръста по средата. Започнах да го притискам с ръка, за да го задържа и да не падне. Появи се моята лична лекарка и като го видя, каза, че ще трябва да ампутира целият ми пръст. Погледнах го, но той беше вече син на цвят. Не усещах болката от срязването, но когато ми каза, че ще загубя пръста си, аз буквално усетих как припадам от ужас и паника. Емоцията покрай това да загубиш част от тялото си е неописуема. Насън беше просто кошмар отвсякъде. Усещах как се съпротивлявам и плача, но нямаше как да ми се помогне. Нищо не усещах, освен това, че светът ми се разпада. Вероятно на живо има хиляди начини нещата да се преценят трезво и да не се усети такава силна емоционална болка. Кой знае дали е така :)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот LoLaN » 07 Окт 2008, 23:00

Да ,Cath . но досега никога не съм изпитвала болка в съня си . А и тази болка която изпитах в съня си не беше непозната в миналото си я изпитвах доста често , а съня който сънувах беше в бъдещето и в него допуснах същата грешка както преди няколко години
Аватар
LoLaN
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Яну 2008, 16:32

Мнениеот Samsara » 08 Окт 2008, 21:10

Болката и по-точно страхът в сънят сякаш са много по-силни отколкото когато сме будни. Много пъти съм се събуждал в ужас и то толкова потен че...
Иначе, болката, която изпитваш на сън е вероятно да е преживяване от минал живот свързан с физическа трамва, насилие и др. Но за това не мога да съм съвсем сигурен, само предполагам.
Аватар
Samsara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2008, 20:50

Мнениеот LoLaN » 08 Окт 2008, 22:03

Не, тя не е от минал живот изпитвах я цели три години , но по миналата година се отървах от нея и сега тя се връща само ,че в съня ми
Аватар
LoLaN
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Яну 2008, 16:32

Мнениеот sirenaangela » 08 Окт 2008, 22:55

намери истинската причина породила физическата болка и я премахни.,,Отървах се,, означава,че проблема е отложен.Всяка физическа болка е предхождана от астрална деформация,предизвикана от неправилно дейсвие,дума или мисъл.Пребори се с проблема на сън, докато имаш възможност.Това е по-лекия вариант.По-тежкия е поява на нова физическа болка,най- вероятно на ново място.
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот sirenaangela » 08 Окт 2008, 22:57

извинявам се !същото -важи и за емоционалната
Аватар
sirenaangela
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 101
Регистриран на: 04 Окт 2008, 13:58

Мнениеот Cath » 09 Окт 2008, 07:43

LoLaN написа:Да ,Cath . но досега никога не съм изпитвала болка в съня си . А и тази болка която изпитах в съня си не беше непозната в миналото си я изпитвах доста често , а съня който сънувах беше в бъдещето и в него допуснах същата грешка както преди няколко години


за мен това си е или предупреждение - ''внимавай, да не повториш грешките си''; или спомен, който изплува; или просто сън.
съгласна съм и със sirenaangela.

относно болката - не мисля, че болката в съня е по-силна от действителната. това е все едно да твърдиш, че ще те боли по-силно, ако сънуваш как ти режат пръста, отколкото ако действително ти го отрежат. :roll: не мисля... струва ви се по-силна, защото е следствие на някакъв ваш личен ужас. в повечето случаи - неизживян /за щастие/, а след като е неизживяно, то няма как да направите сравнение между силата на болката в двата случая.
пак повтарям - болката си е болка, независимо наяве или насън. същото се отнася и за другите емоции.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот ekaya » 09 Окт 2008, 09:31

Та като стигнахме до болките на сън – емоционалните най-вече.

Какво мислите за преживяването и акумулирането на чуждата болка и емоции при пророческите сънища - на страдащите от инцидента, на болката и притеснението на близките им; на страданието на близките на загиналите и т.н.
Преживявали ли сте нещо подобно и как преодолявате подобно насложено нагнетяване.

На мен в някои случаи ми е по-лесно да се справям, в други обаче и особено ако съновиденията се повтарят изпитвам натрупване на болката и страданието. Често е ужасно, често успявам да се изключа и остана страничен наблюдател, но не винаги се получава. :)
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот bellastella » 09 Окт 2008, 12:13

ekaya написа:Та като стигнахме до болките на сън – емоционалните най-вече.

Какво мислите за преживяването и акумулирането на чуждата болка и емоции при пророческите сънища - на страдащите от инцидента, на болката и притеснението на близките им; на страданието на близките на загиналите и т.н.
Преживявали ли сте нещо подобно и как преодолявате подобно насложено нагнетяване.

На мен в някои случаи ми е по-лесно да се справям, в други обаче и особено ако съновиденията се повтарят изпитвам натрупване на болката и страданието. Често е ужасно, често успявам да се изключа и остана страничен наблюдател, но не винаги се получава. :)



Ekaya, никога не ми се е случвало да имам съновидение, свързано с такава масова болка. Опитвам се да го уподобя с нещо, което съм виждала насън. Не стигам до никъде обаче. Сигурно тази болка отново минава през тялото ни по някакъв начин, за да я усетим като неизбежност, не знам.
Като че ли болката трябва да се преживее с всяка клетка от тялото ни и да бъде уловена пак през някакъв такъв филтър, какъвто е нашето собствено чувство за болка.
Накара ме да се замисля и да се разровя из сънищата си. Май наистина има такъв момент с натрупването на болката, но сигурна ли си, че това може да бъде разграничено насън? Може ли да разграничиш чуждата болка, която преживяваш и тази, която засяга само теб и пак се натрупва? Сигурно ЕГО-то ми е много силно, за да не ми се е случвало досега :)
Но продължавам да твърдя, че болката на сън е някак си концентрирана до крайност. :) Не искам да оспорвам мнението на никой, но при мен така става :)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот bellastella » 09 Окт 2008, 12:20

Сега си представих, какво бих направила, ако ми се случеше нещо подобно. :)
Да, бих се обърнала към някоя Висша сила, която да ми помогне да РАЗБЕРА смисъла на тази болка, така, както ми се дава насън, да ми помогне да намеря път, да стигна отвъд нейната същност, защото си мисля, че когато ти ставаш проводник на нещо такова, определено ТИ ставаш част от ПЪТЯ и трябва да има начин този път да бъде продължен чрез ТЕБ.
Ох, толкова сложно го казах, но така го почувствах, като се замислих :)
Аватар
bellastella
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 144
Регистриран на: 06 Яну 2008, 09:10

Мнениеот Samsara » 09 Окт 2008, 20:09

LoLaN написа:Не, тя не е от минал живот изпитвах я цели три години , но по миналата година се отървах от нея и сега тя се връща само ,че в съня ми


Изнинявай, не бях прочел до края предишният ти пост. Може ли да знам какво точно те е боляло, какво се е случило, преди да получиш болки в съня.
Аватар
Samsara
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 12
Регистриран на: 08 Окт 2008, 20:50

Мнениеот LoLaN » 12 Окт 2008, 19:52

Ами емоционална болка причинена от тогава близък човек , сега сънищата ми отварят старите рани
Аватар
LoLaN
 
Мнения: 8
Регистриран на: 20 Яну 2008, 16:32


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта