моите сънища

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот the seer » 05 Сеп 2009, 09:24

здравейте, това е първото ми мнение в този форум. :) Преди да мина към темата ето малко предистория:
Баба ми има способността да сънува пророчески сънища, но това се свежда само до познаване на бъдещата смърт на някой или нещо свързано с задгробния живот. Преди няколко години започнах да сънувам странни сънища наситени с образи и усещания, които винаги бяха мн уморителни. След време стигнах до извода, че съм наследил това от баба си. Работата е там че аз сънувам много и различни неща (като се започне от откриването на здравословни проблеми и се стигне до бъдеща любов). Започнах да навлизам в магията преди около 3 години и разгледах какви ли не вероятности от къде произлиза тази ми способност (както и да не открих отговор).реших да споделя това с някои хора които ест не ми повярваха докато не предсказах нещо и в техния живот. някои се отдалечиха стреснати др още са с мен. до тук ок. но има една подробност-никога не виждам своето бъдеще и сънят никога не е свързан с мен конкретно. ето тук идва въпросът ми. преди около седмица имах странен сън. най-цветния и най-богатия на миризми и усещания. Яздех еднорог и усещах всяка подробност от случващото се.и бях сам. нещо което не се беше случвало. имам подозрения че способностите ми се променят.. или може би се подобряват и започвам да виждам своето бъдеще. но този сън все още не съм го разгадал. ако някой може да ми помогне моля да заповяда :) благодаря предварително
Аватар
the seer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Сеп 2009, 13:35

Мнениеот uvella » 05 Сеп 2009, 16:38

the seer написа:...Яздех еднорог и усещах всяка подробност от случващото се....започвам да виждам своето бъдеще.


ми браво на тебе !
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот ultramarin » 07 Сеп 2009, 08:30

the seer написа:здравейте, това е първото ми мнение в този форум. ... Работата е там че аз сънувам много и различни неща (като се започне от откриването на здравословни проблеми и се стигне до бъдеща любов)... някои се отдалечиха стреснати др още са с мен... имам подозрения че способностите ми се променят.. или може би се подобряват ...
"суета - любимият ми грях". спокоооойно - всичко ще се нареди - ще дойде ден и въобще няма да ти прави впечатление дали правиш или не правиш магии... като писане на клавиатурата ще станат за теб... дотогава почни че всичкщи още сме само Ученици и се учи, учи, учи и пак учи...

Започнах да навлизам в магията преди около 3 години и разгледах какви ли не вероятности от къде произлиза тази ми способност (както и да не открих отговор).
ако за 3 години не си открил отговор, значи търсиш не там където трябва... под воловете няма телета, магията не е това което хората си мислят за нея... замисли се кой те е насочил по Пътя на Магията и ще разбереш, че сам не можеш да се научиш на нищо - нито на говорене, нито на четене, нито на писане, нито на магия... основите могат да се усвоят само от ПРИМЕР. Не случайно наричат Магическото знание - Живото знание, оти от живи `ора само мое са научи.

никога не виждам своето бъдеще и сънят никога не е свързан с мен конкретно.
всичко зависи от конкретния човек - едни виждат само своето, други само чуждото, трети смесено... едни сънуват, други халюцинират, трети прозират, четвърти чуват... всекиму своето. Това е като да питаш що един има такъв характер, а друг друг характер... ;) разбира се, има и по-дълбока причина, намери истинско магическо учение и още на втората седмица най-вероятно ще можеш да си обясниш много неща в живота си...

преди около седмица имах странен сън. най-цветния и най-богатия на миризми и усещания. Яздех еднорог и усещах всяка подробност от случващото се.и бях сам. нещо което не се беше случвало. но този сън все още не съм го разгадал. ако някой може да ми помогне моля да заповяда :) благодаря предварително
разкажи какво знаеш за еднорога БЕЗ да гледаш в интернет или по книги - САМО по памет и ще ти помогнем със тълкуването на съня.. също си кажи годините(щото имча значение дали са 13, 14, 16 или пък 19 или други). Добре е да уточниш и какво мислиш за боровата гора...

П.П. Въпросите са сериозни, НЕ СЕ лигавя с теб, макар и леко да се шегувам - отговорите ми трябват, за да си съставя идея за теб...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот the seer » 07 Сеп 2009, 13:01

на 17 съм (навърших ги април )

за еднорога преди да търся тълкования в нета знаех само че е същество което е като ... символ на добрата магия, че носи късмет да се докоснеш до него, че те прави безсмъртен .. с цената на половин живот ...

хм за боровата гора кво мисля (не знам въпроса какво общо има но...) .. най-прекрасното нещо което съм виждал .. нз защо но когато съм в борова гора се чувствам мн спокойно все едно там съм живял от както се помня. харесвам високите стъбла на дърветата и колко идеално прави ми изглеждат. излъчва някакво величие според мен.
Аватар
the seer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Сеп 2009, 13:35

Мнениеот Mason » 07 Сеп 2009, 17:25

Те, те, те, те така винаги става.

Имам сън и си го тълкувам. И след време се усещам, че си го тълкувам, както ми изнася на мен.
И вече си знам, че ако тълкувам съня в магическа посока, то определено греша, тъй като когато сънувам по НЕмагически начин, то сънищата са символи на личността, а не някакви други. Е, има и пророчески сънища, ама те са си нещо нормално.

Ама най-добре човек да се опита сам да си тълкува сънищата де.
Пробвай. Ето високи прави дървета.......изправени, право нагоре, корави.....еректирали, мъжествени. Какво ли означава това?!
А пък свежи, зелени, приятни, зелени, в средата на спектъра, на равно разстояние от двата края, в средата, хармонично; зелени дървета, хармонична какво?
И цяла гора. Нещо в наследство. Мъжественост, която си имал за пример....Може би в някой близък?
И твоя принос сега, това което се движи и ти управляваш. Еднорога. Който е закачил своята еректирала мъжествнеост на челото си. За да я видят всички. За да я покаже и да искаже гордостта от себе си. Но пък си възседнал това нещо. От тебе ли зависи дали тези настроения ще ги овладееш и ще тръгнеш по един от правилните пътища?

Присъщо ли е това за годините ти? Годен ли си да се развиваш с една идея? Каква е тази идея? Какъв е смисъла на живота?

Ех, ако можех да си отгоря на тези въпроси за себе си :) :)
Аватар
Mason
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 295
Регистриран на: 04 Юли 2008, 10:34

Мнениеот the seer » 07 Сеп 2009, 18:18

wtf??? кви дървета кви еректирали мъжествености ... :D тва за гората не съм санувал гора... ultramarin ми зададе въпрос .. и бтв сам си талкувам сънищата но този не успявам... иначе нямашер да искам помощ
Аватар
the seer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Сеп 2009, 13:35

Мнениеот Mandragora~Scream » 07 Сеп 2009, 19:52

символ на добрата магия, че носи късмет да се докоснеш до него, че те прави безсмъртен .. с цената на половин живот ...

Като за начало, намали малко филмите и книгите за Хари Потър. (Да, интересни са, но това е художествена литература.)
Аз не виждам по какъв начин еднорогът може да е символ на магията, освен че притежава целебен рог. В алхимията символизира живака...
Олицетворява целомъдрието, чистотата, непорочността, всички добродетели и т.н. неслучайно само девици са можели да се приближат до еднорог. Както и да е..явно правиш такава асоциация и за теб е символ на магията.

Баба ми има способността да сънува пророчески сънища, но това се свежда само до познаване на бъдещата смърт на някой или нещо свързано с задгробния живот.

Защо не помолиш баба ти да те напътства..или нещо такова?
Започнах да навлизам в магията преди около 3 години и разгледах какви ли не вероятности от къде произлиза тази ми способност
Т.е. си бил на 14. "Способността" ти се нарича пророчески сънища и шесто чувство (+ супер развито въображение според мен) и любов към природата. Случва се на много хора, така че бъди спокоен. : )
Съвет от мен: Не насилвай нещата. Бъди в хармония със себе си, с природата. Може би това ти показва сънят. Помагай на хората, не влизай в конфликти. Това символизира Еднорогът - добото като цяло.

Изображение
True Love Is Forever
Аватар
Mandragora~Scream
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 58
Регистриран на: 03 Май 2008, 11:32

Мнениеот the seer » 07 Сеп 2009, 20:39

мерси за отговорите :)
Аватар
the seer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Сеп 2009, 13:35

Мнениеот ultramarin » 08 Сеп 2009, 07:13

Първо, извинявам се за неадекватната намеса на Масона - той както винаги разказа какво си тежи на неговата душа и си направи самоанализ... но уви, за всеки един човек СИМВОЛИТЕ ИМАТ СВОЕ ЗНАЧЕНИЕ... в крайна сметка - колкото хора, толкова мнения: за един еднорогът е свързан с магията, за друг със мъжествеността, за трети с хармонията, за четвърти с хаоса и реда, за пети...

Що се отнася до съня ти - до колкото разбирам има някаква връзка с настоящи промени в живота ти, може би ставаш по-самостоятелен, по-свободен. Също така е показател че си попрочел доста книги, а не ги прилагаш... затова ще се присъединя към Мандарогра:
Съвет от мен: Не насилвай нещата. Бъди в хармония със себе си, с природата. Може би това ти показва сънят. Помагай на хората, не влизай в конфликти. Това символизира Еднорогът - добото като цяло.
И ще доуточня - постарай се да помагаш, прилагайки наученото от книгите. Всяко знание което само трупаме е пречка за нас, всяко знание което приложим - ни развива допълнително.

Имаш потенциал, имаш нивото, започнал си навреме, годините са подходящи, - труди се и ще станеш Маг... след 2-3 годинки потърси някой да те понасочи и всичко ще се нареди за чудо и приказ...
Аватар
ultramarin
Модератор
 
Мнения: 314
Регистриран на: 06 Фев 2008, 09:15
Местоположение: София ...и България въобще

Мнениеот the seer » 08 Сеп 2009, 10:44

мхм дано
Аватар
the seer
 
Мнения: 5
Регистриран на: 03 Сеп 2009, 13:35


Назад към Сънища

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 10 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 10 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта