кошмари

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот dimango » 19 Май 2011, 16:25

Здравейте, това ми е първят пост. Та, към проблема - по принцип откакто се помня имам ужасни кошмари. Първия сън, който по принцип помня да съм имал е когато бях на 6-7 години и включваше това че съм попаднал в ада. Имаше лава, кости, огън и всичко...беше толкова ужасен че се е запечатал в главата ми. В продължение на 4 години някъде имах кошмари абсолютно всяка вечер и чак ме беше страх да заспивам нощем. В последствие успях да се осъзная в сънищата си и да намеря начин да се събуждам сам от кошмарите които имах. Твърде често се събуждах с викове през нощта. След смъртта на баба ми, се преместихме в друг апартамент и като че ли намаляха, но пак си ги имах редовно. Сега странното е че даже се радвам когато ми се случва да сънувам кошмари. Помня повечето. Наскоро сънувах реки от кръв да се леят около мене, а даже не бяха реки ами нещо живо. Същата нощ имах и сън в който бях в някаква зала и всички хора почнаха да се избиват помежду си изведнъж без причина...и беше голяма касапница. Пак наскоро бях сънувал че съм в ада(втория такъв сън изобщо) също така и имаше разни демони, но ги удуших..в повечето неща които сънувам всякаш успявам да обърна кошмара срещу него самия вече. Таа като изключим че може би психиката ми не е наред, се чудех дали всичко това има някакъв смисъл. Мисля да поразгледам материалите тука, па може и да намеря нещо интересно.
Аватар
dimango
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Май 2011, 08:06

Мнениеот Raya » 19 Май 2011, 22:05

Не ми става много ясна целта на поста ти, но предполагам питаш дали е нормално да имаш нон стоп кошмари...? За мен не е нормално, но не разбирам няколко неща в поста ти. Едното е защо казваш, че си се радвал като сънуваш кошмари след даден момент? И защо си се научил да се будиш от кошмарите, а никога не си решил просто да ги прекратиш? Кошмарите обикновено не са нещо негативно, напротив, те са нещо полезно, което може да те научи на много неща за себе си, за страховете ти и как да се справяш с тях и т.н. А защо според теб сънуваш постоянно кошмари, т.е. си сънувал и кога са намалели, защо, какво се е променило около теб и в теб по това време, как? Може би ако отделиш време да помислиш върху тези въпроси и сам ще имаш отговор на въпросите си. Друг лесен вариант е да си записваш сънищата, да ги разделиш на елементи, да ги проучиш какво най-често сънуваш, защо. Удивително е колко интересни неща можеш да научиш за себе си и сънищата си с един анализ от повечко записани сънища.
тра-ла-ла...
Аватар
Raya
Модератор
 
Мнения: 96
Регистриран на: 06 Яну 2008, 15:54
Местоположение: Neverland


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта