странно ли е?

Сънищата - какви са те, можем ли да ги контролираме, в състояние ли сме да правим магия, докато сънуваме. Опишете съня си и открийте неговото тълкуване.

Модератор: Raya

Назад към Сънища

Мнениеот neoangel » 30 Юли 2005, 20:48

значи много рядко санувам на година по 3-4 пати да е било и си помня санищата
и ми е странно че ако искам да санувам нещо го санувам
и в някой санища санувам действия който на другия ден ги правя тези неща
Аватар
neoangel
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Юли 2005, 20:31

Мнениеот Звездичка » 31 Юли 2005, 00:54

Всичко това е дело на подсъзнанието ти. И на мен ми се случва, предполагам, че и други хора ще потвърдят, че са наблюдавали подобни феномени. :)
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот Firestorm » 31 Юли 2005, 19:23

Звездичка е права, в голяма степен това е дело на подсъзнанието. Ти не сънуваш рядко - просто не си спомняш по - голямата част от сънищата си. Доказано е, че човек сънува всяка нощ, това е така наречената активна част на съня. Чела съм, че ако ти се случи да не сънуваш на другия ден се чувстваш уморен и недоспал. Има техники за припомняне на сънищата, ако те интересува ще се поразровя да видя какво мога да намеря.
The Force is strong with you!
Аватар
Firestorm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Фев 2005, 19:34
Местоположение: София

Мнениеот AZA » 31 Юли 2005, 20:57

Огънче ... я изнамери малко ... че и без тва напоследък сънищата са ми каша .. да видим за ко става дума :)
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Firestorm » 01 Авг 2005, 07:43

Първият начин за който се сещам е с програмиране на ума. Преди да заспиш - в онова състояние, в което не си напълно заспал ама не си съвсем буден, започваш да си повтаряш, че ще запомниш съня си. Този метод може и да не се получи, защото е възможно да се събудиш напълно, но на мен ми действа, като броенето на овце. Друга възможност е веднага щом се събудиш да останеш със затворени очи и да се опиташ да си припомниш какво си сънувал. Може да се хванеш за нещо съвсем малко, но тръгвайки от него най - вероятно ще си припомниш всичко. Този метод трябва да се използва когато имаш време сутрин, защото е възможно отново да заспиш и да сънуваш същото. За това се сещам, но ще потърся още. Надявам се тези техники да помогнат. :)
The Force is strong with you!
Аватар
Firestorm
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Фев 2005, 19:34
Местоположение: София

Мнениеот Fire_And_Steel » 01 Авг 2005, 09:08

има така наречения медитативен сън. Той помага най-вече срещу кошмари и за добра почивка , но също и за помнене на сънищата.
Вечер преди да се заспи се ляга по гръб на леглото и се отпускат всяички мускулчета по тялото така че да се релаксира максимално добре. Желателно е да се визоализира тялото от краката към главата и мислено да се отпускат всички мускъли в тази последователност. След като се постигне пълна релаксация се заспива в това положение.
Това е мн елементарно упражнение и служи по-късно като основа за йога на сънищата. :wink:
Аватар
Fire_And_Steel
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 42
Регистриран на: 02 Май 2005, 15:26

Мнениеот AZA » 04 Авг 2005, 01:47

Fire_And_Steel това съм го пробвал, особенно като заемеш с тялото някоя поза отговаряща на руна, но не изискваща напрежение на мускулите .. става наистина адски добра релаксация ... и медиатация в съня :)
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот debika » 16 Окт 2005, 16:16

още от малка си бях измислила нещо като ритуал.с него поръчвах и запомнях сънищата си.точно в онова състояние на унес,за което говори Firestorm ,си представях че запписвам това което искам на бланка някаква , после го подпечатвах и ставаше съвсем официален и важен документ.Винаги сънувах това което съм поръчала
Аватар
debika
Модератор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 12:12

Мнениеот debika » 16 Окт 2005, 16:18

и все още го правя но рядко
Аватар
debika
Модератор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 12:12

Мнениеот debika » 16 Окт 2005, 16:33

а в отговор на neoangel ще кажа че това е съвсем в реда на нещата.Има няколко вида сън-такива,които отразяват това което ни е впечатлило през деня,които дасловно ни показват събитие или ситуация от следващите дни,които пророкуват бъдещи случки или факти но не дословно,в смисъл че трябва да се тълкуват и такива,които са плод на фантазията ни.сигурна съм че всички вие сте имали "де жа ву",то се дължи на ясновидските сънища.
Аватар
debika
Модератор
 
Мнения: 120
Регистриран на: 12 Сеп 2005, 12:12


Назад към Сънища

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта