Пълнолуние и божества

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 16 Окт 2006, 12:36

[align=center]Пълнолуние и божества [/align]

1. Пълнолунието всеки месец е празник на определено божество:

На Хера е посветено пълнолунието през януари

На Посейдон е посветено пълнолунието през февруари

На Атина е посветено пълнолунието през март

На Афродита е посветено пълнолунието през април

На Аполон е посветено пълнолунието през май

На Хермес е посветено пълнолунието през юни

На Зевс е посветено пълнолунието през юли

На Деметра е посветено пълнолунието през август

На Хестия е посветено пълнолунието през септември

На Арес е посветено пълнолунието през октомври

На Артемида е посветено пълнолунието през ноември

На Хефест е посветено пълнолунието през декември

2. Първото пълнолуние след пролетното равноденствие: Антестериа в чест на Дионис.

3. Първото пълнолуние след лятното слънцестоене е в чест на Зевс и Хера.

4. Първото пълнолуние след есенното равноденствие: Великите Елевзински Мистерии в чест на Деметра и Персефона.

5. Първото пълнолуние след зимното слънцестоене е в чест на Дионис и Аполон.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот treskea » 19 Окт 2006, 07:33

не се работи никак трудно,напротив,удивена съм каква хармония,ред и душевен мир навлязоха в живота ми откакто почитам майчицата.Ако се насочиш към Богинята няма въобще да съжаляваш,чувството по време на ритуалите е невероятно. :)
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот Bloody Alibis » 19 Окт 2006, 15:03

Нима богинята се избира според зодията?Аве случайно някоя богиня да има следното описание...кафява роба и носи червена роза...знамче това което казвам е едно нищо,ноо...ако нещо ви дойде на ум
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia

Мнениеот treskea » 20 Окт 2006, 06:12

според мен човек трябва да се насочи към това,което е най-близо до неговото вътрешно аз и това което се доближава до идеологията му.Избираш си това което чувстваш близо до теб и те прави щастлив,а не по зодията или някви там други неща.
Аватар
treskea
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 104
Регистриран на: 12 Авг 2006, 20:02

Мнениеот damnameneus » 20 Окт 2006, 07:19

хора, не възприемайте Хеката по описанието в литературата. Хеката означава също и тази която е отвъд познатото, божествата в митологичните си образи са доста по различни от религиозните им образи. Афродита може да бъде Хеката и Хеката също може да бъде Афродита, затова Хеката най-често в химните си е наричана многоименна и многоформена тройна богиня. Зодията си е зодия, това да служиш на божество, не е като да си избереш сребърен накит със знака на зодията си...Имам предвид , че когато казвате моята богиня е Афродита, това носи много дълбоко значение, защото пенородната сила на богинята е друга манифестация на божественото, но това не е лигавкият образ от картинките.

Нека боговете ви закрилят!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Bloody Alibis » 20 Окт 2006, 08:43

Аз зараи нещо подобно питах дали някой знае богиня с описанието дето дадох...тъй като в период в който имах проблем за помощ се обърнах към богиня която можех да асоциирам с луната...само дето не се обърнах към конкретна...получих отговор...и сега някак си,....не отричам съществуването на други богове,но специално тази,която ми отговори,нея си я приемам вече един вид официално,но проблема идва от това,че...незнам коя е...знам че звучи адски глупаво абсурдно и наивно но искам да разбера коя е за да мога и за в бъдеще да се обръщам към нея ииии хубаво е да знам конкретно име *мн объркана* искам да разбера коя е...то мн богини се свързват с луната...ама коя точно е тази която един вид ми даде отговора :(
Аватар
Bloody Alibis
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 234
Регистриран на: 06 Ное 2005, 11:33
Местоположение: Sofia


Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта