Проклятие с Хеката

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот nick » 12 Яну 2007, 14:45

Добре ще да инвокирате Хекате преди да започнете с проклятието.
Силно е и за това човека трябва да си заслужава наказанието.
рецептата е доста стара

Curse of Hecate

Items Needed:
1 black chalice
A picture of the person to be hexed
1 black candle
Cursing oil
Matches
Self-lighting charcoal for the incense
Incense mixture

The Spell:
Light the black candle with a match while chanting:
“Hecate hear me, conjured be.”

Light the incense with a match and chant:
“Hecate I invoke you, hear me, conjured be.”

Fill half the chalice with cursing oil as you chant:
“By Hecate, queen of the underworld,
I fill your grave <person’s name>.”

Rub some oil on your hands as you chant:
“Hecate hear me, conjured be.”

Rub your hands all over the picture as you chant:
“I present to you Hecate <person’s name>.
Fill <him/her> with your wrath.
Bring <him/her> your pain.”

Place the picture in the chalice as you chant:
“Hecate hear me, conjured be.
I summon you to curse, harm and torture <person’s name>.
I conjure you in the names of power.
Tetra Gramma Ton Elhom Aheana.
Go to the home of <person’s name> and fill <him/her> with your rage.
Hecate hear me, conjured be.”

Light a match and set the picture in the cup on fire as you chant:
“Burn <person’s name> by the power of Hecate.”

Chant this over and over until the picture burns out.
Let the candle burn out.
Take the burnt candle stub, oil, burnt picture and bury them at a cross-road.

това е.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот ekaya » 13 Яну 2007, 09:51

Има неща, които си спестил при това проклятие, нали. :wink:

Като се замисля – добре си сторил… само дето в съответните ръце вероятността да проработи и без изрични инструкции за направата на маслото, например, не е малка – просто лично мнение.

Иначе всичко дето пускаш за Хеката последно време ме прави наистина щастлива. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lasto beth nin. Tolo dan nan galad.
Аватар
ekaya
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 203
Регистриран на: 10 Авг 2005, 13:53

Мнениеот emanuela » 13 Яну 2007, 14:49

Здравей. Казват, че няма глупави въпроси и аз успокоявайки се с това те моля да ми отговориш на няколко въпроса-проклятието е на английски, можеш ли да го пуснеш на български за да не стане объркване,: има ли някакъв специален ритуал при приложението му: какъв ще е ефекта от него за човека на който го приложиш и после-чела съм , че всяко проклятие се връща към този който го прави.Май се увлякох във въпросите-извинявай!
Аватар
emanuela
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 29
Регистриран на: 23 Сеп 2005, 13:40

Мнениеот nick » 14 Яну 2007, 18:30

....

emanuela ако знаеш какво правиш объркване няма,
за резултат немога да кажа, защото не съм го прилагал на някого защото не са заслужавали гнева на Хеката, пробвал съм други неща с нея и ефекта е бил изумяващ и за това съм спестил нещо в това.
ако мислиш че всичко се връща просто не си за магия и за този форум.
ако те интересува друго, питай.
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот damnameneus » 15 Яну 2007, 11:59

[align=center]Ритуал за проклеване [/align]

Необходими неща:
един черен бокал
снимка на човека, обект на магията
1 черна свещ
масло за проклеване
клечки кибрит
въглен за изгаряне на благовония
благовонна смес

Заклинанието:
Запалва се черната свещ с клечка кибрит и се казва:
“Хекато чуй ме, нека да бъде омагьосан.”

Запалва се благовонието и се казва:
“Хекато аз те призовавам, чуй ме, да бъде омагьосан.”

Напълва се половината от черния бокал с маслото за проклеване и се казва:
„В името на Хеката, Владетелка на Подземния свят,
Ще напълня твоя гроб /името/


Натрива се малко от маслото по ръцете и се казва:
“Хекато чуй ме, нека да бъде омагьосан.”

Натрива се масло на ръцете, като те се държат наснимката и се казва:
“Аз представям пред тебе хекато, него /нея/ (името).
Изпълни го с твоя гняв,
Донеси му твоята болка.”


Слага се снимката на човека в бокала и се казва:
“ Хекато чуй ме, нека да бъде омагьосан.
Аз те призовавам за да прокълнеш, да носиш вреда и мъки на /името/.
Заклевам те в имената на силата.
Tetra Gramma Ton Elhom Aheana.
Иди в дома на /името/ и покажи на /името/ своята ярост.
Хекато чуй ме, нека да бъде омагьосан.”


Запалва се една друга клечка и се слага снимката в купата, запалва се и се казва:
“Изгори /името/ чрез мощта на Хеката.”

това се повтаря докато снимката изгори. Всичко това, остатъка от свещта и пепелта от снимката се заравя на кръстопът.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Snow » 08 Юни 2007, 14:27

Само да запитам някой знае ли как се приготвя т.н. масло за проклеване?
Аватар
Snow
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 05 Юни 2007, 11:43

Мнениеот runner413 » 24 Юли 2007, 20:02

това масло за проклеване какво представлява , от какво се прави ???
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Child Of Nature » 25 Юли 2007, 19:26

nick написа:ако мислиш че всичко се връща просто не си за магия и за този форум.


Богиньо! Ник, ако ти си на това мнение, не знам ти за къде си и за къде не, но без последици просто няма да минеш, колкото и да не ти харесва.
Относно проклятието, не ви разбирам някои от вас... Защо винаги ще се намери някой, който да се сметне за много могъщ, че да си дава правомощия да наказват когото и да било. Няма да ви чета лекции, сами ще си научат урока тези, който се осмелят някога да използват магията за вреда на другите.
Поздрави!
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот DarkAngel666 » 25 Юли 2007, 22:46

Сега, последствия има, ако вярваш, че има. Ако не вярваш... няма. Но точно тук съм в твоя подкрепа, поради други причини.
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Poison » 26 Юли 2007, 12:15

Масло???? Абе и обикновено олио става ако е осветено или ако е за тая работа.
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Child Of Nature » 26 Юли 2007, 17:35

DarkAngel666 написа:Сега, последствия има, ако вярваш, че има. Ако не вярваш... няма.


Eпа не е вярно. Това е просто някакво извинение, което не е правилно. Ако не в този живот, в друг ще е. А това че някой не вярва и от това да следва че нищо не му се случва, не вярвам. По скоро такъв човек отказва да приеме че нещо е в следствие на друго. Това да не би да значи че кармата е за хора които вярват в нея?
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот DarkAngel666 » 26 Юли 2007, 19:37

Ами, през следващия един месец няма да мога малко да си продължа разговора с тебе, но...
И преди съм казвал, и много хора преди мен са го казвали... вярата е могъщ инструмент. Фил Хайн е писал и тук, а и лично съм имал възможността да се убедя за себе си. Ако вярваш в наказание, закона за трикратността или нещо подобно, обратен ефект ще има. Ако не ВЯРВАШ няма да има. Само че друг е въпроса как ще нагласиш така вярата си и при двата случая. Но пробвай го, да се убедиш и за себе си. Нещо не става с приказки, става с действие. А и нищо също е нещо :) Пробвай...
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот demonic » 26 Юли 2007, 19:57

аз съм съгласна с DarkAngel666 ако вярваш в нещо достатъчно силно то се случва ако ли не не се просто чрез вярата ти даваш сила на нещата да се случат
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот Child Of Nature » 29 Юли 2007, 17:23

Но съществуват закони, които искаш не искаш, в случая вярваш не вярваш се прилагат. Много хора не вярват в магията, но това не значи не я прилагат или пък тя би могла да им окаже влияние. Специално магическите, вселенските законите за равновесието и кармата и всичко останало там, те не се влияат от вярата. Това че някой не вярва в прераждането да речем, няма да накара вселената да се препрограмира и просто да го остави някъде си между живота и смъртта.
И все пак съм на мнение че тази теория за "ако вярваш ще ти се върне ако не - няма" е глупаво извинение. Толкова ли пък им харесва на някой да се изявяват като велики, че да създават подобни вреди на който и да било.
Относно маслото, имам рецепта за масло на Хеката, но нямам намерение да го поствам тука хах :) по причина че не е предназначено за проклятия....
~H. Parallax~
Аватар
Child Of Nature
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 55
Регистриран на: 09 Юли 2007, 13:03
Местоположение: Bourgas

Мнениеот demonic » 29 Юли 2007, 18:23

за това съм съгласна с теб но мисля че все пак вярата играе важна роля
QUOT ME NUTRIT ME DESTRUIТ
Аватар
demonic
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 379
Регистриран на: 01 Юли 2007, 20:17
Местоположение: sofia

Мнениеот damnameneus » 01 Авг 2007, 06:08

Хора, дали вярваш в гравитацията или не вярваш, това няма да я направи тя да изчезне, същото е и във връзка с възмездие, наказание и други природни закони. В природата има един закон - Хармонията /Равновесието/ и когато те бъдат нарушени, според Нея, не според нас, тогава неминуемо следва изравняване на силите. Защо казвам според Нея, защото както казва и Порфирий, това което е правилно и добро според нас хората, не означава, че непременно е смятано за такова и от боговете.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Tamnia » 03 Авг 2007, 19:04

...напълно съм съгласен с Дамнаменеус !!!
Аватар
Tamnia
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Юли 2007, 18:17

Мнениеот DarkAngel666 » 10 Авг 2007, 20:46

Закони.... хм? Е туй нещо не се ли измисля от около 200 човека нейде в Парламента (с главна буква е щото има марка цигари, та да ги уважим... цигарите де). Закона е ограничение. Ако твърдиш, че ги има, ограничаваш се чрез тях. Ако твърдиш, че ги няма... кой знае? Анархията не е ли красива?
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот Lunohod » 16 Авг 2007, 22:13

И аз съм напълно съгласна с Damnameneus,
също и с Child Of Nature.
Анархията е само лично преживяване или възприятие. Има си закони и дори не винаги да сме на ясно с тях, те си действат.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот DarkAngel666 » 16 Авг 2007, 23:05

Ако вярваш в тях. Някак си, "Теория на Хаоса", която съдържа капка окултизъм превъзмогва някои закони, от научна гледна точка. От психически болна гледна точка, дискордианска гледна точка и т.н. закони няма, ние си ги измисляме. Отново препоръчвам "Въстаналият Прометей", може да е повече на тема психология, но е доста интересна в тази насока. Също така, класиката на Олд Скуул, "Принципиа Дискордиа" (разбрах, че имам правописни грешки, не е нужно да ми се натяква).

Та сега, на практическо- теоритичната част. Да вземем една чаша. При малко тренировка (е, не е малко, иска се упоритост), може да се повдигне във въздуха. А може ли да се направи същото със човек? Ами, разликата е само около 80 кг. средно laughing1 . Тоест, при достатъчен ресурс "време" е възможно. Сега пък за времето. То е, не точно такова, каквото е общото възприятие. Както всичко останало е измислено от хората (думи на Айнщайн), за да отмерва минали от сегашни и предстоящи събития. За вселената такова нещо няма (пак от Айнщайн). По- голямата част от физичните закони са заменени в средата на миналият век (за 20 говоря), пак от такива учени. Е, да, законът на Нютон не е навалиден, но непълен и неточен, важащ само при определени условия. От известно време си променям психиката спрямо тези "закони" и досега не срещам проблем. Да вземем друг "понятие". Едно време се е считало, че ако човек се научи да пише с дясна ръка, с лява няма да го направи никога. Кроули е карал учениците си да пишат, хранят, пият и всичко останало с лява ръка, ако са били десничари. И са успявали. Тук също имам малки опити и що годе, почвам да пиша нормално с лява ръка (бързината ми е все още проблем).

Да, прав си, че Анархия е лично преживяване, но и всичко останало е такова. Някои психолози го определят като "тунел на реалност". Мозакът приема информация от околната среда и я трансформира в определен вид (звук, образ, вкус, усещане, чувство и т.н.). И този процес зависи от възприятията и предпоставките на дадения индивид. В Америка са направени много опити с ЛСД точно поради тази причина. С две думи казано, ЛСД прави информацията чиста каша и е възможно да "виждаш звуци и вкус" или да "чуваш въздуха". Подобен ефект се наблюдава и с канабис, смесен с медитация. Канабисът засилва възприятията или ги променя, в зависимост от психичното състояние на приелия го в дадения момент. Салвиата направо те телепортира в отделна реалност, буквално. Също така старателна и дългогодишна практика при медитация постига подобен ефект.

Анархията не е ли красива?
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Следваща

Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта