Въпрос за лунната магия

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот rianegra » 25 Юни 2007, 15:40

Ами въпросът ми е следния и се извинявам, ако го поставям на неправилното място, но: По време на пълнолунието направих ритуал, с който се надявах да получа помощ от Богинята на Луната. Забелязах, че през следващите дни, когато започнах да използвам талисмана нищо особено не се случваше. Така беше до момента, в който Луната започна да нараства. След това, във фазата към следващото пълнолуние забелязах някаква промяна. Въпросът ми е: възможно ли е талисманите, заредени по време на пълнолуние да проявяват силата си отново през фазата на растящата луна? Означава ли това, че ако е така, то през времето на намаляващата луна е излишно, ако не и нежелателно да се носят, дори и да са вече заредени? Моля, ако някой разбира за какво говоря, да ме насочи. В интерес на истината никога до сега не съм чела или срещала да има някакво такова правило, въпреки че е логично.
Аватар
rianegra
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 19 Май 2007, 19:44

Мнениеот fenix » 18 Юли 2007, 12:32

ми да ти кажа и аз съм се интересувала. Това си зависи от конкретния случай, не съм чувала обаче да е вредно да носиш талисмана. Може би просто силата му се е активирала по късно, когато момента е бил подходящ. А може и да се е активирала веднага, но нещата, които са се случвали в твоя полза, да са били на ниво, което ти не си забелязала
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот EliKarim » 18 Юли 2007, 19:32

Разбира се че е възможно. Фазите на Луната са от огромно значение...особено при ритуал който има за цел да зареди талисман при пълнолуние.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот avanabil » 19 Юли 2007, 15:34

Благодаря за отговорите! За пореден път се убеждавам, че такава закономерност съществува или поне се проявява при ритуалите, които изпълнявам. Ако въобще може да се говори за закономерност.
Аватар
avanabil
Модератор
 
Мнения: 571
Регистриран на: 29 Юни 2007, 16:09
Местоположение: локален диск (D:)

Мнениеот KAT » 20 Юли 2007, 08:30

Луната няма никакво магическо въздействие, луната е материя като такава тя няма съзнание тоест мисловна енергия не може да оказва никакво влияние върху други съзнания. влияние има само гравитацията й, но то е друго нещо, говорим за психически и мисловни енергии, да ги виждате Луната да притежава нещо такова, естествено че не.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Arhimikus » 20 Юли 2007, 10:30

rianegra съвсем нормално е, когато си заредила талисман по пълнолуние, да започне да действа при следващото нарастване на луната. Зависи за какво е бил талисманът ти, но в общият случай си видяла действието.
Извисени ми КАТ, ти поддържаш теорията, че всичко във Вселената е енергия, да, енергия е. Ти виждаш ли я - не. Усещаш ли я - може би. На нас, простосмъртните ни е по-лесно да възприемаме архетипите на тази енергия - Слънце, Луна, Богове... не ти ли е ясно вече, че колкото и да си пищиш няма да постигнеш нищо? А както забелязвам по форумът, вече доста малко хора ти обръщат внимание... Радвай се на живота!
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот KAT » 20 Юли 2007, 13:50

само да отбележа че никъде не съм написал че Вселената за мен е енергия и само енергия.

rianegra - е написала че е направила ритуал и чакала да получи помощ от Богинята на Луната, това какво е ако не е енергиен разум, защо се олицетворява с Луната не знам и не ме интересува, дори знам че тя тази богиня има почти нищо общо с Луната.

Така нататък rianegra забелязала че талисмана започнал да действа когато имало пълнолуние, това сега как да го разбирам, че свтлината която се отразява от луната има психически сили ли и зарежда още повече талисмана, не знам вие отговорете. Понеже тя луната и без да се вижда, тя всяка нощ си минава по небосклона но не винаги отразява слънчевата светлина, а зависи от лунния й цикъл. Та мисълта ми е когато е пак горе луната и не грее с мъртвешката си бяла светлина тя би трябвало пак да зарежда талисмана не мислите ли, иначе излиза че слънчевата светлина зарежда талисмата с мисловна енергия.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Arhimikus » 21 Юли 2007, 10:27

Щом си обясняваш гравитацията, която луната притежава, по сходен път можеш да си обясниш и енергията, която изпраща.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот DarkAngel666 » 21 Юли 2007, 11:55

КАТ, забрави друго. Лунният цикъл е от 28 дена. Кое друго продължава 28 дена?
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот KAT » 22 Юли 2007, 08:51

ами хубаво, но нищо не казахте по основния ми въпрос, затова какво става когато не я виждаме луната а тя пак си минава по небосклона, ама както и да е.

Цикъла при жената не винаги е 28 дена, може доста повече да е, може и по-малко да е.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Lunohod » 22 Юли 2007, 09:54

КАТ , може да е плюс /минус някакви дни, но не по принцип, а епизодично. Средния си остава 28 дена и ако искаш вярвай, но си е пряко свързан с лунните фази.
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот DarkAngel666 » 22 Юли 2007, 11:03

Еволюция... или нещо от сорта. Научната теория е, че при хомо еректус (+- едно еволюционно стъпало) видът е търсил по- добър начин на възпроизводство. Мъжките представители на вида ходили нощем на лов най- много при пълнолуние, следователно, по новолуние си стояли в бърлогите. Още нещо общо с това? Плюс това, човекът е единствения вид, който има скрит размножителен период, което е повлияло внушително много на психологията ни. Още нещо общо с това?
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот KAT » 22 Юли 2007, 17:31

аз ви написах нещо ама кой да чете внимателно и да в никва. Луната има цикъл 28 дена ама на какво, да почва да свети по малко луната и там достигане на пълнолунение и поле май обратното стваше, та мисълта ми е тя луната си е там горе постоянно обикаля около земята, щом е важно дали свети или не, значи че цъкъла на жената се предизвиква от отразената слънчева светлина от луната, така нещо да ви хлопа кратуната а, не го ли чувствате.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот DarkAngel666 » 22 Юли 2007, 17:44

Пък сега и ако кажеш къде си го писал.... "цена няма да имаш". Иначе то лошо в това "да ти хлопа кратуната няма", лошо е ако спре да ти хлопа. :wink:
Тук е място за много мъдра мисъл...
Аватар
DarkAngel666
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 228
Регистриран на: 17 Фев 2007, 15:25
Местоположение: На кръстопът

Мнениеот damnameneus » 22 Юли 2007, 20:01

Предлагам да прекратим с глупостите, защото не ми се отделя излишно време да ги трия....
Благодаря предварително за разбирането!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EliKarim » 23 Юли 2007, 20:11

КАТ едва сега обръщам внимание на тона ти и начина ти изразяване. damnameneus е прав че половината тема е за триене...това вече е спамене. Ето за това говоря:
KAT написа: така нещо да ви хлопа кратуната а, не го ли чувствате.


:roll: Не мисля че има общо с темата. никой не отрича това че Луната е отразител на слънчевата светлина, но съм твърдо против това твое изказваче ,че "Луната няма никакво магическо въздействие, луната е материя като такава тя няма съзнание тоест мисловна енергия не може да оказва никакво влияние върху други съзнания. "

Няма да коментираме това че една звезда няма как да има "мисловна" енергия. Всичко друго се изчерпва до тук с тази тема.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот KAT » 23 Юли 2007, 20:14

да естествено аз не мога да мисля нали. Защо тогава казвате че при пълнолунени силата на талисмана се усилвала. Изводът е понеже луната е огряна от слънчева светлина, това е единствената разлика от това когато луната не грее, тя луната постоянно си обикаля около земята, но видите ли при пълнолуние става магията, къде ли е логиката.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35


Назад към Лунна магия - Хеката

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта