Обред за тъмната луна

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 20 Дек 2007, 19:28

[align=center]Обред за тъмната луна[/align]
[align=center]Изображение[/align]

Този ритуал се изпълнява, когато е времето на тъмната луна и няма луна на небето, а нощта се осветява само от звездите. По произход е съвременен обред. В най-добрия случай следва да се направи навън, на някой кръстопът, като да се принесат и жертвени дарове на богинята – питки с мед и сусам, мляко, свещи.
Изискванията за ритуална чистота преди обреда са обикновените – измиване и чисти дрехи, в случая тъмни.
Поставят се даровете на кръстопътя и се запалват свещите, с поглед към пламъците им се казва:
[align=center]По времето на тъмната луна, когато Богинята осветява другата земя и само светлината на звездите изпълва нощта, запалвам този пламък в чест на Хеката, нека нейната тъмнина ми донесе светлина! [/align]

Нека светлината на Богинята Ви обгърне и изплете около Вас своя воал, призовете Богинята:

[align=center]Хеката, богиньо властваща над тъмата и тайнствата, богиньо на мистериите, Господарко на духовете, Господарко на прага, призовавам те в тази нощ, ела към мен и приеми почитта ми![/align]

Задръжте в съзнанието си образа на Великата Майка, която държи в ръцете си неуморими пламъците на факлите.

Кажете:
[align=center]Хеката, бъди поздравена богиньо, призовах те, за да ти отдам почит и скромни дарове, да ти благодаря за закрилата и благословията ти! [/align]

Възлейте с млякото и кажете:
[align=center]Хеката, приеми благосклонно възлиянието и жертвата ми![/align]

След възливането идва ред на призоваване за сила:
[align=center]Хеката, нека бъде благословена силата ти и нека бъда благословен/-а и аз от теб! Моля те, Майко, да ме водиш и закриляш през идния месец![/align]

Целувате си дясната длан и я поднасяте напред от Вас в знак на почит. Отивате си и не се обръщате назад.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Cath » 13 Яну 2008, 18:44

Ооо, това не го бях виждала! Много добре!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот n0angel0s » 13 Яну 2008, 19:51

Ъъъ, а къде се излива млякото.. в/у питките с мед и сусам или? .. и още 1н въпрос - колко свещи и какви на цвят? ..
ВсичкиС@Н0рмалниС@моА3нЕ!
Аватар
n0angel0s
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 233
Регистриран на: 08 Май 2007, 15:47

Мнениеот Cath » 20 Авг 2008, 10:13

млякото се възлива на земята, а свещите са си обикновени бели свещи. не е важен цвета, а самият пламък.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София


Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта