Кратка хронология на началото на християнството

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 02 Яну 2008, 22:51

[align=center]Християнски жестокости

Изображение

по книгата „Унищожете ги” от Vlassis Rassias, публикувана на гръцки в Атина 2000 г., Anichti Poli Editions, ISBN 960-7748-20-4 [/align]

Предлагам ви превод на една кратка хронология на първите години на християнството, интересно развитие как холрата са отворили душите си за новата вяра и са открили истината..............


324 г.
Император Константин обявява християнството за единствената официална религия на римската империя. В Дидима, Мала Азия, затваря оракула на Аполон и се избиват жреците. Всички езичници от планината Атос биват прогонени и се разрушават храмовете там.

326 г.
Император Константин под влиянието на майка си Елена разрушава храма на Асклепий в Аигеай, Киликия и множество храмове на Афродита в Йерусалим, Афака, Мамбра, Финикия, Баалбек и т.н.

330 г.
Император Константин ограбва съкровищниците на езическите храмове в цяла Гърция, за да украси новата си столица Константинопол.

335 г.
император Константин нарежда множество езически храмове в Мала Азия и Палестина да бъдат затворени и същевременно предава на смърт чрез разпъване на кръст всички магьосници и гадатели. Мъченическата смът на неоплатоническия философ Сопатър.

341г.
Продължават гоненията на император Константин срещу всички магьосници и езичници. Множество хора изповядващи старата вяра са арестувани и осъдени на смърт.

346 г.
нови гонения срещу всички магьосници и езичници в Константинопол. Изгаряне на клада на известния четец Либаний като магьосник.

353 г.
Едикт на Константин за смъртно наказание за всички видове на религиозно почитание на идолите с приношения.

354 г.
нов едикт на Константин за затварянето на всички езически храмове. Повечето от тях са лишени от статута на светилища и са превърнати в бордеи и игрални зали. Множество присъди на езически жреци. За първи път в много части на империята се горят библиотеки. Първите варници са създадени до старите храмове. Голяма част от свещените постройки е превърната на вар.

356 г.
следващ едикт на Константин за събарянето на езическите храмове и за предаването на смърт на всички идолопоклонници.

357 г.
Константин забранява всички методи на гадаене с изключение на астрологията.

359 г.
В Скитополис, Сирия, християните организират първия лагер за мъчения и убиване на задържаните езичници.

361 до 363 г.
религиозна толерантност и възстановяване на езическите култове въз основа на декларация на езическия император Флавий Клавдий Юлиан в Константинопол (11 декември 361 г.).

363 г.
Император Юлиан е убит (26. юни 363 г.).

364 г.
Император Флавий Йовиан нарежда библиотеката в Антиохия да бъде изгорена.

364 г.
Императорски едикт (11. септември) определя смъртно наказание за всички, които почитат боговете на предците си и извършват гадания ("sileat omnibus perpetuo divinandi curiositas"). Три едикта (4. февруари, 9. септември, 23. декември) определят конфискация на собствеността на езическите храмове и смъртно наказание за всички участващи в езически ритуали, дори и в личната сфера.

365 г.
Императорски едикт (17. ноември) забранява на езически офицери да дават заповеди на християнски войници.

370 г.
Император Валенсий започва ужасно преследване на езичници в цялата източна империя. В Антиохия заедно с други са екзекутирани предния градски управник Фидистий и жреците Хиларий и Патриций. Тонове книги са изгорени на площадите в градовете в източната империя. Всички приятели на император Юлиан (Оробасий, Салустий, Пегасия и др.) биват преследвани, философът Симонид е изгорен жив а философът Максим е обезглавен.

372 г.
Император Валенсий заповядва на управника на Мала Азия да унищожи всички езичници и техните писания.

373 г.
Нова забрана на всички гадателски методи. Въвежда се обидното обръщение за езичниците "pagani" (селяни).

375 г.
Храмът на Асклепий в Епидавър, Гърция, е затворен от християните.

380 г.
С едикт на император Флавий Теодосий от 27 февруари 380 г. християнството се обявява за единствената религия в римската империя. Този едикт изисква "всички други народи, които са под нашето благоразположение и управление, трябва да приемат религията донесена на римляните от божествения апостол Петър.” Нехристияните са наричани „противни, еретици, тъпи и слепи”. В друг едикт Теодосий нарича всички, които не са приели новата религия ЛУДИ и поставя под удара на закона всички отклонения от догмите на църквата. Амброзий, епископ на Майланд, започва да разрушава всички езически храмове в своята област. Християнските свещенници тръгват срещу храма на Деметра в Елевзина и опитват да линчуват жреците Несторий и Приск. 95 годишният първожрец Несторий завършва Елевзинските мистерии и обявява настъпването на господство на духовна тъмнина над хората.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот runner413 » 02 Яну 2008, 23:04

Интересна тема.Браво.
Това наистина са жестокости , и не само това.Това си е един вид затриване на различни култури , вярвания и традиции...
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Enforcer » 03 Яну 2008, 22:44

Говорихме с един приятел, че е интересна теза това, че упадъка на римската империя и разделянето и на две е причинено от приемането на християнството. Много го отдават на упадъка на армията но може би е просто следствие а не причина.
Аватар
Enforcer
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 202
Регистриран на: 02 Сеп 2007, 08:09

Мнениеот runner413 » 03 Яну 2008, 22:53

Неможе да наложиш волята си върху хиляди хора и да очакваш всичко да си е както трябва , а да не говорим за нова религия.Естествено е да се породят различия между хората , което да доведе и до много по-големи проблеми.
I don't play your rules I make my own!
Аватар
runner413
Модератор
 
Мнения: 709
Регистриран на: 26 Май 2007, 18:09
Местоположение: Отвъд хоризонта

Мнениеот Cath » 13 Яну 2008, 16:52

да, но християнството, поне за мен, е наложено като по-скоро политически ход - един вид обединение на всички под една религия, един Бог. вероятно са предполагали, че това ще ги направи по-силни.

незнам, на мен ми е най-противно като си помисля колко много, адски много книги са унищожили. само като си представя Александрийската библиотека и ми става лошо... ужас!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот mandragorko » 13 Яну 2008, 18:04

според мен христянството е религия,която не е вече това,което е трябвало да представлява,нейните идеали,принципи и догми се омърсяват от пошлите щения на властимащите църковни служители,с цел малтретиране на слабите,незнаещите,неверниците.....идеята им да обединят хората с различни вярвания(една добра идея във време на размирици) се изкривява във фанатизирана извергщина.......нямам думи.....
Предай нататък....
Аватар
mandragorko
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 373
Регистриран на: 07 Ное 2007, 22:01
Местоположение: там нейде,след светлината и мрака

Мнениеот bastet » 16 Яну 2008, 11:26

Според мен това се случва, когато вярата изчезне и стане религия. Порсто не всички хора са вярващи. Това е личен избор, лайфстайл или и аз не знам какво. Но ако направиш насила едни не-вярващ и не-спиритуален човек религиозен.. нищо добро няма да се случи.

Ние българите като че ли приемаме набожнеченето като нещо отживяло, даже като признак на по-ниска култура и социално положение. Учат ни да сме нещо като религиозно-толерантни атеисти, или поне да се правим на такива. И затова ни е лесно сега да кажем - ууу какви изверги, да убиват хора и да горят книги! Обаче религиозни фанатици си съществуват и днес, и сред младите хора, и не са само мюсулмани, както се опитват да ни убедят американците (леле, звуча като бабите в трамвая! - ама си е така! ) Ако знаете на какви чудеса се нагледах по бивша Югославия и по континентална Гърция .. средновековието трици да яде пред днешното Православие. Хич не си мислете че религиозния фанатизъм е термин от учебниците по история!
любопитството погубва котката, но възторгът от наученото я връща към живот
Аватар
bastet
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 22
Регистриран на: 28 Фев 2006, 13:47
Местоположение: sf

Мнениеот Lord Seth » 16 Яну 2008, 14:35

Х-тианството се е появило, за да може евреите да владеят целия свят.исус е курвата на ехова, чрез която те са подчинили белите народи и са ги направили послушни и покорни.А само тъпак може да мисли, че има нещо божествено в разпнатия роб, щом е позволил такива кланета в негово име.Това е.Харесва ли ви или не и дали вярвате изобщо не ме интересува.Slaves shall serve, а аз не се чувствам длъжен да освобождавам който и да е било.
Изборът е илюзия
Аватар
Lord Seth
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 20
Регистриран на: 28 Мар 2006, 20:16

Мнениеот Magic_Soul » 16 Яну 2008, 16:28

аз съм християнин (все още) но някак си странно ми е да не съм християнин :roll:
Аватар
Magic_Soul
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 106
Регистриран на: 29 Дек 2007, 20:07
Местоположение: s0fiq

Мнениеот EvilOne » 27 Яну 2008, 12:00

Само по себе си, христианството се е зародило като наистина блага и човеколюбива религия - но много бързо е променено в експанзивна политическа система.
На Lord Seth, с цялото ми уважение искам да кажа две неща :
1.Макар и евреите да са "избрания народ" на Библията ( да се зачудиш що тъй,като ужким всички човеци сме деца на Бог ), католическата му и православна версия са достатъчно далеч от проповядвания от евреите юдаизъм.
2.Научи се да пишеш правилно поне простите думи...
Divide et impera
Аватар
EvilOne
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 74
Регистриран на: 25 Юли 2007, 12:18


Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 7 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 7 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта