Нещо на което попаднах

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот Rose_redd » 28 Авг 2008, 22:37

icon_angel_4 Здравейте! Днес докато търсех нещо в книгата на Скот Кънингам "Магически аромати масла и отвари" забелязах това:

Благовоние на Хеката
3 части сандалово дърво
2 части кипарис
1 част мента

Запалва се в чест на богинята на кръстопът или в ритуали по време на намаляваща луна.

Приготвя се като изсушените билки се стриват на фин прах и се поставят в кадилница (или купа) върху запалено парче дървени въглища (или специална подложка..но не съм виждала от години- може би има в езотеричните магазини или където се продават етерични масла и ароматни пръчици) и така изпускат аромата си.

Мисля, че това е едно добро допълнение с което да почетем Богинята , но нека damnameneus или някой друг по запознат с по-фините страни на култа към Хеката да каже на прав път ли съм :wink:

Нека Боговете са с вас! angel13.gif
EyeS oN Me - MinD On YoU
Аватар
Rose_redd
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Окт 2007, 19:04
Местоположение: София

Мнениеот damnameneus » 29 Авг 2008, 19:57

Здравейотносно описаното благовоние могада кажа следното.
Съставките му са свързани с тъмния и гневен образ на Богинята, свързани са с отвъдното и мъртвите. Сандаловото дърво e една грешка на автора, базиранана следното. Има една формула от папирус, където се споменава в английския превод сандалово дърво, обаче на старогръцки става въпрос за пелин Артемизия, като самият обред е свързан също с хтоничния образ на Богинята. Кипарисът и ментата са също свързани с хтоничното. Ментата е според легендите нимфата Минта, която била залюбена от бог Хадес и след като се възвеличала, че е по велика и от Владетелката на отвъдното била превърната от Деметра в съответното растение. По интересно е положението с кипариса, в общи линии той е бил свещено растение на Аполон и Артемида, но ако се подозре объркването му с тис, то нещата стават ясни.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Rose_redd » 30 Авг 2008, 22:01

Ясно.. мерси много за пояснението ,ето че отново научих нещо ново icon_angel_4 . Наистина се получава объркване (отскоро чета за билките но тази комбинация сякаш малко..ъм излъчва студенина) проблема е в това че образа на Хеката е много различен при различните традиции, аз лично предпочитам да я възприемам в образа и на Майката icon_toothy. Отново мерси icon_thanks
EyeS oN Me - MinD On YoU
Аватар
Rose_redd
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Окт 2007, 19:04
Местоположение: София

Мнениеот damnameneus » 31 Авг 2008, 01:12

Здравей,
има нещо което от началотона участието ми в този форум се опитвам да обясня, богинята, тази която е наричана Хеката, е тази и която е наричана Атина и Хера и Афродита и както и да е, по съществото си Тя е Тя, не като женската форма на пола, а като женската форма на силата в смисъл пораждащата, асоциативно свързано в човешкото възприятие с женска сила. Богинята, Хеката е Всичкото, Космосът, Тя самозачева и оттам започва всичко, в Нея се съдържа всичко и Тя е във всичко. Как ще бъде погледната,почувствана и приета силата й, това зависи вече от нас самите, оттук идва разликата в обредите, в благовонията, в заклинанията и молитвите.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Rose_redd » 31 Авг 2008, 20:40

icon_occasion много добре го каза.Съгласна съм с всичко това(друг е въпроса,че не се изразих така ясно). Аз тепърва започвам да опознавам Богинята по начина по който я представя този раздел, досега бях чела повече за тъмния й аспект. Информацията тук е чудесна и ще я изуча с много желание :oops: .
Нека Тя е викаги с нас.
EyeS oN Me - MinD On YoU
Аватар
Rose_redd
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 18 Окт 2007, 19:04
Местоположение: София

Мнениеот damnameneus » 09 Сеп 2008, 18:12

здрасти, сега ти виждам поста, само искам да ти кажа, че инфото във форума е нещото, което е що годе за масовка, т.е. ако наистина Богинята е нещото което те привлича и се чувстваш духовно свързана с неявинаги може да се свържеш с мен или с някои от другите следващи тази традиция, за повече пиши на ЛС.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Villy » 10 Дек 2008, 22:50

Розичке, ще четеш за тъмния и аспект, като навсякъде е заляно с такива глупости а добри и лоши Богини. Не вярвай на телевизията, и не само... :)
All woman, pure predator...
Аватар
Villy
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 08 Дек 2007, 20:59
Местоположение: Pazardjik


Назад към Лунна магия - Хеката

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 4 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 4 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта