Честито есенно равноденствие на 22.02.2008 г. в 18:44 ч.

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 21 Сеп 2008, 12:36

[align=center]Честито есенно равноденствие

Изображение[/align]


Есенното равноденствие е ден на изпровождане на Бога в подземния свят, това е ден когато реколтата от грозде се прибира и обредно се мачка. Скъсването на гроздето, мачкането му и правенето на вино от него символизира животът, който в един момент бива откъснат и си отива, смъртта която е момент на преход и преобразуването на природната сила в нас, на душата ни, която продължава своя път в друга форма, така както виното е гроздовият сок, но в друг вид и с други качества.

[align=center]Изображение[/align]

Според легендите Дионис имал любим тракийски сатир, Ампелос. Според Дионисиака на Нонн:
"Той Ампелос, обичният на Дионис, яздейки на гърба на див бик, извика нагло към пълната луна (Мена) „Поздрави ме, Селено, рогата водачко на дивите бикове! Сега аз съм и двете – аз имам и рогове и аз яздя и бик!” Така извика той към кръглата Луна. Селена погледна гневно през въздуха, за да види как язди Ампелос убийствения мародерски бик. Тогава тя му изпрати щръклица да го преследва и бикът, ужилван постоянно от нея, започна да галопира като кон през непроходими места и тогава го хвърли и го стъпка до смърт.”

Тогава Дионис пролял сълзите си за своя обичан сатир и го превърнал в лозата, за да може смъртните и в радост и в мъка да бъдат с нейния сок, или както е казал Нонн:
„Господарят Бакх проплака, за да изтрие сълзите на смъртните!”

Затова според древните предания е казано, че Семела или Земната майка, го е родила за радост на смъртните (kharma brotoisin). Виното, дарът на бога, премахва всички бариери и изважда същността, била тя същността на болката или същността на радостта, дивата същност, неподправената, затова за нас той съединява разрухата и съзиданието, раждането и смъртта, триумфът и падението.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот sin angel » 21 Сеп 2008, 19:46

честито на всички и от мен
H8 ME
Аватар
sin angel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 310
Регистриран на: 21 Яну 2008, 13:15
Местоположение: в мечтите ти

Мнениеот B-L-O-T » 22 Сеп 2008, 15:50

До година пак . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45


Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта