Лунен ритуал

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 27 Май 2005, 13:43

Лунен ритуал
Изображение
Този ритуал може да се прави при нова и при пълна луна. По – подходящо време е пълната, но това зависи от усещането на човека. Приготвя се олтара, като на изток се поставят благовония, които да символизират стихията въздух, а също и бяла роза, на юг се слага някакъв златен предмет и червена свещ, за да символизират огъня, на запад чаша с изворна вода, на север клонка от дъб. Освен това за посоките на света се поставят още 4 бели свещи и още една голяма бяла свещ се поставя в центъра на така получения кръг. Започват да се запалват свещите от изток, първа 4 те свещи на посоките, след това се запалват благовонията /тамян или ароматни пръчици/, запалва се тогава централната бяла свещ и се започва призоваването на богинята:

„Богиньо на Сребърната луна, с много форми и имена, която се явяваш на много места и в различни лица и приемаш различна почит, под каквато и друга форма и с каквото и друго име да си почитана аз отправям към теб духа си, за да ти поднеса своята любов и благоговение! Дари ме с благословията на Твоето величие!”

Сега иди на изток, помириши розата и я поднеси на Богинята, кажи:

„Нежна Богиньо, мекият бриз е докосването на твоята бдяща ръка, вятърът на бурята напомня Твоята сила. Шумът на листата от вятъра е Твоят глас, а уханието на цветята носено от вятъра е дарът на Твоята красота. ”

Вземи червената свещ и златния предмет и иди на юг, кажи:

„Най-обичана Господарко, светлината на пламъка ни води към теб, топлината му връща доверието ни в Твоето присъствие и Твоята любов. Светлината на слънцето е мъдростта с която ни удостояваш, прогонвайки невежеството и скритото в мрака.”

На запад с чашата вода в ръце кажи:

„Любима, тихите води са ведрината и свежестта на Твоето начало. Обширните моря, където е началото на живота, са водите на Твоята утроба, началото на всичко, откъдето е дошъл живота, приливите и отливите им са движението на Вселената, която управляваш.”


С клонката от дъб на север кажи:
„Богиньо на Вселената, която с плодовете на утробата си поддържаш всичко към живот, плодородието на Земята е плодородието на Богинята. Земното плодородие храни телата ни, а Твоето плодородие храни душите ни!”

Сега се застава по средата на кръга и се медитира върху образа на Космическата Майка, която под различен образ е била и се почита от хората през времената. Трябва да се замислим, че ние всички сме нейни деца, езичеството и по точно орфизмът казва, че всички ние сме деца на едни родители. В една златна орфическа плочка от Eleutherae, Crete: II в.пр.н.е. пише:
"A: Аз съм жаден и страдащ.'
B: 'Ела и пий от вечно течащия извор вдясно, където е кипарисът. Кой си ти и откъде идваш?'
A: 'Аз съм син на Земята и на Звездното Небе.'

Ние сме част от Богинята и от Бога и всички сме техни деца.
След това иди на Изток и кажи, прав с длани обърнати към небето:

„Господарко, направлявай моите мисли. Нека те винаги ме водят близо до Теб!”

На юг:
„Велика Богиньо, направлявай действията ми, нека те винаги да помагат и никога да не нараняват другите и мен.”

На запад:
„Най-обичана, направлявай емоциите ми. Нека те винаги да са чисти и благословени от Теб!”

На север:
„Нежна Богиньо, нека умът ми бъде плодотворен и стабилен, за да мога да израствам по пътя си към Теб!”

Застани пред централната свещ с лице на изток, прав с длани нагоре и кажи:
„Царице на небесата, аз ти благодаря за Твоята благословия и присъствие, сега и завинаги! Благословени да са образите Ти! Благословени да са духовете, които почетоха с мен Майката и нека се върнат по местата си с благословията ми!”

Това е ритуалът! Той е съвременен, използвани са принципи от Уика и някои части от антични молитви!
Последна промяна damnameneus на 27 Май 2005, 13:49, променена общо 1 път
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Звездичка » 27 Май 2005, 15:26

Много хубаво ритуалче, картинката също :smile:
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08


Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта