Против врагове

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 22 Юни 2005, 15:03

Против врагове
Изображение
В дните преди новолуние, когато Богинята скрива лика си от нас живите и го показва на мъртвите, може да бъде призована за справедливост. Жрецът няма право да наказва със своята сила, но за сметка на това може да призове Майката, която поема в утробата си душите за нов живот, Богинята на Мрака и тъмата, тази която е Тъмнината на началото и за която няма тъмно и скрито, защото я е скритото.

На олтара или на маса сложете котле пълно с вода, нека водата да е от извор, или от обществена чешма /в парк/ като когато се налива се оставя монета до чешмата и се казва:

„Дай ми Майко от водите на сътворението, ти, която си Мойра и Ериния, раздай справедливост!”

Когато се сложи котлето около него се запалват на 3 места във форма на триъгълник свещи, или ако е навън малки огънчета. Като върхът на триъгълника да е навън, казва се долната молитва 9 пъти:

„Призовавам теб, която държиш Цербер на вериги,
Актиофис Ересхигал Небутосуалет
призовавам теб, която властваш над Ереб,
Борфорба
Призовавам теб, която си Съвест,
Хеката, Владетелка на Мрака и нощта,
Хаус медееис анассан
Изригваща в пламъци,
Пюрипноа
Нека враговете ми станат прах отсега,
Отсега да станат на прах тези които насочват нишките на съдбата ми към разруха и гневят боговете против мен.
Да не намерят покой тези, които са ми врагове,
Да се мъчат в страх от бичовете на Богинята,
И нека да бъдат обгърнати от мрака, който тъчат.
Нека виновния понесе последствията на съдбата,
Призовавам Богинята, която е тройна и една,
Със силата на луната, отровата на змията и проникновеността на водата, викам възмездието на Съдбата!”

Заклинанието се чете в полунощ, водата се оставя на прага и сутринта преди изгрев се изсипва на кръстопът! Това заклинание прави така, че да се предизвика възмездието на съдбата, но ако според Богинята/Съдбата вината е ваша, горното проклятие си е за вас. Така че помислете добре, колко сте невинни, а не просто да казвате – АЗ НИКОГА НА НИКОГО НИЩО ЛОШО НЕ СЪМ НАПРАВИЛ/А
Последна промяна damnameneus на 03 Мар 2006, 16:48, променена общо 2 пъти
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Poison » 23 Юни 2005, 09:57

Страхотно инфо и старохтна снимка! бих искала да попитам за снимката за това ключе което виси на ухото на жрицата. Това символ ли е или си има своята магическа принадлежност?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот damnameneus » 23 Юни 2005, 10:20

Радвам се че ти харесва картинката, на нея освен ключа има и още много други неща - за връзката на Хеката с ключа писах в последното инфо за Богинята, а за другите символи
обицата на която е изписан гръцкият равнораменен кръст - преди да стане християнски символ, той е бил посветен на Хеката, защото символизира кръстопът
нарът - също е символ на връзката с Отвъдното, зрънце нар задържа Песефона във владенията на бог хадес и я кара да се връща всяка есен при него.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Slayer fest'06 » 10 Сеп 2006, 19:16

И на мен много ми харесва само4е за мноо работи аз съм си виновен и едва ли Хеката (на която аз служа ))) :) ще е на моя страна !
Аватар
Slayer fest'06
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Авг 2006, 18:52
Местоположение: Kozloduy


Назад към Лунна магия - Хеката

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта