Античен ритуал за измолване на благословия от лунната Богиня

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 02 Авг 2005, 16:36

Античен ритуал за измолване на благословия от лунната Богиня
Изображение
Богинята на луната в орфическата традиция е наричана и Мена, а Хеката е наричана трилика Мена. Този ритуал цели измолване на благословия от Богинята и изпълване със силата и. Не бива да се ползва за определено желание или за нещо лошо, тъй като обратния удар е страшен. Прави се по пълнолуние, като пред вас поставяте съдче със зехтин, трябва да сте на открито да се вижда Луната, молитвата се казва 7 пъти, преди ритуала е необходимо да се направи баня, след като се каже молитвата 7 пъти се топват пръстите в зехтина и се намазва леко по косата и лицето:

Επικαλουμαι σε, πανμορφον και πολυωνυμον δικερατον θεαν Μηνην, ης την μορφην ουδε εις επισταται πλην ο ποιησας τον συμπαντα κοσμον Ιαω, ο σχηματισας σε εις τα εικοσι και οκτω σχηματα του κοσμου, ινα πασαν ιδεαν αποτελεσης και πνευμα εκαστω ζωω και φυτω νεμης ιν ευεργετηθη, εξ αφανους η εις φως αυξανομενη και απο φωτος εις σκοτος αποληγουσα.
Епикалумаи се, панморфон каи полюонюмон дикератон теан Менен, ес тен морфен уде еис епистатаи плен о поиесас тон сюмпанта космон Иао, о схематисас се еис та еикоси каи окто схемата ту косму, хина пасан идеан апотелесес каи пнеума екасто дзоо каи фюто немес ин еуергетете екс афанус е еис фос ауксаномене каи апо фотос еис скотос аполегуса.

Επικαλουμαι τα συμβολα του ονοματος σου епикалумаи та сюмбола ту ономатос су
ο πρωτος συντροφος του ονοματος σιγη, о протос сюнтрофос ту ономатос сиге
ο δευτερος ποππυσμος, о деутерос поппюсмос
ο τριτος στεναγμος, о тритос стенагмос
ο τεταρτος συριγμος, о тетартос сюригмос
ο πεμπτος ολολυγμος, о пемптос ололюгмос
ο εκτος μυγμος, о ектос мюгмос
ο εβδομος υλαγμος, о евдомос хюлагмос
ο ογδοος μυκηθμος, о огдоос мюкетмос
ο ενατος χρεμετισμος, о енатос хреметисмос
ο δεκατος φθογγος εναρμονιος, о декатос фтонгос енармониос
ο ενδεκατος πνευμα φωναεν, о ендекатос пнеума фонаен
ο δωδεκατος ηχος ανεμοποιος, о додекатос ехос анемопоиос
ο τριτος και δεκατος φθογγος αναγκαστικος, о тритос каи декатос фтонгос ананкастикос
ο τεταρτος και δεκατος τελειοτητος αναγκαστικη απορροια, о тетартос каи декатос телеиотетос ананкастике апорройа
εις μειωσιν αρχουσα αποληγειν. Еис мейосин архуса
Και εστιν σου τα σημεια каи естин су та семейа

Βους, γυψ, ταυρος, κανθαρος, ιεραξ, καρκινος, κυων, λυκος, δρακων, ιππος, χιμαιρα, θερμουθις, αιξ, τραγος, κυνοκεφαλος, αιλουρος, λεων, παρδαλις, μυγαλος, ελαφος, πολυμορφος, παρθενος, λαμπας, αστραπη, στελμα, κηρυκειον, παις, κλεις.
Бус, гюпс, таурос, кантарос, хиеракс, каркинос, кюон, люкос, дракон, хиппос, химайра, термутис, аикс, трагос, кюнокефалос, айлурос, леон, пардалис, мюгалос, елафос, полюморфос, партенос, лампас, астрапе, стелма, керюкейон, паис , клеис

Ειρηκα σου τα σημεια και τα συμβολα του ονοματος, ινα μοι επακουσης, οτι σοι επευχομαι, τη δεσποινη του παντος κοσμου.
Επακουσον μου, η μονιμος, η κραταια,

Хейрека су та семейа каи та сюмбола ту ономатос, хина мои епакусес, оти сои епеухомаи, те деспоине ту пантос косму. Епакусон му, е монимос, е кратайа.

Αφειβοηω μιντηρ οχαω πιζεφυδωρ χανθαρ χαδηροζο μοχθιον εοτνευ φηρζον αινδης λαχαβοω πιττω ριφθαμερ ζμομοχωλειε τιηδραντεια οισοζοχαβηδωφρα

афейбоео минтер охао пидзефюдор хантар хадеродзо мохтион еотнеу фердзон аиндес лахабоо питто рифтамер дзмомохолейе тиерантейа оисодзохабедофра

В превод молитвата е

„Аз призовавам теб, която приемаш всички форми и имаш много имена, двурога богиньо Мена, чиято форма не познава никой друг освен този който сътвори света Иао. Единият, който те оформи в двадесет и осем форми над света, така че силата ти да изпълва всяко създание и да разпределя дъх на всяко животно и растение, разцъфваща всичко, ти, която растеш от тъмнина в светлина и напускаш светлината за мрака.
И първият спътник на името ти е тишина,
Вторият е пукане,
Третият охкане,
Четвъртият съскане,
Петият плач от радост,
Шестият пъшкане,
Седмият лаене,
Осмият рев
Деветият цвилене,
Десетият звук на музика,
Единадесетият звученето на вятъра,
Дванадесетият създаващият вятъра звук,
Тринадесетият подчиняващ звук
Четиринадесетият подчинен на съвършенството звук.
Образите ти са
Вол, лешояд, бик, бръмбар, сокол, рак, куче, вълк, термутис змия, кон коза, змия, сърна, козел, бабуин, котка, лъв, леопард, полска мишка, елен, многоформена, дева, факел, осветяваща, венец, вестителски жезъл, дете, ключ.
Аз изрекох твоите знаци и символите на името ти, така че велика чуй ме, защото аз те призовавам, тебе владетелката на целия космос. Чуй ме непоклатима велика...../и тук молбата за успех/
афейбоео минтер охао пидзефюдор хантар хадеродзо мохтион еотнеу фердзон аиндес лахабоо питто рифтамер дзмомохолейе тиерантейа оисодзохабедофра
Последна промяна damnameneus на 02 Авг 2005, 16:50, променена общо 1 път
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот AryanSun » 02 Авг 2005, 17:33

Великолепно!Благодаря много.

Бих искал да попитам обаче няколко неща.

Бях постнал един подобен ритуал за сдобиване със силата
на Херне.Аз самия направих подобен ритуал със Хор.Те взи
мат част от твоята сила(да речем може да ти дадат сигил на
това,което искат,ти го изписваш върху пластинка от метал
посветен на божеството или духа,намазваш го с кръв,което
символизира изпълването му с твоята жизнена сила,след това
им го даваш,нещо което става по много начини) и ти дават част
от тяхната.Всеки иска нещо специфично.Може би задавам
риторичен въпрос,но и тук е така,нали?Какъв дар обикновено
взима Хеката?

Колко време имаш силата на Богинята в теб?Завинаги или за
определено време(щом не задаваш конкретно желание)?Може
ли да остане за постоянно?
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот Lunohod » 02 Авг 2005, 17:48

Много мерси и аз icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_eusa_clap
И имам също въпрос : напоследък си мисля , че наистина благодарение на гърците са запазени доста ценни неща и някак са вградени в речта ни, но (а на скоро гледах предаване, че и изводите на Херодот са оборени) те някак малко не могат да вникнат в тази материя и от тази гледна точка дали не е по добре да използваме нашия език или тук гръцкия е по близо :roll:
Слънчев ариец , наскоро имах недуразумения относно даровете, но ти беше посочил добри варианти (и в древен Вавилон са ги използвали).Все пак и аз ще се радвам да видя мнението на по запознатите :) И още един въпрос в по ранни времена не е имало бяло вино(до колкото знам ) , а ми се струва че вече се възприема(или е било по качествено в слоучая) Какво мислите :roll:
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот damnameneus » 02 Авг 2005, 18:13

когато става въпрос за ритуали от древната магия какъвто е този бих искал всички да се отнасят с достатъчно уважение, това е ритуал изпълняван от жреци и магове в древността, ритуалът е напълно автентичен, запазен е на папирус, намерен е в Египет, в самия ритуал има много различни по произход елементи. В древната магия липсва определението гръцка или нещо подобно, тя е смесица от духовните традиции на гърци, египтяни, вавилонци и др. Това, че използваният език в случая е гръцки е така, защото това е бил просто използван език. Дал съм оригинала, защото за интересуващите се от историческата страна на магията това е много ценно, тъй като пак казвам ритуала е автентичен, а не изработена осъвременена уика версия.
Относно това дали взима от енергия и т.н. Богинята няма какво да взима, защото всичко произхожда от утробата и и така или иначе се връща към нея, единствената жертва за Богинята, това е искрената почит, а не почитането с идеята, виж нали аз ще почитам Хеката, защото има обреди в тази вяра с които ще си оправя еди какви си неща. Нима обичаме майките си, само защото ни хранят и ни помагат, не, правим го защото са ни родили на този свят и сме част от тях, това следва да бъде и в основата на почитта към Богинята. Традицията на Хеката, на Богинята е древна и в нея има емоции, чувства, мистерии и фантазия, няма енергоинформационни структури, егрегори, биополета и подобни неща, има билки, извори, дървета, няма подключване към информационни канали и такива неща, затова тези които търсят екстрасензориката и научното обяснение на магията и тайнствата няма да намерят място в обредите на Майката и ще намират само рецепти и кухи ритуси.

Нека Тя ви благослови и отвори сърцата ви за Природата и Божественото във всеки от нас!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Arian Star » 02 Авг 2005, 19:19

Здравейте! И на мен ми хареса този ритуал, още повече че откакто се помня Луната ме привлича и по време на пълнолуние аз усещам невероятна сила в мен! Така, че може би този ритуал ще ми помогне и на мен! Ще го пробвам! icon_eusa_clap icon_eusa_clap icon_flowerface
Аватар
Arian Star
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 145
Регистриран на: 27 Юли 2005, 16:04
Местоположение: Burgas

Мнениеот AryanSun » 02 Авг 2005, 20:12

Мда,тук се получи едно недоразумение...

За мен Богинята Майка няма име,така да се каже.Така е и от
гледна точка на Уика.Наричаме я просто Триликата Богиня,
Великата Майка,Господарката и т.н...но това все са титли.
Имената като Ищар,Изида,ДианаХеката,Инана,Мария Магдалена(и Кернунос,Пан,Тор съответно) са така да се каже нейни аспекти,проявления...но Тя е над всички тях.Тя е над боговете.

Към нея изпитваме дълбока почит и благоговение,към боговете
се отнасяме с уважение но не и преклонение.Не знам какво е
твоето мнение по въпроса,но аз смятам,че Божествена искра
има у всички нас и ние сме богове в зародиш.Уика учи,че
всеки мъж е проявление на Бога,всяка жена-проявление на
Богинята.

Богинята не иска жертвоприношения,защото Тя е източника на всичко,но боговете и богините не са-те са ограничени,така да се каже.Поради което в миналото са взимали дарове и жертви.

Ето защо,когато се правят "пактове" и "сделки"(и са се правили)
е трябвало да дадеш за да получиш.

Що се отнася до научната страна на магията...лично аз нямам
проблем с това и не мисля,че това прави магията бездуховна.
Но това е само лично мнение.Смятам,че за нея е важно да работят
двете мозъчни полукълба в синхрон-и лявото(което изучава
енергийните взаимодействия,структурите,центровете и т.н.) и
дясното,което действа с емоциите,творчеството,любовта,красо
тата.Така че това не ми пречи да изпитвам дълбока почит и любов
към Богинята,в крайна сметка Разумът е Нейн дар,така както и
Чувствата.Светът е и двете.Някои намират идеи като "екстрасен
зорика","психотроника","биоенергетика" за понятия с научно
лустро,но безсрамно ирационални.Те са опит за интеграция на
душата...в противен случай магията ще си остане в сферата на
ирационалното,лявата половина на мозъка няма да може да я
възприеме,ще има разделение,борба,дуализъм...нещо,което
няма място в настъпващият Еон на Водолея.А каква по-голяма
радост за една Майка и един Баща да виждат,че децата Им се
развиват:))).
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот damnameneus » 02 Авг 2005, 20:56

Май наистина става недоразумение - за имената на другите богини не мога да споря, но Хеката също не е име, както редица пъти съм казвал това е епитет, Богинята не е човек, че да име име, име може да има Йешуа, за когото се твърди, че е историческа личност. Имената на боговете в древността означават нещо, а не са лично име - Деметра е Де Метер или Ге метер, т.е. земята майка, така е и с Афродита, Пенородна и т.н. Това, че Уика счита тези епитети за имена поне според мен е недоглеждане на реконструкторите. Поради тази причина, че названията на боговете не са имена Юпитер е равен на Зевс, и др. За научното, ами против съм, защото в днешно време при плодородие хората благодарят и се радват на какъв изкуствен тор са си купили, а не отправят първо благодарност към Земната майка.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Lunohod » 04 Авг 2005, 18:10

ух :? , нямах намерение да се отнеса неуважително и наистина оценявам много това, че предоставяш тези ритуали...няма да многословнича, че съвсем ще се "заплета" :)
и така нататък...
Аватар
Lunohod
Модератор
 
Мнения: 401
Регистриран на: 20 Окт 2004, 09:12

Мнениеот EliKarim » 04 Авг 2005, 18:30

damnameneus, прекрасна информация и още по-прекрасна картина. icon_eusa_clap Исках да попитам дали това заклинание се е запазило на гръцки. Това е съвременен гръцкии вероятно е било преписвано, защото старогръцкия има друго звучене.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот damnameneus » 04 Авг 2005, 20:06

Ели, здрасти първо,
това си е чист старогръцки и като граматика и като звучене най -вече, това е Еразмовата транскрибция и няма нищо общо с византийския гръцки и т.н. :)
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Cath » 01 Яну 2007, 23:38

къде са ударенията и придиханията тук, само това ми е интересно, че ще ми е от полза. така или иначе трябва да го науча този език... и няколко други... ;)
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот nick » 06 Яну 2007, 20:31

Да заклинанието е на старогръцки. 100% сигура.
кало вради педя.
Благодарско и от мен damnameneus
Аватар
nick
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 306
Регистриран на: 30 Мар 2006, 17:41

Мнениеот fenix » 18 Юли 2007, 14:28

днес се зачетох в форума за лунната магия и ми направи впечатление че damnameneus пускаш наистина страхотни действащи ритуали и заклинания, и че за повечето пишеш че са древни и от апируси. Интересно ми е от къде си получил достъп до тях? И поздравления за всички ритуали
enjoy
Аватар
fenix
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 67
Регистриран на: 10 Юли 2007, 14:02
Местоположение: sofia

Мнениеот damnameneus » 18 Юли 2007, 15:25

Здравей,
радвам се, ч обредите са от полза, а за това, че са от папируси е така, а достъп имам по причината, че имам щастието да притежавам издание на тези папируси, което е доста голяма библиографска рядкост, но поради това, че се занимавам и съм се занимавал също и с научната и лингвистична страна на античната магия съм се сдобил с доста ценни автентични източници.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv


Назад към Лунна магия - Хеката

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта