индийски лунен обред за успех

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 03 Сеп 2005, 11:09

Лунен обред от Упанишадите за успех

Ето начина за придобиване на единственото богатство. Ако някой желае единственото богатство, в нощта на новолунието или през светлата половина, под благоприятно съзвездие, след като накладе /жертвен/ огън, да очертае кръг наоколо, да напръска мълчаливо /без да казва мантра/, /осветена/ вода, и да принесе /топено/ масло в /ритуален/ съд /с думите/:

„Божеството, наречено слово, е това, което е получено; нека то получи еди-кое си за мен. Сваха за него. Божеството, наречено обоняние, е това, което е получено; нека то получи еди-кое си за мен. Сваха за него. Божеството, наречено зрение, е това, което е получено; нека то получи еди-кое си за мен. Сваха за него. Божеството наречено слух, е това, което е получено; нека то получи еди-кое си за мен. Сваха за него. Божеството, наречено ум, е това, което е получено; нека то получи еди-кое си за мен. Сваха за него. Божеството наречено пораждане, е това, което е получено; нека то получи еди-кое си за мен. Сваха за него. ”


След като поеме миризмата на пушека и намаже членовете си с масло, той трябва да каже това, което желае, или да изпрати пратеник. Тогава получава.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот AryanSun » 06 Сеп 2005, 17:06

Страшно много благодаря за този обред,Дамнаменеус:)).

Бих искал да попитам някои неща относно този ритуал.

Трябва да се накладе жертвен огън.Как точно се прави това?
Какво се принася в жертва?

Благоприятно съзвездие-кое е то?

Как се приготвя осветена вода?По всяка традиция ли
може да се направи или има точно определен метод
по хиндуистката традиция?

Относно маслото-какво означава точно "топено"?Това обик
новено ароматно масло ли е,зехтин ли е или какво точно?
Ако се освещава-как?

Само едно желание ли се изпълнява,т.е. ритуалът само
веднъж в живота ли се прави?

Благодаря предварително:))
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот damnameneus » 09 Сеп 2005, 09:02

Здрасти
ще се опитам да отговоря на някои въпроси, въпреки че не съм много навътре в хиндуистката традиция. Жертвен огън - пригответе си просто огън от чисти дървета, на чисто място, най- добре е да е в гората. Жертвен е защото се принася разтопеното масло в него, относно разтопената масло, това си е масло - обикновено краве масло, кравата свещено животно за индусите, а и не само за тях. Кравата е считана за посветена на Богинята и на Луната. Относно осветената вода, в Тантра има обреди за освещаване на вода, има мантри, призовават се водите на седемте свещени за индусите реки, тук може да се ползва и обикновена чиста изворна вода, налята от вас по правилата на магията.
относно броят на желанията - не е написано какво, и колко неща, може би точно това трябва да прецени човек, какво толкова много желае, та да прибегне до магия. Само да уточня, че този обред не бива да се използва с любовна цел, за привличане на човек обредът е по различен. Може като желание да се каже да сте привлекателни за всички жени и мъже, но не и за определен човек.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Trismegist » 28 Ное 2005, 18:03

След като поеме миризмата на пушека и намаже членовете си с масло, той трябва да каже това, което желае, или да изпрати пратеник. Тогава получава.

Ей тези думи ако ми обясниш.ще съм ти много благодарен.
Ритуала е страхотен,мога да кажа,че водата може да се освети просто в църква.Ама кой поема миризмата и какви членове намазва с масло,какъв пратеник изпраща ако не казва какво желае?

Защо не си го обяснил това?
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот damnameneus » 29 Ное 2005, 07:43

сега, някои разяснения тъй като явно има интересуващи се от обреда, но са неясни някои неща. Така както съм качил този обред като текст, той е така в оригинал, не съм си позволил тълкуване, защото то също има значение при една магическа практика. Относно конкретните въпроси - осветената вода не може да е от църква, твърде различни излъчвания носят. Ако е осветена по друга езическа традиция обаче може. За намазването на членове - членове са частите на тялото или в случая цялото тяло. За пратеника е ако ще пращате някой да свърши нещо за вас, ако не си казвате желанието просто.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Trismegist » 29 Ное 2005, 08:09

Благодаря за пояснението.Има защо да се интерезуват от ритуалчето,защото ритуалите с жертви са много ефективни.Ако има масло това още допринася,тъй,като маслото има свойството много лесно да се зарежда с енергия.Не случайно в религиите испозват масло и има един израз-помазаник.

Отностно водата-аз така мисля,че църковните ритуали също са и езически.Особенно на нашата православна църква.Когато говорим за светена вода,става въпрос,за енергийно пречистена вода или заредена с енергия,която да прогонва разни други същества.
Кръгът служи за стерелизиране на пространството олколо практикуващия,а сърковната вода служи за същото.Просто в самия църковен храм е събрана много мисловна енергия,а и ритуалите също са древни.Мисля че това няма значение.
Аватар
Trismegist
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 340
Регистриран на: 28 Юли 2004, 20:15
Местоположение: Made in Bulgaria

Мнениеот damnameneus » 29 Ное 2005, 16:09

Зареждането на нещо става чрез зареждане с нещо и този заряд е различен, а не еднотипен. Освен това целта на християнските ритуали е доста различна от тази на езическите, въпреки че основата им е езическа, основата не означава че и постройката нагоре е със същото предназначение. Да не говорим за разликата в храмовете, но това са други теми и не е мястото да ги коментираме тук.
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Slayer fest'06 » 14 Авг 2006, 13:24

Това е много яко браво на теб ! :) а къде се поднася самото масло на някъв олтар ли???
Аватар
Slayer fest'06
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 68
Регистриран на: 10 Авг 2006, 18:52
Местоположение: Kozloduy


Назад към Лунна магия - Хеката

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта