За призоваване на Богинята за откровение в сън

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот Cath » 02 Юни 2007, 14:52

чакайте сега, съвсем се обърках...
имам един въпрос към КАТ - как един, простете "някакъв енергиен разум" би могъл да сънува? камо ли да е в съзнание????? знаех си аз, че дървото в двора е "някакъв енергиен разум". хм... това поставя много въпроси - котката, котка ли е, или е "някакъв енергиен разум"? а дали изобщо е разум? или е неосъзнато?
станаха доста въпроси...
към Илюзия - разбира се, че можеш да си направиш кръстопът в стаята! можеш и бетоновъзел да си направиш!!! честно казано, защо изобщо трябва да си излизаме от стаята? за какво ни е Природата, този безсмислен енергиен разум? можеш не само да си направиш кръстопът с камъчета в стаята, но можеш и да си наредиш жрици на Богинята - използвай барбита или фигурки от лего. за какво са ти онези физически форми на живот (може и разум) хората?

Абе, хора, вие нормални ли сте? честно! и да, заяждам се, защто ми омръзна да чета мнения принизяващи малкото смислени неща в живота. Богинята за някои "диваци", като мен примерно, си е свещена. проява на култура и на възпитание е да уважаваш стойностните неща за другите, а не да ги принизяваш. и честно казано тук идва въпроса - КАТ, ти защо пишеш?
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот damnameneus » 02 Юни 2007, 15:03

Един от диваците, които са вярвали едно време в такива божества, както ти каза, Прокъл Диадох, е казал следното:
"Всеки божествен ум /моя забележка – използвана е думата ум, не разум/, от една страна мисли като ум, а от друга страна, има провидение като бог. Защото умът се отличава с това, че познава съществуващото и съдържа в мислите завършеното, а богът - с това, че има провидение и изпълва всичко с блага. А самото даване на блага и изпълване с тях става чрез някаква обединеност между изпълващите неща и тези преди тях. И умът, подражавайки на тази обединеност, стига до тъждество с мислимите неща.
И тъй, доколкото има провидение, е бог, понеже провидението се състои в действието, което е преди ума. Затова и божественият ум дава на всички неща от себе си - като бог, а не присъства при всички - като ум. И към които неща мисловното свойство не се придвижва напред, към тях бързо се устремява божественото. Защото немислещото иска да е предмет на провидение, така и да получи дял в някакво благо. А това е така, защото не всичко се стреми към ума, дори и сред тези неща, които имат някакво участие в него. А всичко се стреми към благото и се старае да го получи."
и още нещо е казал, този дивак преди две хиляди години, когато е нямало кой да му говори за медитации и енергоинформационни структури и други подобни енергии:
"И тъй за божественото не може да се има нито мнение, нито размисъл, нито мисъл. Защото всичко съществуващо е предмет било на сетивно възприемане и поради това за него може да се има мнение; било е наистина съществуващо и поради това мислимо; било е нещо средно между тях - същевременно съществуващо и породено и поради това предмет на размисъл. И тъй, ако боговете са свръх същността и преди съществуващото, за тях няма нито мнение, нито знание и размисъл, нито мислене. Но те са предмет на познание благодарение на зависещите от тях неща, които именно са и техни свойства и това става по необходимост."
За това да се възприема Богинята, като енергиен разум е, за мен лично, същото като да възприема собствената майка като за биологичната единица, от чиито органи си излязъл…..
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот KAT » 02 Юни 2007, 15:12

"проява на култура и на възпитание е да уважаваш стойностните неща за другите, а не да ги принизяваш"

Да правя го защото искам да провокирам другите да не вярват сляпо в тази Богиня. И тази богиня си е просто астрален телепатичен разум, между другото още откакто съм се родил с нея си пием кафето и всичко друго заедно, дори и едно нещо дето всеки чоек го правел винаги сам щото то друг начин няма и то се прави с Богинята.

Никъде не съм писал че енергийния разум сънува, сънува човек. Говорим за енергийни разуми нали които са от ранга на божества и понеже те са много силни, няма как някой на тях да им пуска сънища, просто те не биха го допуснали.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот KAT » 02 Юни 2007, 15:56

damnameneus - ще изкоментирам сано товаот твоето писание.
"И тъй, доколкото има провидение, е бог, понеже провидението се състои в действието, което е преди ума. Затова и божественият ум дава на всички неща от себе си - като бог, а не присъства при всички - като ум."

това дето го наричаш (или онзи дивак дето го е казал) действието преди ума, аз го чувам и разбирам много добре (да това са тъпите божествени мисли дето присъстват в нас нали а не ума на божеството в нас), а пък онова дето е ума то си говори само нататък мога и да му му се изплезя да си затваря човката зависи колко ме ядоса.

И да то кажа малко ми загряха диодите доката разбера някой от писанията на дивака,щото има и големи двусмислици или неизяснени неща.

И забрави да отговаря на Cath защо съм пишел. Ами защото човека се има за много разумен и цялата ни цивилизация нали колко е развита във всички области - наука , изкуство, духовност. Особенно как някой хора колко духовно се били издигнали. Обаче тези някой хора или повечето най-спокойно си колят животни и после ги ядат и тава за тях си било напълно разумно нещо, духовно извисени личности с допир до Богинята колят животни и после ги ядат.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот damnameneus » 02 Юни 2007, 17:02

едно въпросче, кой е човекът и коя е тази цялата ни цивилизация? А за коленето на животно незнам само откъде стигна на тая тема, сигурно божественият разум телепатично ти е сменил божествената честота на мислене.....
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот KAT » 02 Юни 2007, 17:37

ами под "човека" съм го употребил като нарицателно, тоест всеки човек се има за много разумен, това имах предвид доволен ли си. Ами аз доколкото знам на планетата Земя има една официална цивилизация на човечеството и ти и аз и другите хора сме част от нея.

ами да пиша за яденето на месо за да ви покажа как нещо в живота ни не е наред или още по-точно с мисленето ни. Просто отговарях на Cath защо пиша.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот KAT » 02 Юни 2007, 17:40

"И забрави да отговаря на Cath защо съм пишел"

И понеже няма един функция това горното всъщност трябваше да бъде така :
"И забравих да отговаря на Cath защо съм пишел"
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот KAT » 03 Юни 2007, 13:00

damnameneus - ще направя малко разсъждения върху писанията на дивака и това което ти знаеш. Излиза че ти знаеш че има нещо божествено, което идва при чоека преди ума да заработи, нали така казва дивака и ти така вярваш понеже почиташ Богинята. Ами излиза че, че аз и дивака говорим за едно и също нещо, как божествата си имат таен начин да ни управляват нас хората.

И сега един конкретен въпрос ти damnameneus , защо си мълчиш за това нещо и не го кажеш на другите хора. Може би защото Богинята е велико божество и нали нещата така трябвало да бъдат а.

Чакам коментарите специално и на DarkAngel666. Взехме да ставаме вече трима - дивака, дон Хуан и аз твърдим едно и също нещо.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот KAT » 04 Юни 2007, 13:41

какво става всички ли си глътнахте езиците, защо никой не ще да спори с дивака ами с мен спорите. Ето пак ще го цитирам дивака:

"И тъй, доколкото има провидение, е бог, понеже провидението се състои в действието, което е преди ума"

Буквално преведено това означава според дивака, че Бог ни управлява тайно малко преди нашия ум да почне да мисли.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот benedida » 04 Юни 2007, 14:07

Кат,отвори си в Recycle Bin една ТЕMА за паранормалното за астралното ако искаш но МОЛЯТЕ не опорочавай всяка една друга тема. Има хора, които искат да се учат. Ти изместваш винаги с твоите писания парвоначалния контекст на диалога във всака тема.Ако някои,иска дати отговори или да спори там му е мастото и не е задалжително да ми отговаряш БЛАГОДАРЯ :wink:
Аватар
benedida
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Юни 2007, 09:57

Мнениеот KAT » 04 Юни 2007, 15:12

да да, виждам нали ножа опря до кокала и тука специално в тази тема стана доста неудобно за вас и вече пуснахте в ход другите тарикатизми.

Значи за вас тука всички дето се занимавате с магия изобщо не ви интересува как Богинята дефакто ще го направи това проникновение в съня ви. Е къде ви е стремежа към учението и научаването на нови неща нови техники нови енергии, нали уж се стремите всички към това да сте велите магьосници.
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот Cath » 04 Юни 2007, 18:26

кой нож? до кой кокал? ти не си на нашето мнение, ние не сме на твоето. докато ние почитаме и вярваме в Богинята, ти явно си много по-запленен от сложните словосъчетания. Богинята не контролира нашият ум и съзнание - ние доброволно я почитаме, не е нужно да бъде упражняван какъвто и да е контрол. аз нямам особено силно желание да бъда "велик магьосник". на мен ми е достатъчно да си знам тревите и заклинанията, а не да натоварвам простата си главица със сложни термини и енергийни теории. аз (респ. хората, които ги интересува реално тази тема) ни най-малко не се стремя към овладяване на нови енергии или техники за медитация; не ме интересува какво ти е мнението за Богинята. важното в случая е, че аз вярвам в тази Богиня. когато вярвам в нещо нямам особено желание да му правя дисекция.
колкото до предните ти постове за "дивака" - опитай се пак да прочетеш какво е написал, но ще е хубаво този път да се опиташ и да го разбереш. нали имаш стремеж към научаването на нови неща нови техники нови енергии, нали уж се стремиш да покажеш, че си велик магьосник.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Марио » 04 Юни 2007, 18:35

Cath, звучиш като някаква християнка, само дето си заменила думичката "Бог" с думичката "Богиня". Ако питаш мен християнството струва повече. :)
Аватар
Марио
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 643
Регистриран на: 05 Яну 2005, 16:14

Мнениеот KAT » 04 Юни 2007, 18:40

Cath - значи вече почваме да отричаме и очевадни неща, имам предвид първите два реда дето са на дивака и какво означават
.
Ако искаш мога да напиша и цялото писание какво значи дефакто обаче тогава ще вдигнете вой до небето, че там има едно нещо споменато, много вярно но много замаскирано.

И понеже ти явно не можеш да видиш кой кокал, кой нож нали явно не си прегледала хронологията на постовете както трябва. Писанието на дивака трябваше да ме сложи на място относно моите писания за Богинята и как оше диваците са били прозрели тази истина. А пък аз взех че показах че дивака говори всъщност за МОЯТА истина. (Е сега трябва да попиташ коя е моята истина нали, то алгоритъма на разговора вече е този)
Аватар
KAT
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 319
Регистриран на: 28 Окт 2006, 15:35

Мнениеот damnameneus » 04 Юни 2007, 20:09

Здрасти, както са казвали древните истината се ражда в спора, та нека поспорим. Кат не сме си глътнали езиците, просто си имаме доста друга работа, не си ни ти №1 в ежедневието.
Сега по повод мнението ти:
"И тъй, доколкото има провидение, е бог, понеже провидението се състои в действието, което е преди ума"
Първо буквално не може да ни превеждаш, може да ни тълкуваш като ни предложиш мнението си, но нищо повече. Второ, ако толкова искаш да се убедиш в това колко Прокъл е за цитирам ТВОЯТА истина, прочети му цялата книга, за да разбереш едно нещо, което казва Прокъл и което аз и тези които почитаме старата вяра също вярваме:
"Следователно те имат провидение за всичко чрез това че са богове и чрез това, че са благости, щом изпълват всичко с благостта, която е преди ума."
За нас Кат Тя, Богинята, Майката е това. Тя е Тази която изпълва всички с всичко, към което всичко се стремим защото е благост. Ти търсиш контрола и механизма, желая ти успех....но не искай от нас да търсим също контрола, защото той не е за децата на Майката...

Към Марио, интересно ми е на базата на какво наричаш Саth християнка и защо смяташ, че това трябва да е обидно. Ако за един християнин е обидно да го наречеш езичник, то за езичникът не е същото. Само по себе си християнството не е лошо, никой от древните не е бил против Исус, лошите са някои от християните, но това важи за всички религии. А дали питаме теб кое колко струва, ще те попитаме когато тръгнем да ги продаваме, дотогава баланса на цената може да си запазиш за себе си...
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Предишна

Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 5 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 5 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта