16.11 ЧЕСТИТ ПРАЗНИК

Лунната магия е една типична магия привличаща повечето жени-вещери, а и не само тях. Тук ще намерите отговорите на въпросите, които Ви интересуват.

Модератор: damnameneus

Мнениеот damnameneus » 15 Ное 2005, 20:55

[align=center]Честит празник[/align]

[align=center]Изображение[/align]
На 16 Ноември е най-големият празник на Хеката през зимата, като на тази дата се почита Тройната Хеката владетелка на кръстопътищата и водачка през трудните мигове, когато в живота се намираме на кръстопът. В тези моменти всеки има нужда от напътствие и посока, всеки има нужда от грижовната Майка, готова на всичко за рожбата си. На този ден се оставят приношения на Богинята – яйце, риба, питка, на кръстопът. Може да направите същото и вие като оставите това на кръстопът придружете го с кратка молитва, може да използвате тази:
[align=center]
„Слава Майко, тройна Луна, носеща светлина на смъртните, родена в ранина, многоформена, многоименна, властваща над трите пътя и заповядваща на трите декади на нощите,бродеща и обитаваща пътищата, дай ми светъл житейски път и гони всичко нечисто далече от мен, подай ръка и посоката покажи, приношението ми Богиньо благосклонно приеми! ”[/align]

Кажете молитвата, оставете приношението, върнете се вкъщи без да се обръщате назад, изкъпете се и си легнете.

Нека Майката ви благослови!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Звездичка » 15 Ное 2005, 21:06

Честит празник на всички, които почитат Хеката.
Аз не съм много добре запозната с тази традиция и не знаех за съществуването му, така че благодаря за информацията, damnameneus. Сигурно ще го отбележа по някакъв начин. Честито още веднъж на всички, които ще честват празкика и нека Богинята ви закриля icon_flowerface
Iehi Aour.
Аватар
Звездичка
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 124
Регистриран на: 19 Май 2005, 00:08

Мнениеот Persa » 15 Ное 2005, 21:54

Благодаря, Дамнаменеус, за информацията. Честит празник на всички, които почитат тази традиция.
Майката да бъде с вас.
Аватар
Persa
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 128
Регистриран на: 23 Юни 2005, 07:10

Мнениеот damnameneus » 15 Ное 2008, 07:50

[align=center]Желая честит празник - 16. ноември на всички, които и в съвремието ни ходят по древните пътеки, за да не се прекъсва нишката между НЕЯ и нас.

Изображение[/align]

Нека Всеродителката, която осветява с факлите си Всичкото, да освети пътя Ви и през дългите зимни нощи Ви дарява от светлината си!
Аватар
damnameneus
Модератор
 
Мнения: 511
Регистриран на: 03 Апр 2005, 23:47
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Cath » 15 Ное 2008, 08:47

Честит празник и от мен!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот _Freya_ » 15 Ное 2008, 09:43

Честити празник и от мен на всички, които празнуват този ден и нека майката бди над вас!
Аватар
_Freya_
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Ное 2008, 18:26


Назад към Лунна магия - Хеката

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта