Направа на руни

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот night_girl » 07 Юни 2006, 15:41

Много искам да си направя руни,но не зная точно как...Видях че има тема,но тя е на руски,а аз не го подбирам особено.Моля ви кажете ми на какво трябва да нарисувам символите,нуждаят ли се от някакъв ритуал и така абе колкото повече ми кажете толкова по-добре за мен :wink:
Аватар
night_girl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Окт 2005, 17:23

Мнениеот AryanSun » 07 Юни 2006, 20:19

Важно е да познаваш руните много добре-значения,имена и т.н.
Когато решиш да си правиш рунически комплект е добре да имаш

-малки дървени парченца във форма на квадрат
-пирограф или нож
-червена темперна боя и четка от най-тънките
-медицинска игла+памук+спирт.
-всичко нужно за инвокация на Один
-представители на елементите

Отваря се кръг,инвокира се Один.Освещава се боята на негово
име,както и дървените парченца и всичко останало.Имаше тук
ритуал как се прави това.

Следващата стъпка е болезнена.Слагаш 13 капки от собствената
ти кръв във боята.А след това дезинфекцираш мястото на убож
дането.

Изобразяването на руните е важен момент.Етапите са два.Най-нап
ред с острие или пирограф се очертава самата руна,след това се
нанася с четката много внимателно от боята и се мантрува името
на руната.така се призовава духа й да се влее в руната и да се
"материализира" в боята и кръвта.След това прекарваш руната през
елементите и я благославяш в името на Один.Макар че мисля,че не
е грешно всички руни наведнъж,като са готови да ги осветиш и
заредиш по този начин.

На Один се принасят дарове от медовина и бира.

Това е,най-общо:)).
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот night_girl » 07 Юни 2006, 20:29

Добре,но ако не мога да ги направя от дърво не може ли от картон,мисля че бях чела някъде че ставало,но не съм сигурна.Също искам да попитам къде мога да си намеря всички знаци и значенията им :oops:
Аватар
night_girl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Окт 2005, 17:23

Мнениеот AMON RA » 08 Юни 2006, 11:18

Ариецо, моите са само с пирограв но съм ги осветил със собствена кръв във чаша изворна вода, а след това съм напръскал рунителинъче за кръга си прав. А колкото до тебе НОЩТНО МОМИЧЕ намери книгата ГОЛЯМА КНИГА НА ПРЕДСКАЗАНИЯТА от Касандра Исън там ги има описани както Руните така и Таро и И чинг и още и още нямя дя съжаляваш. КЪСМЕТ
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот AryanSun » 11 Юни 2006, 22:09

night_girl написа:Добре,но ако не мога да ги направя от дърво не може ли от картон,мисля че бях чела някъде че ставало,но не съм сигурна.Също искам да попитам къде мога да си намеря всички знаци и значенията им :oops:


От дърво е класиката.От картон-не мисля,4е е добре.Някои предпочитат кристал,но това е доста по-трудно от дърво,така че...
Аватар
AryanSun
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 925
Регистриран на: 10 Юни 2005, 16:50

Мнениеот AMON RA » 11 Юни 2006, 22:15

първите ми руни бяха точно от картон, показваха ми вярно. все още ги пазя.
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот FireSun's Viking » 11 Юни 2006, 22:29

Руните ги направи на камък или дърво, като гледаш да не отлепяш ръката като ги чертаеш. Прошепвай името и докато го правиш. После я освети както Ариеца каза. Аз мисля че може да минеш без червена боя а само с кръв, не 13 капки и не от пръста за мен най чистата кръв е от мястото над сърцето ( ако не те е страх от белези ).
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Cath » 11 Юни 2006, 22:52

night_girl има си една книжка, която много би ти помогнала - "силата на руните" на кенет медоуз, която е 300 и няколко страници, в които се говори само за руни. мисля че е едно много конкретизирано описание на тази тема, специално на нашия пазар. хубаво е да се поинтересуваш малко и от Один като цяло. за да имаш руни, трябва да ги разбираш. успех!
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот night_girl » 12 Юни 2006, 05:11

necron написа:Руните ги направи на камък или дърво, като гледаш да не отлепяш ръката като ги чертаеш. Прошепвай името и докато го правиш. После я освети както Ариеца каза. Аз мисля че може да минеш без червена боя а само с кръв, не 13 капки и не от пръста за мен най чистата кръв е от мястото над сърцето ( ако не те е страх от белези ).
wow наистина ли трябва да се режа там за да си ги направя свестни???Доста брутално ми се струва confused2
Аватар
night_girl
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 30
Регистриран на: 24 Окт 2005, 17:23

Мнениеот WandaBlenda » 12 Юни 2006, 10:20

Ако рязането предизвиква у теб неприятни усещания не го прави.Аз мойта я взех със спринцовка от вената,защото мразя белези.Освен това при жените как да стане порязването в сърдечната област ако са малко по надарени. :roll: Знаеш ли как кървят порязани цици бе Некрон.Да не говорим колко трудно ще зарастне белега.Най лесния на4ин е да си убодеш пръста.Кръвта си е кръв и е еднаква от където и да я вземеш.А що се отнася до материала от който да си направиш руните,друг лесен на4ин е да си събереш камъчета с приблизително еднаква големина.Като ги събираш се опитвай да ги усетиш.Просто се разхождай и пробвай да не мислиш за нищо ангажиращо.Понякога камъчето само ти се обажда,сякаш те вика,набива ти се в очи.Ако не си сигурна,вдигни го,подръж го в ръка,почуствай го.Ако е правилния камък ще разбереш.И не е задължително да ги събереш от един път.После когато ги събереш направи това което ти казва Ариеца.Може6 след изписването на руните да ги лакираш за да не пада боята.Вси4ко това е описано в книгата на Медоуз която ти препоръчва Кет,но ако нямаш средства да си я купиш,зарови се в нета.Информация има колкото щещ на всякакви езици,включително и български.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Cath » 12 Юни 2006, 13:47

лошото на кръвта е, че веднъж заредени с нея, трябва периодично процедурата да се повтаря. така да се каже, за да ги "нахраниш". те стават част от теб...
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот Arhimikus » 13 Юни 2006, 13:06

А за какво използвате руните? Само за гадаене или и за магия?
Лично аз използвам руническата магия в краен случай, защото резултатите са моментални и силни.
Кат, на колко време го правиш?
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Cath » 13 Юни 2006, 21:45

аз лично все още не съм намерила достатъчно правилно време, за да си създам руни, но го знам от хора, които имат такива. според мен периода зависи изцяло от теб самия, но мисля че е прието през една година.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот AMON RA » 13 Юни 2006, 22:18

CATH, този период през година ще отслаби връзката м-у руните и притежателя им. Аз лично ги "храня" всяка година (за подсилване на връзката)
МАГИЯТА Е ВЪВ ВАС
Аватар
AMON RA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 195
Регистриран на: 06 Юни 2006, 19:58

Мнениеот Cath » 14 Юни 2006, 15:01

през една година - т.е. всяка година на датата на първото освещаване.
Evil is a point of view.
Аватар
Cath
Модератор
 
Мнения: 677
Регистриран на: 21 Яну 2006, 00:24
Местоположение: София

Мнениеот AZA » 15 Юни 2006, 00:24

КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Wizard » 19 Юни 2006, 06:43

Има много хубава литература по въпроса, но е на английски език. Потърсете и Вие и вижте какво би ви харесало.
Определено за направата на Ваши лични Руни - правила няма - колкото до това как се усещате и какво искате да постигнете с тези руни.
Руните може сами да си ги изработите от дърво (не е лошо дървото да е Ясен:wink:), а може и да си ги купите от някой магазин и после да си ги кодирате за магическа работа.
Определено имам доста литература по въпроса. Мога след време да постна някой неща, но ми е нужно време, защото както казах, материалите са на английски език.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот bafomet » 05 Авг 2007, 17:00

night_girl написа:Ми искам да си направя за гадаене...Но тея книжки не знам дали ша ги намеря в тоя шибан "град" BangHead


Ами руни за гадаене има във всеки езотеричен магазин.Аз лично си бях купил но понеже са на картон,а за мен това не е естествено с пирограф си ги направих на дръвца докато нашепвах името на руната след което с няколко капки кръв разредих с темперна червена боя и след което намазах с четчица.

А,ако искаш руните да ти помогнат в някое начинание.Изрисувай дадената руна или комбинация от руни на дравце.Зареди ги с кръв пак докато вибрираш името и след което я изгори в огън на открито...
Аватар
bafomet
 
Мнения: 4
Регистриран на: 14 Фев 2007, 20:15

Мнениеот FireSun's Viking » 05 Авг 2007, 18:43

освен на дърво може и на камък и на метал, зависи от предпочитанието ... Druido
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот Dragast » 16 Авг 2007, 18:38

Аз не съм много вещ и за това искам да помоля за повече разяснени какво означава "инвокира се Один" и като цяло по-подробно обяснение как да си направя руни защото не разбрах много от написаното най-горе Embarassed
I consume the living, and the dead !
Аватар
Dragast
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Авг 2007, 18:30

Следваща

Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта