Нещо за руните

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот Wizard » 17 Яну 2006, 17:26

Ами това е индивидуално, какво точно искаш да постигнеш?
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот EnKoRe » 19 Яну 2006, 05:42

Успех най- вече!
Аватар
EnKoRe
 
Мнения: 3
Регистриран на: 16 Яну 2006, 12:03

Мнениеот WandaBlenda » 19 Яну 2006, 07:21

Тейваз,Соулу,Уруз
Придава сила и енергия.Служи за достигане на поставените цели.Осигурява победа.Помага за преодоляване на кризи.

Тейваз,Соулу,Одал
Прави всичко като предната комбинация но по ефективно при условие че има елемент-конкуренция.

В случая Одал заменя Уруз
Това ти е за рунетейни.

А ина4е за заклинание:

Думата SLALU (Соулу,Лагуз,Ансуз,Лагиз,Уруз)означава могъщество и победа.

Думата LAPU(Лагуз,Ансуз,Перт,Уруз)
Означава извикване,призоваване.Често е една от сакралните думи влизащи всъстава на заклинанията извикващи проклятие.Използва се в съчетание с други сакрални думи или рунически заклинания.

Още една силно заредена дума е AUJA(Ансуз,Уруз,Яро,Ансуз)
Самата дума означава късмет,успех.Целта и когато се използва в заклинание е то да има успех.


Ето ти една комбинация :
LAPU AUJA I SLALU
GIBU I SIGUR

Може да се преведе като:
Призовавам късмет в успеха.
Заклевам в(обри4ам на) победа.


GIBU-заклеване в целта
SIGUR-Сигурна победа
I(Isa)- се използва за свръзка между думите като предлог(на,в) и е съответства на английското in.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот nishtoto » 02 Сеп 2006, 19:31

Моля внимаваите с руните,защото Один е заложил в тях тьи нареченото бумарангово вьздеиствие.Които ги използва за злонамерени деяния си получава равнопоставенно на деянието което е извьршил.Те служат за усьвашенстване на човешкиа род по пьтя на сьзиданието и светлината, както и за предсказване в контекста на предстоящите сьбития.Но чрез тях можеш да проникнеш и в тьмата за да се научиш какво представлява тя.За да знаеш едното но и другото.Но този пьт го избират воините,пазителите,водачите през пространсвата и помагачите помощници.Сьщо така е и пьтя на кармичниците.Всика руна е вид сила и пьт.Успееш ли да овладееш всички руни викаи ура.Но тогава не ще ти бьде до никакво ура.Защото разбираш че след всяка овладяна руна ти става все по ясно колко е все по отговорно това което вьршиш и как отговорноста ляга на плещите ти.А и ситото е голямо.Малцина са стигали до краината цел.
Аватар
nishtoto
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 18:47

Мнениеот Morrigan » 05 Сеп 2006, 00:14

Приятелю, езикът сам по себе си е магия. Когато го овладееш във висша степен, тогава може и да се окажеш в позиция да напътстваш хората. На този етап ти не си в такава позиция.

Не се сърди, нямам за цел да те обидя. =)
Nеаrt i gcáсh
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Мнениеот nishtoto » 07 Сеп 2006, 20:02

Един прост и лесен начин за освещаване на руни.Един от многото. Намерете си плоски крьгли камачета могат и да бьдат и с формата на яице.Но вземете повечко. Намерете малка сльнчева полянка през която тече поточе.На брега на поточето оградете малак крьг от камани за огнище.Запалете не голям огьн и хвьрлете вьтре камьчетата.Когато огьня изгасне и останат само вьглените извадете камьчетата и ги хвьрлете в водата.Тези които оцелеят от топлото и водата са пречистените от всякаква предишна информация.Извадете камьчетата и ги хванете в шепите си.Претиснете ги до сьрцето си и ги заредете с много любов.Те са дествени от кьм инф. и ще поемат сила и енергиа толкова колкото им трябва,сами ще почуствате кога да ги отделите от себе си.През това време докато ги зареждате и чрез силата на мисьлта ги наричате за какво са ви нужни.Това допьлнително ще улеснява контакта ви.И по лесно ще бьдет отваряни порталите на силата и познанието.От тук на татьк всяко едно от камьчетат ще ви подскаже каква руна да изспишете на него.Но ако искате да овладявате всяка руна по отделно то освещаването е за всяка по отделно.Като пьрво правите зареждането като започнете от сльнчевия сплит,2 сьрце,3.3-око,4.7 чакра и след това я задрьще поне 20.30 минути в шепата си.Изчакаите поне 1час за да се презаредите отново.Вземете руната сьс силната си рька(магическата така и казват някои) заредете руната с енергия.Представете си символа как се изспьлва с енергия.А сега погледнете през дланта си и вижте руната.От тук на татьк за всеки е различно.Но в повечето случаи зад светлината на руната се появява фигура или вид енергиина форма,или е врата сьс символа или е тунел.Всичко е от зависимостната настроика на човека.Почти винаги се минава през пазител.Но и не винаги. И наи важното винаги задаваите вьпроси.Но и те ще ви питат.1вьпр. е защо го искаш това познание и знание и т.н..... :)
Аватар
nishtoto
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 18:47

Мнениеот ve6terica » 13 Окт 2006, 05:39

Добре за това да си татуирам руни май се отказах в една друга тема....макар че още ми е мерак ама ще видим как ще се развие спора :roll: Обаче искам да попитам нещо. Моя проятел има рожден ден скоро и сам намислила сета да му направя гривна с нарисувани руни отгоре който ще са около 17 на брой за всяка плочка по една като символи не като дума, намеренията са ми повече от доброжелателни обаче дали трябва да ги освещавам по някакав начин след като си взема вече готовата гривна от този който ще ми я направи? И нан точно да го направя ми е вапроса де :)
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот nishtoto » 22 Окт 2006, 15:17

Напиши на един бял лист всичките руни.На друг лист напиши желанията си които руните искаш да донесат на твоя приятел.Закрила,защита,здраве и т.н. ти решаваш.След това влез в медитативно сьстояние,сложи си рьцете вьрху листовете(лявата е вьрху руните).Постигни покоя.И се остави на потока инф. които ще те залее.Чак тогава визилационо обедини 2-та листа.Желанията ти насложи вьрху руните.Руните които ти трябват ще се отделят от другите или ще започнат да просветват.По принцип е малко различно за всеки,но горе,доло е едно и сьщо.Може и като на кино лента да ти се появат.Но преди да ги обединиш почустваи своята сила,тогава всичко това ще ти бьде по лесно.Освещаването за да е по силно се прави сред природата.Е в края на краищата може и в кьщи.Ако са по малко от 17 сложи между тях знака на безкраиноста.Така ще имат и допалнителната мощ на всемира.След като си вземеш готовата гривна я натопи в равни каоличества вода и амоняк+3 ч.л. сол и да постои поне 3 часа за да се изчистят инф. наслагвания на тоз които я е правил.След това остави гривната под течаща вода поне 10 мин. А за ритуала с които ще ги осветиш си зависи от твоите желания и от самите руни които са излезнали.Извиняваи но имаш ли понятие как работят и деистват руните?Зареди я чрез силата на всемирната любов.Ако можеш бьди сред природата.Слеи се сьс самата природа стани едно цяло с нея и чак тогава влеи тази сила в гривната.Руните са в самата природа те са и символи и на самата природа.Могат да се разглеждат като едно цяло с нея.Защото те са и портали и кьм силите на Акашите.
Аватар
nishtoto
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 18:47

Мнениеот ve6terica » 27 Окт 2006, 15:42

Ще се опитам, но до 27.11 трябва да съм готовал Не ми върви с концентрацията , обаче опитвам всеки ден. Дано се получи защото много искам да му подаря тази гривна
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот ve6terica » 27 Окт 2006, 15:55

Обаче имам едно питане нали руните служат за достигане на определена цел,желание и т.н след като си свършат работата се унищожават. Така аз като направя въпросната гривна и включа руни за успех, късмет, любов и всички с положително действие пасле когато те изиграят ролята си в определена ситуация няма ли да започнат да дърпат човека който ги тоси назад така да се каже и нали трябва да се унищожат- да се изгорят и така..после какво да му кажа да си свали гривната и да я хвърли ли?
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот FireSun's Viking » 27 Окт 2006, 16:52

Не просто руните трябва да ги презареждаш с кръв, ако искаш даденото руническо нещо да ти е за постоянно.
Ако искаш конкретно нещо в даден момент се изгарят (зависи за какво ти е. Всичко е строго индивидуално).
РУНИТЕ НЕ СА ЗА ИГРА, АКО НЕЗНАЕТЕ ДА БОРАВИТЕ С ТЯХ ПО ДОБРЕ СЕ ЗАНИМАВАЙТЕ С НЕЩО ДРУГО... ( съвет )
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот nishtoto » 09 Ное 2006, 15:18

Гривната може да се носи цял живот.Но,в годината е нужно един пьт да бьде пречиствана.Древните са го правили някьде на скрито местенце кьдето по време на пьлнолуние льчите на Луната и на Сльнцето имат постоянен достап.2 дни преди пьлнолуние са слагали нещата в потока и 2 дни след това са ги взимали.Общо 7 дни.Един от многото е и да се сложи в сьндьче с пяськ(като пяська го покрие) и така стои 90 дни.По този начин се прекьсва деиствието на руните за периода,като и сьщевремено се само пречистват и презареждат. :)
Аватар
nishtoto
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 02 Сеп 2006, 18:47

Мнениеот B-L-O-T » 09 Ное 2006, 19:26

Аз все си мисля , че това кръвта не седи така . . . Мисля че руните си действат и без кръв а с кръв стават по силни . . . Ама според книжката на Сънчо" за руните не е така . . .
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот ve6terica » 10 Ное 2006, 03:47

много ми помогна благодаря ще послушам съвета ти,само незнам как ще трябва да я взимам таино за да я държа в съндъчето ,но ще измисля нещо
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот wolf_kohen » 10 Ное 2006, 11:58

Руни !!! :-)

Това е един изключително ефикасен метод!!! Ако някой мисли да си играе с него може много да загази!!! Руните на ФУТАРК си искат кръв, но аз съм зареждал руни примерно с вино осветено като кръв и резултатите са били явни и бързи. Може и с вода, желатено е изворна, "Тя е като кръвта на земята", но истинската кръв си е за предпочитане. Има нещо важно, ако руната бъде само нарисувана, по скоро няма да работи, трябва да е заложено нещо в нея пък било то и една вибрация, но това е слабо зареждане...
Има опастност руната сама да си поиска жертвоприношението! Тогава ако сте правили неразумни неща, може да станете спонтанни кръводарители :-)

Успех, руните са нещо което всеки окултист е добре да познава...
IEHVI ADONAI HEILII
Аватар
wolf_kohen
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 109
Регистриран на: 27 Апр 2006, 22:43

Мнениеот EliKarim » 01 Дек 2006, 20:20

wolf_kohen написа:Руни !!! :-)

Това е един изключително ефикасен метод!!! Ако някой мисли да си играе с него може много да загази!!! Руните на ФУТАРК си искат кръв, но аз съм зареждал руни примерно с вино осветено като кръв и резултатите са били явни и бързи. Може и с вода, желатено е изворна, "Тя е като кръвта на земята", но истинската кръв си е за предпочитане. Има нещо важно, ако руната бъде само нарисувана, по скоро няма да работи, трябва да е заложено нещо в нея пък било то и една вибрация, но това е слабо зареждане...
Има опастност руната сама да си поиска жертвоприношението! Тогава ако сте правили неразумни неща, може да станете спонтанни кръводарители :-)

Успех, руните са нещо което всеки окултист е добре да познава...


Рабоил ли си с Футарк?
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот FireSun's Viking » 01 Дек 2006, 21:30

wolf_kohen написа:Руни !!! :-)

Това е един изключително ефикасен метод!!! Ако някой мисли да си играе с него може много да загази!!! Руните на ФУТАРК си искат кръв, но аз съм зареждал руни примерно с вино осветено като кръв и резултатите са били явни и бързи. Може и с вода, желатено е изворна, "Тя е като кръвта на земята", но истинската кръв си е за предпочитане. Има нещо важно, ако руната бъде само нарисувана, по скоро няма да работи, трябва да е заложено нещо в нея пък било то и една вибрация, но това е слабо зареждане...
Има опастност руната сама да си поиска жертвоприношението! Тогава ако сте правили неразумни неща, може да станете спонтанни кръводарители :-)

Успех, руните са нещо което всеки окултист е добре да познава...


И аз мисля така... но предпочитам да ги зареждам с кръв.
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот wolf_kohen » 03 Дек 2006, 07:15

Да, с ФУТАРК съм работил, много ефикасно е... Но съм работил и с други знаци, които съм зареждал подобно на руна от ФУТАРК. Какъвто и да е символа - от личен сигил до древен знак, за да работи трябва да се зареди... иначе или няма да работи или ще си вземе сам жертвоприношението... Тожа последното ще стане ако символут е свързан по някакъв начин с реалноста на енергиините нива, но не е довършен... тоест не му е даден живот, но му е казано (не винаги съзнателно) "работи!"

Рабоил ли си с Футарк?
IEHVI ADONAI HEILII
Аватар
wolf_kohen
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 109
Регистриран на: 27 Апр 2006, 22:43

Мнениеот EliKarim » 04 Дек 2006, 20:38

Специално за Футарк, какво си правилс тези букви? Вероятно знаеш колко много разновидности Футарк има?!
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот wolf_kohen » 04 Дек 2006, 23:36

Трудно ми е да кажа какво точно съм правил с футарк, много неща са... от лични малки проекти - дъвки ;-), до манипулация на колектив... до въздействие в някаква насока към приятел... за помощ, защита... за елиминране на отрицателни въздействия, дори за препрограмиране на предмети, за очистване на стая дори... Преди и гадаех с руни, но сега предпочитам таро.

А за разновидности на футарк не знам какво имаш в предвид... има специфики в тълкуванието на руните според разни традиции, но не е драстично според това, което съм виждал. Има различно мнение и за подредбата дали феху е първа или последна... и разни други такива. Има различни мнения и за активирането, но кръвта си е почти единодушно добър метод. Изписват се в червено или синьо. Има и други руни, които не са футарк, един приятел ме светна за АНДРЕД те черпят сила от луната и не искат кръв...

Има още една система която харесвам, кабалистичните съответствия на буквите от иврит, може да се ползват подобно на руните, но силата в тях е по скоро за приниципите във вселената изразени в пътищата от дървото на живота. Видях дори една таблица, която правеше аналог между руните на футарк с консонантите от алеф до тау, но не ми хареса особено, беше много повърхностно направена...
IEHVI ADONAI HEILII
Аватар
wolf_kohen
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 109
Регистриран на: 27 Апр 2006, 22:43

ПредишнаСледваща

Назад към Скандинавска магия - Руни

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта