Руническа Кабала

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот tanarel » 08 Яну 2008, 19:14

Поствам една система на използване
на руните , която се нарича Руническа
Кабала.Не е нужно да следвате
тяхната традиция,просто я пречупете през
призмата на своята собствена такава , аз
самия несъм ползвал системата , щото не
несъм толкова напреднал , казват обаче ,
че ползвана правилно е много мощна .

сайт
Do what thou wilt.
Аватар
tanarel
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 146
Регистриран на: 23 Дек 2006, 11:12

Мнениеот Arhimikus » 09 Яну 2008, 08:24

Цитирам от сайта: "The runes can be traced back to Ancient Phoenician and cuneiform scripts."
Не съм много съгласен с това твърдение. Мисля, че руните, първоизточника им тръгва не от древните фникикийци, а от нашите земи.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот EliKarim » 21 Яну 2008, 19:35

Arhimikus написа:Цитирам от сайта: "The runes can be traced back to Ancient Phoenician and cuneiform scripts."
Не съм много съгласен с това твърдение. Мисля, че руните, първоизточника им тръгва не от древните фникикийци, а от нашите земи.


Сега е моментът да отбележа, че последните, съвременни тълкувания на историческите паметници са точно такива. Четох дори че траките са имали писменост, а не както се твърдеше до сега, че нямат свое писмо а само свой език и култура. Според последните проучвания някои учени смятат че първото писмо е тук, на наши земи и предхожда дори египетското. Сега търся разработките на проф. Бешелиев който прави невероятни разкрития, които имат свои непоклатими аргументи.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57


Назад към Скандинавска магия - Руни

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта