Галдр - Вербална руническа магия

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот uvella » 17 Авг 2009, 07:00

degagement написа:Олеле, коя руна е първа и защо точно феху.
... не съм чувала друг да практикува здраво и после изведнъж да открие, че е празен, че не знае нищо и сякаш сега започва.

Медитирай върху Йера, за получаване на откровение относно закона/принципа на цикличността. В един момент ще откриеш, че си "се озовала" на друго ниво. С Йера можеш и да ускориш този процес, но не ти препоръчвам.
Наистина, можеш да направиш много неща, вместо да чакаш естествения ход на нещата. Затова, първо поискай откровение, макар и да ти се струва, че руните "те отбягват", не е така.
Част от трансформацията ти. Време за откровения. Работи Иса на вътрешни нива.
Случвало ми се е - да разбера в един момент, че нищо не ми работи. Руните стават непознати графити, нищонезначещи...След време се озовавам на друго ниво.
През времето на чакане (наистина първия и втория път, когато стана, се чудех какво не е наред) вътре в мен е имало процес на узряване и трансформация. След което, сакаш се събуждам от сън, презаредена с повече мощ. Трудно ми е да го обясня, защото до сега не съм се опитвала да го обяснявам.
Продължителността на "осмисляне" е различна, но едно е сигурно - вътре в теб протича процес на усвояването/узряването на натрупаното знание до мъдрост, който процес сама си предизвикала и е необходимост.
Друга възможност - спомни си, с кои руни последно си работила и в кой от световете. Може би има нещо неусвоено, нещо, което не си изчистила и трябва да се върнеш, за да доработиш.
Всъщност, по-добре на ЛС пусни въпросите си и, доколкото мога, ще отговоря. Не съм кой знае какъв корифей, просто работя от години с руните. И още не ги познавам. :)
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот FireSun's Viking » 19 Авг 2009, 16:30

Отговора е руната Ър - а защо - попитайте себе си !?!

Druido Druido Druido
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот degagement » 13 Ное 2009, 15:50

uvella написа:Наистина, можеш да направиш много неща, вместо да чакаш естествения ход на нещата. Затова, първо поискай откровение, макар и да ти се струва, че руните "те отбягват", не е така.


С руните работя и винаги съм работила с естествения ход. Просто защото винаги са работили с мен и до сега са ми давали само хармония и знание.
Те ми се откриха преди време, без да знам за съществуването им. Тогава не знаех какво точно ме е намерило icon_flowerface

Никъде не съм писала, че ме отбягват. Писах за изчистване от знанието.
Мисля, че си извадила неща, които ти си имала като проблем някога. Полезно е за онези, които ще го преживеят.

Не съм пояснила въпроса си. Ще го задам пак:
Кой от вас е преживявал такова очистване, да се чувстваш все едно нищо не знаеш? И как ви въздейства? Създава проблеми или помага?

Имам и нови преживявания по случая. Правих гадаене за няколко неща, с които започнах да работя. Резултата е един същ. Казват:
"Започни от нулата, все едно нищо не си правила до сега по въпроса за развитието си и ще последва успех."

Мисля, че трябва да ми се натрие навиреното носле, иначе ще въртя на едно място.
Искам съвет. Как преодолявате усещането, че знаете/можете, особено ако половината от нещата ви сработват за часове?
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Moerin_Elf » 16 Ное 2009, 13:38

Това което усещаш е напълно нормално :)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот degagement » 22 Ное 2009, 21:55

Не ми трябва психоаналитик, а помощ да не си виря толкова носа.
На този етап ми е необходимо да започна от нулата.
Идея за рунна практика по въпроса?
Нещо за цикъла живот-смърт-прераждане-живот, примерно.
А това ми напомня думата ИНРИ в кабала.
Няма да си правя аналог с руни за сега.
Някой да се сеща за аналог или практика по въпроса в руническата парадигма?
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот uvella » 23 Ное 2009, 08:51

Няма универсални/общовалидни "рецепти" при работа с руническите енергии.
Мога да споделя, как аз самата съм практикувала, когато съзнанието ми играе подобни номера: започвам с дихателни техники до достигане ниво "отделяне". Целта е достигане и работа в астрала. Първоначално визуализирам футарка, с пълна отдаденост на всяка енергийна вибрация от поредицата - повтарям руническия ред колкото пъти е необходимо - докато получа разбиране (вътрешно усещане за "еквивалентност със"; не зная как по-ясно да го назова) с всяка една от енергиите. Повтарям колкото пъти е необходимо целия футарк. Резултатът е усещане за цялостност. Тази техника, която случайно изнамерих, при мен дава резултат, когато търся отговор на комплексен въпрос, за който не мога на "намеря" конкретна руническа формула, когато руните "ми се изплъзват" и не успявам да определя необходимата за разрешаването му комбинация. Не навлизам в подробности на дихателните техники, тъй като това не е единствения път; всеки е разработил собствена схема за достигане и работа на астрално ниво, но го споделям като новооткрита и добре сработила при мен комбинация от различни системи. Това е само един от начините; футарковата поредица съдържа "тайните" на цикъла "живот-смърт-прераждане...".
Хармония!
Аватар
uvella
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 71
Регистриран на: 03 Юни 2009, 06:46

Мнениеот Moerin_Elf » 04 Дек 2009, 10:31

Питай WYRD.
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Arhimikus » 07 Дек 2009, 19:59

http://alfatruin.msk.ru/galdrastafir/ - Галдрстафи ;)
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот Arhimikus » 07 Дек 2009, 21:52

"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Предишна

Назад към Скандинавска магия - Руни

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта