Галдр - Вербална руническа магия

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот Kaiowass » 27 Авг 2008, 06:39

Galdr означава инкантация. Това са звуци които се използват във вербалната рунна магия. Можете да ги комбинирате с рунните позиции за омагьосване на реалността, за изследване на рунните светове (енергии) и настройка на тялото към тях.
Галдр магията е пеенето или мантрирането на руните, за да получиш ефекта, присъщ на всяка една от руните.


Fehu
"fay-who"
fehu fehu fehu
f f f f f f f f f
fu fa fi fe fo
of ef if af uf
f f f f f f f f f

Uruz
"ooo-rooze"
uruz uruz uruz
u u u u u u u u u
u u u u u u r r r r r r
u u u u u u u u u

Thurisaz
"thoor-ee-saws"
thurisaz thurisaz thurisaz
th th th th th th th th th
thur thar thur ther thor
thu tha thu the tho
th th th th th th th th th

Ansuz
"awn-sooze"
ansuz ansuz ansuz
aw aw aw aw aw aw aw aw aw
aw aw aw aw aw aw s s s s s s
aw aw aw aw aw aw
aw aw aw aw aw aw aw aw aw

Raidho
"rye-though"
raidho raidho raidho
r r r r r r r r r
ru ra ri re ro
rudh radh ridh redh rodh
(rut rat rit ret rot)
or er ir ar ur
r r r r r r r r r

Kenaz
"cane-awze"
kenaz kenaz kenaz
ku ka ki ke ko
kun kan kin ken kon
ok ek ik ak uk
kaunnnnnnnnn

Gebo
"gay-boe"
gebo gebo gebo
gu ga gi ge go
gub gab gib geb gob
og eg ig au ur
g a a a f f f f f

Wunjo
"woon-yo"
wunjo wunjo wunjo
wu wa wi we wo
wun wan win wen won
wo we wi wa wu
w w w u u u n n n

Hagalaz
"haw-gaw-laws"
hagalaz hagalaz hagalaz
h h h h h h h h h
hu ha hi he ho
hug hag hig heg hog
(hul hal hil hel hol)
oh eh ih ah uh
h h h h h h h h h

Nauthiz
"now-these"
naudhiz naudhiz naudhiz
n n n n n n n n n
nu na nu ne no
nudh nadh hudh nedh niodh
(nut nat nit net not)
un an in en on
n n n n n n n n n

Isa
"ee-saw"
isa isa isa
i i i i i i i i i
i i i i i i s s s s s s
(s s s s s s i i i i i i)
i i i i i i i i i

Jera
"yare-awe"
jera jera jera
j j j e e e r r r a a a
j j j j j j j j j
ju ja ji je jo
(jur jar jir jer jor)
j j j e e e r r r a a a

Eihwaz
"eye-wawz"
eihwaz eihwaz eihwaz
(iwaz iwaz iwaz)
e e e e e e e e e
iwu iwa iwi iwa iwu
iwo iwe iwi iwa iwu
e e e e e e e e e

Perthro
"pear-throw"
perthro perthro perthro
pu pa pi pe po
purdh pardh pirdh perdh pordh
po pe pi pa pu
p p p e e e r r r th th th r r r o o o

Algiz
"all-geese"
elhaz elhaz elhaz
z z z z z z z z z
uz az iz ez uz
oz ez iz az uz
z z z z z z z z z
(m m m m m m m m m)

Sowilo
"soe-wee-low"
sowilo sowilo sowilo
s s s s s s s s s
s s s o o o l l l
su sa si se so
(sul sal sil sel sol)
us as is es os
si se su sa su
s s s s s s s s s

Tiwaz

"tea-wawz"
tiwaz tiwaz tiwaz
t i i i i i r r r r r
tu ta ti te ter tor
tur tar tir ter tor
ot et it at ut
(Tyr Tyr)
T i i i i i r r r r r

Berkano
"bear-kawn-oh"
berkano berkano berkano
bu ba bi be bo
b e e e e e r r r r r
(burk bark birk berk bork)
ob eb ib ab ub
b e e e e e r r r r r

Ehwaz
"ay-wawz"
ehwo ehwo ehwo
e e e e h w o o o
ehwu ehwa ehwi ehwe ehwo
ehwo ehwe ehwi ehwa ehwu
e e e e h w o o o

Mannaz
"mawn-nawz"
mannaz mannaz mannaz
m m m a a a a a a n n n
mu ma mi me mo
mun man min men mon
um am im em om
mon men min man mun
m m m a a a a a a n n n
m m m m m m m m m

Laguz
"law-gooze"
laguz laguz laguz
l l l l l l l l l
lu la li ke lo
(lug lag lig leg log)
ul al il el ol
lo le li la lu
l l l a a a g g g u u u
l l l l l l l l l

Ingwaz

"eeeng-wawz"
ingwaz ingwaz ingwaz
i i i i n n n n g g g g
ung ang ing eng ong
ong eng ing ang ung
i i i i n n n n g g g g

Dagaz
"thaw-gauze"
dagaz dagaz dagaz
dh dh dh dh dh dh dh dh dh
d d d a a a g g g a a a z z z
du da di de do
dh dh dh dh dh dh dh dh dh
odh edh idh adh udh
od ed ud ad ud
d d d a a a g g g a a a z z z

Othala
"oath-awe-law"
othala othal othal
o o o o o o o o o
o o o o o o
othul othal othil othel othol
othol othel othil othal othul
o o o o o o


Това са руните, произношенията, и "песните" им.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Kaiowass » 27 Фев 2009, 21:35

Идеята ми беше дискусия относно Галдр - начини, ефекти, ама ми става ясно, че освен спам, друго няма да получа...
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Nemezius » 27 Фев 2009, 22:30

Аик, казах ти го още в борисова- когато пишеш нещо, е нормално да посочиш източник на информацията. Не-посочването на такъв се према за "казано от ичен опит", което надлаи е истината в случая.
Искал си "дискусия"- ми посочи темата на дискусията тогава! На базата на какво ще се дискутира по галдр, освен на база ичен опит... само дето не виждам да си дал твой такъв- виждам само копи-пейст, дето и хлапетата го могат в наши дни и преди първи клас.
Та, за каква дискусия си говорим? За какъв спам, при положение, че единствения спам по темата е самата тема в този случай(последното- на база второто изказване на втора на темата)?!
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Kaiowass » 01 Мар 2009, 12:51

Moerin_Elf : Да, ако аз си нямах идея от руните, най-логичното нещо, което щях да направя, е да пусна тема за Галдр, мерси.

Nemezius : А ти какво полезно каза в темата? Освен че раздаде правосъдие кое е спам и кое не е. Мерси, нямам нужда от това.

Ако някой има да каже нещо ПО ТЕМАТА за галдр или да пита нещо или да разкаже нещо - да заповяда, ако някой иска да разправя кое е спам и кое не е, мисля че това е повече от очевидно, има си спам теми в форума.
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Nemezius » 03 Мар 2009, 19:13

LOL

Аик, верно може да се поосъзнаеш, или поне да прочетеш написаното от теб самия по-горе(всъщност, написаното в цялата тема).
Дискусия? Още не си дал тема за такава.

"Който не знае- да пита"

Ето, питам те- мислиш ли че е правилно руническия кръг да го започваш от фейху и да го завършваш на отала? От личен опит(ето на това наблягаме в дискусионните теми, аик, а не на копи-пейст :wink: ) мога да твърдя, че не. Защо? Защото не е завършен кръгът при подобна подредба. Според теб как е правилно- да го оставиш така, или да го завършиш? Ако го завършваш- как го завършваш?

Друг въпрос:
Как изпълняваш "песничките"? Чисти, с вибриране, със садхи или в комбинации?
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Kaiowass » 04 Мар 2009, 09:18

Nemezius : Смятам, че правилно са дадени песните, да. Според теб как ще е пълен кръга? Като започва и свършва с Фейху ли? Иначе за въпроса ти как изпълнявам песните - с вибриране в повечето случаи. Иначе за личния опит си абсолютно прав, не се уточних в първия пост, жалко че не мога да го едитна, за да вкарам по-правилна посока на темата.

Moerin_Elf : Стига спам, моля те.
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55


Мнениеот Kaiowass » 04 Мар 2009, 18:18

Да, макар че тук самите имена на руните са вибрирани, а не като отделните песни на отделните руни, но, така де, това са различни неща
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот degagement » 05 Мар 2009, 14:38

Стига сте спорили кое е спам и кое не, а дайте малко личен опит, плс.Някои от нас се интересуват от това.

Ще поведа щафетата:
Когато се опитвам да вляза в състояние с Галдр, мисля много за точния ред на звуците. Помага ми само ако съм на работа и има разни хора около мен и мисля за тях. По този начин мисля руните, а не хората. Само че остаава факта, че когато работя без разни непрактици да се шматкат наоколо, само името ма руната се вибрира изключително силно. Започвам с името или звука и', после както дойде. Започва тихичко, по някое време се активизира вътре в мене някъде по тялото (всяка една на свое специфично място) и после се усилва, докато почти ми гръмне главата от вибрацията. Тогава тази вибрация може да бъде изнесена или насочена някъде. Накрая остава само един звук. Образа на руната се появява спонтанно понякога, без да съм го визуализирала, а това изобщо не ми е ясно все още как и защо се получава.
Как ви се отразяват Галдр-ите на вас? По-лесно ли ви е с тях или ви е по-лесно само със един звук, със името на руната или само с образ? Или може би комбинация?
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Moerin_Elf » 05 Мар 2009, 15:56

degagement,ами аз леко внесох личен опит ,ама май не беше забелязан.Както и да е:) Сега ще кажа.

degagement написа:Образа на руната се появява спонтанно понякога, без да съм го визуализирала, а това изобщо не ми е ясно все още как и защо се получава.

При мен този момент го има също.Даже понякога не е една ,а няколко руни .Как се получава? Ами..аз вече казах ,че руните са навсякъде около нас:) В природата ,в нас самите...в астрала...Просто ти се настройваш подсъзнателно на такава вълна.Аз постоянно виждам около мен руни.

degagement написа:Галдр-ите на вас? По-лесно ли ви е с тях или ви е по-лесно само със един звук, със името на руната или само с образ? Или може би комбинация?

Аз ползвам комбинирано.И всеки път различно.Един път може да е само звук,с визуализация задължително.Друг път-името на руната.
Не казвам цялата "песен" на някоя руна,а само звук или изричам името и .Визуализацията върши остатъка от работата;)
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Kaiowass » 05 Мар 2009, 21:03

Еми, аз специално, обикновено го правя с визуализация на руната и многократно вибриране на руната, то така става повече като руническа медитация...
Иначе за коментара на Моерин и на мене много често ми се случва в лога на фирми или емблеми да търся и намирам отделни руни :mrgreen:
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Kaiowass » 10 Мар 2009, 21:07

Nemezius, относно непълния кръг. Така, ти приемаш реда на руните като една линия, една черта, една последователност. Но, ако видим, че руните са тясно обвързани с Вселената като цяло и с нейното пряко съществуване от чиста материално-временна същност, нещата изглеждат по малко по-различен начин. По този начин както Вселената всъщност е един кръг, а не линия, приемаме руните и тяхната последователност като кръг също. Просто се получава, че руните са записани като линейна последователност, защото е по-удобно писменно, а не да се прави като кръг. За мен руните са в кръг. И така ако хванем първата руна Феху и последната Отала и свържем кръга се получава, че те са една до друга и няма нито край, нито начало. И по този начин Отала не е края, защото след нея отново има друга руна (респективно Феху), която пък отново не е началото. Но ако според това, както те разбирам, трябва да започва с Феху и да завършва с Отала и Феху, разглеждано пак от страната на линейна подредба (като черта), когато ги съединим в кръг се получава следното Отала, Феху, Феху... което очевидно не се връзва...
Иначе относно защо Вселената е кръг. Ако я разгледаме като черта трябва да допуснем, че има начало и край. Но, ако самото съществуване на Вселената има начало, веднага възниква въпроса "Какво е имало преди началото на самото Съществуване?", на който не може да се отговори, ако разгледаме Съществуването като линия и черта, просто защото преди началото и след края винаги ТРЯБВА да има нещо. Но ако ги разгледаме като кръг, вече всичко се изяснява, защото така е едно цяло и няма да има начало или край, а просто една цялост. Тука малко се отклоних от темата, но се опитах да изясня гледната си точка относно последователната цялост на руните.
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Nemezius » 11 Мар 2009, 08:36

Аик, 'айде да вземеш и да четеш като хората какво съм написал и да не ми слагаш думи в устата, респективно изпод пръстите, които не са били там, а ;)
И още нещо: като гледаш така философски в това направление, дали би се замислил евентуално и дали пък кръгът не е един, а да са няколко... 3 например ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Kaiowass » 11 Мар 2009, 18:45

Добре, като всичко съм схванал грешно, би ли ми изяснил какво си искал да кажеш, тоест как ще бъде пълен кръга според теб, ако не си искал да кажеш да завършва с Отала и Феху ?
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Nemezius » 11 Мар 2009, 20:23

Aik написа:Добре, като всичко съм схванал грешно, би ли ми изяснил какво си искал да кажеш, тоест как ще бъде пълен кръга според теб, ако не си искал да кажеш да завършва с Отала и Феху ?


А колко пъти да се отговаря на това- прочети цялата тема(за пояснение, отначало до край означава от първия до последния пост- явно има нужда да се обяснява по този начин в тоя случай) и ще намериш отговора...

Това, за което те захапах, беше по-скоро коментарите ти в предното мнение- "ти приемаш реда на руните като една линия, една черта, една последователност"- няма как да знаеш как ги възприемам без поне да си се замислил над казаното от мен. Да, кръг са... и то не само един. "Да завършва с Отала и Фейху" също не е точно казано- по-скоро да започва и се връща в началната точка, т.е. фейху. И НЕ, вселената за мен не е точно кръг, освен ако не гледаш само и единствено от материална гледна точка.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Moerin_Elf » 12 Мар 2009, 08:32

Nemezius, недей се разправя с такъв, kойто владее Галдр;)И на всичкото отгоре с много разногласни сами по себе си понятия:)
Aik не се сърди-не го казвам с лоши намерения icon_flowerface
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот Kaiowass » 13 Мар 2009, 17:58

Моерин, никога не бих се разсърдил за това, което някой ми е казал в форум xD
Немезиус, щом си съгласен, че редът на руните е кръг и казваш, че началната точка е фейху. Тогава, понеже е кръг, която и друга руна да хванем тя пак става начална точка (колкото и относително начална може да е за един кръг)
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот Nemezius » 13 Мар 2009, 18:15

Aik написа:Немезиус, щом си съгласен, че редът на руните е кръг и казваш, че началната точка е фейху. Тогава, понеже е кръг, която и друга руна да хванем тя пак става начална точка (колкото и относително начална може да е за един кръг)


Именно, а сега се замисли защо започваш точно с феху... ;)
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Kaiowass » 14 Мар 2009, 21:57

Точно със сигурност не мога да ти кажа, но например има един мит за създаването, че Аудумла е близала кубче сол и по този начин е създаден човека, и оттам както Феху символизира добитъка (тук в лицето на Аудумла като крава) е логично Феху да бъде на първо място като създаването на човека. Има и други митове и предположения, но всички се свързват с Феху бидейки руна символизираща създаването и оттам е на първо място.
Kaiowass
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 27
Регистриран на: 25 Авг 2008, 07:55

Мнениеот degagement » 16 Авг 2009, 19:40

Олеле, коя руна е първа и защо точно феху.
Айк, най-добрия подход е не да се скъсаш от четене, а да четеш и после да пробваш. После пак харесваш нещичко и прочиташ и пак работиш.
Това, което водим тук е един интелектуален спор, който няма много общо с магията, ако не броим разните наименования и класификации.

Всъщност кръга започва с феху и завършва пак с него. А защо? Ами за да е затворен :) за да се върнем отново в началото откъдето той отново да се създава до безкрай.

Да споделя ново преживяване с руните. Последният път при една руническа комбинация, където последната руна беше Уруз пода завибрира здраво. Звуковите вибрации предизвикват вибрации във вселената около нас, но защо не някоя друга от руните, които вибрирахме, а точно Уруз и защо вибрацията започна да се създава и усилва, когато сложихме ръце на пода?
Вероятно няма да си отговоря скоро на този въпрос, но ми се искаше да го споделя.
Уруз е сила, която е неудържима. Интересното е, че не беше плашеща или разрушителна, а просто се случваше.
А може и да има пръст факта, че бях с човек, с когото постигаме тотален синхрон по време дори на един прост пречистващ ритуал, който продължава с часове след това. Сякаш си довършваме мислите по някое време.

И най-интересното е, че се върнах в началото. Сякаш никога нищо не съм правила с руните и започвам от самото начало да медитирам една по една с тях. Нямам усещане за никакво знание спрямо тях. Нищо което да помня, било то прочетено или преживяно. А с месеци чета, пиша, медитирам и съставям разни щуротийки. И сега - нищо :mrgreen:
А цялата тази работа е съпътствана и от едно тотално изчистване от всичко, което знам. Останах само някакви усещания за празнота. На някой да му е познато това? До сега не съм чувала друг да практикува здраво и после изведнъж да открие, че е празен, че не знае нищо и сякаш сега започва.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Следваща

Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта