Берзерки - Практики (4)

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот B-L-O-T » 04 Дек 2008, 08:02

ПРАКТИКИ


Ето стъпките които трябва да се изпълнят за да се предизвика берзекщина :
1. Леко медитивно състояние което кара умът да се изчисти и да е готов за понататъшните действия
2. Молителите са обърнати към Один като към обекта на съзерцание . (Защо не директно към мечката , котката и т.н. ? Защото Один е вдъхновителят на всичко довеждащо до крайната същност а и все пак той е "по - голяма" концепция от животното)
3. Започва танц .Скача се наоколо или крещите като животното (може и двете) .Тези действия трябва да бъдат в тон (синхрон) с животното . Берзерка трябва да танцува с Один . Той трябва да внесе животното от вън . Трябва да освободите голямо количество адреналин като движите големи мускулни групи и да слеете физическият процес с духовният .
4. Берзерка започва серия от други действия за да увеличи и задълбочи този процес . Вихрушката започва когато се увеличи и адреналина така добре както и суперокислението на кръвта така че има огромен резерв от гориво за тялото готова за употреба . Ръмженето е дадето като изискване за да се извади животното на яве . Действия които причиняват болка като да си дърпаш брадата , да си гризеш щита , да си режеш тялото причинява отделяне на адреналин . Тези действия също могат да бъдат разгледани и като жертвопринушение към Один като това ще усили процеса на сливане . Когато страдате Богът към който сте се отправили ще бъде по добър към вас . Докато процедурата е безвредна подсъзнанието не знае това и се паникьосва и отделя още адреналин .

Трудно е да се постигнат тези настроения без някакъв опит в тях и никакъв опит въобще в окултното . Изглежда че берзерките са използвали въвеждащ ритуал . Тези ритуали поставят "новака" в опасно положение , положение в което има нужда от всичките си ресурси (тяло и психика) . Елементът на опасността е да накара отделяне на адреналин и съответно да настроят умът по-добре за повече успехи в тази област . Според някои писания трябва да се отиде в пещера на мечка сам на близко разстояние и да се завърне с нокът като доказателство за неговото преживяване (явно е трябвало и да я убие) .

Ето и разказа на един човек търсещ истината в днешно време :
"Когато започнах да практикувам безрекщина още в началото разбрах че ми трябва иницииращ ритуал . Реших да създам изпитание в атмосфера близка до това което се пише в кинигте (в по-горе написаното) . Избрах едно призрачно градче което според легендите било изоставено от векове защото там върлували много хора-животни . Това ще помогне за асоциацията и емоциите необходими за ритуала . Прекарах предният месец в молитви и учене . Реших да използвам руско заклинание . Самото произнасяне на думите докато извършвах ритуала помогнаха за по-доброто ми фокусиране на съзнанието и по-някакъв начин го отваряше за по-нататъщното . След ритуала (който включва ръчно направен нож и прескачането му) отидох към огънят който бях запалил по-рано . Тогава аз задържах ръката си в огъня докато не се промених и не постигнах съюз с животното . Използвах този метод защото беше момент на истинска опасност но недостатъчно да ме убие . Беше добър компромис между ефективност и безопасност . Аз започнах да промълвам молитвите си към Один и си поставих ръцете в самият огън . Аз изкрещях и явно това "нахрани" моята ярост . Болката стана непонусима . Когато задържах обаче писакът ми стана виене а аз се превърнах във животно"
100 Каба Гайди
Аватар
B-L-O-T
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 1257
Регистриран на: 13 Май 2006, 06:45

Мнениеот Moerin_Elf » 04 Дек 2008, 09:00

Браво:) Доволно. Хубаво е,че си си направил труда да преведеш,че и да постнеш в форум....Браво:)
А сега,ако може и една пояснителна тема да пуснеш,която да се отнася за това ,какво представлява Blot.... ^.^
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15

Мнениеот FireSun's Viking » 04 Дек 2008, 16:39

Moerin_Elf написа:Браво:) Доволно. Хубаво е,че си си направил труда да преведеш,че и да постнеш в форум....Браво:)
А сега,ако може и една пояснителна тема да пуснеш,която да се отнася за това ,какво представлява Blot.... ^.^

Спри да спамиш...
HAMARR, HELGA VE THETTA OK HINDRA ALLA ILLSKA!!!
Аватар
FireSun's Viking
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 660
Регистриран на: 13 Мар 2006, 21:45
Местоположение: Valhala

Мнениеот ZefaS » 04 Дек 2008, 17:51

Спри да спамиш...

Кой точно? И ти не падащ по долу в спама. Нека не разваляме хубавата тема на Блота.
Блоте как се казваше книгата, от която превеждаш?
RiseMeHigh
WhereNo1DareToFly
Аватар
ZefaS
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 345
Регистриран на: 22 Сеп 2006, 18:05
Местоположение: София

Мнениеот Moerin_Elf » 04 Дек 2008, 19:34

Zefas...за мен идело реч. Аз просто задавам въпроси...ама сигурно са прекалено спамещи.Моля да ме извините.
icon_flowerface
WYRD
Аватар
Moerin_Elf
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 255
Регистриран на: 06 Апр 2008, 18:15


Назад към Скандинавска магия - Руни

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта