Бележка относно eвропейската руническа писменост

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот EliKarim » 05 Окт 2005, 17:23

Мориган, не схванах това за мегдана за спекулации :roll: ?!

За това всъщност не знам кой знае колко,...тоест, с Огам не съм работила. Всичко е на теория.
Събирам информация от къде ли не....Чета от малка и вече не помня кое от къде и кога......Въпрос на интерес, предпочитания и практика. Понякога тази информация става каша и едно огромна бъркотия. Човешката психика е нещо много специфично. :wink:
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Morrigan » 05 Окт 2005, 23:09

Ели, визирах хората, които сътворяват цели книги върху това, без да са си направили труда да проучат нещата в дълбочина. Много пишат, поради което малко четат (понеже са писатели, не читатели). :roll:
Наместват си разни неща така, както им се хареса (или поне така, че да звучат убедително), в резултат на което процентът дивотии, съдържащ се в текста, е умопомрачително висок.

А мегданът за спекулации е широк, защото познанията ни са сравнително оскъдни (защо са оскъдни е отделен въпрос).
И през ум не ми минава да изключвам себе си от това число, точно напротив. :wink: =))
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Мнениеот EliKarim » 07 Окт 2005, 09:45

Хм...разбирам. Всъщност така е и това е причината много ценни информации и факти да бъдат видоизменяни и променяни до такива крайностчи, че в наши дни достигат до нас напълно различни от оригинала. Вече попаднах на такива. Всеки преписвач, драскач, критик и писател си прави каквото сметне за добре....
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Предишна

Назад към Скандинавска магия - Руни

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 25 Апр 2024, 19:08 е имало общо 565 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта