Гадаене с руни

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот tricky_witch » 28 Фев 2011, 11:57

Някой умее ли да гадае с руни?
Имам предвид не да е чел или чул как става, а да има лична практика и опит в гадаенето. Да умее да зададе въпрос, да хвърли руните и да разтълкува отговора.
Ще съм много благодарна ако има такъв човек и може да ми помогне с руните.

Благодаря предварително!
Аватар
tricky_witch
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 11:30

Мнениеот Arhimikus » 28 Фев 2011, 12:21

Искаш да попиташ дали някой може да гадае на руни, без да е чел как става или без да му е показвано ли?

Има отделна секция - руни и скандинавска магия, там можеш да видиш как става и сама да го направиш. Иначе, ако търсиш някого, на когото свише му е дошло знанието за руните, мисля, че ще ти отнеме доста дълго време.
"Човече, опознай себе си!"
Аватар
Arhimikus
Модератор
 
Мнения: 803
Регистриран на: 29 Ное 2005, 17:14
Местоположение: Сливен

Мнениеот tricky_witch » 28 Фев 2011, 12:28

Май лошо се изразих, за което се извинявам icon_color
Търся човек, който вече се е научил да гадае и може да го прави, независимо как се е научил - дали с четене, дали някой го е учил или както казваш свише му е дошло знанието.

За четене съм чела доста. Имам комплект руни, има и сайтове за гадаене, но се оказва че това не стига. Затова търся човек с личен опит, на който да мога да си задавам въпросите...
Аватар
tricky_witch
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 11:30

Мнениеот Nemezius » 28 Фев 2011, 13:09

Можеш да ги зададеш в тема в раздел "Скандинавска магия- Руни, където да ти бъде отговорено. Ако ги зададеш в тази тема, ще я преместя в съответния раздел- да не се чудиш къде се е дянала.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот Nemezius » 28 Фев 2011, 17:02

Вече е преместена- задавай въпросите направо тук :) И, за да не се превръщат темите в чат, моля подобни въпроси/заявки за преместване да се правят посредством системата за Лични Съобщения(ЛС).
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот tricky_witch » 01 Мар 2011, 09:43

Ще разкажа подробно всичко, надявам се някой все пак да отговори...

В началото на януари в клуб "Кастанеда" на Dir.bg, се появи тема озаглавена "Лигата на познавачите" (по това време течеше и едноименната рубрика в шоуто на Иван И Андрей). Всеки ден някой от участниците избираше един мач, който ще се играе вечерта и всеки, който желае даваше прогноза за резултата. Тогава автора на темата в 6 поредни дни позна резултата, при условие, че някои казваха, че прогнозата му противоречи на всякаква логика. Ако някой се интересува ще дам линк към темата, лесно може да се проследи как се е случило всичко.

Това силно ме впечатли. Бях чела доста за руните, мислех си че са ми ясни. Имам дървен комплект руни, пробвала съм да гадая на приятелки така за забавление, но никога не съм се отнасяла към това особено сериозно. Задавах въпроса, изтеглях няколко руни и ги тълкувахме според книгите. Не съм се задълбочавала дали това, което руните предсказват/препоръчват после се сбъдва.

Когато видях какво стана в оня форум, писах на автора и той ми отговори. Оказа се, че нищо не съм знаела за руните. Успешното гадаене, както се оказа, зависи от хиляди тънкости - от начина, по който се задава въпроса, от състоянието в, което се намираш в тоя момент, от личното ти отношението към въпроса и от много други фактори.

Мислех си, че най-важно е да имаш собствен комплект руни, собствената ти енергия да премине в тях и тяхната в теб и само това гарантира успеха. Оказа се, че това също не е вярно. Автора на оная тема си е направил няколко флаш-програмки, ползва само тях за гадаене и постига значителен успех.

Кореспонденцията ни с него продължи около месец, за това време научих доста за руните и също имах своите успехи. Първо ми даде линк към неговите програми за гадаене, някои основни наставления по техниката на гадаене и тълкуване на руните и започнах. Ще изброя няколко случая, които според мен са интересни.

Всяка сутрин изтеглям по 1 руна за деня и тя предсказва основното събитие в тоя ден. Съвпаденията в началото ми се струваха направо невероятни. Например излиза FEHU (пари) - имах да взимам пари от една фирма и се бавеха вече 2 месеца, в тоя ден ми се обадиха да ида да си ги взема. След 2 дни отново излиза FEHU, но обърната. Бях взела 50лв заем от една приятелка, тя се прибра и и ги върнах.

Може би най-интересната случка е когато излезе RAIDO обърната, това е знак, че не бива да се пътува. А точно в този ден бяхме решили да идем до Перник да погледаме кукерите. Разбира се пренебрегнах съвета на руната. И в Перник, когато слязохме от магистралата за да влезем в града, един камион, който идваше от обратната посока ни удари по диагонал и смаза цялата лява половина на предницата на колата. Разминахме се леко, единствено шофьора имаше сътресение на мозъка, останалите се отървахме с охлузвания и натъртвания. Колата обаче беше за боклука.

Имах много интересни случки и с другия метод - с три руни ("Трите Норни"). Идва деня когато трябва да излязат резултатите от един изпит, на който според мен не се представих много добре. Питам руните какъв ще е резултата и изтеглям 3. Излизат WUNJO, LAGUZ обърната, JERA. WUNJO е руната на радостта, тя представя миналото в комбинацията. Подготовката за изпита мина по един весел и не особено сериозен начин, явно руната показа това. LAGUZ е женската руна и когато е обърната е много лош знак. Тя представя настоящето, момента сега и доста ме притесни. Реших, че означава двойка. JERA е прибиране на реколтата и в случая представя бъдещето. Тогава реших, че ще "прибера реколтата" на поправителната сесия. Отидох до университета в много мрачно настроение, с "предчувствие" за лоши новини.
Какво се оказа? Преподавателката заминала в чужбина и не изнесла оценките, без да се интересува от нашите притеснения. Оценките излязоха след 4 дена - имах четворка (реколтата). Съвпадението беше пълно, а това е един пример, че тълкуването не винаги е еднозначно.

В началото на февруари, човека от другия форум се запиля някъде и спря да пише. Още известно време при мен нещата вървяха добре, но после руните започнаха да "отказват" да отговарят. Излизат напълно безсмислени комбинации, или пък излиза точно това, което ми се иска да се случи, но после то не се сбъдва и всичко се превърна в някаква бъркотия, в която напълно изгубих ориентация.

Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли решението?
Аватар
tricky_witch
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 11:30

Мнениеот Nemezius » 02 Мар 2011, 01:17

Остави и руните, и човека от клубовете за поне една луна- привързала си се както към тях, така и към него- именно привързаността ни ни играе такива шеги, да не говорим че засилва страста по резултатите.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum

Мнениеот tricky_witch » 06 Мар 2011, 14:00

Ами то друго май не ми и остава :)
Малко съм разочарована от MagicGateBg. Очаквах да открия тук знаещи и можещи хора, а намерих само мълчание...
Аватар
tricky_witch
 
Мнения: 5
Регистриран на: 28 Фев 2011, 11:30

Мнениеот Nemezius » 06 Мар 2011, 14:42

А защо си мислиш, че някой е ДЛЪЖЕН да ти отговори?! Поредното хлапе! Каза ти се- привързала си се към тях и трябва да се освободиш, ама то отде да се намерят 2 грама мисъл, че да се запомнят основните правила за действие на магията- "без прирзаност- не без интерес". Ето защо се казва, че това не е за всеки- иска се мислене.
Темата се затваря.
Изображение
Аватар
Nemezius
Модератор
 
Мнения: 941
Регистриран на: 18 Юни 2006, 20:32
Местоположение: Templi Ad Noctum


Назад към Скандинавска магия - Руни

  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия e 1 потребител :: 0 регистрирани0 скрити и 1 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта