Въпрос относно руническо писмо

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот Mallory » 11 Юни 2012, 07:32

Здравейте,наскоро започнах да се интересувам от руните и тяхното приложение и значение в магията и имам нужда от съвет. Реших чрез руническо писмо да напрвя нещо като любовен ритуал,чувала съм,че руните имат ефективно и сравнително бързо действие. Комбинацията,която съм избрала е : Феху-туризас-гебо-беркана-йера. Удачна и ефективна ли е за намерението ми? И трябва да ли изпиша руните с кръв смесена в червена боя както при стандартното зареждане на руни...както и след направата на руническото писмо нужно ли е да бъде заровено,изгорено или просто трябва да се съхрани някъде? Мерси предварително.
Аватар
Mallory
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 08 Май 2012, 06:40

Мнениеот degagement » 11 Юни 2012, 23:48

Ако сама си го съставяш, ще е по твоите правила. Няма такива твърдо установени неща при руните.
По принцип се използват за добиване на познание. И да, поне при мен ефекта им е бил достатъчно бърз в редките случаи, когато съм ги използвала не за познание.

Добре е да изградиш хармония с природата, за да работиш с тях, тъй като доста мои познати практици са се оплаквали от кофти ефекти. Или поне аз ги усещам в тотална хармония с природата, де. Може пък да бъркам.

Ако ще си съставям руническо заклинание изчитам значението на всяка една руна внимателно и махам половината, чета отново значенията на останалите руни и махам някои от тях отново - така колкото пъти е необходимо, за да останато по възможност три накрая, но най-подходящите.

С руните се работи предимно с напяване на името на руната + визуализация. Може също така да вибрираш галдрите им, да използваш мудрите им или позициите на тялото, които им отговарят.

Турисаз е агресивна руна, но удря в целта. Феху е по-скоро материална. Гебо е идеална за хармония в някакво партньорство. Беркана е руната на плодовитостта. Йера е накрая, за да е всичко за добро в крайна сметка.

Мисля, че не си на повече от 20-22 години, защото се опитваш да установиш траен контакт с човека.
Само гледай да не изпозабременееш без време и да свършиш като самотна майка ;) - демек вземи мерки ако ти проработи заклинанието (хихи).

Ако нямам готов ритуал и не искам такъв, а искам да ползвам директно руните, без много-много увъртане, започвам да вибрирам първата - докато ми гръмне главата от нея. СЛед това следващата. Така всичките една по една. После започвам да вибрирам по веднъж всяка една след друга отново и отново, докато ги усетя как се навръзват една след друга като на верижка/броеница. После ги сливам някак. Ако ги рисувам на нещо - рисувам всяка руна отново и отново, докато пея името и' горе-долу в горния ред.

Това са само идеи - заклинанието ще си е твое, така че важат твоите правила.

"Чука на Тор" е подходящ за прогонване. Имаше една друидска молитва някъде из нета - супер подходяща за отваряне на кръг. Но може и друго да си харесаш. Имаше една книга на Кенет Медоуз - пълна беше с интересни идеи, поне докъдето я четох. Ако помня добре в нея се използваше Утарк, а не Футарк, който по ми е на сърце, но пък имаше добри неща вътре.

sunnyway.com е сайт, където инфото за руните е в изобилие.

И ще ти се наложи да поработиш над вибрацията на гласа си. Трябва да вибрираш с цялото си същество, не просто да произнасяш.

Преди да направиш заклинанието - опознай петте руни една по една. Отдели си по един ден само за тях. Примерно тази събота отиваш в парка и прекарваш по-голямата част от деня там, влизайки в хармония с руната.
Виж на кой елемент отговарят, на кое дърво, на коя трева, на кое животно.
Мислено се превърни в животното и живей като това животно визуализирайки известно време. Пресъздай всичко, което успееш. Ей такива работи. И сама ще си намериш какво да правиш няколко часа.

Спри да питаш и започни да действаш.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00

Мнениеот Mallory » 12 Юни 2012, 08:18

Благодаря много за изчерпателния отговор и съветите. Още в събота ще си намеря някоя хубаво местенце в парка и ще започна подготовката. Избрава съм тази комбинация,защото смятам,че би била най-ефективна...предварително съм разбрала значението и приложението в магията на всяка руна. Можеш ли обаче да ми обясних как най-добре мога да вибрирам имента на руните.? Трябва да ги произнасям бавно и отчеливо като визуализирам природните им стихии и желания резултат? И задължително ли е при изписването им на хартията червента боя да е смесена с кръв? Просто имам лек ужас от взиман на кръв а не искам заради това да се провали всичко....
Или примерно добре ли би било да умилостивя така да се каже всяка от тях (тоест ако една руна е със стихия земя,да намеря в парка място на тревата и там да пиша писмото,ако има руна въздух да е на по-прохладно място,ако има руна с със стихия огън да запаля малко съчки и тн?) този вариант би ли могъл да замести зареждането с кръв?
Аватар
Mallory
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 18
Регистриран на: 08 Май 2012, 06:40

Мнениеот degagement » 15 Юни 2012, 14:21

Не мисля, че нещо може да замести зареждането с кръв, но пък такова зареждане не е задължително.
Имала съм работещи руни, които не съм зареждала с кръв.
За вибриране на имената на руните: не мога да го опиша във пост. Предполагам има много начини. Единствения вариант да ти дам нещо лично е да се видим и да чуеш моя начин. А може пък да си намериш твой...
По принцип се опитвам да прелея звуците на всяка буква един в друг на едно дълго издишване.
Примерно: ККККАААУУУННННАААЗЗЗЗЗЗЗЗЗ или ККККЕЕЕЕННННААААЗЗЗЗ
Опитвам също така да усетя максимално вибрацията на всеки звук, да я засиля колкото е възможно.
Аватар
degagement
Модератор
 
Мнения: 541
Регистриран на: 08 Май 2007, 20:00


Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта