Руните и татуировките

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот AZA » 26 Сеп 2005, 23:11

MMMM според мене проблема е в това , че не всяка руна не може да се определи еднозначно ... " освен руни да речем като ISA , която няма обърнато значение ... " , макар , че и те са .. кхъм .. аве не знам ... според мене за татоиране е нещо което си в лично ваше .. т.е. личен знак , символ или .. или нещо такова ...
КраяТ Е СамО ЕднО НовО НачалО
Аватар
AZA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 258
Регистриран на: 10 Фев 2005, 00:40
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот J\yHu4ka » 27 Сеп 2005, 19:21

А как влияят татуираните руни на самия човек ? А има значение как е обърната и татуировката , нали ? Ами ако е на китката кога се води обърната ? :?
Аватар
J\yHu4ka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Апр 2005, 16:56
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот EliKarim » 27 Сеп 2005, 20:53

Всъщност ако е татуирана на ръката, то руната постоянно ще се движи, тоест тя постоянно ще бъде изправена, обърната и ...т.н :wink:

За Футарк, Войд е направил много точно историческо сведение. icon_cool
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Poison » 28 Сеп 2005, 15:29

Какво е трискеле? И да питам някой знае ли какво е това дето си е татуирал тайсън на лицето? Някаква келтска работа май. Абе да не би заради тая хава да го бият постоянно динозавъра? :roll:
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Morrigan » 29 Сеп 2005, 02:13

Трискеле е това (от гръцки: tris, tria - три; skelos - крак).

Татуировката на Тайсън наподобява моко - маорското татуистко изкуство, и май си е точно това.

А това, че го бият, няма абсолютно нищо общо с маорската му татуировка. Само с финикийските знаци. :wink:
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Мнениеот EliKarim » 29 Сеп 2005, 21:56

Оо да, маорска рисунка. Правили са ми впечатление винаги. Предполагам, чевсички са виждали как изрисуват телата си. Незнам далиима връзка с магията или просто е племенна традиция, но си заслужава човек да се разровии за това :wink:
Пък Динозавъра, го бият напоследък. Все пак да не забравяме, че дълго бе на върха, аи годините оказват своето влияние. ..
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Poison » 01 Окт 2005, 11:45

Нещо повече за маорите? И те ли са в час с магията?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот EliKarim » 02 Окт 2005, 19:14

Почти всяко племе има свой магьосник, друид, шаман, съветник, брамин, лечител,...наричай го както искаш.....
Маорските татуировки са доста интересни защото те изрисуват целите си тела, дори и децата. Няма да се впускам в историята и появата на татуировката, но тя не произхожда от тях. Само да отбележа, че в боята приготвяна за татуиране често е била слагана змийска отрова. Така племето е било почти защитено от ухапването на отровна змия...
Магията на маорите е най-често свързвана с лечението, изцеряването на болести, викане на дъжд, освещаване на дом, на раждане.... Чувала съм обаче и че често тази магия с "обратен ефект" предизвиква мъчителна, болезнена и бърза смърт (подобно на силно натравяне).


Племето се свързва с Нова Зеландия. Островите (архипелазите)са поделени от две цивилизации. Едната, с център в Нова Гвинея, е възникнала през VII хилядолетие по времето на неолита и включва множество етноси. Другата, пренесена през морето от полинезийците, остава моноетничсска. Тук са... Полинезия - полинезийците (Maoris), Хаваите, Великденските острови и Нова Зеландия. Маорите както и много други племена са потърпевши от европейски нашествия, завладяване на земи и всичко свързано с опитите да се цивилизова този древен първичен народ. Има места където маорите са описвани като много войнствено племе, а на други места (според Джеймс Кук) маорите били дружелюбни. Естествено и островът бил обявен за британско владение. Със себе си англичаните донесли болести, алкохол и огнестрелно оръжие. И трите се оказали еднакво пагубни за местното население. Чак през 20 век благодарение на цивилизационни придобивки като медицинско обслужване, разнообразна храна и строги закони срещу канибализма броят на маорите нарастнал и сега са над 300 хил.
Буквите им са доста интересни, произношението също.
И до ден днешен има маорско движение, изискващо собствеността на земята да се върне на коренните жители, но това е само теоретична постановка, тъй като многобройните смесени бракове са довели дотам, че половин милион души претендират да са с маорски произход. Всъщност някои от свещените места са запазени като резервати и са частна маорска собственост и днес.


http://www.maori.culture.co.nz/
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот ve6terica » 11 Окт 2006, 05:44

по повод руните...може ли някой да ми даде съвет.... навила сам се да си татуирам руни обаче още немога да си избера дума която да представлява едно значение и в двете посоки като се чете от пред на зад и обратно. А и немога да съставям думи още. Някакви предложения плс старогермански са руните ако някой разбира да ми пише данке предварително
Аватар
ve6terica
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 26
Регистриран на: 10 Окт 2006, 17:05
Местоположение: София

Мнениеот Wizard » 12 Окт 2006, 15:33

МНОГО е рисковано да си татуираш Руни по тялото! За това вече сме говорили и сме си казали мнението по въпроса.
Определено не те съветвам да го правиш. Щом толкова ти е мерак да имаш руни по тялото, нарисувай си няколко с туш или някакво мастило, което не се изтрива много лесно..... и виж какъв ще е резултатът от това.
След като се убедиш в думите ми, Лесно ще можеш да ги махнеш от тялото си!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот WandaBlenda » 12 Окт 2006, 23:48

Добре де Wizard,самото татуиране става с продупчване точка по точка и избиват малки капчици кръв от дупчиците.От това по яко захранване с кръв здраве му кажи.Всяка частица от татуираната руна е изписана фактически със собствената ти кръв.Аз например правя татуировки,така че мога да си я татуирам и сама.Айуаз е за защита.И няма обърнат вариант.Какъв може да ми е проблема ако си я татуирам?Ама не ми пиши с големи букви ,колко е опасно, а ми обясни.Защо?Не се заяждам.Просто искам да знам.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Wizard » 14 Окт 2006, 08:02

Значи, това че обикновено пиша някой думи с по-голям шрифт е само, за да обърна внимание на това, което искам да кажа, а не да ви крещя по този начин...

WandaBlenda, Руната Айваз символизира Тис - дърво, което е имало особено значение в ежедневния живот на древноскандинавските народи, даже много повече, отколкото се смята че има дъбът, от който са си правили лъковете. Тисът се е почитал наравно с дървото Игдрасил - световното дърво, формиращо деветте свята на хората и духовете в древноскандинавската митология.
Руната Айваз определено има Многобройни значения за ЗАЩИТА!
Това ще рече, че ако си татуираш (в случая) тази руна, то това ТРЯБВА да стане с определена цел! Няма положение в което руната, която и да е тя, да се създава веднъж за винаги и ДЕЙСТВИЕТО И ДА Е УНИВЕРСАЛНО!
Давам следния пример:
Решила си да си татуираш Айваз, защото мяташ, че ще бъдеш защитена от всички лоши последствия свързани с теб самата, както в личния ти живот, така и във всичко, до което имаш досег...
Създавайки тази руна върху тялото си (да не говорим сега за това, че и мястото по тялото не е съвсем без значение), ти си имаш някаква цел, която искаш да постигнеш - да речем искаш да започнеш нов бизнес. Това може да означава, че проблема ти ще бъде решен, но е възможно да срещнеш известни труднсти, Айваз би те защитил, но той няма да направи така че да постиднеш това с известна печалба за теб или да имаш бърз успех...
АЙВАЗ ще те ЗАЩИТАВА, но не и да ти помага да постигнеш каквото и да било! Схващаш ли каква е идеята на РУНАТА и изобщо на руните като цяло!?!

Разберете това, че ЕДНА руна сама за себе си, НЕ означава нищо, ако тя не е създадена с ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ! А когато се постигне целта, руната или руните ТРЯБВА да бъдат изгаряни!!!
На това условие, ми се струва, че не сте му обърнали много внимание, както и на редица други, но както и да е.
Затова сме ние, за да помагаме, ако нещата се оплескат прекалено много...




Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот EliKarim » 14 Окт 2006, 09:54

Wizard написа:Разберете това, че ЕДНА руна сама за себе си, НЕ означава нищо, ако тя не е създадена с ОПРЕДЕЛЕНА ЦЕЛ!
Druido


Подкрепям казаното от Wizard. Мога да твърдя, че руните на Хонорий имат силно влияние, но то е само за определен период... Създадена с определена цел, една руна може да направи много, особено ако в нея има и кръв както каза WandaBlenda. Но...! Ако например бъде татуирана руната със приблизително звучене "Кя"(визирам тези на хонорий) то в нея ще бъде въплътена подкрепа за някакво съдебно дело например или засилва ситуациите с пари... До тук хубаво. Руната ще бъде силна много време. Тя обаче няма дарбата да обърне нещата. Тя сама по себе си не е ритуал а само спомагателна част. Та ако това дело се проточи...ако мине време и финалът е отрицателен(загубено дело), то тогава руната ще продължи да действа но ще засилва само сриването на ищеца,неговото тотално закопаване.Същото е и с парите. Руната само засилва дадена ситуация, и можем само да се надяваме тази ситуация дане е загуба...
Ако бъде свързана с определ ритуал, с определено значение, мотив, идея..тогава би трябвало да очакваме друго.

Идеята на някои руни е да помагат на определан дата, в определен момент, което обаче се постига много много трудно. Например въпросната руна е сцифрова стойност 20(съответно може да се ползва за рождена дата, за определен повод...)
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот WandaBlenda » 14 Окт 2006, 12:47

Аз имах предвид именно защита.И нищо повече.И именно многобройните значения на защита на Айуаз я правят толкова универсална.В смисъл руната да не е обвързана с конкретно намерение.Бих могла да я вържа за защитен кръг-тип 4ерна огледална сфера, който да отворя по време на татуирането и след това да я зареждам периоди4но отново с кръв за да поддържа сферата.И няма да е обвързана с никакво намерение ,а предназначението и ще е да се задейства автоматично при всеки опит за енергийно нахлуване в сферата.
Схващаш ли каква е идеята на РУНАТА и изобщо на руните като цяло!?!

Предлагам ти да зарежеш тоя нравоучителен тон и препинателните.Ако си следил постовете във форума си би трябвало да си забелязал,че имам известни познания в областа 8) Целта ми не беше да спорим и да мерим кой колко е информиран.В момента водим дискусия а не ми преподаваш А,Б,В-то :)Ако предпочиташ да запазиш позицията си,смятам разговора за безпредметен.
А когато се постигне целта, руната или руните ТРЯБВА да бъдат изгаряни!!!

Не съм убедена.Зареждат се руни и рунетейни които са предназначени за постоянно въздействие.Иначе нямаше да ги издълбават върху оръжия , предмети на бита и сгради.
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Wizard » 15 Окт 2006, 09:04

Моя проблем в такива случаи е, че ми е много трудно постоянно да обяснявам очевидни и доказани неща за Магията. И когато се каже, че дадено нещо не е редно да се прави, тогава се има в предвид това, че предназначението на даден ритуал или символ, или заклинание, НЕ се прави по този начин!

Препинателните знаци ги ползвам обикновено, за да си подчертая тонът и силата с която говоря. Това се прави във всяко писмено послание, което не е говорна реч - такава е ролята на препинателните знаци...
Не ми е работа да се изживявам като Учител-Гуру на хора, които не желаят да чуят и да искат да научат от знанията ми. Аз на сила не ги и предлагам! Но когато видя във форума, че очевидно става дума за Грешка в магическо отношение по въпрос, за който определено съм компетентен, тогава Wanda ще видиш моята намеса.

По въпроса за твоите познания... няма да говоря, ти си знаеш сама за себе си какво можеш и какво не.

Много ме заинтригуваш обаче, и то чисто професионално (магически), да изследвам какво ще се случи с ТЕБ след 3 месеца, ако си татуираш въпросната Руна, Айваз - за защита (както дебело подчертаваш). Нооо.... дълбоко се съмнявам, че ще го направиш.

Изсичането на руните върху каменни мегалити, надгробни плочи, оръжия и т.н. - тук има много различен смисъл от това, за което ти пишеш: "Зареждат се руни и рунетейни които са предназначени за постоянно въздействие."
И какво ще е това действие, щом си толкова убедена в това, което предполагаш - "Иначе нямаше да ги издълбават върху оръжия , предмети на бита и сгради." - ако се разруши въпросната сграда, камък или се убие притежателя на оръжието...

Обикновено не се заяждам, но ако усещаш такова отношение, sorry, но просто ти така си го мислиш.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот nordika » 17 Окт 2006, 08:57

До тук прочетеното разбрах, че руните не са шега работа и много съжалявам, че не знаех по-рано за това.
Исксам да помоля някои да ми обясни какво да направя. Попаднаха ми снимки на някакви руни за късмет, предпазвани, и др. от "доброжелатилен" тип и .. аз ги изрисувах в/у входната врата и по четката си за коса. Рисувах ги без някаква последователност и определено смятам, че от тях дойде това , че имахме гости от Япония чак. Сега незнам как да ги махна. Казвате, че трябва да се изгорят ама немога да подпаля вратата, четката за коса е дървена - дали да ги изчегъртам и да ги запаля.. незнам какво да правя , защото усещам че действат не като преди, те не че и преди работеха по предназначение ама нямаше такива "поразийки".
Аватар
nordika
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 87
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 10:20

Мнениеот Wizard » 17 Окт 2006, 09:10

Ако си ги издълбала в дървото, ще е добре да ги заличиш с подходящо средство. А гребена - или го хвърли в някоя пълноводна река или го изгори!

Ето ти nordika, това е нагледен пример за това, че уш невинно изписване на Руни и както казваш: "Рисувах ги без някаква последователност", може да ти докара куп неприятности на главата! Още повече, че руните имат и много ДРУГИ, СПЕЦЕФИЧНИ действия от тези, за които обикновено сме чели по книгите!!!

Хора, не искам сега пред Вас да се изживявам като човек, който знае и разбира от всичко, но смея да твърдя, че за много повече от знанията в Магията съм ги почерпил, както от личния си опит, така и от обучанието си в Бг и чужбина. Така че, недейте да ми взимате думите с насмешка или недоверие! Обикновено говоря това, което знам 100%, че е така или ще бъде факт...
Нооо, понякога за мен важи поговорката, че: "НИКОЙ не е пророк в Собствената си държава"...
Последна промяна Wizard на 17 Окт 2006, 09:45, променена общо 2 пъти
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот nordika » 17 Окт 2006, 09:33

Да много благодаря.
Притесняваше ме това да не са "отмъстителни".
Проблема е че руните с техните "предназначения" са много подкупващи и изглеждат кто бързи решения за проблеми и желания разни, дори видях руна за отказване от цигари.
А, много малко има като информация за "двете страни на медала".
Аватар
nordika
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 87
Регистриран на: 25 Сеп 2006, 10:20

Мнениеот WandaBlenda » 06 Дек 2006, 23:46

--------------
Последна промяна WandaBlenda на 06 Яну 2007, 17:59, променена общо 1 път
Аватар
WandaBlenda
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 299
Регистриран на: 28 Ное 2005, 07:49

Мнениеот Wizard » 07 Дек 2006, 13:41

По принцип ти казах какво ще се случи! Ок, такива сме си хората, докато не се опарим, много не ни се вярва...


ПП. А това дали съм надут или не..., понякога "магическата сила" те кара да се самозабравяш, но аз определено съм цвете, в сравнение с други себеподобни или поне такива, които се опитват да станат като мен...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

ПредишнаСледваща

Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 3 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 3 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта