Руните и татуировките

Темата сама подсказва за себе си за какво ще иде реч. Силата на Руните, тайната на Один, това е което ще намерите в тази част на Форума.

Модератор: EliKarim

Мнениеот EliKarim » 22 Сеп 2005, 21:00

http://www.sunnyway.com/runes/tattoos.html

Страница в която открих татуирани рунически символи. Какво мислите за това определени буквии символи да бъдат носени на кожата?
Имам определена нагласа към татуировките и връзката им с магията и за това питам.
Да не забравяме,че древните (не само келтите) са рисували телата си. Ще ми се да разбера ваши мнения.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот EXARP » 23 Сеп 2005, 09:48

Мисля че са голяма рядкост символите които носят някакви сили без да са заредени(осветени). Аз лично досега не сам попадал на такъв, ако някой знае нека да сподели...
Аватар
EXARP
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 252
Регистриран на: 18 Сеп 2005, 08:18
Местоположение: NIBIRU

Мнениеот Arhimikus_NA » 23 Сеп 2005, 16:24

Мисля, че дори и неосветени символите по тялото носят сила на притежателя им. Те създават мисъл-форма, за това, че знакът ще ги защитава и карат своето съзнание и подсъзнание да действа на такава вълна... по този начин те създават събитията около себе си. И освен това, мисля че се приема като личен символ, нещо което е свързано с теб, физически и има още по-голяма сила... Но все пак това са мои разсъждания :)
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Wizard » 23 Сеп 2005, 20:07

Архимикус, хубаво е това, което казваш.... но изобщо не искам да си представям какво ще стане с човек, който си татуира руни по тялото. Това не са знаци за късмет или пък символи за добра сполука в живота!
Кой то не вярва, нека да пробва :wink:
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот J\yHu4ka » 23 Сеп 2005, 22:01

Wizard , какво имаш предвид с това , че нещо може да стане с човека татуирал си руни ? Опасно ли е? Виждала съм много хора , които имат татуирани руни :roll:
Аватар
J\yHu4ka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Апр 2005, 16:56
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Wizard » 24 Сеп 2005, 11:13

Да, точно това имам впрдвид, че вместо да си направи добро, човек ще си навлече куп неприятности. Пак повтарям, това не са знаци, които да си татуира човек по тялото...
Друг е въпросът, че руни могат да се изработват и да се слагат на прага на къщите и домовете на хората - основно за защита от зли духове!
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Poison » 24 Сеп 2005, 13:51

Ами ако се татуира знак за здраве например?!
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Wizard » 24 Сеп 2005, 14:33

И кой ще е този знак за здраве!?! Освен това руна не се татуира, ами се рисува (собственоръчно!), дори понякога това се прави със собствената ви кръв.
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот J\yHu4ka » 24 Сеп 2005, 17:33

Ho нали има амулети и талисмани , на които се рисуват руни . Някои се допират до тялото, до кожата.. Какво биха предизвикали татуировките на руни ? И защо ? Някой може ли да обясни ? :roll:
Аватар
J\yHu4ka
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 37
Регистриран на: 28 Апр 2005, 16:56
Местоположение: Plovdiv

Мнениеот Poison » 24 Сеп 2005, 18:37

Добре де, не разбирам защо има руна за късмет например и тя да не може да се нарисува с туш за татоси на тялото. Няма ли да носи повече късмет ако е татуирана?
И между другото има много яки татоси на знаци, на разни букви и какви ли не пентакли. Малееее ама наистина са готини. И ся ме карате да мисля къф ще е проблема ако си нарисувам такава. :roll:
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Wizard » 25 Сеп 2005, 16:59

Специално за руните - не е разумно да си ги татуирате по тялото. А от тук на татък, всеки си решава сам...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Poison » 26 Сеп 2005, 11:30

Ами ако се направи освещаване?
Аватар
Poison
MagicGateBg Фен
 
Мнения: 558
Регистриран на: 29 Яну 2005, 15:01

Мнениеот Wizard » 26 Сеп 2005, 13:02

Ок :wink:
представете си следната ситуация. Седите си на плажа, покрай вас минава хубаво момиче (момче) и виждаде, че си е татуирала "някаква" руна... Ако имате достатъчно добри способности, можете да създадете такива поразии на това момиче, че и тя самата няма да знае от къде са и дошли. Правите съответните неща, а след това бихте могли да напрвите с въпросната личност, каквото си поискате. И това - само защото си е татуирала неподходяща татуировка, в случая РУНА!



Druido
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Morrigan » 26 Сеп 2005, 13:32

С изключение на два случая:

1. Човекът с татуировката е знаел прекрасно какво прави и тази татуировка е поставено съвсем преднамерено и целенасочено. В един момент решаваш да експериментираш с него, но изведнъж се оказва, че той/тя е доста по вещ/веща от теб и те навира в 25-ата мина на Мория. Или ти изпира дрехите. :wink: :P

2. Татуиран е някакъв надпис, привидно изглеждащ изписан с руни, но нямащ нищо общо с Футарк.

В келтските символи няма нищо опасно. В повечето случаи те просто изглеждат красиво и толкова. :)

Neart i gcach!
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Мнениеот Wizard » 26 Сеп 2005, 15:34

Morrigan написа: ....
В келтските символи няма нищо опасно. В повечето случаи те просто изглеждат красиво и толкова. :)


Без да те обиждам, Morrigan, но ако наистина ги казваш тези думи, това означава, че и представа си нямаш как работят Руните... Това важи и за самата Магия, не се ли отнасяш със страхопочитание и необходимия респект - свършен си или най-малкото ще изкрейзиш на някоя тема...
The World is mine!
Аватар
Wizard
Администратор
 
Мнения: 1263
Регистриран на: 09 Юни 2005, 21:47
Местоположение: Stonehange

Мнениеот Morrigan » 26 Сеп 2005, 16:10

Eдва ли би могъл да ме обидиш, приятелю. :)

Горното изречение се отнасяше до келтските символи, а не до руните. =)
Там трябва да бъдaт вложени познание и мъдрост. Не го ли направиш, те просто остават едни приятни за окото... татуировки, в конретния случай.
Малцина са хората, които (все още) умеят да го правят. :wink:

Но виж, по отношение на едно нещо категорично те подкрепям: самонадеяността обикновено води до... изпрани дрехи. Изображение
Не, сериозно съм абсолютно съгласна с теб по тоя въпрос.

И, както е казал един Гарван:
Sidh go neimh, nеimh go dоmhan, dоmhаn fo nеimh, neart i gcаch...

Жив и здрав. :)
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Мнениеот EliKarim » 26 Сеп 2005, 17:29

Хм, мисля че си заслужаваше да пусна темата. Имах нужда да прочета мнения по въпроса. :wink:

Мориган, не разбрах под келтските руни тези на Один ли визираш? Футарк също е руническа писменост, но по-скоро датска разновидност. Произхожда от Зеландия и Дания, въпреки че има няколко хиляди разновидности и много прилича на келтската писменост, тя е различна.

Пойзън, ако търсиш руна за късмет...хм....не бих казала че има точно такава. Но има различни руни, които след определен ритуал, или както ти си написала "освещаване" могат да носят късмет.
Аватар
EliKarim
Модератор
 
Мнения: 781
Регистриран на: 24 Сеп 2004, 19:57

Мнениеот Morrigan » 26 Сеп 2005, 18:33

"Руна": англосаксонкси run, rune - тайна, мистерия, както и буква <= протогермански - runo (старонорвежки - run - тайна, магически знак, руническа буква; готски - runa).

Футарк е общо название за това, което наричаме "руни".
A това, което е сложено на сайта например (за употреба ;)), е Старият Футарк, който се смята за най-древния вариант на руническата азбука; всички останали произхождат от него. Азбуката е използвана в тези части на Европа, които са били обитавани от германските племена, в това число Скандинавия.
Името "Футарк" произлиза от първите 6 букви:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

През годините Младият Футaрк бавно развива Стария Футарк и се затвърдява накъде към 800 г. сл.Хр., в началото на Викингската епоха. Бил е основната азбука в Норвегия, Швеция и Дания през тази епоха, но бива изместен, макар и не напълно, от латинската азбука, в резултат на навлизането на християнството в по-голямата част от Скандинавия.

Има и латинизиран Футарк, но той е бил използван много рядко.

Келтите нямат Футарк, те си имат Огам, което значително се различава от руните. :) Както и нямат Один, защото имат Луг (за евентуални връзки германска - келтска митология няма да разтягам локуми).

Имах предвид разни "дървесни" символи.
Много хора си татуират трискеле и какво ли не още (ето например).

Та така. :)

___________
Neart i gcach!
Последна промяна Morrigan на 26 Сеп 2005, 22:50, променена общо 1 път
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Мнениеот Arhimikus_NA » 26 Сеп 2005, 18:50

А нещо да кажеш за реда "Утарк" ?
Аватар
Arhimikus_NA
MagicGateBg Приятел
 
Мнения: 286
Регистриран на: 01 Яну 1970, 00:00

Мнениеот Morrigan » 26 Сеп 2005, 19:34

Aз лично нямам причина да смятам, че феху в края на краищата е последната, а не първата буква. =) Ама какво ли разбират келтите от руни и "тъмната" им страна. :Р

Иначе много харесвам Териън.

Въпрос на виждане. От всякакъв характер и дълбочина. :)


P.S. Wizard, хубав аватар. =)



___________
Neart i gcach!
Последна промяна Morrigan на 26 Сеп 2005, 23:23, променена общо 1 път
Аватар
Morrigan
MagicGateBg Наблюдател
 
Мнения: 25
Регистриран на: 25 Сеп 2005, 18:51

Следваща

Назад към Скандинавска магия - Руни

cron
  • Виж новите мнения
  • Виж темите без отговор
  • Кой е на линия
  • Общо на линия са 2 потребители :: 0 регистрирани0 скрити и 2 гости (Информацията се обновява на всеки 2 минути)
  • На 21 Апр 2020, 01:19 е имало общо 540 посетители наведнъж.
  • Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта